Įkraunama...
Įkraunama...

Aliejai aliejukai

ka manot del pard. 'Aliejus', ar verta pasitiketi? Jei raso nerafinuotas, reiskia neapgaudineja? Itartinai mazos kai kuriu al. kainos, uztat dvejoju ar nebus kur suktybe g.gif
Atsakyti
Merginos,gal kuri galite atsakyti ar šis aliejus iš,,Sveikų produktų"tikrai šalto spaudimo,nerafinuotas,nes ant buteliuko tai tokio užrašo nėra,o tik kad ekologiškas.Nors jų puslapyje rašo,kad šalto spaudimo.Tai kaip yra iš tikrųjų? Ačiū už atsakymą.

user posted image
Atsakyti
Perkopinu rasmos zinute:

Kodėl manot, kad jei aliejus 'dalinai rafinuotas' tai netenka visos savo vertės?
Saulėgrąžų aliejus praktiškai visada 'dalinai rafinuoja': filtruoja ir labai dažnai deodoruoja.
Arba pvz. medvilnės: nebūtų įmanoma nerafinuoto (bent jau 'dalinai') naudot..ne tik dėl kvapo, išvaizdos, bet ir kenksmingumo.
Nemanau, kad kai kuriuos aliejus būtų įmanoma maloniai naudoti visai nieko nedarant.
Pvz. http://www.sanga.lt/index.php?cid=407 (du kartus pravarytas per filtrus..jis tikrai yra 'dalinai rafinuotas' O čia rašo, nerafinuotas )
Kai kurie aliejus rafinuojant pašalinamos tiesiog kenksmingos ir net nuodingos medžiagos, kurios nesveikos nei kūnui, nei odai.
Uosčiau KN aliejų mišinius. Ir užmuškit, netikiu, kad juose absoliučiai nerafinuoti, 'gryni' aliejai. Mažų mažiausiai filtruoti..o pagal kvapą, tai panašu, kad ir jis susilpnintas gerokai Uosčiusi aš nerafinuotus aliejus..ypač saulėgrąžų Tris dienas neatsiploviau pabuvus patalpoje su tokiu aliejum Kvepėjau sena tarybine varškės spurga virta riebaluose
Tiesiog jau senai supratau, kad 'natūralistai' skirtingai traktuoja sąvoką rafinavimas. Vieni netgi menką fizinį įsikišimą vadina 'daliniu rafinavimu', kitiems produktas nerafinuotas tol, kol nebuvo paveikta chemija Čia mano asmeninė nuomonė...
Dėl kosmetikos tikslais naudojamų aliejų, ypač visų tų natūralių-eko, parduodamų įvairiose krautuvėlėse tikrai ilgai ir nuobodžiai spėliosim
Čia apie deodoravimą be jokio kito rafinavimo reiktų klausti tų, kurie taip teigia Aš, žmogiškai, to neįsivaizduoju Bent jau dabar...jei man kas parodytų ir išaiškintų kaip tai įmanoma, aš su mielu noru patikėčiau
Deodoravimas yra distiliacija labai karštais garais (dar dažniausiai vakuume). Išspaustą mechaniniu presu aliejų patalpinam į skardinę statinę, pavarom 200 laipsnių t-ros garus ir turim 'šalto spaudimo, nerafinuotą (dalinai rafinuotą) dezodoruotą aliejų?'

Kaip pakeičia savybes? Be viso to, kad netenka skonio ir kvapo (t.y. lakiųjų rūgščių), tai kas gali pakisti aukštoje t-roje, tas pakinta
Ko turi nerafinuoti aliejai: sočių ir nesočių riebiųjų rūgščių, laisvųjų riebiųjų rūgščių, rauginių medžiagų, vaškų, vitaminų, baltymų ir t.t., ir pan.
Pvz. saulėgrąžų aliejus. Šaltai išspaustas jis turi daug vaško..ir man keista, kaip jame nerafinuotame (bent jau dalinai) jis dingsta Beprasmiška klausti manau..
Atsakyti
QUOTE(dake @ 2010 03 18, 15:38)
Merginos,gal kuri galite atsakyti ar šis aliejus iš,,Sveikų produktų"tikrai šalto spaudimo,nerafinuotas,nes ant buteliuko tai tokio užrašo nėra,o tik kad ekologiškas.Nors jų puslapyje rašo,kad šalto spaudimo.Tai kaip yra iš tikrųjų? Ačiū už atsakymą.


