Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(dzhina @ 2010 01 18, 12:16)
mano raugas irgi kazkoks aptinges... doh.gif namuose temp rodo iki 25, laikau ir prieradiatoriaus tai tik vienas kitas burbuliukas pasirodo, o pavirsius greit apdziuna, o darau kaip visada, anksciau budavo po pamaitinimo po poros val daugiau nei dvigubai pakyla... g.gif
paskutiniu metu kepu tik plikyta, dabar galvoju kad turbut galima plikyta ir su naminiu raugu daryti (jei jis pas mane atigaus) ax.gif

Jei plikini ataušinsi galima su naminių raugų kept
Pamaitink ir pastatyk šiltai vonioj prie gyvatuko, turi atsigaut (dar gali maitindama gražiai pašnekėt su raugų, gerom emocijom pasidalint) blush2.gif
Atsakyti
Atsiprasau is karto kepejeles, kurios pyrago recepta issaugojau savo receptu failiukyje, zodziu cia citata is kazkurios temos. Reiktu bandyti, gal po bezdzioniu pyrago II vieta paiims biggrin.gif O gal kas jau bande, berods receptuose 1 psl. tokio nemaciau....



" PYNĖ SU TRIJŲ RŪŠIŲ VARŠKE "



Jums reikės :

Mano stiklinė 250 ml.

0.5 stiklinės drugno vandens
7 g. sausų mielių ( 21 g. sviežių )
3 dideli šaukštai cukraus
0,5 arbatinio šaukštelio druskos
2 kiaušiniai ( L dydis )
3 - 3,5 stiklinės miltų ( aš sunaudojau 3 ir 3 didelius šaukštus )
2-3 šaukštai ištirpinto sviesto ( nesvarbu riebumas )
1 pokiukas vanilinio cukraus .

3 pokiukai varškės ( turbūt tai bus 600 g. )
5 dideli šaukštai cukraus ( galite dėti daugiau , jei norite labai saldžios )
2 arb. šaukšt. kakavos
4 arb. šaukšt. aguonų ( sausų )
1 citrinos tarkuota cedra ( žievelė )
jeigu varškė papuls skystoka , į ją reikės ideti maltų batono džiuvėsėlių .

Darymo eiga :

Mieles užpilame 2 did. šauk. vandens ( drugno ) ir 0,5 arb. šaukšt. cukraus ....lai kyla .
Visus kitus produktus sumetame į dubenį ............jei pakilo ( suputojo ) mielės , supilame ir jas .
Užminkome paprastą mieline tešlą ( ji gan minkšta ) , ir minkome tol , kol tesla bus be gumuliukų 10 - 15 min.( stalą barstome miltais )
Padalinate į 3 dalis ( nekildinate ) .

Varškę sutriname su cukrumi , padaliname į 3 dalis ......į 1 dedame kakava , į 2 dedame aguonas , į 3 dedame tarkuotą žievelę ( galite dėti ir razinų į kuria nors varškę ).
Jei matote , kad varškė per skysta , idedate po 2 did . šaukš. dziuvėsėlių .

Imate vieną gabaliuką tešlos ir iškočiojate lakštą 33 cm. skersmens , ant jo dedate varškę voleliu .....

Susukame ....

Taip padarome su visai 3 gabaliukais .
Labai gerai užspaudžiame galiukus , kad kepant neišbėgtu varškė .
Va taip juos sudedame .....



Piname kasą .....





Ja aptepame vandeniu ( sudrėkiname ) , apibarstome kuo norime ( aguonom , riešutais , kokoso drožlėm....).
Kildiname apie 1 h .( aš truputi pagreitinau , ikišdama į orkaitę ikaitintą iki 50 laipsnių ) .
Iškilusią aptepame kiaušinio plakiniu ( nebutina ) .
Kišame į ikaitintą orkaitę 180 - 200 C .ir kepame , kol bus sausas pagaliukas ( pas mane kepė apie pusvalandį ) .
Atsakyti
Labai noriu išsikepti tikrą juodą duoną, bet pagal įvairus receptus kepant ji gaunasi pilka, bet ne tokia tamsi, kaip norėtųsi. Kepu su sausom mielėm, raugo neturiu.
Gal galit patarti, ko įdėti, kad duonytė būtų tikrai tamsi? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dalionska @ 2010 01 18, 13:36)
Gal galit patarti, ko įdėti, kad duonytė būtų tikrai tamsi?  ax.gif

jei būtumėt paskaičiusi bent šiek tiek šią temą - tai atsakymą rastumėt, apie tai kalbėjom kad pvz ir vakar mirksiukas.gif

reikia dėti salyklo, jis duonai suteikia kvapumo, spalvos sodrumo, duonelė būna tamsesnė thumbup.gif

