Įkraunama...
Įkraunama...

Atopinis dermatitas XX tema

Sveikos mamytes,

Nors ir gerokai paveluotai, taciau sveikinu visas Jus Naujuju Metu proga. Linkejimas vienas ir labai nuosirdus - kuo greiciau pasveikti musu vaikuciams!

Mamytes, ar gali dantuku dygimas baisingai suaktyvinti AD?
Musu namuose itampa didziule cray.gif Mergyte tiesiog rekia ir diena ir nakti, odele isausejo visame kune baisingai, lupasi tiesiog glebiais, nespejam tepti... Viduriuoja... Abi rankytes kisa i burnyte, liezuveliu stumdo apatine smegenuku dali, tad itariam, kad dygsta dantukai.
Is jusu patirties,ar gali dantukai taip uzastrinti AD liga?

p.s. Kvieteme ir greitaja, taciau jie issiklausineje kaip priziurime vaika, patarimu papildomu neturejo, sake, kad viska darome teisingai.
Atsakyti
QUOTE(Vynuoge_81 @ 2010 01 05, 14:44)
Sveikos mamytes,

Nors ir gerokai paveluotai, taciau sveikinu visas Jus Naujuju Metu proga. Linkejimas vienas ir labai nuosirdus - kuo greiciau pasveikti musu vaikuciams!

Mamytes, ar gali dantuku dygimas baisingai suaktyvinti AD?
Musu namuose itampa didziule  cray.gif  Mergyte tiesiog rekia ir diena ir nakti, odele isausejo visame kune baisingai, lupasi tiesiog glebiais, nespejam tepti... Viduriuoja... Abi rankytes kisa i burnyte, liezuveliu stumdo apatine smegenuku dali, tad itariam, kad dygsta dantukai.
Is jusu patirties,ar gali dantukai taip uzastrinti AD liga?

p.s. Kvieteme ir greitaja, taciau jie issiklausineje kaip priziurime vaika, patarimu papildomu neturejo, sake, kad viska darome teisingai.

Oj kaip nesmagu. Bet ar nauju berimu atsirado? Ar tiesiog irzlesne tapo? O gal jai pilvuka skauda?
Mum tai itakoja dantukai, bet ne pacius berimus, o niezuli ir miego kokybe, nes blogai miega, o jei pabunda tai aisku reik pasikasyti, jei neduodi rekia. Tai va mum paskutiniu metu su iltinukais buna karts no karto.
Atsakyti
Po Kaledines maldeles, rimtai buvau patikejus stebuklu! Maniau vos tik grisiu is uosviu iskart prisesiu pasidziaugt visoms, kad stebuklia pildosi.
Taciau nespejau, vos tik grizom, berimai eme rysketi, veliau stipriai raudonuoti. Kaip tik tomis dienomis mergyte tapo baisingai irzli, grauzia rankytes, lizuviuka vis kaiso. Kuo ji labiau verkia, tuo odele labiau rausta. O matyt, kuo odele labiau rausta tuo ja labiau skauda ir tuo ji labiau pyksta. Toks uzburta sratas... Speju, kad musu AD bus nervinio pagrindo (juk ir taip gali but, tiesa??? blush2.gif )
Tad itariu, kad dantys....
Atsakyti
QUOTE(Vynuoge_81 @ 2010 01 05, 16:00)
Po Kaledines maldeles, rimtai buvau patikejus stebuklu! Maniau vos tik grisiu is uosviu iskart prisesiu pasidziaugt visoms, kad stebuklia pildosi.
Taciau nespejau, vos tik grizom, berimai eme rysketi, veliau stipriai raudonuoti. Kaip tik tomis dienomis mergyte tapo baisingai irzli, grauzia rankytes, lizuviuka vis kaiso. Kuo ji labiau verkia, tuo odele labiau rausta. O matyt, kuo odele labiau rausta tuo ja labiau skauda ir tuo ji labiau pyksta. Toks uzburta sratas... Speju, kad musu AD bus nervinio pagrindo (juk ir taip gali but, tiesa???  blush2.gif )
Tad itariu, kad dantys....

