Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(o-pa-pa @ 2010 01 16, 19:54)
mergaites,o galit parasyt bent po viena savo favoritine  duonele? bigsmile.gif

Na čia reikia žiūrėt kokiam atvejui, kasdien, reikia sočios duonos, tai dažniausia rugine plikyta, dar pamėgom fermerių, ypatingom progom, t.p. reikia žiūrėt kam, vyrams, dažniausia aštria, picos, vaikams-su dž.slyvoms, draugėms - alaus, sūrio..., o jei nieko nėra namie, tai staigiai greituko duona ax.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 16, 20:31)

mano favorites

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

Margareta[/b][/size] [/color]ryt ketinu į Ermitažą važiuoti apie pietus - prigriebti tau formelių ??? gal dar kuriai merginai reikia ? rašykite į a.ž.  mirksiukas.gif


as is sita rugine visad kepu mums ji labai patinka essen.gif

del formeliu tai labai noreciau, pagriebk man ten kaip suprantu komplektelis ar po viena buna? g.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 16, 21:31)


RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )



O sita duona ir kepat duonkepeje ar tik minkote? Jei kepat, tai kokio svorio kepaliukas gaunasi?
Jeigu suformuoti ir kepti orkaiteje, tai kiek laiko?

Na va, vel klausimu pazeriau, bet kazkaip mano eksperimentai nesekmingi su duonkepe... O taip noriu atrasti skania duonele, kuri visai seimai patiktu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 01 16, 23:28)
as is sita rugine visad kepu mums ji labai patinka  essen.gif

del formeliu tai labai noreciau, pagriebk man ten kaip suprantu komplektelis ar po viena buna?  g.gif

* thumbup.gif
* jau perskaičiau a.ž. - prigriebsiu
kaip supratau ten 3vnt skirtingų formų vienoje pakuotėje. ir kas čia rašė mastau.gif jog dabar akcijikė vyksta jom, tai tikiuos prigriebti akcijine kaina, vis mažiau siuntimas tau kainuos mirksiukas.gif

QUOTE(svarelis @ 2010 01 17, 00:09)
* O sita duona ir kepat duonkepeje ar tik minkote? Jei kepat, tai kokio svorio kepaliukas gaunasi?
*Jeigu suformuoti ir kepti orkaiteje, tai kiek laiko?

* minkom, kildom, kepam duonkepėje - sudedi viską ir eini žiūrėt tv thumbup.gif
dėl svorio - ji kilogramo pagal receptą išeina ( sudėk visų produktų gr. ). Šiaip kartais kepu ir 1.5kg - tai pusė mamai atiduodu, visvien vienas kepimas
nors tiesą pasakius - dedu viską iš akies ir žiūriu kaip man patinka tešla, darau tokia ne visai rutuliuką, manoji dar limpa prie sienelių, bet man iš tokios tešlos skanesnė/drėgnesnė duonelė iškepa.

ai va dar pamiršau - gi alyvuogių aliejaus pilu - hmm tik čia pasakius kiek gi jo pilu - ogi gerą tokį šliukštelėjimą biggrin.gif
ir priedai - kmynai, linų sėmenys, saulėgrąžos bendrą masę sudaro kokius 200gr ( didžioji dalis tai saulėgrąžos ).
* dėl orkaitės tai nieko negaliu patarti - esu tik Facacios kepusi orkaitėje ( va bandysiu Rasmos įdėta ciabattos receptuką, tai teks jungti orkaitę, o man tokiai tinginei vis norisi, kad viską duonkepė padarytų blush2.gif )

paskaityk šioje temoje merginos rašė apie kepimą orkaitėje ir dalinosi patirtim kaip ten ta plutelė nebūtų kieta kepant orkaitėje. Tikrai rasi vertingų patarimų thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 17 sausio 2010 - 00:57
Aciu labai uz issamu atsakyma 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Ot tundra, nepagalvojau, kad svori galima suskaiciuoti pagal sudedamus produktus doh.gif blush2.gif
Atrodo, teks pradeti studijuoti visas temas is pradziu ir darytis konspektus biggrin.gif
Atsakyti
Siandien pasiryzau iskepti Bezdzioniuku pyraga smile.gif

user posted image

Dejau 3 rusiu idarus: razinas, sokolado gabaliukus ir cinamono - cukraus. Tikrai laabai patiko, ko gero bus musu sekmadieninis kepinys ax.gif

O vakar kepiau Borodino pagal Kobriuka, tik manau kad man kazko dar nevisai gaunasi si duona. Skonis tai labai geras, o va vaizda idesiu ir jus man pasakykit, jus gi jau speces. Salykla dejau is Klingu giros.

user posted image





Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 17, 16:52)

O vakar kepiau Borodino pagal Kobriuka, tik manau kad man kazko dar nevisai gaunasi si duona. Skonis tai labai geras, o va vaizda idesiu ir jus man pasakykit, jus gi jau speces. Salykla dejau is Klingu giros.

