Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinijos-Petunijos

QUOTE(GAPO @ 2010 03 13, 17:35)
Nu va o aš iškart, kai sudygo neišskabiau, tai dabar va kaip atrodo. Gal jau reiktų pamėgint pikiuot? Nes gal paskui išvis bus joms sunku augti, nors dabar tai viena kitą vejasi  smile.gif

pas mane irgi taip pat sudygo pikiuoju su picetu pu truputeli
smile.gif
Atsakyti
Na su pincetu nereikia man, tik labai atsargiai. Pincetu gali ir per daug suspaust. Išpikiavau tik vieną gniužulėlį vakar į visą 72 lizdelių daigyklos paletę, o dar liko apsčiai. Gal reikia visgi tankiau, bet į vieną vazoną, kad vietos tiek neužimt
Atsakyti
Sveikos,

GAPO, aš nemanau, kad reikėtų tankiau sodinti, paskui vistiek reikės persodinti, o gėlytės taip greit auga.

Aš šiandien saviškes jau perkelsiu į atskirus vazoniukus po vieną, nes indeliuose jau viena į kitą remiasi lapeliais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2010 03 13, 17:35)
Nu va o aš iškart, kai sudygo neišskabiau, tai dabar va kaip atrodo. Gal jau reiktų pamėgint pikiuot? Nes gal paskui išvis bus joms sunku augti, nors dabar tai viena kitą vejasi  smile.gif

Oho nemažos jau, kada sėtos? O jūs daigelius jau tręšiat?
Atsakyti
Vasario 17d sėta. Netręšiau. Pikiuoju vis dar karsta.gif
Atsakyti
Sveikos, jungiuos ir aš jaučiu į augintojų būrį.. blush2.gif

Aišku aš dar tik šiandien nusipirkau sėklų ir lovelį, sodinsiu petunijas tik į vieną pradžiai pabandymui.
kiek skaičiau temą, kaip supratau nėra skirtumo ar sodinti į daigyklas, ir paskiau jau į vazonus kur augs, tai greičiausiai aš ir sodinsiu tiesiai į lovelius, nes jau palangė viena užimta su mano "daržu" (krapai, salotos, rukola ir t.t. wacko.gif) tai tiems vietos nebus.

tik dabar toks klausimas, arba pražioplinau arba neradau ats.
\mano lovelis 40 cm ilgio ir 17 pločio. ant pakučio nerašo kaip tankiai sodint, tik rašo kad gali būt iki 30 cm aukščio ir žiedas iki 8 cm diametro.
tai jei aš pasodinsiu pvz kas 10 ar 15 cm. tai realiai tik į dvi ar tris vietas, tai man užtenka tik po vieną sėklytę ar geriau šalia sudėt dvi tris ar daugiau? iš tos vienos sėklytės pasidarys krumiukas g.gif blush2.gif

kai gyvenau lt namie pirkadvom jau iš kart sudygusias ir sodindavom į darželį tai nelabai įsivaizduoju kaip jos suauga iš kart blush2.gif kad nebūtu tuščią daugiau g.gif
Atsakyti
Grange, ant mano petunijų pokučio rašo, pikiuoti kas 15-20cm. Bet dar priklauso kokia rūšis, jei toks žiedo diametras, tai gal kas 20cm sodinčiau. O daigumas irgi nevienodas būna. Pas mane iš 10 hibridinių sėklyčių sudygo 6. O tas mixas, kaip anksčiau rodžiau, sudygo puikiai, bet ir neskaičiavau, kiek pabėriau. Remiantis savo patirtim į tokį lovelį sėčiau 4-5 sėklas, kai ūgtelėtų, palikčiau 2 stipriausius daigelius.
Bet mano nuomonės galite neklausyti, nes aš ne specė, tik taip išmąsčiau.
Pakartosiu informaciją iš rojaussodai.lt :
Petunijų sėklų neužberti. Daiginama prie 25 C, optimali auginimo temp. 15 C, sudygsta per 10-12dienų. Hibridinės petunijos žydi po 12-13savaičių nuo sudygimo.
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2010 03 16, 18:57)
Vasario 17d sėta. Netręšiau. Pikiuoju vis dar karsta.gif

aš irgi netręšiau dar, ir kol neperkelsiu į lovelius to ir nedarysiu schmoll.gif

Persodinau saviškes po vieną, na auga žinokit thumbup.gif gal jau atsibodo mano pagyros, na bet kad kitaip negaliu, myli tos gėlytes mane turbūt biggrin.gif

