Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinijos-Petunijos

Kipsiuke, kaip issamiai paaiskinai thumbup.gif o kur ten Zirmunuose ta parduotuve Vokieciu yra? Gal cia apie Schetelig snekat?
Atsakyti
QUOTE(Kipsiuke @ 2010 03 01, 13:46)
surfinija tai svyranti gele, ju ilgis priklauso nuo rusies, buna nuo 40-120cm ilgio, juos as asmeniskai perku tik zalioj stotelej ir vokieciu parduotuvej Zirmunuose Vilniuje, nes is savu seklu nekas isauga, vistik cia hibridine perdirbta sekla smile.gif Jos tikrai brangios nepilni astuoni litai uz 10 seklu (bet man visada visos isdygsta)

na tuomet aš nežinau kur tiesa, o kur ne, kai kur internete rašo, jog surfinijos dauginamos tik daigeliais, nes sėklų tipo nebrandina, arba jei ir brandina, tai sėjinukai vėliau neatitinka veislės požymių g.gif

ir pažiūrėjau čia: http://www.e-seklos....p=2&sq=petunija nėra surfinijų sėklų parduodamų, o lietuvaičiai gamintojai turi petunijų-surfinijų sėklų http://www.seklos.lt/index.php?id=698 biggrin.gif

tai vat ir kyla klausimas, kokias surfinijų sėklas pardavinėja LT sėklų gamintojai, jei surfinijos dauginamos tik daigeliais g.gif

tai ir žinok žmogus kur tiesa, o kur ne doh.gif bet aj, koks skirtumas, gal aš kažko nesuprantu rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smileja: 01 kovo 2010 - 14:18
QUOTE(Orinciukas @ 2010 03 01, 16:08)
Kipsiuke, kaip issamiai paaiskinai  thumbup.gif  o kur ten Zirmunuose ta parduotuve Vokieciu yra? Gal cia apie Schetelig snekat?


taip butent ten smile.gif
smileja smile.gif na surfinija-petunija, nes kazkada surfinija ir buvo is petunijos isveista smile.gif, tiesiog igavo kita pavadinima ir tiek, bet tik Lietuvoj matyt, nes kiti raso svyranti petunija smile.gif vokieciu parduotuvej lygiai taip pat raso surfinija-petunija smile.gif ziedai ju juk visiskai nesiskiria(na tik dydziai ir spalvos, bei pilnavidures ir ne)
taip tiesiog lengviau atskirt smile.gif
pavyzdziui surfinijos daigai yra zymiai brangesni uz petunijas, kaip ir seklos
o lietuvaiciai ne visi savo produkcija parduoda, daug tiesiog atsiveza ir parduoda, vat pavyzdziui sulfiniju pilnaviduriu seklu prekyboj Lietuvoje niekur nera(na bent jau Vilniuje tai tikrai), tik daigeliais parduoda, o vat petuniju yra ir daigais ir seklomis
be to yra dar kai kas, sulfinijas reik labai anksti set sausi-vasari(nors galima ir kova, bet norint kad prazystu geguzes pabaigoj, birzelio pradzioj reik anksti ir set)... o vat petunijas vasari-balandi
Ten kazkas raset apie drenazuotas seklsas, na jos aviltos butent tam, kad butu stambesnes ir butu lengviau set, bet kokybe nesiskiria nuo nedrenazuotu, taip pat ir augimas nesiskiria...anksciau vat ir sulfinijas buvo galima nusipirkt pigiau, nes buvo ir drenazuotu, ir ne, o vat dabar tik drenazuotos

del seklu padarymo, tai geles, kaip ir visi kiti augalai, geles, darzoves, jei yra hibridiniai, tai deja is savu seklu nekas isauga, bent jau man

beje pirma kart girdziu, kad sulfinijos gali but dauginamos daigeliais, gal supainiojot su fuksijom ir pelargonijom.... niekad nera man to pavyke padaryt su sulfinija, nors kuo puikiausiai pavyksta su pelargonijom, bei fuksijom mirksiukas.gif

oi dabar paziurejau i jusu nurodytus puslapiukus yra ir pilnavidure sulfinija pardavime bigsmile.gif gaila, tik kad per velai aptikau verysad.gif bet vistiek zinosiu, kad yra ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kipsiuke: 01 kovo 2010 - 15:36
QUOTE(Kipsiuke @ 2010 03 01, 15:26)
Ten kazkas raset apie drenazuotas seklsas, na jos aviltos butent tam, kad butu stambesnes ir butu lengviau set,

beje pirma kart girdziu, kad sulfinijos gali but dauginamos daigeliais, gal supainiojot su fuksijom ir pelargonijom.... niekad nera man to pavyke padaryt su sulfinija, nors kuo puikiausiai pavyksta su pelargonijom, bei fuksijom mirksiukas.gif

galbūt dar ir ne tik, kad būtų stambesnės ir lengviau paimti, bet jos papildomai ten apdėtos ar kaip išsireikšti blush2.gif trąšų mišiniu.

