Labas vakaras.
adis rašė:
"Su papildais ir žolėmis gydymo metu geriau nejuokauti, nebent labai paprasti: žuvų taukai, vitaminas C ar vitaminų mišiniai (geriausia tai triovitas, kuriame nėra B gr. vitaminų, nors dabar gydytojai neturi nieko prieš juos). Išvardinti visi nekalti stiprinantys mišiniai su spanguolėmis, burokėliais riešutais ir pan. Kepenis valančią arbatą galit gerti praėjus po chemijos kokiai savaitei. Per pora likusių pilnai atsatysit. Kodėl nepatartina žolės chemijos metu? Nes gydoma stipriais vaistais, kurie veikai visus organus; širdį, virškinimo, šalinimo sistemas. Žolės nėra nekaltas dalykas, jos taip pat veikia šiuos organus, gali būti nepageidaujamos kryžminės reakcijos. Papildai (ypč dideli antioksidantų kiekiai žadina, stiprina imunitetą, tuo pačiu ir vėžines ląsteles, silpnina vaisto poveikį."
Su didžiausia pagarba visoms linkiu sveikatos, bet vėl negaliu netylėti.
Adis, iš kur viską ištraukėte? Viskas yra netaip. Atleiskit, bet deja. Kodėl vieni augalai yra nekalti (riešutai, burokėliai, spanguolės), o kiti kalti? Ar jums neatrodo, kad triovitas gali būti jums skiriamas tik todėl, kad kažkas gavo pakištukų? Kodėl būtent triovitas, o ne koks "vitaminitas"? Ar neatrodo, kad jei vaistai pažeidžia organus, tai kiti vaistai gali tuos pažeidimus taisyti, pvz., žolės? Jei kažkas (pvz., daktaras) žino, kad gali būti kryžminė reakcija, tai tos reakcijos galima išvengti, neduodant tų žolių, kurios jas sukelia, o duodant tas, kurios nesukelia, bet padeda taisyti sugadintą.
Antioksidantai nestiprina imuniteto. Bet ne tame esmė. Iš kur pastoviai traukiate, kad stiprus imunitetas skatina vėžines ląsteles? Atvirkščiai - kuo stipresnis imunitetas, tuo mažesnė metastazių rizika, tuo greitesnis sveikimas (būna išimčių tam tikrais atvejais). Visos sutariate, kad reikia klausyti savo daktaro, bet tą, ką parašiau, galima paskaityti būtent lietuvių gydytojų iš Vilniaus onkologinio moksliniuose darbuose (ir kauniečių). Nustebsite, bet tokie korifėjai kaip Griciūtė, Valuckas, Didžiapetrienė etc net rašo, kad ženšenis ir tas priimtinas onkologijoje (na, tą aš jau žinau daugiau kaip dvidešimt metų). Jau nekalbu apie kitus augalus ar augalines medžiagas. Nenoriu, kad nesuprastumėte neteisingai, bet man nesuprantami tokie dalykai. Galima turėti savo nusistatymą, bet nemėgstu, kai sakoma netiesa. Todėl ir parašiau.
Labanakt.
Atsiprasau, negaliu neisikisti. Kaip manote, kiek zoliu saveikos su vaistais istirtos? Labai nedaug. Ar jos retos? Manau, kad ne. "Klinikinej farmakologijoj" saveiku lentelej nurodomos net brokoliu saveikos.
Cia yra paskaita dest. Gulbinovic is VU MF apie vaistu saveikas (nuo 42 skaidres saveikos vaistu su zolelem):