Skaitau ir su kiekvienu sakiniu vis labiau akis pleciu,dievuleliau tu mano kokiu buna tu AD blink.gif ,laikykites abi 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vynuoge_81 @ 2010 01 05, 15:00)
Po Kaledines maldeles, rimtai buvau patikejus stebuklu! Maniau vos tik grisiu is uosviu iskart prisesiu pasidziaugt visoms, kad stebuklia pildosi.
Taciau nespejau, vos tik grizom, berimai eme rysketi, veliau stipriai raudonuoti. Kaip tik tomis dienomis mergyte tapo baisingai irzli, grauzia rankytes, lizuviuka vis kaiso. Kuo ji labiau verkia, tuo odele labiau rausta. O matyt, kuo odele labiau rausta tuo ja labiau skauda ir tuo ji labiau pyksta. Toks uzburta sratas... Speju, kad musu AD bus nervinio pagrindo (juk ir taip gali but, tiesa???  blush2.gif )
Tad itariu, kad dantys....

Dėl tos Kalėdinės maldelės tai aš ir buvau įtikėjus. Prisikirto per Kūčias visokių dalykų, per Kalėdas ir saldumynai visokio plauko prie bendro stalo ėjo, kuriuos šiaip labai filtruojam. Tikėjaus, kad susidraskys jau naktį, nes tą savaitę nekas su oda buvo. Ale atvirkščiai - kasėsi palyginus nedaug, raudonas fonas nuo bėrimų nuslūgo, vienžo - kelias dienas tęsęsi pagerėjimas bigsmile.gif Arba nuo gerų emocijų, arba nuo maldų rolleyes.gif
Atsakyti
Mums buvo kai pradėjom gerti Zyrtec 1/4 tabl. ir tepti Elidel bei Sebodian DS, tai prasidėjo naktimis na apie 1 val. pilvuko diegliai (nors pilv.diegl. buvo tik pirmą mėn., o tada buvo virš 8 mėn.), klykdavo vaikas, niekas nepadėdavo, raitydavosi, nors nei aš, nei jis nieko naujo nevalgydavome. Taip buvo 2 naktis, 3-ią dėjom Viburcol žvakutę, diegliukų nebuvo. 4-5 naktį vėl pasikartojo, bet po to dingo ir viskas. Tada kaip tik pas mus buvo pati blogiausia pabėrimų situacija, kokia tik buvo buvus.
O mano berniukas visai pradėjo naktim nemiegot... Iki kokio 1,5 mėn. vaikas keldavosi 1 k., iki 5 mėn. išmiegodavo nuo 22 val. iki 7 val., o tada pradėjo keltis po 3-4 k. per naktį. Galvojau, kad čia jau daug, bet jau gerą savaitę keliuosi turbūt po 10 k.!!! Ko tik nebandžiau, ir lopšiuke naktį sūpuoju, ir ant lovytės linges nusipirkom, ir kai vyras turėjo prieš šventes atostogų, kad neverktų pakaitomis ant rankų sūpuodavom, nieko, tik papukas padeda, nei arbatėlių, nei vandenuko iš buteliuko negeria. Žodžiu dabar užmiega 21-21.30 val. ir prasibunda apie 23-24 val. ir tada kas 40-60 min. visą laiką, bet šiaip nesikaso, nors, kad niežti tai žinau, nes jis kasosi nuogas kojytes, na kai tepu, po maudymo, keičiant pampersą. Tiek pediatrė, tiek neurologė, tiek dermatologė jo nemiegą sieja su AD, nes mums jis nuo 3 mėn. prasidėjo, o nuo 5 mėn. paūmėjo. Neurologė sakė galiu išrašyt vaistukų, kad geriau miegotų, sakom, gal nereikia. Nenoriu vaikui tos chemijos, ir taip jos gauna nuo AD tepaliukų, vaistukų. Bet nžn, gal kas natūralesnių kokių priemonių išbandėt, pvz. bandyt ir man ir jam prieš naktį melisos arbatos gert...? Jau net nžn ko imtis.
Atsakyti
QUOTE(Vynuoge_81 @ 2010 01 05, 15:00)
Po Kaledines maldeles, rimtai buvau patikejus stebuklu! Maniau vos tik grisiu is uosviu iskart prisesiu pasidziaugt visoms, kad stebuklia pildosi.
Taciau nespejau, vos tik grizom, berimai eme rysketi, veliau stipriai raudonuoti. Kaip tik tomis dienomis mergyte tapo baisingai irzli, grauzia rankytes, lizuviuka vis kaiso. Kuo ji labiau verkia, tuo odele labiau rausta. O matyt, kuo odele labiau rausta tuo ja labiau skauda ir tuo ji labiau pyksta. Toks uzburta sratas... Speju, kad musu AD bus nervinio pagrindo (juk ir taip gali but, tiesa???  blush2.gif )
Tad itariu, kad dantys....


