Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(dresin @ 2009 12 28, 19:34)
Dabar galvoju ka noreciau cia iskepti ir sugalvojau kad visai noreciau tokios duonos kaip buna tamsesne bet ne juoda ir su ivairiom seklom, grudeliais.

Dabar dar noriu pasikalusti ar daiktus vadinam tikrais vardais: pvz. batonas, toks kaip senovinis budavo, ar ir yra pas jus batonas?

o kaip vadinate ta balta kepini kuri ala duona vadina, bet man tai tiesiog kvadratinis batonas (toste ir kitos esancios parduotuvese kvadratines) - kaip jus ja vadinat? O kaip pavadinti tokia pacia kvadratine tik tamsesne?
o tada ta tradiciska balta duona kaip "palanga" ir pan?
o juoda duona?
nes dabar tai viska vadinam duona, o realiai tai dalis yra tiesiog bulka smile.gif itariu, kad viskas priklauso nuo to ka naudoji - mieles, rauga ar salykla...

o tiesa, o kaip su plikyta duona? imanoma pasidaryti?

"Turtinga" yra kvietinė duona. Kiek pamenu (nors valgiau tik kartą), tai rupių miltų su linų sėmenim, saulėgrąžom..ir pan. g.gif
Duonos tamsumas priklauso nuo salyklo kiekio (arba tai kas gali pakeisti salyklą, pvz. melasa, Muscovado/'melasos' cukrus). Įdėsit didesnį kiekį ir rimčiau (pvz. skystas miežių/apynių salyklas ar melasos) gausit visai tamsią duoną, įdėsit mažiau pvz. sauso užplikyto salyklo, Muscovado cukraus (vietoj įprasto) gausit tamsesnę duoną, bet ne juodą.

Mielės ir raugas duoną tik 'iškelia', nesuteikia jai spalvos. Raugas - 'sveikiau' žmogaus org-mui ir jis duonelę kelia švelniau nei mielės.

O tuos grūdelius gi galima pačiai mišinuką pasidaryt (įdėkit saulėgrąžų, sezamo, linų sėmenų, sėlenėlių, kam patinka - moliūgų sėklų) ir puikiai naudoti..

Čia 'batonų' nemačiau g.gif , gal senbuvės pasisakys blush2.gif Nes kad atrodytų kaip įprastas batonas jau reiktų arba 'bagečių' formoje duonkepėje kepti arba užmaišius tešlą duonkepėje, perkelti kepti suformavus batoną į orkaitę. Bet baltos duonos (kaip jūs vadinate 'toast', ar sumuštinių) tai tikrai čia yra receptėlių.

Ir balta, ir juoda, ir pilka (alia "Palangos") - duona. Man asmeniškai, tai 'bulka' yra baltas saldus kepinys ax.gif

Duonkepėje visi gaunasi standartinės formos (arba kvadratinis kepalėlis, arba apvalus, žiūrint kokiam kibirėlyje kepa) 4u.gif

Plikyta duoną turbūt galima būtų pasidaryti, bet tam reikia dėti užplikytus miltus, pati duonkepė neužplikys ax.gif Nebent išminkys vėliau ir iškeps g.gif
Atsakyti
QUOTE(Triksi26 @ 2009 12 28, 12:47)

dar norejau pakalust gal yra kokia gudrybe kad duona taip greit nekietetu?!


Aš laikau maišiuke, šaldytuve 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Triksi26 @ 2009 12 28, 19:47)

dar norejau pakalust gal yra kokia gudrybe kad duona taip greit nekietetu?!


va, kad sitaip nevyktu as isigudrinau duona kepti vakare ant nakties, kad iskepusi ji atvestu duonkepeje, tada is jos dregme ne taip isgaruoja mirksiukas.gif ir ryte puikiai pjaunasi, netrupa ir ne taip greit sudziusta.
aisku kartais norisi siltos duonos su sviestu pakapoti.... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 12 28, 21:20)
va, kad sitaip nevyktu as isigudrinau duona kepti vakare ant nakties, kad iskepusi ji atvestu duonkepeje, tada is jos dregme ne taip isgaruoja  mirksiukas.gif ir ryte puikiai pjaunasi, netrupa ir ne taip greit sudziusta.
aisku kartais norisi siltos duonos su sviestu pakapoti....  biggrin.gif

