QUOTE(LigiBunga @ 2010 05 07, 22:24)
Vakarais skaiciau, po to jau skaitem abu su vyru, o galu gale daviau nuoroda vyro svogeriui, kuris ''serga" Etiopija. Vienas pazistamas, dailininkas, yra is Etiopijos, tik gyvena Piteryje, taciau daznas svecias LT.
Zodziu, nuostabiai smagus pasakojimas, o ji pabaigus skaityti, man pirma karta po vaikystes kilo noras nuvykti i Afrika. Vaikysteje kilo noras perskaicius "Afrikos perla" , knyga apie Kenija.
Keletas klausimu.
Kaip mokyklos?
Kaip darzeliai? yra/nera
Kaip universitetai?
o kaip smagu
o tas dailininkas gal žinomas visuomenėj?
Atsakant į klausimus, tai tiek darželiai, mklos ir Universitetai yra.
Aišku, pagrindiniuose didžiuosiuose miestuose. dabar kaip tik dar užklausiau maniškio apie darželius. Aišku, ne visi į juos eina, tie, kas gali tai leisti, arba neturi kas prižiūri. aš kažkaip buvau įsitikinus, kad mb nėjo, nes jis iš 12 vaikų,tai sakau buvo kas prižiūrėjo, pasirodo, dėka tavo klausimo, sužinojau dar vieną naują dalyką, kad ėjo
eina iki 6 ar 7 metų, kad apradeda paskiau jau mokyklą. būna irgi įvairiai, visą dieną,ar pusę, kaip jau pagal šeimos situaciją.
žinoma, tie kas gyvena visai kažkur atskirti nuo civilizacijos tai toks ir ten mokslas būna. nors kai važiavom per tas laukynes, tik deja nepavyko nupaveiksluot, nesustojo, matėm u-rašą "pagrindinė mokykla" - namelyje po stogu,. sakė, į tokias mklas atvažiuoja savanoriai iš miesto ir moko, dažniausiai ir gyvena kažkur vietoj.
o šiaip mklos irgi kaip pas mus, 12 klasių, Adis Abeboje, ar kituose miestuose kur važiavom, matėsi vaikai kai ėjo iš mklų, su uniformom visi tvarkingai, šiaip buvo gražu žiūrėt - knygos, sąsiuviniai po pąžastim, mažai ką pastebėjau su kuprinėm, tiesa, ar tašėm. matyt tas neįprasta, o gal neturi ,nežinau
kaip dabar yra tiksliai maniškis nežino, bet kai jis mokės, tai po 6 klasių buvo toks nacionalinis egzaminas (kaip pas mus buvo po 9, paskiau po 10), kai visi laiko vienu metu visoj šaly, ir paskiau sprendžia pagal tai kur eina toliau, arba į sekančias klases, arba į tokias kaip technines mklas, kur daugiau link specialybės eina.
o po 12 kl jau daugiau stoji irgi arba į universitetą arbą į techninę mokyklą.
Bet pagrindiniai universitetai tai nemaži, ir lygis, kaip suprantu, neblogas. juk irgi yra išsilavinusių protingų,sėkmingų žmonių, kurie baigė, ir toliau sėkmingai studijuoja magistrus, phd...
tik vat kita bėda yra su darbais, kas kad ir baigi universitetą, bet įsitrint į gerą vietą tai jau šansų labai mažai... (bet... taip pagalvoju, LT situacija ta pati - kas iš to,kad dabar baigia, kur dirbt, kai nieko neturi, nei patirties?),todėl dauguma stengias arba išvažiuot iš šalies, mokytis ar dirbt kur kitur, aišku pirmiausia su mokslais bando.
maniškio dukterėčia baigė ten su agrokultūra kažką, dabar suomijoj mokos magistrą, gavo vietą. kitas, jos brolis, baigė farmaciją, gera specialybė, bet va darbo,tai deja negauna, čia jau sunkiau...
bet šiaip, kur miestuose,viskas yra normaliai, aišku, jau kur gilyn į dykumą, tai išsimokslinimo lygis žymiai mažėja..
Ir už mokslą mokėti reikia. būna turbūt kelios vietos, kur gauna stipendijas, bet šiaip mokslas mokamas.