Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Lung @ 2010 01 13, 10:08)
Niekas ir nesiūlo keisti šviežių kiaušinių milteliais  mirksiukas.gif Paprasčiausiai, labai patogu atsargos dėlei turėti šitų miltelių šaldytuve tam atvejui, jei baigėsi švieži kiaušiniai, o baisiai norisi išsikepti kažką skanaus ir nėr kada (arba tingisi  biggrin.gif ) lėkt iki parduotuvės.



doh.gif štai ko pamiršau nusipirkt, vat dėl ko su sąrašėliais reik važiuot doh.gif doh.gif

o su kalendrom labai skani duona gavos, ne tokia juoda, kaip borodino, man atrodo dėl to, kad raugas kvietinis ir neplikius salyklą supyliau, bet dėjau daugiau cukraus, nei įprastinę duona ir buvo niaaaam essen.gif: gerai, kad paklausiau ir dėjau nedaug maltos kalendros ax.gif
Atsakyti
Mergikes, nu ikyresiu su savo klausimais, be mano duonkepe burzgia be perstojimo, eksperimentai vyksta biggrin.gif Jei daryciau pagal toki recepta (plikyta kvietine is 1 psl.), bet nedeciau salyklo, ar gautusi?:

600gr kvietinių miltų( pirmos rūšies 812D)
400ml skysčių
2 kiaušiniai
3 v.š. aliejaus
1,5 a.š. druskos
1v.š.cukraus
1,5 a.š. sausų mielių
1 v.š. salyklo


Ka tas salyklas priduoda, ar jei jo nebus, duona neiseis g.gif
Atsakyti
salyklas priduoda duonai kvapa ir juoda spalva wub.gif
Atsakyti
QUOTE(dalia @ 2010 01 13, 15:32)
Mergikes, nu ikyresiu su savo klausimais, be mano duonkepe burzgia be perstojimo, eksperimentai vyksta biggrin.gif    Jei daryciau pagal toki recepta (plikyta kvietine is 1 psl.), bet nedeciau salyklo, ar gautusi?:

600gr kvietinių miltų( pirmos rūšies 812D)
400ml skysčių
2 kiaušiniai
3 v.š. aliejaus
1,5 a.š. druskos
1v.š.cukraus
1,5 a.š. sausų mielių
1 v.š. salyklo
Ka tas salyklas priduoda, ar jei jo nebus, duona neiseis g.gif


zinoma, kad iseis puikiausiai biggrin.gif salyklas suteikia duonai tamsia spalva ir skoni "duoniskesni" taciau siaip duonos gamybos procese jis nera butinas mirksiukas.gif ir kiausiniai duonai tikrai nebutini schmoll.gif sis receptas tokis pagerintas. jei megstat idekit kalendros, kmynu ir duona igaus ta duonos skoni mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 01 13, 09:59)
Šiaip esu gyvenime susidūrusi su nerealiu produktu - pasterizuotais kiaušiniais tetrapakuose. Ot patiko  bigsmile.gif  pilnas kiaušinis, arba vien tryniai, arba vien baltymas. Konditerijoj nepamainoma, ypač kai žali kiaušiniai naudojami kokiam tiramisu ar ledams (aišku, idealu ir majonezo gamyboje, jokiom salmonelėm net nekvepia wink.gif ). gaila, Lietuvoj tokio šedevro sutikti neteko  g.gif

Tai taip A klasės kiaušinių dydis (t.y. svoris) žymimas raidėm. O tie, kurie 53 g. nesiekia, pamušti, įskilę, netinkamu oro tarpu, defektuotu tryniu ir pan. - B klasės.

