Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Pipete, medaus buvau įdėjus, gal tikrai reiktų pabandyt su kavamale... Mąsčiau, gal kilimui trukdo tai, kad temperatūra nepastovi (nes buvo ir iki 13 laipsnių nukritę, o kai gerai kūrenasi katilas, tai apie 18; ten, kur sakiau 15 laipsnių, tai dažniausiai tiek, bet ne visada; ir nesistebėkit niekas, kad taip šalta katilinėj biggrin.gif – stiklainis su raugu žemai stovi, kur šaltesnis oras, o katilinė dar ir be durų, ir šiaip kurą taupom biggrin.gif).
Arba bandysiu pamaišyt, kaip sakei, šaukštą raugo su maistu. Jei neišeis, gal ruginis išeis... Man svarbu, kad bent koks nors raugas išeitų, ar kvietinis, ar ruginis, vis tiek pagal receptūras tiksliai niekad nedarau (nemoku blush2.gif ), tai kepsiu ir baltas, ir tamsesnes duonas su tuo raugu, kuris išeis. O saldžioms duonoms ir batonams vis vien raugo nereikia, tai ir nebus kaip jų skonio pagadinti (čia tuo atveju, jei, tarkim, tik ruginis išeitų).

Margareta, nea, nesudėtinga biggrin.gif , tik kad labai jau smulkiai procesą aprašinėjau – įsijaučiau biggrin.gif . Tešlą maišiau dubenyje, nes ne viena mama taip daro, kiek paskaičiau temas – čia kai duonoj daugiau rugių ir kai mielių nededa. Be to, kadangi visko dėjau iš akies, ir šiaip eksperimentinis gaminys smile.gif, tai man taip aiškiau buvo, kokia tešla išeina. Ir dar, mano duonkepė tokia, kaip čia pasakius, linkus terliotis lotuliukas.gif , net kai įdedu skysčių ir birių produktų kiek reikia (čia kai kepu tuos atseit prancūziškus batonus), susiformuoja prie sienelių nelimpantis rutuliukas, bet jis vis vien sukdamasis palieka vienur truputį neišsimaišiusių miltų, kitur truputį skystesnės tešlos, na, prikibusių prie kraštų. Aš nežinau, gal čia taip turi būti, gal tas kibirėlis niekad švariai neišsivalo su tuo rutuliuku, bet mane nervina doh.gif . Aišku, čia jau mano problemos, bet kol turiu laiko, tai taip ir žaidžiu, o kai nebeturėsiu, tada paliksiu aparatui pačiam dėl visko spręsti ir murzintis lotuliukas.gif .
Kibirėlis tai, teisybė, nesvylantis, bet instrukcijoje radau parašyta, kad jo negalima kaitinti tuščio, nes suges ta tefloninė danga (tas pats, kiek žinau, galioja ir visoms tefloninėms keptuvėms). O kai mano kepaliukas vos trečdalis indo ir kepdamas neiškyla, tai indas kaip ir pustuštis g.gif , pamąsčiau, gal aliejus sumažins tą kaitinimo žalą. Ar aš čia jau žiauriai nusišneku? blush2.gif
O kruopos ant dugno tai irgi ne mano išmislas, radau vienos mamos tokį pasiūlymą vienoj senoj temoj. Būtent kruopom, nors, aišku, gal sezamais ir saulėgrąžom „pažangiau“, bet kruopom pigiau lotuliukas.gif , o gal dar netyčiom ir skanu bus, tai ne tik mūsų vištos, žąsys ir ožkos kruopas lapnos, bet ir mūsų, žmonių, šeimyna...
Tai va. Dėl raugo košės tirštumo, tai tikrai, labai realu, kad per tiršta maniškė. Net vyro klausinėjau, kaip jis įsivaizduoja, ar čia grietinės tirštumas, ar ne grietinės, bet turbūt vis tiek nepataikėm. Vakar dariau daug skystesnį reikalą, bet nekyla nors pasiusk. Jei būčiau su kuom susipykus, sakyčiau, gal užkeikė kas tą mano raugą... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 18, 16:49)
4u.gif
merginos kazkuri raset praeitoj temoj, mieline tesla,is jos susuki bandeles su svogunais, imi marinuota vistiena ir kepi orkaiteej, det 1 bandele, 1 gabaliuka vistienos ir taip kol prisipildo visa skarda,  thumbup.gif
nerealiai skanu, bandeles prisigeria vistienos sultinuko,  thumbup.gif
tai su seimyna sveitem net issisiepe+ dar alutis,baldelinau,
aciu uz receptuka,tik ilgai ruosiausi ko ji panaudojau, bet buvo super puper, seimai labai patiko ir neliko biggrin.gif