Na čia jei palieki ant pašiltinimo, nes kitaip būna šlapia g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 12 28, 21:20)
va, kad sitaip nevyktu as isigudrinau duona kepti vakare ant nakties, kad iskepusi ji atvestu duonkepeje, tada is jos dregme ne taip isgaruoja  mirksiukas.gif

Kai palikau ilgesniam laikui neisemus - man sonai kazkokie keisti, dregni pasidare schmoll.gif Gal cia tik mano duonkepej...
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 12 28, 21:56)
Kai palikau ilgesniam laikui neisemus - man sonai kazkokie keisti, dregni pasidare schmoll.gif Gal cia tik mano duonkepej...

Ir man taip būna(kepimo programoj) nes ten nėra pašiltinimo, tai ir sušlampa apačia unsure.gif

Lung
nieko nerašo, įdomu ar yra miltai g.gif Gal kas buvo neseniai?
Atsakyti
QUOTE(**ernesta** @ 2009 12 28, 13:18)
o gal zinot kauno bazej kur ju yra?

yra 5 sandelyje.8 lt puse kg.bet firma kazkokia neaiski
o va Maximoj puse kg 7.99 lt Fermipan mieliu thumbup.gif
Atsakyti
Mergikės, mes čia organizuojamės iš Delonos užsakymą Šiauliuosna. Ką parekomenduotumėte iš to, ko nėra inetinėj krautuvėj..T.y. iš po prekystalio? Kokių ultra duper miltų,..priedų..nu nežinau..a? Nu kas ten visuj buvot, dairetės..

Nerut..a buvai Ermitaže? ax.gif
Atsakyti
Sveikutės!
Noriu pasidalinti vienu atrastu ir išbandytu būdu, kad ruginė duonelė nesigautų kieta("kaip plyta"). Vietoj paprasto vandens ar šiaip kokių skysčių, aš pilu mineralinį gazuotą vandenį. Duona gaunasi minkštesnė ir švelnesnė. Ir dabar kepu tokią "kiš-miš" ruginę duoną su sėmkom, moliūgo sėklom, sezamu, ožrage. Duonkepėje įjungiau 3 programą(mano Kenwood 350), bet jaučiu, kad likus 0,45val iki ciklo pabaigos, išjungsiu viską ir užbaigsiu orkaitėje kepti. Na, nepykit už tuos svaičiojimus, bet gazuotą vandenį pabandykite, nenusivilsite!
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2009 12 28, 17:39)
ir Tau kojeles bučiuoju..ir rankeles.. jamk visų po vieną smile.gif

jos visos trys viename biggrin.gif pajamiau, issiusiu 4u.gif

QUOTE(SuperBaba @ 2009 12 28, 19:30)
Nerute, paskui pasakyk kur ju ten ieskot blush2.gif

nu antram aukste kur kepimo skardos mirksiukas.gif

QUOTE(Margareta @ 2009 12 28, 21:20)
va, kad sitaip nevyktu as isigudrinau duona kepti vakare ant nakties, kad iskepusi ji atvestu duonkepeje, tada is jos dregme ne taip isgaruoja  mirksiukas.gif ir ryte puikiai pjaunasi, netrupa ir ne taip greit sudziusta.
aisku kartais norisi siltos duonos su sviestu pakapoti....  biggrin.gif


hmmm. man kazkada per ilgai netycia uzsibuvo, velavom grizt, tai valanda laike siltai o paskui liko slapia unsure.gif


QUOTE(nataliuncik @ 2009 12 28, 22:09)
Lung  nieko nerašo, įdomu ar yra miltai  g.gif Gal kas buvo neseniai?

as buvau vakar 4u.gif Lung neturi kada i SM ilyst lotuliukas.gif Miltu bus po nauju 4u.gif as mieliu pritrukus buvau tai pirkau mieles biggrin.gif

QUOTE(ratuto @ 2009 12 28, 22:15)
Kokių ultra duper miltų,..priedų..nu nežinau..a? Nu kas ten visuj buvot, dairetės..

as perku miltus bet siuo metu neturi (tik mieziniai yra, su jais nzn ka daryt rolleyes.gif ) perku rauga salykla na ir priedus visus sezama kmynus saulegrazas, duonos kepimui misini (linu semenys, saulegrazos ,rugiu miltai ten lyg ieina), dziovinti svogunai thumbup.gif
ir dazus maistinius dar pirkau ir taip ir nedaziau meduoliu laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 12 28, 22:09)
įdomu ar yra miltai  g.gif Gal kas buvo neseniai?