įsigyti salyklo galima Č I A


iš bėdos galima naudoti ir giros salyklą - pažiūrėkite aprduotvuėse būna tokie pakiukai girai ruošti, ten salyklas skystas būna, kai kol neturėjau ruginio fermentuoto salyklo - naudojai giros, kepdama duoną - pildavau pusė pakiuko.
gamintojas "Klinkai" user posted image
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2010 01 18, 13:16)
mano raugas irgi kazkoks aptinges... doh.gif namuose temp rodo iki 25, laikau ir prieradiatoriaus tai tik vienas kitas burbuliukas pasirodo, o pavirsius greit apdziuna, o darau kaip visada, anksciau budavo po pamaitinimo po poros val daugiau nei dvigubai pakyla... g.gif

Tavo namuose labai šilta, tai prie radiatoriaus dar karščiau, todėl ir džiūna viršus. Apiberk viršų miltais, apsaugos nuo džiūvimo, dar internete mačiau, kad italai užtepa aliejaus truputį ant viršaus (na nebandžiau). O šiaip, tai jei pradžioje taip stipriai kilo tai primaitinti reikia dažniau - kai tik pradeda kristi raugas, nes svarbu, kad tos laukinės mielės nebadautų. Toks greitai kylantis raugas greičiau išrūgsta, todėl kai jis pasiekia piką reikia jį kišti į šaldytuvą, o tada jau primaitinti kartą per sav.
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 18, 14:47)
jei būtumėt paskaičiusi bent šiek tiek šią temą - tai atsakymą rastumėt, apie tai kalbėjom kad pvz ir vakar  mirksiukas.gif

reikia dėti salyklo, jis duonai suteikia kvapumo, spalvos sodrumo, duonelė būna tamsesnė  thumbup.gif

įsigyti salyklo galima Č I A
iš bėdos galima naudoti ir giros salyklą - pažiūrėkite aprduotvuėse būna tokie pakiukai girai ruošti, ten salyklas skystas būna, kai kol neturėjau ruginio fermentuoto salyklo - naudojai giros, kepdama duoną - pildavau pusė pakiuko.
gamintojas "Klinkai" user posted image


