renatuxaass, bet kada galėsit sugrįžti į Šiaulius gydytis. Visai neblogi čia gydytojai, ypač chemoterapeutai ir spinduliavimo aparatą modernų turi, eilės tikrai mažesnės nei Vilniuje. Kelionės į Vilnių nelabai pigios ir varginačios. Vietoje sugaištų chemoterapijai 3 val. sugaišit visą dieną. O dar jei bus neutropenijos, t. y. kraujo kritimas iki taip vadinamų 00, temperatūra: teks į Vilnių nieko nalaukian važiuoti ir ten gultis.
Geriausia gydytojus prakalbina pakištukai. po jo gal duos savo asmeninį telefoną, nes gydymo metu problemų būna ir tenka skambinti ne vieną kartą.
Jei nenorėsit kalbinti pakištukais vis vien paprašykit kontaktinio telefono, užsirašykit gydytojos darbo laiką, kad žinotumėte kada galit skambint.
Šiauliuose onkologiniame antrame aukšte yra socialinės darbuotojos kabinetas dirba nuo 8 iki 12. galima gauti literatūros ir ten pat galima susitarti psichologo konsultacijai. Jums visoms trims praverstų.
*******
Su papildais ir žolėmis gydymo metu geriau nejuokauti, nebent labai paprasti: žuvų taukai, vitaminas C ar vitaminų mišiniai (geriausia tai triovitas, kuriame nėra B gr. vitaminų, nors dabar gydytojai neturi nieko prieš juos). Išvardinti visi nekalti stiprinantys mišiniai su spanguolėmis, burokėliais riešutais ir pan. Kepenis valančią arbatą galit gerti praėjus po chemijos kokiai savaitei. Per pora likusių pilnai atsatysit. Kodėl nepatartina žolės chemijos metu? Nes gydoma stipriais vaistais, kurie veikai visus organus; širdį, virškinimo, šalinimo sistemas. Žolės nėra nekaltas dalykas, jos taip pat veikia šiuos organus, gali būti nepageidaujamos kryžminės reakcijos. Papildai (ypč dideli antioksidantų kiekiai žadina, stiprina imunitetą, tuo pačiu ir vėžines ląsteles, silpnina vaisto poveikį. Na ir kas, kad mama gerai jausis gydymo metu, bet to gydymo veiksmingumas bus tik dalinis. Čia toks gydymas, reikia pakentėti. Visos rimtesnės problemos sprendžiamos su gydančiu gydytoju. Ligonis ir gydytojas turi būti viena komanda, pageidautina rasti bendrą šneką tada ir bus rezultatas. O gydytoją aš puikiai suprantu, kai pradedat klasuinėti į pievas, apie vaistus, kurie Jums net nereikalingi ir netinka arba kaip stiprėti, dar net nenusilpus, gal to didelio silpnumo ir nebus, tai ir nieko neaiškina. Į konkrečius klausimus bus konkretūs atsakymai. Kai 101 ligonis to paties klausia, kaip stiprintis - pabosta jam aiškinti, nes vis vien ligos pardžioje jis nieko nesupranta. O chemoterapeutų pažiūra tokia, kad jei chemija neveikia, tai jokie ten liaudiški mirkalai ir makalai tikrai neveiks. Todėl, kad atstotumėt ir sako - viską, ką tik norit. Aišku pirmomis dienomis po chemijos reikėtų vengti sunkių patiekalų: kugelio, raugintų riebių kopūstų sriubos, žirnių košės ir pan. dalykų, vengti alkoholio. Reikėtų gerti daug skysčių ~ 2l vandens, jei nesigeria tai per šiaudelį gurkšnoti, lengvas švelnus maistas, jei nesivalgo, tai dažniau, kad ir mažiau. Pilna informacijso internete, ne tik forumuose.
Pradžiai, kad susigaudytum pasiskaityk:
Apie krūties vėžį*****
Šiaip pirmą katą susitikus su gydytoju reikėtų klausinėti, kokia gydymo taktika numatoma, ar planuojama operacija, spinduliavimas. Kokia chemoterapija bus taikoma, kiek jos planuojama, kaip dažnai. Užsirašyti vaistų pavadinimus, internete susirasti aprašus, susipažinti su šalutinais reiškiniais, jų jokiu būdu visų sau nepriaapišyti, o tik žinoti. Reiktų klausti kokiais atvejais kreiptsi nedelsiant į gydytoją, o jau stiprėjimai ir organizmo atstatymai tolimesniuose susitikimuose ir pokalbiuose, esant konkrečioms problemoms.