Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(J@lanta @ 2010 01 17, 17:56)
* siųsdama formelės įdėsiu salyklo maišiuką, tai pamatysi duona dar labiau bus kvapnesnė ir sodresnės spalvos


Aciu 4u.gif tik nepaskaicius temos, jau per AZ ta pati per ta pati parasiau vel smile.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 17, 18:25)
Jai kaip ir Jolanta į viską atsakė, galiu tik truputi pridėt  blush2.gif


Aciu smile.gif patarimu niekada nebuna per daug.

QUOTE(Mrs. R @ 2010 01 17, 21:22)
Noriu pasidalint savo patyrimu, kaip greitai susisukti gaminant duona


thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 01 17, 22:18)
aciu toms kurios nepatingejo parasyt favoritiniu duoneliu 4u.gif

Mergaites,uzduosiu labai durna klausima tik nesijuokit gerai blush2.gif Ruginei duonai raso kad reikia salyklo,kiek suprantu salyklas malti grudai skrudinti, o jei vietoj jo deti ta salykla skysta kur buna girai daryt? Nu neisivaizduoju kur panevezy ieskot to salyklo tikrojo blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif o juodos duonos tai noris ax.gif


visai nedurnas klausimas biggrin.gif galima deti ir giros salykla tik tada skysciu atitinkamai maziau reik mirksiukas.gif o siaip is Delonos galima ir atsisiusti
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2010 01 17, 21:22)
Na ka - pasalau, apsivalgiau mieliniu kepiniu, dabar bandau gydytis - uodega medetkose mirkyt....  doh.gif doh.gif doh.gif Teks atsiprasyt savo raugo, pamaitint ir uzmaisyt su juo tesla, kad ir kaip ner laiko....

Va va, as irgi pagalvojau, kad tuoj susitiksim dar vienam skyreli biggrin.gif Man mieles irgi ne i nauda, bet su tuo raugu dar nesiterliosiu pora savaiciu, reikia isbandyt dar daug receptu. O su sausu raugu ir be mieliu duona neiskiltu? g.gif O isiena Jums pacioms pasidaryti rauga? Pas mus namie saltoka, tai as galvoju, kad labai nepatiktu mano raugui, nu bet reiks bandyt...
Atsakyti
QUOTE(dalia @ 2010 01 18, 09:46)
Va va, as irgi pagalvojau, kad tuoj susitiksim dar vienam skyreli biggrin.gif    Man mieles irgi ne i nauda, bet su tuo raugu dar nesiterliosiu pora savaiciu, reikia isbandyt dar daug receptu. O su sausu raugu ir be mieliu duona neiskiltu? g.gif    O isiena Jums pacioms pasidaryti rauga? Pas mus namie saltoka, tai as galvoju, kad labai nepatiktu mano raugui, nu bet reiks bandyt...


tai bandyk rauga laikyti kur silta pvz. vonioje smile.gif o vien su sausu raugu ir be mieliu schmoll.gif
Atsakyti
Labas kepėjėlės,
Pirmą kartą įlindau į jūsų pokalbius, nes labai noriu išsikepti tiesiog batoną su raugu orkaitėje. Jūs čia dauguma turite duonkepes ir dalinatės įspūdžiais apie tai. O gal galėtumėte man patarti kaip batoną be duonkepės iškepti, raugo receptą iš pirmo puslapio nusirašiau. Tiesa, esu kepusi mielinį paprastą pyragą, bet su raugu dar neteko.
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 01 17, 23:18)
aciu toms kurios nepatingejo parasyt favoritiniu duoneliu 4u.gif

Mergaites,uzduosiu labai durna klausima tik nesijuokit gerai blush2.gif Ruginei duonai raso kad reikia salyklo,kiek suprantu salyklas malti grudai skrudinti, o jei vietoj jo deti ta salykla skysta kur buna girai daryt? Nu neisivaizduoju kur panevezy ieskot to salyklo tikrojo blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif o juodos duonos tai noris ax.gif


galima, aisku.

QUOTE(dalia @ 2010 01 18, 10:46)
Va va, as irgi pagalvojau, kad tuoj susitiksim dar vienam skyreli biggrin.gif    Man mieles irgi ne i nauda, bet su tuo raugu dar nesiterliosiu pora savaiciu, reikia isbandyt dar daug receptu. O su sausu raugu ir be mieliu duona neiskiltu? g.gif    O isiena Jums pacioms pasidaryti rauga? Pas mus namie saltoka, tai as galvoju, kad labai nepatiktu mano raugui, nu bet reiks bandyt...


sausas sako neiskelia, bent jau ta , kur man isdziusta saldytuve irgi reikai pirma atgaivinti o tik po to i tesla minkyt. pas mus paprastai silta, tik kartais nepasikurenam, nepastebejau, kad butu kas blogai, gal ilgiau kyla. as laikau netoli vyrykles, kad kai gaminu maista labiau pasiltu. aisku, pradziai riek gal daugiau silumos, nei jau gatavam raugui, tai jei turi siltus radiatorius, tai dek salia ju, tik ziurek kad is indo nepabengtu jei labai karsti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Jūržolė @ 2010 01 18, 11:25)
Labas kepėjėlės,
Pirmą kartą įlindau į jūsų pokalbius, nes labai noriu išsikepti tiesiog batoną su raugu orkaitėje. Jūs čia dauguma turite duonkepes ir dalinatės įspūdžiais apie tai. O gal galėtumėte man patarti kaip batoną be duonkepės iškepti, raugo receptą iš pirmo puslapio nusirašiau. Tiesa, esu kepusi mielinį paprastą pyragą, bet su raugu dar neteko.