O kas tau nepatinka joje? Duona atrodo nelabai puri, bet ji turi būt soti. Ar turi nori lengvesnes, puresnes duonytės? g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 17, 17:06)
O kas tau nepatinka joje? Duona atrodo nelabai puri, bet ji turi būt soti. Ar turi nori lengvesnes, puresnes duonytės?  g.gif


Na, ko gero isvaizdavau kad bus labiau koreta, tamsesne smile.gif Bet skonis sakau, man labai patinka. O virsu irgi Ratuto patare slapia ranka palyginti, kad butu grazesnis kepaliukas.

Dabar kai suvalgysim, bandysiu rugine duona pagal tavo recepta (mociutei). Tik neturiu sauso raugo. Ar be jo galiu?

Nataliuncik, man batonai gaunasi labai stora plutele. Sakau, gal reikia pati maziausia apskrudima rinktis. Kepu Etoje.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 17, 17:33)
* Na, ko gero isvaizdavau kad bus labiau koreta, tamsesne  smile.gif
* Tik neturiu sauso raugo. Ar be jo galiu?
* gal reikia pati maziausia apskrudima rinktis. Kepu  Etoje.

* siųsdama formelės įdėsiu salyklo maišiuką, tai pamatysi duona dar labiau bus kvapnesnė ir sodresnės spalvos
*gali ir be raugo, mieles dėsi ir tiek
*aš visada kepu užstatydama mažiausią apskrudimo lygį, man jo užtenka mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 17, 17:33)
Na, ko gero isvaizdavau kad bus labiau koreta, tamsesne  smile.gif Bet skonis sakau, man labai patinka. O virsu irgi Ratuto patare slapia ranka palyginti, kad butu grazesnis kepaliukas.

Dabar kai suvalgysim, bandysiu rugine duona pagal tavo recepta (mociutei). Tik neturiu sauso raugo. Ar be jo galiu?

Nataliuncik, man batonai gaunasi labai stora plutele. Sakau, gal reikia pati maziausia apskrudima rinktis. Kepu  Etoje.

Jai kaip ir Jolanta į viską atsakė, galiu tik truputi pridėt blush2.gif
Tamsesnei duonai reikia salyklo(ir kvapui, ir spalvai), o jei nori daugiau korėtos duonos, tai pridėk raugo ir truputi vandens daugiau dapilk, nes čia pagal receptą sunkesne tešla išeina
Galima be raugo, raugas duoda rūgštingumą ir purumą
Aš tai apskrudinimą net nereguliuoju, automatiškai kiek nustatyta, tik kepdama pyragą /keksą nustatau mažiausia apskrudinimą.

Atsakyti
Na ka - pasalau, apsivalgiau mieliniu kepiniu, dabar bandau gydytis - uodega medetkose mirkyt.... doh.gif doh.gif doh.gif Teks atsiprasyt savo raugo, pamaitint ir uzmaisyt su juo tesla, kad ir kaip ner laiko.... Dar gal galima vartot airiska duona? ta prasme - sodines g.gif

Noriu pasidalint savo patyrimu, kaip greitai susisukti gaminant duona - as turiu kelis megstamus receptus, kurie visad pavyksta, tad esu pasigaminusi misiniu i kibirelius - ant dugno beriu mieles, paskui miltai, virsuje - druska ir cukrus. Kai prireikia gamint - uzsimerkus galiu supilt i duonkepe arba MB duot nurodymus - nieko sveriot nebereikia ir garantuotai gaunasi thumbup.gif Aisku, misiniams reikia vietos. Bet ivertinus tai, kad duona statau kept, kol rodos dar miegu arba jau beveik miegu, man taip patogu, atsimerkiu tik paziuret kiek vandens i vaiko graduota buteliuka ipyliau (ant duonkepes indelio graduote isspausta, tai uzmiegotom akim nesimato lotuliukas.gif )
Atsakyti
aciu toms kurios nepatingejo parasyt favoritiniu duoneliu 4u.gif

Mergaites,uzduosiu labai durna klausima tik nesijuokit gerai blush2.gif Ruginei duonai raso kad reikia salyklo,kiek suprantu salyklas malti grudai skrudinti, o jei vietoj jo deti ta salykla skysta kur buna girai daryt? Nu neisivaizduoju kur panevezy ieskot to salyklo tikrojo blush2.gif blush2.gif blush2.gif o juodos duonos tai noris ax.gif
Atsakyti