tai tikriausiai neurodermita turite... sad.gif mes irgi...
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2010 01 05, 15:27)
Mums buvo kai pradėjom gerti Zyrtec 1/4 tabl. ir tepti Elidel bei Sebodian DS, tai prasidėjo naktimis na apie 1 val. pilvuko diegliai (nors pilv.diegl. buvo tik pirmą mėn., o tada buvo virš 8 mėn.), klykdavo vaikas, niekas nepadėdavo, raitydavosi, nors nei aš, nei jis nieko naujo nevalgydavome. Taip buvo 2 naktis, 3-ią dėjom Viburcol žvakutę, diegliukų nebuvo. 4-5 naktį vėl pasikartojo, bet po to dingo ir viskas. Tada kaip tik pas mus buvo pati blogiausia pabėrimų situacija, kokia tik buvo buvus.
O mano berniukas visai pradėjo naktim nemiegot... Iki kokio 1,5 mėn. vaikas keldavosi 1 k., iki 5 mėn. išmiegodavo nuo 22 val. iki 7 val., o tada pradėjo keltis po 3-4 k. per naktį. Galvojau, kad čia jau daug, bet jau gerą savaitę keliuosi turbūt po 10 k.!!! Ko tik nebandžiau, ir lopšiuke naktį sūpuoju, ir ant lovytės linges nusipirkom, ir kai vyras turėjo prieš šventes atostogų, kad neverktų pakaitomis ant rankų sūpuodavom, nieko, tik papukas padeda, nei arbatėlių, nei vandenuko iš buteliuko negeria. Žodžiu dabar užmiega 21-21.30 val. ir prasibunda apie 23-24 val. ir tada kas 40-60 min. visą laiką, bet šiaip nesikaso, nors, kad niežti tai žinau, nes jis kasosi nuogas kojytes, na kai tepu, po maudymo, keičiant pampersą. Tiek pediatrė, tiek neurologė, tiek dermatologė jo nemiegą sieja su AD, nes mums jis nuo 3 mėn. prasidėjo, o nuo 5 mėn. paūmėjo. Neurologė sakė galiu išrašyt vaistukų, kad geriau miegotų, sakom, gal nereikia. Nenoriu vaikui tos chemijos, ir taip jos gauna nuo AD tepaliukų, vaistukų. Bet nžn, gal kas natūralesnių kokių priemonių išbandėt, pvz. bandyt ir man ir jam prieš naktį melisos arbatos gert...? Jau net nžn ko imtis.

Mum irgi tas pats buvo, bet pastebejau kad jei jau pora savaiciu taip blogai miegam, tai jau koks dantis tikrai islys. Mes gal kokias 2 sav . istysai naktim nemiegojom, jei jau pradedavo verkt, tai eidavom zaist, multiku ziuret, nes nei supinai nei niekas nepadedavo. Pazaidziaum ir tada jau galim bandyt migdytis.
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2010 01 05, 17:27)
Mums buvo kai pradėjom gerti Zyrtec 1/4 tabl. ir tepti Elidel bei Sebodian DS, tai prasidėjo naktimis na apie 1 val. pilvuko diegliai (nors pilv.diegl. buvo tik pirmą mėn., o tada buvo virš 8 mėn.), klykdavo vaikas, niekas nepadėdavo, raitydavosi, nors nei aš, nei jis nieko naujo nevalgydavome. Taip buvo 2 naktis, 3-ią dėjom Viburcol žvakutę, diegliukų nebuvo. 4-5 naktį vėl pasikartojo, bet po to dingo ir viskas. Tada kaip tik pas mus buvo pati blogiausia pabėrimų situacija, kokia tik buvo buvus.