na žinokit tikrai apie surfinijas kalbėjau, va čia pvz parašyta: http://www.rojaussod...snis.php?id=458
Atsakyti
QUOTE(smileja @ 2010 03 01, 18:01)
galbūt dar ir ne tik, kad būtų stambesnės ir lengviau paimti, bet jos papildomai ten apdėtos ar kaip išsireikšti blush2.gif  trąšų mišiniu.
del drenazo drinks_cheers.gif  bet kazkaip man puikiai augdavo ir tokios, ir be to drenazo...
na žinokit tikrai apie surfinijas kalbėjau, va čia pvz parašyta: http://www.rojaussod...snis.php?id=458


na as su straipsniu nesutinku, ji jau anais metais aptikus buvau, bet tuomet ka reiskia surfinija-petunija? smile.gif visur raso svyranti petunija, o seklas parduoda kaip sulfinijos-petunijos smile.gif be to yra dar vienas pavadinimas fortinija jei neklystu, tai idomu, kaip sito straipsnio autore tai pavadintu surfinijos, ar petunijos hibridu...
apskritai lenku, vokieciu seklose isvis kitu pavadinimu net nemaciau, tik petunijos, svyrancios petunijos ir krumines petunijos, arba surfinija-petunija...
tu palandziok per google ir pasmalsauk ivedus sulfinia, kaip ten yra...
manau, cia kaip ir visame lietuviskame internete, bobute papasakojo, kazkas perpasakojo, kazkas pridejo, o paskutinis straipsnyje aprase :)siaip is esmes tikrai keista, kad ji surfinija ir petunija isskyre, o kiti daugintojai ir augintojai neisskiria...zodziu...
na net nezinau, kaip kitaip pavadinti...
o siaip nemanau, kad yra cia del ko gincytis smile.gif as pasakiau savo nuomone taip pati jas atskiriu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kipsiuke: 01 kovo 2010 - 16:39
QUOTE(Kipsiuke @ 2010 03 01, 16:33)
o siaip nemanau, kad yra cia del ko gincytis smile.gif as pasakiau savo nuomone taip pati jas atskiriu

ne, nesiginčinu aš su jumis ir nenoriu to tikrai daryti 4u.gif juolab, kad aš rašau tik tai ką perskaičiau, jei žinočiau pati viską šimtu procentu, tada gal ir galėčiau pasiginčyt tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Kipsiuke @ 2010 03 01, 17:33)
na as su straipsniu nesutinku, ji jau anais metais aptikus buvau, bet tuomet ka reiskia surfinija-petunija? smile.gif visur raso svyranti petunija, o seklas parduoda kaip sulfinijos-petunijos smile.gif be to yra dar vienas pavadinimas fortinija jei neklystu, tai idomu, kaip sito straipsnio autore tai pavadintu surfinijos, ar petunijos hibridu...
apskritai lenku, vokieciu seklose isvis kitu pavadinimu net nemaciau, tik petunijos, svyrancios petunijos ir krumines petunijos, arba surfinija-petunija...
tu palandziok per google ir pasmalsauk ivedus sulfinia, kaip ten yra...
manau, cia kaip ir visame lietuviskame internete, bobute papasakojo, kazkas perpasakojo, kazkas pridejo, o paskutinis straipsnyje aprase :)siaip is esmes tikrai keista, kad ji surfinija ir petunija isskyre, o kiti daugintojai ir augintojai neisskiria...zodziu...
na net nezinau, kaip kitaip pavadinti...
o siaip nemanau, kad yra cia del ko gincytis smile.gif as pasakiau savo nuomone taip pati jas atskiriu


Sveiki,
į profes aš netaikau ir apie surfiniju- petuniju skirtumus neišmanau.... blush2.gif Tiesiog, išeinant iš anksteniu diskusiju, tai gal galėtumet man paaiškinti, klausimą pristatau:
Įsigijau vokiškų sėklų. Kaip suprantu - petunijų, nes:
ant 1.pokelio užrašyta - hänge-petunia (100 cm hängend);
ant 2. pokelio užrašyta - hängenpetunien (Die bis zu 80 cm langen);
ant 3. pokelio užrašyta - hänge-petunia (80 cm hängend).
Prie kelių aprašymo vokiškai nurodyta, kad augalai formuoja svyrančius krūmus.

Vokiškai tiek, kiek parašiau - suprantu, net ir vertimas į lietuvių k. yra pateiktas, bet po diskusijų nebesusigaudau. Tai kaip čia gaunasi, įsigijau petunijų ar surfinijų??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(smileja @ 2010 03 01, 14:12)

lotuliukas.gif prajuokinot biggrin.gif Lietuvaičiai nesuka galvos, tik po petunija-surfinija pažiūrėkit, ką rašo lotynų kalba. Surfinijos nelieka, tėra petunia. Hibridinė bigsmile.gif Viskas tuo ir pasakyta wink.gif

QUOTE(Emila @ 2010 03 01, 23:11)
įsigijau petunijų ar surfinijų??? g.gif

Petunijų biggrin.gif 4u.gif Pažiūrėkit ant pakuočių, jei šalia pavadinimų figuruoja F raidelė, sėklų kitiems metams galit nerinkti wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 01 kovo 2010 - 23:27
Sveikos, as siais metais taip pat nusprendziau papuosti savo balkona surfinijomis biggrin.gif Tai nusipirkau 21 daiga. Dabar ir galvoju, o po kiek ju reiktu susodinti i 80 cm loveli?
Beje dabar Ermitaze 30 proc. nuolaida daigams ir sekloms.
Atsakyti
Šiaip pagal info ant sėklų pakelio, reikia sodinti kas 15-20cm. Tai pagal jūsų lovelį apie 5daigus. Priklausomai dar nuo lovelio pločio.
Atsakyti
QUOTE(ina8001 @ 2010 03 02, 15:31)
Sveikos, as siais metais taip pat nusprendziau papuosti savo balkona surfinijomis  biggrin.gif  Tai nusipirkau 21 daiga. Dabar ir galvoju, o po kiek ju reiktu susodinti i 80 cm loveli?
Beje dabar Ermitaze 30 proc. nuolaida daigams ir sekloms.

manau net 4 užtektų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ina8001 @ 2010 03 02, 15:31)

Beje dabar Ermitaze 30 proc. nuolaida daigams ir sekloms.

aciu uz info 4u.gif
Atsakyti