Taigi atsakymas aiškus ir ne vieną sykį išsakytas - ne visi gimę turėdami tokį savybių ir gabumų rinkinį, tinkantį verslui ugdyti ar tiesiog daugiau uždirbti. Bet aš tada nesupratau - o kodėl norima "iš visų pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikį"?
Kitas mano pastebėjimas - nemažai laiko mano išlaidos neviršijo 1000Lt. (gyvenant be vaikų nuosavam būste, bet ne kruopomis/bulvėm mintant). Tad ar tikrai tas minimalus atlyginimas turėtų būti keliamas, ar tikrai už jį neįmanoma pragyventi? Jei žmogus yra išlaikantis kitus žmones, vaikus, tai tiek tikrai negana, bet gyvenimo pradžioj, ar kabinantis į gyvenimą? Buvau privačiuos slaugos namuos, tai tarp personalo priimta (kaip čia taktiškai pasakius) na ne itin aukšto intelekto. Bet žmonės dirba, turi užsiėmimą, nesėdi globėjams ištisai namie, man tiesiog džiugu, kad atranda ir jiems tinkantį darbą.
Realiai, visi mes norėtume daugiau uždirbti, bet kai pasisuka kalba apie kitų žmonių samdymą darbui, tai iškart pasiskaičiuojam, kad tūkstančių už tą ar kitą paslaugą sumokėt negalim.
O į valstybę aš žiūriu kaip į draudimo bendrovę, kuri surenka mokesčius ir juos perskirsto suteikdama tiek socialinę apsaugą, tiek sveikatos, tiek atlieka teisingumo funkciją. Kadangi mūsų valstybė pati iš savęs mokesčių negali paimti (na nėra auksinis avinėlis, neturi gamtinių resursų), tai visi pinigai surenkami tik iš piliečių (nebūkime naivūs galvodami, kad iš verslo. Verslas - tai mes, mūsų pinigai, iš dangaus tie pinigai nenukrenta). Taip mąstydama aš negalvoju ir neskaičiuoju, kiek sumoku mokesčių ir kiek gaunu jų atgal paslaugų pavidalu, nes žinau, kad kaip draudime reikia tiesiog džiaugtis, kad tau tų išmokų neprireikia
Bet tuo pačiu nesuprantu visų tų pasakymų, kad lai poniukai eina į privačius darželius, valstybinius palikdami likusiesiems. Arba kad gėda gaut išmokas. Kartais man atrodo, kad žmonės mėgsta kirsti šaką, ant kurios sėdi