Mergaites aciu uz palaikyma. Dar taip sunku nebuvo. Baigiu akis praverkt.

Axxa, aciu uz pasidalinta patirti. Mes pradejom gerti zyrtex lasiukus. Paciupinejau pilvuka, isties kietas kaip akmenukas, nebuciau net pagalvojus. Matyt beda tame ir bus. Tik va, kad zvakutes bene 5 para dedam, o palengveja tik tam karteliui...
Atsakyti
QUOTE(Dalia Dalia Dalia @ 2010 01 05, 12:34)
as buvau. ten purvini stiklainiai-talpos, kur supilti tie aliejai. ir kvapas - kazkoks gendancio aliejaus. Zodziu, blogas. o nerafinuoti aliejai man turi malonu kvapa, kiekvienas skirtinga. Naudoju ju ivairiu - moliugu, kanapiu, saulegrazu, semenu ir t.t. - visi tik nerafinuoti. Tai ju kvapus puikiai zinau. Iki siol pirkau eko parduotuvese, daugiausia "sveiki produktai", Sohlingen firmos - man skaniausi. Aisku, kaina didele, bet manau, kad verta moket. Vis tiek pigiau nei mesos gabalas smile.gif O sveikiau tai N kartu!


Tai mėsą į aliejus iškeitėte? biggrin.gif . O kur naudoji tuos aliejus? Į kokius patiekalus kokius aliejus pili?

QUOTE(Dalia Dalia Dalia @ 2010 01 05, 12:49)
nes daug kas raso, kad isvykus kitur gyventi susilpneja arba isnyksta. Kokios butu jusu nuomones ir pastebejimai apie oro kokybes itaka? Ar pvz isvykus pabuti i kaima ar i maza miesteli bukle pagereja? Ar nepastebejote tokiu dalyku?


Sunku spręsti dėl oro kokybės įtakos. Nežinau kaip mano vaikui būtų, jei dabar LT būtume. Bet iš savo pediatrės LT girdėjau istoriją, kaip viena jos pacientė mergytė AD išsigydė būtent tuomet, kai iš LT persikraustė gyventi į Ispaniją (tik jie persikraustė gyventi ne dėl mergytės AD, o dėl kitų priežasčių). Bet Ispanija tai didelė ir vienuose rajonuose oro užterštumas labai didelis, kituose labai mažas. Kaip ir LT. Mes gyvenam prie jūros, miestas kurortinis, jokios pramonės, jokių fabrikų, gamyklų, aplink tik druskų kasyklos ir savo vandeniu ir purvu garsėjantis Raudonasis Druskų ežeras. Tačiau AD turinčių vaikų mūsų mieste irgi yra.

QUOTE(Vynuoge_81 @ 2010 01 05, 15:00)
Speju, kad musu AD bus nervinio pagrindo (juk ir taip gali but, tiesa???  blush2.gif )
Tad itariu, kad dantys....


Stresas labai blogina AD būklę, apie tai ne viename straipsnyje minima. Taip, kad kuo mažiau streso dermatukams vaikams reikia.
Atsakyti
[quote=carramele,2010 01 05, 14:38]Jau rašiau čia, kad Cutibaza kremas turi šlapalo. Bent mum buvo taip, kad ant sudirgusių vietų tepant jisai ne gydė, o dirgino dar labiau, nors ir buvo dėta hormono (Laticort 15g., Cutibaza 30g.). Patarčiau vaistus skiest ne su juo.

Apskritai maniškės oda, jei išberta, labai blogai reaguoja į kremus, losjonus, nesvarbu hormoniniai jie, ar ne. Mums dar buvo išrašytas derinukas Basalis 100g. ir Cutivate tepalas 30g. Jeigu niežuliui numalšint - tiko, bet nudraskytai egzemai ne. Tai dabar užsakom, kad padarytų vaistinėj Essex tepalo 100g. ir Cutivate tepalo 15g. (sumažinom hormono kiekį).
[/quote]

Oi as saviski patepiau Cuibaza, tai stauge iki pamlynavimo, matyt tikrai labai grauze. Atsargiai su situ tepalu.

