Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 14, 15:08)
Aš visada naudoju soda vietoj kepimo miltelių, dar dadėdu šaukštą grietinės suaktyvinimui  ax.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
[quote=Fedes,2010 01 14, 12:34]
aš pasiskaičiau sudėtį kepimo miltelių ir pasigailėjau, kad juos pirkau o ne sodą doh.gif efektas tai tas pats, o soda bent jau grynas produktas be jokių E

Soda yra natrio karbonatas ir zymima E500
Atsakyti
[quote=panterele35,2010 01 14, 16:26]
[quote=Fedes,2010 01 14, 12:34]
aš pasiskaičiau sudėtį kepimo miltelių ir pasigailėjau, kad juos pirkau o ne sodą doh.gif efektas tai tas pats, o soda bent jau grynas produktas be jokių E

Soda yra natrio karbonatas ir zymima E500
[/quote]

baisu doh.gif , juk namie ir kepam kazka kad butu be jokiu E
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 14, 16:00)
baisu doh.gif , juk namie ir kepam kazka kad butu be jokiu E

bet juk ne visi E yra kenksmingi ,ir nuodingi mirksiukas.gif
Atsakyti
E-500, natrio hidrokarbonatas, yra ne kas kita, o valgomoji soda

Soda, sumaišyta su rūgštimi(pvzd. grietine), virsta druska ir anglies rūgštimi, kuri savo ruožtu čia pat suskyla į anglies dvideginį (CO2) ir divandenilio monoksidą (kitaip dar žinomą kaip H2O). Kai reakcija vyksta tamprioje, klampioje terpėje, išsiskyrę CO2 burbuliukai tą terpę ištampo, išpurena. Kitaip tariant, tešla, kurioje vyksta ši reakcija, tampa kur kas puresnė.

Kepimo milteliai – tai ne kas kita, kaip valgomoji soda, sumaišyta su rūgšties milteliais ir krakmolu (kad sugertų drėgmę).

Tai kad rinkytes arba soda arba kepimo miltelius, bet nereikia dvigubint smile.gif
Atsakyti
as turiu lentele visokiu E ir ka jiesukelia, tai pasibaisejau, o manau pasiimt sodos ir ja nusirugstint visos galim pacios mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 14, 16:54)
as turiu lentele visokiu E ir ka jiesukelia, tai pasibaisejau, o manau pasiimt sodos ir ja nusirugstint visos galim pacios mirksiukas.gif


galima, bet kaip kam patogiau biggrin.gif beja, o jei pagal resepta 2 a.s. kepimo milteliu tai vietoje ju ar sodos kieki reik deti toki pati ar mazesni, o gal didesni?

mano mama soda gesindavo actu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 01 14, 20:24)
galima, bet kaip kam patogiau  biggrin.gif beja, o jei pagal resepta 2 a.s. kepimo milteliu tai vietoje ju  ar sodos kieki reik deti toki pati ar mazesni, o gal didesni?

mano mama soda gesindavo actu  g.gif

Aš tiek ir dedu 2 a.š.

Vieni gesina actu, kiti kefyru, treti grietine, tinka viskas kas rūgštu ir kas kam patinka(arba ką turi po ranka) ax.gif
Atsakyti
Sveikos, ateinu ir as i jusu kepejeliu buri, pasidziaugti, kad nuo pirmadienio jau kepu duonele smile.gif
Isbandziau pora Malsenos misiniu, nes kazkaip pradzia buvo nedrasi.
O dabar vis ieskau jusu temeleje receptu, patarimu ir bandau ax.gif su Ratuto padrasinimais mirksiukas.gif

Dabar kepu kvietiniu miltu duonele su linu semenimis ir saulegrazomis.

Vakar isbandziau Kobriuko duonele, kur raso, kad panasi i Borodino...tai man labai skysta tesla gavosi, dadejau miltu, paskui atrode kad lyg ir nekilo...na, bet siandien ryte prapjovem ir ji pasirodo visai valgoma smile.gif tik tokia apacioje kiek 'sunkoka'. Bet skonis man geras.
Nedristu det foto, nors viska ka kepiau nufotografavau smile.gif

Mano duonkepe ETA 2149, su dvejomis mentelemis. Tai noreciau paklausti kaip atsirinkti kam skirtos mazesnes ir kam didesnes? Ar cia kepalo dydziui, ar miltu rusiai?
Ir dar nemazai klausimu iskilo, bet reikia pasikonspektuoti, neprisimenu...o siaip perskaiciau gal kokias 4 jusu temeles, tai labai daug suzinojau, tik praktikoje visvien dar iskyla nemazai klaustuku.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 14, 19:01)
Mano duonkepe ETA 2149, su dvejomis mentelemis. Tai noreciau paklausti kaip atsirinkti kam skirtos mazesnes ir kam didesnes? Ar cia kepalo dydziui, ar miltu rusiai?

Pas mane va tokios menteles user posted image Tai ta nevientysa yra skirta ruginiu miltu gaminiam wink.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 14, 00:06)
Jei galima ko mažiau naudot chemijos ir viskas gausis gerai, tai kam naudot papildomai, jei dedat kepimo miltelius, sodos nedėkit, jei dedat soda(tik išmaišykit grietinėj arba kefyre) nedėkit kepimo milteliu  ax.gif


Na, soda nėra niekaip kenksminga, tai gal reikia ją naudot tada.

QUOTE(jolanka @ 2010 01 14, 21:01)
Mano duonkepe ETA 2149, su dvejomis mentelemis. Tai noreciau paklausti kaip atsirinkti kam skirtos mazesnes ir kam didesnes? Ar cia kepalo dydziui, ar miltu rusiai?
Ir dar nemazai klausimu iskilo, bet reikia pasikonspektuoti, neprisimenu...o siaip perskaiciau gal kokias 4 jusu temeles, tai labai daug suzinojau, tik praktikoje visvien dar iskyla nemazai klaustuku.


O tai instrukcijoj neparašyta, kam jos skirtos? Parodykite, kaip jos atrodo.
Atsakyti
[quote=panterele35,2010 01 14, 15:26]
[quote=Fedes,2010 01 14, 12:34]
aš pasiskaičiau sudėtį kepimo miltelių ir pasigailėjau, kad juos pirkau o ne sodą doh.gif efektas tai tas pats, o soda bent jau grynas produktas be jokių E

Soda yra natrio karbonatas ir zymima E500
[/quote]

tai e500 aišku,
o vat kam reikalingas e450 emulsiklis dinatrio fosfatas, neaišku.
nors gal ir be riekalo jo gąsdinuos, nežinau, sorry už pasėtą paniką wink.gif
Atsakyti