Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Ner ko, iškepei puikią duoną, tai matyt raugas veikia, svarbiausia maitink jį. Aš pati irgi dar tik eksperimentuoju, pvz. atgaivinus gaunasi kokie 400 g. ruginio raugo (gaila išmesti), tai jau receptą priderinu pati.
Duonkepei maišant tešlą aš su silikonine mentele nuvalau miltus nuo sienelių, daugelis taip daro.
Atsakyti
Aciu die, mano raugas mane myli ax.gif kartais besildydama (kad greiciau suaktyvetu) - perkaitinu, bet virsu nugraibau ir vel padAUGINU, kartais pamirstu saldytuve nabagiuka nevalgiusi, daznai pasidalinu (o nuo senoves tiketa, kad taip daryt negalima - atseit iseis rugstele is namu), bet jis vis gyvena....

Siandien MB nupirko duonos parduotuvej - velai namo grizinejom, o ir sveikatos neturejau kept ir laukt. Paeme kepaliuka, panasu i gabala, atpjauta nuo didelio kepalo namines duonos ir.... unsure.gif s...da tau ten namine duona - mieles ir dazai doh.gif ruginiai plius kvietiniai miltai, viskokie E, pieno rugstis parugstinimui..... Jau kaip pikta pasidare, tai negaliu.... Tenorejau grynos rugines raugines duonos.... Ryt trapuciu ryziu nusipirksiu, kad jau tokia ta pirktine duona....

Ciabata as kepu 180 laipsniu. Pagal viena patarima is SM - kepu ikaitintam puode, is pradziu uzdengta, paskui, kai pakyla - atidengta. Kepa kokias 30min..... Esme tame, kad tipo, kai pluta susiformuoja - neleidzia duonai kilt, todel ir reik uzdengt, kad greit pluta neuzkeptu....
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 18, 13:36)
tai va - pasiklioviau receptu  doh.gif


hmm kur tas kaitinimo elementas - net nežinau  mastau.gif
užstačiau - viršutinis/apatinis kaitinimas, ( užstatyti programą su vėjeliu nedrįsau, pas mane ši programa vadinasi 'El Gusto karšta srovė' ), ir skardą padėjau per vidurį orkaitės


na jei viršus-apačia, tai reiškia ir ten ir ten yra smile.gif pas mane tai kaip gyvatukas toks metalinis matos iš apačios pažiūrėjus, beje, jei lietėsi, tai didelė tikimybė, kad ant jo degėsiukų liko ir toliau smirdės kepant, ir prieš išimdama degėsį gal užfiksavai, ar iškilo tiek kad siektų orkaitės viršų smile.gif
Atsakyti
Oho kaip mūsų kepyklėlė atgijusi bigsmile.gif Tik gaila, kad nespėju tiek suskaityti... ax.gif

Mrs.R vienoj žinutėj užsiminė, kad ji pasidaro plastmasiniuose kibirėliuose gatavus ruošinius duonkepei, telieka tik vandens ir aliejaus įpilt. Jei nebūčiau pamačius pati, kaip tai atrodo, taip ir likčiau nesupratus, kas ir kaip... Merginos, tai nerealu bigsmile.gif Po to vis galvoj sukosi, kokio sumanumo ir organizuotumo būna žmonių.
Mrs. R 4u.gif 4u.gif
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 18, 15:49)
merginos kazkuri raset praeitoj temoj, mieline tesla,is jos susuki bandeles su svogunais, imi marinuota vistiena ir kepi orkaiteej, det 1 bandele, 1 gabaliuka vistienos ir taip kol prisipildo visa skarda,  thumbup.gif
nerealiai skanu, bandeles prisigeria vistienos sultinuko,  thumbup.gif
tai su seimyna sveitem net issisiepe+ dar alutis,baldelinau,
aciu uz receptuka,tik ilgai ruosiausi ko ji panaudojau, bet buvo super puper, seimai labai patiko ir neliko biggrin.gif

Labai džiaugiuosi, kad patiko 4u.gif Receptas paprastutis, bet skonis tikrai nuostabus. Man visada ypatingai bandelės patinka ax.gif Aš jas tik su svogūnais ir prieskoniais darau, jau niekuo papildomai netepu, užtenka riebumo ir iš sultinuko smile.gif