Mes jau gavom snd is gydytojos siuntima neigalumui tvarkytis. Sako, teks jums kokius puse metu pasikankint. Taip greit nepraeis. Nepasake nieko paguodziancio, nu, bet yra kaip yra. Pas mane jis koset pradeda, ant ydytojos tas raudonumas odos todel ir atsirado. Mamytes, ka jus duodat apart situ sirupiniu vaistu????
[/quote]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurate_k: 05 sausio 2010 - 17:24
QUOTE(Axxa @ 2010 01 05, 15:27)
O mano berniukas visai pradėjo naktim nemiegot... Iki kokio 1,5 mėn. vaikas keldavosi 1 k., iki 5 mėn. išmiegodavo nuo 22 val. iki 7 val., o tada pradėjo keltis po 3-4 k. per naktį. Galvojau, kad čia jau daug, bet jau gerą savaitę keliuosi turbūt po 10 k.!!! Ko tik nebandžiau, ir lopšiuke naktį sūpuoju, ir ant lovytės linges nusipirkom, ir kai vyras turėjo prieš šventes atostogų, kad neverktų pakaitomis ant rankų sūpuodavom, nieko, tik papukas padeda, nei arbatėlių, nei vandenuko iš buteliuko negeria. Žodžiu dabar užmiega 21-21.30 val. ir prasibunda apie 23-24 val. ir tada kas 40-60 min. visą laiką, bet šiaip nesikaso, nors, kad niežti tai žinau, nes jis kasosi nuogas kojytes, na kai tepu, po maudymo, keičiant pampersą. Tiek pediatrė, tiek neurologė, tiek dermatologė jo nemiegą sieja su AD, nes mums jis nuo 3 mėn. prasidėjo, o nuo 5 mėn. paūmėjo. Neurologė sakė galiu išrašyt vaistukų, kad geriau miegotų, sakom, gal nereikia. Nenoriu vaikui tos chemijos, ir taip jos gauna nuo AD tepaliukų, vaistukų. Bet nžn, gal kas natūralesnių kokių priemonių išbandėt, pvz. bandyt ir man ir jam prieš naktį melisos arbatos gert...? Jau net nžn ko imtis.


Maniškis šiuo metu irgi su miegu naktį nenori draugaut. Keldavosi dukart per naktį, dabar vietoj to, kad visai nebesikeltų, jau kokius penkis. Ir vis kasosi rankas, kur pasiekia. Šiaip jo padėtis su AD nėra bloga. Aptamil Alergy Care neįsialergizavo, toliau sėkmingai jį geria. Vienintelis dalykas, nuo kurio prieš pusmetį nebėrė buvo kukurūzai, kiek vėliau dar tiko pastarnokai. Dabar šitiems pasidarė alergiškas, bet užtat pasidžiaugsiu, kad be didesnių reakcijų gali valgyt bulves, cukiniją, kopūstus, brokolius, žaliuosius žirnelius, triušieną, veršieną, grikius, speltą, Sinlac košę ir obuolius. Tad visai pusėtinas mūsų meniu šiandienai. Tik va su tuo puolančiu niežuliu vargas. Bandžiau jūros druskos voneles padaryt (sesei padeda kažkiek nuo niežėjimo), bet efekto nebuvo jokio. Reiks atidžiau peržiūrėt maistą, gal vėlgi kažkoks seniau vartotas produktas nebetinka.

Dėl vaistukų. Mūsų didžioji buvo labai dirgli, tai "ant jos kailio" kūdikystėj ir antraisiais metais išbandę esam Viburkol, Acosedum, Sedalia, arbatų nuo nervų, Melisal'io sirupą. Nuo Melisalio buvo šioks toks pagerėjimas ir nervų, ir bėrimo atžvilgiu. Bet paskui jį išėmė iš apyvartos ir likom be nieko. Neseniai išbandėm Floradix (įvairių raminančių žolelių mišinys vandeniniu pagrindu), kai buvo dermatito paūmėjimas. Bėrimai nei padidėjo, nei pamažėjo, bet naktį miegojo geriau, mažiau kasėsi.
Kai taviškis tokio "jauno" amžiaus smile.gif , tai gal tikrai pradžioj melisų arbatėlės pabandyt g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo carramele: 05 sausio 2010 - 17:26