QUOTE(indruciukas @ 2009 12 28, 23:58)
diz kuro talpa bus ne garaze,o katilinej. Galvojau, kad kvapas bus, bet apsilankiau name su tokiu sildymu ir buvau nustebinta,kad kvapo nera visai, siuksliu taip pat.
Na kad jau kalba pakrypo ta linkme,tai gal zinot kokie reikalavimai katilinems su diz kuru? arba nors nuoroda kokia imeskit
Aciu
Oi, dabar taip po ranka nerasiu linko tiesioginio... Bet aplankykit aplinkos ministerijos puslapį, ten prie teisinių dokumentų yra kategorija STR (statybos techniniai reglamentai). Toje krūvoje reikia paprastai pasikuisti, kol surandi ko ieškai. Jums reikėtų gyvenamųjų namų projektavimo str'o. jei jame pačiame nebus skirsnio, bus bent jau str'o numeris nurodytas tolesnėms paieškoms
Papildyta:
QUOTE(EVOY @ 2009 12 29, 09:21)
<...>
Kai gyvenamos patalpos jau suprojektuotos (nieko ten kaip ir nebetrūksta), ir tik tuomet pradedama svarstyti, ar įrenginėti rūsį (nesvarbu- garažui, studijai, barui ar ...)- 99 %, kad neapsimoka. Kad rūsys taptų reikalingu, "pigiu" ir nepriaugintų eksploatacinių kaštų- namas jau nuo pradžių turėtų būti projektuojamas su rūsiu.
<...>
Visiškai nepritariu. Kaip tik prilipinėti ar rūsį ar penktą aukštą reikia būtent projektuojant. Apsimoka ar neapsimoka apsprendžia tie papildomi statybų kaštai, o ne jau suprojektuota dalis. Būtent tam projektuojama, kad nereikėtų bestatant kažką kaitalioti. Tai, kad pirmas ir antras aukštai jau sudėlioti ir viskas juose apspręsta, visiškai nežymiai įtakoja rūsio projektavimą - išnaudoti gi galima jau numatytą laiptinę, vietoj pamatų atsistoja rūsio sienos (tiksliau, pamatai nuvažiuoja po jomis), o kad konstrukcinis rostverko mazgas pakinta, apsišildo perdanga - pirmo aukšto išplanavimo tai absoliučiai neliečia.
O ar namas nuo pradžių projektuojamas su rūsiu, ar rūsys į projektavimo etapą įsijungia pora mėnesių vėliau - koks gi skirtumas? Viskas gi virtualu šioje stadijoje. Neįžvelgiu jokio "neapsimokėjimo" (tai yra, nuostolingo pinigų nuotėkio). O va jei bestatant pradėti keisti sprendinius, tada jau nebeapsimoka, tikrai.
Na, dar yra tas atvejis, jei jau jūs gavote statybos leidimą (jei projektas jau suderintas savivaldybėje). Tokiu atveju keičiant projektą, pasikeis namo rodikliai ir reikės projekto korektūrą perderinti. Tačiau tai vyksta jau supaprastinta tvarka ir tikrai nėra taip skausminga ir netrunka tiek laiko kaip pačio projekto derinimas.