QUOTE(ner_ko @ 2010 01 18, 18:19)
Mano pirmoji duona, ta, apie kurią rašiau

Ner_ko, puiki duona, sveikinu! thumbup.gif

QUOTE(Nerutė @ 2010 01 18, 21:45)
LUNG mestelk dar ta receptuka kada prie progos, labai noreciau issikepti

Receptas jau čia: Tamsi kvietinė duona 4u.gif
Ir minėtas "slaptas ingridientas". (Nerute, jau apuostei tikriausiai, skaniai kvepia, a ne? mirksiukas.gif ) Labai įdomus mišinukas, tiksliau natūralus priedas. Galima naudoti vieną, o jei norisi intensyvesnio skonio ir spalvos, dar pridėti salyklo. Žodžiu, daug vietos eksperimentams ir fantazijai thumbup.gif
Atsakyti
Lung, jei ne paslaptis kas tame naujame tamsios duonos mišinyje slepiasi po žodžiais 'augaliniai riebalai'? Dažnai taip neteisingai 'paslepiamas' sojos lecitinas. Kas čia galėtų būti g.gif
Klausiu, nes esu labai alergiška sojai
Atsakyti
ir dar idomu, jei ta slapta ingridienata naudojant tai druskos ir cukraus jau nebereik deti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 19 sausio 2010 - 10:59
Sveikos kepejėlės 4u.gif

išbandžiau ir aš tą beždžionių duonelę: vienąkart padariau kamuoliukus ir sumečiau atgal į indą, tai normaliai nesiplėšė. Perskaičiau receptą dar kartą, pasirodo reikėjo kiekvieną kamuoliuką pavoliot svieste. Kepiau antrąkart jau pavoliodama, ir vėl nesiplėšė doh.gif Ką darau ne taip g.gif Ačiū už pagalbą mirksiukas.gif
Atsakyti
Lung, ir dar, prie Rasmos klausimo, kas tame naujame tamsios duonos mišinyje slepiasi po žodžiu „fermentai“? g.gif Nes mano mama dirba konditerijoj, tai jie užsakinėja tokius mišinius, tai ji net mano vaikam neduoda, sako kad ten cheminiai papildai ir alergikams negalima schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(irminija @ 2010 01 19, 12:23)
išbandžiau ir aš tą beždžionių duonelę: vienąkart padariau kamuoliukus ir sumečiau atgal į indą, tai normaliai nesiplėšė. Perskaičiau receptą dar kartą, pasirodo reikėjo kiekvieną kamuoliuką pavoliot svieste. Kepiau antrąkart jau pavoliodama, ir vėl nesiplėšė doh.gif Ką darau ne taip g.gif Ačiū už pagalbą  mirksiukas.gif

Cukrų, cinamoną/vanilina maišai su aliejum(čia saldžia), volioji kamuoliukus ir sumeti į kibirėlį, pakildini ir statai kept smile.gif

Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 19, 12:28)
Cukrų, cinamoną/vanilina maišai su aliejum(čia saldžia), volioji kamuoliukus ir sumeti į kibirėlį, pakildini ir statai kept  smile.gif

taip ir dariau, nu reiks dar kartą bandyt, ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(irminija @ 2010 01 19, 12:37)
taip ir dariau, nu reiks dar kartą bandyt, ačiū  4u.gif

Kai labai daug apvalioji cukruje, tada cukrus išsilydo ir prisiklijuoja stipriai, gal todėl?
Atsakyti
4u.gif
vistyte tai kaip vistyte, o bandeles darau taip: iskocioju tesla mieline, patepu majonezu, pabarstau vegeta, priberiu tolygiai svogunu, susuku kaip viniotini po to paimu zirkles ir kerpuvis gabaliukais taip irgaunas bandeles,su peiliu pjaustant tesla ne taip graziai iseina, o zirkles atkerpa graziai, sekanti karta kai kepsiu butinai imesiu foto, dabar per sarancius nebuvo kada nufotkint tongue.gif
Atsakyti
as cia off topic blush2.gif Lukrecij@, paziurejau i ta paraso liniuote bigsmile.gif nu tu gelezine ledi..tiek valios ir uzsispyrimo thumbup.gif va tau user posted image
Atsakyti