QUOTE(GAPO @ 2010 03 17, 09:34)
Remiantis savo patirtim į tokį lovelį sėčiau 4-5 sėklas, kai ūgtelėtų, palikčiau 2 stipriausius daigelius.

aš irgi pasisėčiau keliom sėklytėm daugiau, o palikčiau vėliau kokius gal tris daigelius net g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smileja: 17 kovo 2010 - 10:10
Neatsibodo, smagu, kad sekasi. Mano išpikiuotos neseniai tai stovi kol kas vietoj. Pirmą parą ir nuleipt spėjo, bet atsigavo.
Dar laukia krūvelė nepikiuotų, reik išpikiuot ir iškart išdalint, nes nebus tiek vietos.
Atsakyti
Ačiū už patarimus,taip ir padarysiu, tik.. žemių reiks nusipirkt, pritrūkau doh.gif
Atsakyti
sveikos sulfiniju ir petuniju augintojeles 4u.gif
as pas jus su klausimuku siemet nusipirkau sulfiniju daigu zalioje stoteleje,kadangi jau pirkdavau suformuotus kelmus kazkaip ju formavimu ir nesidomejau ,o dabar man pasake kad juos reikia lauzyt,tad ir papuoliau i beda kas ir kaip ten lauzyt ,ar tik virsune ar dar ka nors , blush2.gif .gal kuri galit paaiskint kaip tai daryti g.gif
Atsakyti
QUOTE(azalija170 @ 2010 03 18, 12:03)
sveikos sulfiniju ir petuniju augintojeles 4u.gif
as pas jus su klausimuku siemet nusipirkau sulfiniju daigu zalioje stoteleje,kadangi jau pirkdavau suformuotus kelmus kazkaip ju formavimu ir nesidomejau ,o dabar man pasake kad juos reikia lauzyt,tad ir papuoliau i beda kas ir kaip ten lauzyt ,ar tik virsune ar dar ka nors , blush2.gif .gal kuri galit paaiskint kaip tai daryti  g.gif

padaryk kaip mano dukterėčia biggrin.gif kažkada labai seniai kai mažiukė buvo, sakau einam į laukč gėlyčių aplaužyt, kad geriau augtų. kaip tik jau buvo laikas, na viršūnes kai kuriuos šoninius nuskabiau kad šakotųs. dar ji paklausė kaip čia darysim,nu sakau biškutuką nulaušim ir lauksim kada išaugs naujos šakutės. ir kaip ten man buvo,kad ar telefonas ar kažkas tuo metu neišėjom į lauką. Sekančią dieną buvau mieste, grįžau, žiūriu į darželį ir netikiu blink.gif viskas nulaužyta iki šaknelių, ne tik petunijos bet ir visos kitos gėlės blink.gif paliktas tik krūmas, kurio neįveikė lotuliukas.gif galvoju kas čia dabar , nedaėjo kad čia ji... išeina pasitikt manęs laiminga, sako aš už tave padariau kad tau nereiktų dirbt blink.gif jetus jetus, nu ką ji vaikas būdama 4 pagalvojo,kad gal ne viską iki šaknų reik laužt doh.gif sakau o tai kodėl nulaužei žiedelius kitų gėlių kur buvo jau sumezgę.. sako tai galvojau kad geriau augs. nu jo.. atsigavo tik reikėjo laiko doh.gif


sorry ne į temą biški,tik prisiminiau blush2.gif
o šiaip tai tiksliau pasakys jau tą dariusios kaip priklauso, aš tai vos vos aplaužydavau kad forma būtų ir nestyptųl...

Atsakyti