aš bandžiusi orkaitėje su raugu pagal batono receptus, gaunasi šviesi kvietinė duona, labai skanu, bet į batoną nepanašu... blush2.gif bet aš dėdavau šiek tiek rupinių miltų, nes tuo metu dar be jų kažkaip nelabai išsikeldavo man su raugu. dabar jau ir su įprastiniais miltais normaliai užmaišau ir išsikelia, tai gerai kad priminei, riek pabaandyt vėl ax.gif
Atsakyti
Fedes, gal kokį receptuką galėtum įmesti? Ar čia tiktų mielinės tešlos receptas, tik vietoj mielių dėti raugo ir mažiau miltų, pagal situciją ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jūržolė: 18 sausio 2010 - 11:32
vakar patyriau beviltišką fiasko doh.gif
kepiau ciabatta orkaitėje, tešla viskas thumbup.gif skani, na bet perdegė ji man

recepte parašyta reik kepti apie 15min 230C orkaitėje. Padariusi kepaliukus kildžiau nustačius 30C ( bandeles ir taip kildau ) kokį pusvalandį. Ir tuomet nustačiau gi tuos 230C, įpyliau į orkaitės spec indelį vandens karšto ( na kad plutelė būtų traški ) ir išėjau į miegamąjį dūkti su vaiku, vistiek manau kol įšils orkaitė, kol pakeps - turim marias laiko pasiausti.
Po gerų 10min - jaučiu dūmų kvapą - o gi mano duona viršutinė plutą jau juoda kaip anglis doh.gif , greit išėmiau. viso nuo nustatymo buvo praėję viso labao tik 12min
viskas prakepė, tik tas tas viršus.
sakykite ar tikrai reik tokios temperatūros ???? nes kažkaip greit man viskas sudegė, MB nuplėšęs tą plutą valgę duoną ir labai patiko, sako dar ir dar kepk tokią, bet kažkaip jau nedrąsu, namus sudeginsiu

bandeles įprastai po suformavimo pakildau 30C orkaitėje ir nustatau tik 180C ir viskas gražiai iškepa

ar turi skirtumo kur kokioje orkaitėje kepti - elektrinė/dujinė??/ manoji elektrinė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 18 sausio 2010 - 11:29
J@lanta, nemanau kad reikia visas tas 15 min kepti 230 g.gif gal but 230 kokias 5 min o paskui primazinti karsti iki 200. tada uzsideda plutele bet ir neperdziusta.
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 18, 12:28)
vakar patyriau beviltišką fiasko  doh.gif
kepiau ciabatta orkaitėje, tešla viskas  thumbup.gif skani, na bet perdegė ji man



o jūsų gal šildymo elementas viršuj ir prie jo prisilietė? man taip buvo, kai keksas per daug iškilo ir aš buvau ant viršutinio lygio pastačius, tuomet momentaliai sudega, nesvarbu kokia temperatūra.
Papildyta:
QUOTE(Jūržolė @ 2010 01 18, 12:27)
Fedes, gal kokį receptuką galėtum įmesti? Ar čia tiktų mielinės tešlos receptas, tik vietoj mielių dėti raugo ir mažiau miltų, pagal situciją ax.gif


aš dariau pagal pirmo puslapėlio kažkurį mielinį receptą,tik vietoj mielių dėjau raugo, o miltų tau jau iš akies pareguliavau, jei formoj kepu tai ir skystesnę padarau, būna man puresnė. o jei be formos, tia jau reik kietesnę daryt, kad neišsiplotų kaip blynas. o kartą ir su kiaušiniais bandžiau, tai dėjau daug raugo, kad greičiau iškiltų, o tai bijojau, kad kiaušiniai nesušvinktų biggrin.gif
Atsakyti
mano raugas irgi kazkoks aptinges... doh.gif namuose temp rodo iki 25, laikau ir prieradiatoriaus tai tik vienas kitas burbuliukas pasirodo, o pavirsius greit apdziuna, o darau kaip visada, anksciau budavo po pamaitinimo po poros val daugiau nei dvigubai pakyla... g.gif
paskutiniu metu kepu tik plikyta, dabar galvoju kad turbut galima plikyta ir su naminiu raugu daryti (jei jis pas mane atigaus) ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 01 18, 11:46)
J@lanta, nemanau kad reikia visas tas 15 min kepti 230  g.gif gal but 230 kokias 5 min o paskui primazinti karsti iki 200. tada uzsideda plutele bet ir neperdziusta.

tai va - pasiklioviau receptu doh.gif

p.s. gražus mažosios vardas wub.gif - buvau įtraukusi į vardų sąrašiuką, bet mb nepritarė

QUOTE(Fedes @ 2010 01 18, 11:54)
o jūsų gal šildymo elementas viršuj ir prie jo prisilietė? man taip buvo, kai keksas per daug iškilo ir aš buvau ant viršutinio lygio pastačius, tuomet momentaliai sudega, nesvarbu kokia temperatūra.

hmm kur tas kaitinimo elementas - net nežinau mastau.gif
užstačiau - viršutinis/apatinis kaitinimas, ( užstatyti programą su vėjeliu nedrįsau, pas mane ši programa vadinasi 'El Gusto karšta srovė' ), ir skardą padėjau per vidurį orkaitės

Atsakyti