salto spaudimo kiek zinau gali buti ir rafinuotas, taigi manau kad sis rafinuotas. jei butu nerafinuotas, tikrai butu parasyta
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo etamo21: 18 kovo 2010 - 16:25
QUOTE(Vilnija @ 2010 03 17, 21:35)
Beda tokia, kad vos tik saulutei islindus isryskeja turimos pigmentines demes. Be apsaugos is vis beda. Tad tik minetas kremukas apsaugo  unsure.gif Jau buvau pasisovus tik aliejuku oda maitinti, bet pamasciau, kad einant i lauka vis tiek teks apsaugai kazka su dideliu SPF tepti  ax.gif , kadangi net kremine pudra su 20 SPF filtru neapsaugo. Tik su SPF 50 saugiau  smile.gif
Papildyta:
Aciu uz patarimus  4u.gif  As jau ten lankiausi ir sita visa temele perskaiciau, taciau ne vienos patirties tokios neradau, kad butu visos bedos i viena sudetos, todel ir patrukdziau..  ax.gif

sveika 4u.gif zinok turejau as vasara gan didele pigm deme ant zando, atrodziau tai siaip sau. Tada ismeginau puiklapiu alieju, ne del to ji isigyjau, del spuogu, bet va dabar nebeturiu tos demes, nezinau gal ir ne tamanai cia pagelbejo, bet kad ji isnyko tai faktas thumbup.gif o atsirado ta deme kaip speju nuo losjono su antibiotikais, kur VU vaistinej parduoda g.gif
Atsakyti
QUOTE(dake @ 2010 03 18, 14:38)
Merginos,gal kuri galite atsakyti ar šis aliejus iš,,Sveikų produktų"tikrai šalto spaudimo,nerafinuotas,


Tokį patį mamai ten pirkau, klausiau, ar nerafinuotas - sakė, kad tikrai nerafinuotas.
Atsakyti
QUOTE(Deissy @ 2010 03 18, 22:29)
sveikos merginos  mirksiukas.gif

as is "aliejus" parduotuves antradieni irgi nusipirkau savo pirmuosius aliejus - alyvuogiu, jojobos, migdolu, abrikosu kauliuku ir arganu.

norejau daugiau, bet kitu nebuvo, o kitus paliksiu kitam menesiui kai vel pinigeliu bus  blush2.gif

tepliojus ir kaifuoju, tikiu kad ju pagalba pasieksiu savo norimo rezultato  ax.gif




o kokiu tikslu jus siekiat tepdama tuo paciu metu skirtingus poveikius ir skirtingiems odos tipams ar problemoms spresti turincius aliejus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusele @ 2010 03 18, 23:11)
o kokiu tikslu jus siekiat tepdama tuo paciu metu skirtingus poveikius ir skirtingiems odos tipams ar problemoms spresti turincius aliejus?  g.gif

alyvuogiu ir jojobos aliejus plaukams - drekinti, maitinti.
arganu - odos issitempimui: krutinei, pilvui, po nestumo ir metant svori, paakiu odos prieziurai.
migdolu ir abrikosu - sausai ir jautriai kuno odai drekinti ir celiulito profilaktikai bei stangrinimui.

toks mano naudojimo planas, manau naudoju teisingai, jei klystu pataisykite mane ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Deissy: 18 kovo 2010 - 23:52
na manau neklystat:)juk cia ne kokie vaistai,kuriuos naudojant kartu galima sau pakenkti.oda pasiims daugiau reikalingu,jai naudingu medziagu mirksiukas.gif .cia as taip galvoju.gal kas ir kitaip masto..
Atsakyti
viskas cia gerai irnesakyk.gif
gal Dusele pagalvojo, kad viska ant veido tepate biggrin.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
o kad ir viska ant veido pakaitom tepant manau tikrai nepakenks rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Naudoju jojobos aliejuką ketvirta diena, pastebėjau, kad pradėjo lyg odelė sausėti, ypač skruostikauliuose unsure.gif tai reiškia, kad man jis netinka, ar tik reikia kokiu drėkinančiu kremuku pasitepti g.gif o taip nesidori naudoti tų kremų, jie man visi poras kemša verysad.gif
Atsakyti