Ačiū 4u.gif
Apie salyklą skaičiau ir dėti giros salyklo bandžiau, nes kitokio niekur neradau. Tik ko gero per mažai įdėjau - reiks pabandyt pusę pakelio subert. Tai tada miltų šiek tiek mažiau, negu recepte reikia?
Papildyta:
Ačiū už puslapiuką, nusipirksiu tikro salyklo thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, aš irgi nauja (prieš kiek daugiau nei savaitę gimusi – kai Maximoj nusičiupau duonkepęsmile.gif) kepėja. Daug daug skaičiau, tada ėmiaus veiklos. Noriu pasidalint įspūdžiais.
Pradėjau nuo kvietinio raugo. Dariau pgl. receptą temos pradžioj. Iš pradžių iškilo puikiai, rūgštus, tąsus ir akytas, bet kai pamaitinau, liko šnipštas - negedo, nepelijo, bet ir nekilo verysad.gif . Tada neapsikentusi (maniau, kad viską gadina temperatūra, namie apie 15) pastačiau ant pečiaus (katilo). Raugas išsisluoksniavo (viršuj atsiskyrė vanduo) ir, manau, mielės žuvo (nes temp. tikrai vienu metu net iki apie 50 užkilo doh.gif ). Raugo dalį turėjau šaldytuve kitam stiklainy, ėmiaus kildint tą. Ant pečiaus nestačiau, tai jis stovėjo vėsiai ir nė krust, nors ir šėriau žmoniškai. Tiesa, buvo rūgštus, pelėsiais neapaugo, ir burbuliukų masėj matėsi. Bet man įkyrėjo tas niekaip neaugančio raugo maitinimas, ir po trijų dienų nuo pirmojo pagaminimo atidaviau vyrui, kad suduotų žąsims (joms patiko smile.gif).
Nepasidaviau, ėmiaus ruginio. Dariau iš viso grūdo miltų su vandeniu, daugiau nieko. Galvojau, lauksiu kiek reiks, bet ant katilo nestatysiu. schmoll.gif Tai po paros užaugo dvigubai, pamaitinau. Ir vėl tas pats – nebeauga! Kvapas supuvusios žolės, kaip ir turi būti, kiek išskaičiau. Dar po dienos pauostau – jau beveik „gerasis“ mielių kvapas, daug mažų burbuliukų, bet nepaaugo nė per pusę cm. Paragauju – gan stipriai rūgštus. Visai sutrikau – tai čia jį šert ar nešert... Pašėriau (pamaniau, geriau per nežinojimą peršert, nei badu numarint – humaniškiau lotuliukas.gif ), po paros vėl tas pats – daug rūgščios, kvepiančios mielėmis, lengvai burbuliuotos, bet nepakilusios košės (aš tuo tikra, nes ant šono izoliaciją prisiklijavau). Bešeriant jau 3/4 litrinio stiklainio buvo prisipildę, tai kad nepabėgtų (jei staiga sugalvotų kilt), išskirsčiau į tris stiklainius. Nieko naujo. Tai man įkyrėjo tas batalionas stiklainių ir nusprendžiau kept duoną su neparuoštu – kas bus, tas. cool.gif Išsimaišiau šaukštu poskystę tešlą iš to pusgyvio raugo, miltų (mažiau nei 1/3 kvietinių, likę pilno grūdo ruginiai), cukraus ir vandens. Palikau pernakt pridengtą. Ryte tešla tikrai nebuvo padvigubėjus (šalta gi...), bet kokiu trečdaliu akiai gal ir atrodė daugiau. Buvo tikrai paskystėjus, turėjo pakitusį kvapą (tokį porūgštį + mielių) ir konsistenciją (tokia maloniai klampi, tąsi). Dėjau dar kelis šaukštus ruginių miltų, pusę šaukštelio sausų mielių (išsigandau - o jei vis dėlto bus plyta?..), 1 a. š. cukraus (pamaniau, jei visą buvusį cukrų mielės suvirškino, gal per rūgšti bus), priedus (saulėgrąžas, linų sėklas), druską. Tiesa, tų ruginių miltų galėjau nepridėti, bet druską pyliau skystu pavidalu (tirpintą vandenyje, nes turėjau tik stambią jūros), tai ir teko patirštinti. Padariau tešlą tokią, kad į dubens kampą sustūmus laikosi forma, bet iškart pradeda grįžinėt atgal (paaiškinau lotuliukas.gif ). Dar paragavau tešlos – skonis kaip ir normalus. Ištepiau duonkepės (maniškė Severin) indą aliejum (mat pamaniau, kad jei duona neiškils, o jos ne taip ir daug, gal trečdalis kibirėlio, viršuje kais tuščias teflonas ir kibirėlis trumpiau tarnaus g.gif ). Tada sukrėčiau tešlą, viršų patepiau aliejumi (šiaip sau, tikėjaus, gal plutelė bus skanesnė smile.gif) ir palikau kildinti. Kildinau (t. y. laikiau duonkepės inde) 6 valandas, per tą laiką triskart buvau įjungus duonkepės kaitinimo funkciją (mano duonkepėj rupių / ruginių miltų programos prasideda nuo 30 min. trunkančio tešlos kaitinimo, toks nestiprus pašildymas, tai taip pusvalandį palaikius, duonkepę išjungdavau, po kurio laiko vėl įjungdavau - terliojaus, vienžo smile.gif). Na, tada žegnojaus ir kepiau smile.gif . Kepiau 55 min. su kepimo programa. Ką galiu pasakyti – duona išėjo labai skani, tiesiog labai labai blush2.gif . Tokia podrėgnė, posunkė, minkšta, gražiai akyta, su malonia rūgštele, pluta plona (normali), traškanti. Tiesa, duonkepėj ji per tas 6 valandas matomai neiškilo (na, gal kokius 5 mm, tai neįžiūrėjau), tik kai jau įjungiau kepimą, truputį apvaliai pakilo viršus. Mano vaikai rijo su sviestu apsilaižydami, vos nesusipešė dėl jos, o vyras tyliai meldėsi, kad jam vakarienei paliktų. biggrin.gif
Šiandien vėl bandau kepti tokią duoną iš „nebaigto“ raugo, tik su kai kuriais pataisymais. Rizikuoju nedėt nė kiek grynų mielių, taip pat duonkepėj tik vieną kartą įjungiau tešlos šildymą ir daugiau nebejungsiu. Tik pakildinsiu kiek ilgiau, 8 valandas. Na, dar smulkmenos – ant duonkepės dugno bėriau skaldytas miežių kruopas vietoj aliejaus (nuo aliejaus bjauriai apsineša duonkepės indas, lieka toks riebus šiurkštumas, kuris posunkiai nusiplauna), aliejumi tepiau tik tešlos viršų, dar barsčiau viršų saulėgrąžomis.
Kai išeis kas nors (na, kas nors vis tiek išeis, tegu ir plyta ar, priešingai, košė biggrin.gif ), įkelsiu nuotraukų. Turiu ir vakarykštės duonos nuotraukų, palyginimui įkelsiu ir tas.