Kaip skaniai skamba bigsmile.gif reikes recepto ieskotis...
Atsakyti
Mano pirmoji duona, ta, apie kurią rašiau smile.gif.


user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ner_ko: 18 sausio 2010 - 18:23
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 18, 15:49)
4u.gif
det 1 bandele, 1 gabaliuka vistienos ir taip kol prisipildo visa skarda,  thumbup.gif
nerealiai skanu, bandeles prisigeria vistienos sultinuko,  thumbup.gif



QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 18, 17:38)
Kaip skaniai skamba bigsmile.gif reikes recepto ieskotis...


Vai vai, Lukrecija, ar grazu, nugi teks rimtai eit rcepto 'ant smugio' ieskotis biggrin.gif

Iskepiau Terros plikyta duonele, nu jau kepaliuko grooozis, bet dar vesta, nenoriu prapjaudama sugadinti konsistencija, tikiuosi ir vidus toks pats grazus ax.gif

Atsakyti
Nataliuncik, pagal Jūsų receptus jau išbandžiau borodino, sūrio, avižinę duoneles, batoną tostams, labai patinka biggrin.gif Atėjo eilė ruginei duonai su slyvomis. Turiu klausimų, ar galima 350 g raugo pakeisti sausu ir koks tai būtų kiekis ir kada dėti slyvas, ar jos pilnai susitrina ar ne?Ar nebandėt pilti verdantį vandenį, kaip borodino duonai?Man labai patinka plikytos duonos todėl ir klausiu g.gif Ačiū
Atsakyti
4u.gif
na vistiena kiekviena savaip ruosiat,as su prieskoniais ir majonezu marinuoju
o mieline tesla paprasta:
0,5kg miltu
250ml vandens, per puse su pienu galima maisyt
25gr mieliu
1 kiausinis
2 saukstai cukraus
3 saukstai aliejaus
truputi druskos

tesla pakildinu, pakocioju,istepu majonezu, pabarstau vegeta, priberiu kuo daugiau pjaustytu svogunu, suvynioju ir sukarpau rozeles dedu i skarda ant kepimo popieriaus, aisku ir vistyte taip pat, stai ir viskas, bet as iskepiau pilna skarda, galvojau siai dienai dar uzteks, bet vakar jau nieko neliko, o seimyna vos pirstu iki alkuniu iss sknumo nenusigrauze blink.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2010 01 18, 19:09)
Nataliuncik, pagal Jūsų receptus jau išbandžiau  borodino, sūrio, avižinę duoneles,  batoną tostams, labai patinka  biggrin.gif Atėjo eilė ruginei duonai su slyvomis. Turiu klausimų, ar galima 350 g raugo pakeisti sausu ir koks tai būtų kiekis ir kada dėti slyvas, ar jos pilnai susitrina ar ne?Ar nebandėt  pilti verdantį vandenį, kaip borodino duonai?Man labai patinka plikytos duonos todėl ir klausiu g.gif  Ačiū

Malonu wub.gif
Slyvos nepilnai susitrina jeigu dėt po signalo, jei dėsi viska kartu, susitrina beveik pilnai. Jei dėt šviežias, reikia kokiu šaukštu sumažint vandens
Vietoj 350 g raugo galima dėt 150-200g miltų ir 150-200ml skysčių(viskas priklauso nuo miltų, bendras kiekis turi sutapt, stebėk kamuoliuką) + jei turi, sauso raugo.
Parašyk kaip gausis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 18, 20:41)
4u.gif
na vistiena kiekviena savaip ruosiat,as su prieskoniais ir majonezu marinuoju
o mieline tesla paprasta:
0,5kg miltu
250ml vandens, per puse su pienu galima maisyt
25gr mieliu
1 kiausinis
2 saukstai cukraus
3 saukstai aliejaus
truputi druskos

tesla pakildinu, pakocioju,istepu majonezu, pabarstau vegeta, priberiu kuo daugiau pjaustytu svogunu, suvynioju ir sukarpau rozeles dedu i skarda ant kepimo popieriaus, aisku ir vistyte taip pat, stai ir viskas, bet as iskepiau pilna skarda, galvojau siai dienai dar uzteks, bet vakar jau nieko neliko, o seimyna vos pirstu iki alkuniu iss sknumo nenusigrauze blink.gif  lotuliukas.gif