Aš vakar buvau - miltų nebuvo.
QUOTE(Nerutė @ 2009 12 29, 10:25)
perku rauga salykla na ir priedus visus sezama kmynus saulegrazas, duonos kepimui misini (linu semenys, saulegrazos ,rugiu miltai ten lyg ieina), dziovinti svogunai  thumbup.gif 

Ar tas mišinys yra kaip priedas, ar kaip pagrindas duonos kepimui...nes rašot, kad įeina rugių miltai? g.gif Ta prasme supili mišinį ir pridedi tik kysčius, ar tiesiog tas 'mišinys duonos kepimui' atstoja kaip duonytės prieskonius ax.gif Jeigu supratot mano painų klausimą doh.gif
Ir kaip aš vakar neužmačiau umn.gif Bet užmačiau užtat karštą šokoladą, cukatas, migdolų drožles, mišinį florentinams doh.gif

Papildyta:
QUOTE(Terra2 @ 2009 12 29, 09:23)
Sveikutės!
Noriu pasidalinti vienu atrastu ir išbandytu būdu, kad ruginė duonelė nesigautų kieta("kaip plyta"). Vietoj paprasto vandens ar šiaip kokių skysčių, aš pilu mineralinį gazuotą vandenį. Duona gaunasi minkštesnė ir švelnesnė. Ir dabar kepu tokią "kiš-miš" ruginę duoną su sėmkom, moliūgo sėklom, sezamu, ožrage.  Duonkepėje įjungiau 3 programą(mano Kenwood 350), bet jaučiu, kad likus 0,45val iki ciklo pabaigos, išjungsiu viską ir užbaigsiu orkaitėje kepti. Na, nepykit už tuos svaičiojimus, bet gazuotą vandenį pabandykite, nenusivilsite!

Aš vakar kepiau ruginę duonelę, tai gavosi labai neblogai g.gif
O ką jūs vadinate 'plyta'? Juoda duona ir negali būti 'lengva', net ir orkaitėje kepant ji nebus tokio minkštumo kaip balta g.gif Jei aišku į ją neįeis kažkokie nenatūralus ingridientai, rimtesni maisto priedai, nei salyklas, raugas, mielės..

Mano duonkepė (Kenwood 450), tai 3 programa man pasirodė per ilga g.gif Stebėdama procesą pamačiau, kad likus 30 min. iki kepimo duona 'pakrito'. Buvo taip gražiai pakilusi, o po to vidurys 'pasmego' ir taip ir iškepė, be jokio kauburėlio. Kitąkart badysiu pati programą surašyti palikdama pusvalandžiu trumpesį kildinimą..Bet nepaisant visko duonytė buvo visai kaip "Močiutės", skirtumas tik toks, kad iš išorės apskrudinta-traškesnė plutelė, bet vidus purus, minkštas, kvapnus wub.gif

Reiks išbandyt ir su mineraliniu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 12 29, 10:40)
Ar tas mišinys yra kaip priedas, ar kaip pagrindas duonos kepimui

kaip priedas biggrin.gif nes ne miltai ieina, bus man is atminties rasyt doh.gif doh.gif

sudetis:
skaldytos saulegrazos, rugiu GRUDAI blush2.gif , linu semenys 4u.gif

uoj tiesa CUKATUS perku irgi biggrin.gif

RASMA pgl koki recepta rugine kepi? nu man vel jos noris blush2.gif siandien jau kepu plikyta, ir balta dar kepsiu, isskrenda sesei anos biggrin.gif o sau noriu rugines blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 29 gruodžio 2009 - 10:51