Gerai, sakau, kad turiu mažą ir esu atostogose, nes kiaurą dieną tik ir lakstau apie duoną, dar tą prancūzišką batoną kepinėju (realiai tai jis man gryna forminė sumuštinių duona, tiek kad kokybiška smile.gif).
Atsakyti
Ner ko, pabandyk dar kartą su kvietiniu raugu (gal naudok kitus miltus), kiek skaičiau, tai gerai kyla šviežiai sumalti miltai, arba raugui kiti sumala grūdus kavamale. Man puikiai kilo kvietiniai pilno grūdo (ekologiški) miltai pirkti parduotuvėje.
Dar rūgimui padeda medus, jogurtas, kefyras.
Kai nustoja kilti, tai galima paimti vieną šaukštą raugo ir sumaišyti su vienu v. š. miltų ir tiek pat vandens, patalpinti atskirai ir žiūrėti ar atsigauna, po 6 val. vėl pamaitinti.
smile.gif
Atsakyti
ner_ko, svarbu skani duona gavosi biggrin.gif o siaip tai kazkaip viskas labai sudetingai skamba..kaip suntantu ta tesla minket ne duonkepeje o dubenyje pati? g.gif blink.gif o kam kibireli tepti aliejumi? jus jis nesvylantis turetu buti g.gif ir tu kruopu nemanau, kad reiktu, bet cia.. jei jau taip smagiau jums biggrin.gif

o tas raugas del ko nekilo.. man tokia mintis sove, gal per kieta/tirsta kose uzmaiset? man karta kaip buvo - praskiedziau vandeniu ir pajudejo bigsmile.gif turetu buti grietines konsistencija.
Atsakyti
Siandien sveikuoliu pardej uzmaciau skysto salyklo pirkt. Buvo dvieju rusiu: japoniskas ryziu salyklas ir dar Bramley (berods taip rasos.. cia akzkoks grudas kaip supratau) salyklas... Tai kai baigsiu sausa is LT, reiks isbandyt skystus smile.gif
Atsakyti
Elika, jei dar nenusipirkai, tai yra Šiauliuose tų formelių 4u.gif
Atsakyti
4u.gif
merginos kazkuri raset praeitoj temoj, mieline tesla,is jos susuki bandeles su svogunais, imi marinuota vistiena ir kepi orkaiteej, det 1 bandele, 1 gabaliuka vistienos ir taip kol prisipildo visa skarda, thumbup.gif
nerealiai skanu, bandeles prisigeria vistienos sultinuko, thumbup.gif
tai su seimyna sveitem net issisiepe+ dar alutis,baldelinau,
aciu uz receptuka,tik ilgai ruosiausi ko ji panaudojau, bet buvo super puper, seimai labai patiko ir neliko biggrin.gif
Atsakyti