O kaip tas rozeles karpot nelabai supratau blush2.gif doh.gif Tesla atskirai det nuo vistienos? As dabar pamasciau o jei i jos vidu sudet g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 18, 15:49)
:merginos kazkuri raset praeitoj temoj, mieline tesla,is jos susuki bandeles su svogunais, imi marinuota vistiena ir kepi orkaiteej, det 1 bandele, 1 gabaliuka vistienos ir taip kol prisipildo visa skarda,  thumbup.gif
nerealiai skanu, bandeles prisigeria vistienos sultinuko,  thumbup.gif
tai su seimyna sveitem net issisiepe+ dar alutis,baldelinau,
aciu uz receptuka,tik ilgai ruosiausi ko ji panaudojau, bet buvo super puper, seimai labai patiko ir neliko biggrin.gif



QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 18, 17:38)
Kaip skaniai skamba bigsmile.gif reikes recepto ieskotis...



QUOTE(jolanka @ 2010 01 18, 18:31)
Vai vai, Lukrecija,  ar grazu, nugi teks rimtai eit rcepto 'ant smugio' ieskotis  biggrin.gif

Iskepiau Terros plikyta duonele, nu jau kepaliuko grooozis, bet dar vesta, nenoriu prapjaudama sugadinti konsistencija, tikiuosi ir vidus toks pats grazus  ax.gif



QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 18, 19:41)
4u.gif
na vistiena kiekviena savaip ruosiat,as su prieskoniais ir majonezu marinuoju
o mieline tesla paprasta:
0,5kg miltu
250ml vandens, per puse su pienu galima maisyt
25gr mieliu
1 kiausinis
2 saukstai cukraus
3 saukstai aliejaus
truputi druskos

tesla pakildinu, pakocioju,istepu majonezu, pabarstau vegeta, priberiu kuo daugiau pjaustytu svogunu, suvynioju ir sukarpau rozeles dedu i skarda ant kepimo popieriaus, aisku ir vistyte taip pat, stai ir viskas, bet as iskepiau pilna skarda, galvojau siai dienai dar uzteks, bet vakar jau nieko neliko, o seimyna vos pirstu iki alkuniu iss sknumo nenusigrauze blink.gif  lotuliukas.gif



QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 18, 19:57)
O kaip tas rozeles karpot nelabai supratau blush2.gif  doh.gif  Tesla atskirai det nuo vistienos? As dabar pamasciau o jei i jos vidu sudet g.gif


ojeij...kol skaičiau , seilės tyso..

LUKRECIJA, kepk vėl ir paveiksluok papunkčiui smile.gif..Bo čia bus daug lavonų, paspringusių seilėm ... cool.gif
Nei kaip rožytės..nei kur ta vištytė..
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2010 01 18, 20:29)
LUKRECIJA, kepk vėl ir paveiksluok papunkčiui smile.gif..Bo čia bus daug lavonų, paspringusių seilėm ... cool.gif
Nei kaip rožytės..nei kur ta vištytė..

lotuliukas.gif aha niek nesupratau kaip daryt laugh.gif

buvau pas LUNG sian, reikejo tik kmynu ir sezamo isejau su pilnu maisu laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 01 18, 21:29)

buvau pas LUNG sian, reikejo tik kmynu ir sezamo isejau su pilnu maisu laugh.gif laugh.gif

Ir nesakyk, jau ir sąrašą atrodo sudarau kokiu prieskoniu reikia, bet vis tiek, akis mato, seilės varva ir perki dar doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 18, 21:43)
Ir nesakyk, jau ir sąrašą atrodo sudarau kokiu prieskoniu reikia, bet vis tiek, akis mato, seilės varva ir perki dar  doh.gif  blush2.gif

nu doh.gif blush2.gif

as kai turiu ribota kieki grynu tai ziuriu kiek ko imu o si kart maxnula negliadia doh.gif nu bet vis tiek viskas labai patinka smile.gif

LUNG mestelk dar ta receptuka kada prie progos 4u.gif labai noreciau issikepti smile.gif
Atsakyti