Iš aprašymo panašu į taip vad. melanžą.
Parduoda LT mirksiukas.gif , tik prekybos centruose paklausos nebūtų. Dėl kelių žmonių neapsimoka prekybos centrams užsipirkti. Bet šiaip parduoda didmena: kepykloms, ledų gamybos įmonėms.
QUOTE(dalia @ 2010 01 13, 15:32)
Mergikes, nu ikyresiu su savo klausimais, be mano duonkepe burzgia be perstojimo, eksperimentai vyksta biggrin.gif    Jei daryciau pagal toki recepta (plikyta kvietine is 1 psl.), bet nedeciau salyklo, ar gautusi?:

Ka tas salyklas priduoda, ar jei jo nebus, duona neiseis g.gif

Balta duona gausis 4u.gif
Salyklas duoda tamsesnę spalvą, kvapą ir 'duonos skonį'. Pagal tą receptą..miltai pakankamai šviesūs ir švelnūs, kiaušinis sudėtyje..manau, kad gausis balta kaip sumuštinių duona
Atsakyti
aciukas uz atsakymus, nu kaip man cia pas Jus patinka biggrin.gif
Atsakyti
O kas kepat Mamytes duonele (plikyta is 1 psl. ) ar ten duona 1 kg iseina, nes nurodyti miltu net 6 indeliai, tai mano duonkepe iki 1 kg, turbut reikia mazinti? g.gif
Atsakyti
Sveikos, merginos. As cia naujoke, tai skaitineju ir darau bandymus su duonkepe mirksiukas.gif
Iskilo klausimas, o kodel salykla uzplikyti reikia? As ji dejau paprastai g.gif
Ir kokia klaida darau, kad duona tokia sunki, tanki gaunasi kartais blush2.gif
Atsakyti
sveikos, kepejeles 4u.gif
duonyte kepu duonekepeje
pakolkas tik su kvietiniais, grikiu miltais
MAN NEAUGA RUGINIS RAUGAS doh.gif
nu kiek kartu bebandziau, neauga jis doh.gif
jau kokiu fintu tik nesiemiau: ir cukraus dejau, ir maisiau, ir nemaisiau, ir dadedavau dar neuzaugus (nes niekada neaugo doh.gif )
turiu Vatikano duonos rauga, kuo puikiausiai keliasi ir auga thumbup.gif valgom pyragus
o ruginis raugas niekaip nesigauna
sakykit koki geriausia receptuka ax.gif
pateiktas cia "Duonos kepimo, raugo receptai be komentarų" man neauga verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurencija2 @ 2010 01 13, 18:36)
MAN NEAUGA RUGINIS RAUGAS  doh.gif
nu kiek kartu bebandziau, neauga jis  doh.gif
jau kokiu fintu tik nesiemiau: ir cukraus dejau, ir maisiau, ir nemaisiau, ir dadedavau dar neuzaugus (nes niekada neaugo  doh.gif )
turiu Vatikano duonos rauga, kuo puikiausiai keliasi ir auga  thumbup.gif  valgom pyragus
o ruginis raugas niekaip nesigauna
sakykit koki geriausia receptuka  ax.gif
pateiktas cia "Duonos kepimo, raugo receptai be komentarų" man neauga  verysad.gif

Pirmam puslapyje yra raugo (kvietinio ir ruginio) receptas smile.gif
Man gražiausia auga sumaišydama rupius ruginius su paprastais ruginiais mirksiukas.gif

Papildyta:
QUOTE(svarelis @ 2010 01 13, 18:28)
Iskilo klausimas, o kodel salykla uzplikyti reikia? As ji dejau paprastai  g.gif
Ir kokia klaida darau, kad duona tokia sunki, tanki gaunasi kartais  blush2.gif

Galima ir neplikyt, bet užplikius sodresne spalva ir kvapas gaunasi smile.gif
Sunkesne gaunasi kai mažiau kildinosi tešla, nes ruginiai tešlai reikia daugiau laiko nei kvietinei
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2010 01 13, 15:02)
Upe - tavo kiaus milteliai jau namie... kada pasiimtum?

Labai ačiū 4u.gif

Parašiau AŽ mirksiukas.gif
Atsakyti
Iskepiau pagal si recepta: Spanguoliu-Aguonu keksas

user posted image
user posted image
Atsakyti