Gal čia ir nelabai į temą apie AD, bet perskaičiau mamų patirtį gydant slogą, tai galiu pasidalinti ir savo patirtimi.
Pirmiausia dėl vaistukų Vibrocil - šeimos gydytoja visada siūlė tik šiuos vaistukus, tačiau pamačiau, kad jie mažai efektyvūs. Ir iš tiesų, pabendravus su LOR specialiste išsiaiškinau, kad Vibrocil yra laikomi mažiausiai sukeliantys nepageidaujamą efektą vaistai - t.y. kraujavimą iš nosies, alergiją ir kt. Vis dėlto, kaip sakė LOR gydytoja, Vibrocilis gali sukelti lygiai tokius pačius nepageidaujamus reiškinius, be to, jo veikimo trukmė - tik 1,5 - 2 val. Todėl gydytoja patarė naudoti Otrivin 0,05. Jo pakanka bent mano vaikui įlašinti 2 kartus per parą - vakare, prieš einant miegoti ir prieš pietų miegelį. PRIEŠ LAŠINANT BET KOKIUS VAISTUS BŪTINA GERAI ATSIURBTI NOSIES GLEIVINĘ. Kaip rašė viena mama, tai geriausia padaryti Rhinomer atsiurbėju. Kol mano dukrytė buvo maža, naudodavai Physiomer vandenį specialioje "lašinamoje" pakuotėje. Nuo metukų pradėjau naudoti Hummer jūros vandenį, skirtą vaikams ir kūdikiams.
Nosies gleivinę atsiurbti reikia dažnai, kitaip gali išsivystyti komplikacijos - ausų uždegimas, kosulys. Suaugusiems labai efektyvus nosies purškiklis Imidin, poveikis trunka (man asmeniškai) iki 12 valandų. Bet kartoju, šis preparatas skirtas nuo 12 metų.
Dar norėjau parašyti mamai, kuri skundėsi, jog sloga nepraeina 10 dienų. Tais atvejais, jei vaikui sloga nepraeina per 7 dienas, mes visada važiuojame į polikliniką išplauti nosį. Procedūra nemaloni, tačiau labai efektyvi, po dviejų tokių procedūrų praeina visos slogos.
Kartais, kai sekretas labai tirštas, nelaukiame nei tų 7 dienų - važiuojame ir po 4 dienų.
Jei vaikutis nekarščiuoja, efektyvu daryti parafino "batukus". Reikia ištirpinti parafiną, o kai jis sutirštėja ir nebedegina rankų, bet vis dar yra karštokas, reikia suformuoti "batukus" ir dėti ant vaiko padukų, paskui aš kojytę įdedu į polietileno plėvelę, apaunu savo vilnonėmis kojinėmis ir kol laikome kojytes, tiesiog pažiūrime filmuką (apie 20 min). Po procedūros svarbu neatšalti kojų, todėl batukus geriausia dėti prieš miegą.
Dėl įtrinimų Resorban tepaliuku - mažiems vaikučiams jis gali buti per stiprus, todėl geriau naudoti Hustagil arba Resorban tepaliuku ištrinti kojytes, o Hustagil arba Eucabal tepalu ištrinti kakliuką/krūtinytę. Dar vienas niuansas - stebėkite vaiko reakcijas, nes visi šie tepalai GALI SUKELTI ALERGINES REAKCIJAS. Mano sūnui taip ir buvo, todėl jam krūtinės ir kaklo niekada netepu, tik padukus.
Dar viena procedūra - inhaliacijos karštais garais, jos labai efektyvios kosint, tačiau esant slogai sūnui irgi duodu pakvepuoti. Mes naudojame Eucabal Baby inhaliatorių. Kadangi sūnus tepalams alergiškas, jam į inhaliatorių įdedu čiobrelių žolės, pusę šaukštelio rupios valgomosios druskos ir tiek pat sodos, užpilu verdančiu vandeniu ir kvėpuojam. Įkvepia per burną, iškvepia per nosį. Gaila, kad procedūrą įmanoma atlikti panašiai nuo 2,5 - 3 metukų.
Svogūnai/česnakai irgi labai gerai, aš suveriu česnako "karolius", tačiau mažoji ilgai neišlaiko - išlupinėja skilteles.
Sau aš esu pasidariusi ajurvedinį mišinį po 10 g maltų džiovintų gvazdikėlių, imbiero, kardamono, cinamono, juodųjų pipirų ir 50 g nerafinuoto cukraus. Geriu po 2 šaukštelius ryte ir vakare su šiltu vandeniu (būtinai po valgio), na, ganėtinai efektyvu, tik reiks pasitarti su gastroenterologu, kaip dėl skrandžio
Na, tai kaip ir tiek, būkite sveiki ir nesirkite