Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 08, 14:37)

dar noriu pasidalint savo atradimu, jus raset kad kefyra susaldot, atsildzius kremas gaunas, na as ir bezdzione, manau pasidarysiu ax.gif
gavosi visai neblogai,taciau man neiprasta, tai padariau toki atradima, supjausciau silkes,aptepiau kremu, uzdejau apelsino, ir pabarsciau kvieciais su medumi, na kuriu parduotuvese buna, skonis man nerealus, o kaip draugei papasakojau,tai paklause ar viduriu nepaleido lotuliukas.gif , bet ne, tikrai biggrin.gif

drinks_cheers.gif Ir aš šitą pastebėjau, tai dabar perku TIK rupaus malimo, ne tik ruginius, bet ir kvietinius, tik užplikau prieš užmaišant duoną, nes kepant paprasta duona suvalgoma per viena karta, o šitos visai dienai thumbup.gif
Atsakyti
Kepiau natalinciko berods rugine duona... Ale si kart pabandziau duonkepej, tai man labiau patiko, nei kad orkaitej kepta... thumbup.gif
Atsakyti
Parodysiu kas gavosi iš mano beždžionių duonos. Pasiruošiau tešlą, įdarą ir sakau vaikams, kad darysim beždžionių duoną. Tai jie užprotestavo, kad ne beždžionių, o kiaulių reikia daryti. Taigi, darėm kiaulių duoną biggrin.gif . O paskui neleido pjauti, rėkė, kad skauda kiaulei lotuliukas.gif
user posted image
Atsakyti
thumbup.gif Super kiaule thumbup.gif O ka vidun dejai g.gif
Atsakyti
gal galit pasakyt kodel man batonas sukrito?preis tai kelis kart kepaiu viskas gerai buvo.
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 01 08, 21:50)
thumbup.gif  Super kiaule thumbup.gif  O ka vidun dejai g.gif


Vidurį tepiau pomidorų padažu,dėjau kumpio,konservuotų kukurūzų,pakepintų porų ir tarkuoto sūrio.
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 08, 14:37)

biggrin.gif
dar noriu pasidalint savo atradimu, jus raset kad kefyra susaldot, atsildzius kremas gaunas, na as ir bezdzione, manau pasidarysiu ax.gif
gavosi visai neblogai,taciau man neiprasta, tai padariau toki atradima, supjausciau silkes,aptepiau kremu, uzdejau apelsino, ir pabarsciau kvieciais su medumi, na kuriu parduotuvese buna, skonis man nerealus, o kaip draugei papasakojau,tai paklause ar viduriu nepaleido lotuliukas.gif , bet ne, tikrai biggrin.gif


as buciau to pacio paklaususi doh.gif man taip labai keisti tokie zmoniu pasmaguriavimai..silke, aplesinas, kvieciai, varske lens.gif nebet tamsta nestuke.gif tada viskas atleidziama lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Adera @ 2010 01 08, 19:13)
gal galit pasakyt kodel man batonas sukrito?preis tai kelis kart kepaiu viskas gerai buvo.

O viska taip pat darei, kaip ir pries tai? Nieko nepakeitei???
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2010 01 08, 20:44)
Parodysiu kas gavosi iš mano beždžionių duonos.

Kokia gražuolė thumbup.gif Ir man butu gaila pjaustyt blush2.gif

QUOTE(Adera @ 2010 01 08, 21:13)
gal galit pasakyt kodel man batonas sukrito?preis tai kelis kart kepaiu viskas gerai buvo.

Gal miltus ar mielės pakeitei? g.gif
Atsakyti
na va.. iskepe pirmoki mano duonyte, labai graziai viskas kilo pradzioj, bet... kaip liko pusvalandis iki galo vidyrys sukrito sad.gif nesupratau kodel... siaip isputus kaip ir nieko, bet tik tas sukritimas, aisku pirmas blynas prisviles na bet bandysim dar. smile.gif

Bet as su klausimu, neisdrysau kepti tos bezdzioniu skanesto, nelabai suprantu kaip ta duonkepe veikia, kaip pvz, ta tesla sudedi i tuonkepe ji sumaiso viskas pradeda kildinti, bet ja paskui reikia isimti ir tas bulkutes reikia suformuoti, tai kaip zinoti iki kata ta duonkepe pradeda kildinti kad man neiskeptu viskas, ir paskui kaip jau suformuoji sudedi ir jus rasot kad vel reikia val. kad pakiltu, tai vel kad ji man nepradedu minkyti tu bulacku, vienu zodziu man dar cia zales miskas doh.gif ax.gif
Atsakyti
Duonkepėje sumaišai tešlą ir pakildini, taip jau normaliai, kad padvigubėtų. Tada išimi ir formuoji. Vėlgi, aš tai savo duonkepę (ETA) ištraukiau iš rozetės, bet neišjungiu mygtuko, tada vėl įjungus ir sudėjus tešlą ji tęsia programą - kildina toliau ir kepa. Menteles žinoma reikia išimti.
Bet galima pirmą etapą daryti su tešlos minkymo programa. Tada formuoji, o vėliau dedi pakilti jau indelyje ar neįjungtoje duonkepėje, ar kur šilčiau padėjus. Pakilti turi vėl normaliai (dvigubai), o tada jungi atskirą tik kepimo programą ir kepi.
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2010 01 08, 20:44)
Parodysiu kas gavosi iš mano beždžionių duonos.


QUOTE(Trolėmolė @ 2010 01 08, 21:20)
Vidurį tepiau pomidorų padažu,


Kiaulė nereali smile.gif))
Prapjauni, o iš ten..tirštas, šiltas..raudonas..pomidorų padažas smile.gif)))

QUOTE(Adera @ 2010 01 08, 21:13)
gal galit pasakyt kodel man batonas sukrito?preis tai kelis kart kepaiu viskas gerai buvo.


arba per daug skysčšio arba per daug mielių arba papūtė skersvejis arba fors mažoras koks smile.gif))


QUOTE(Dolli_ @ 2010 01 09, 09:34)
na va.. iskepe pirmoki mano duonyte, labai graziai viskas kilo pradzioj, bet... kaip liko pusvalandis iki galo vidyrys sukrito sad.gif nesupratau kodel... siaip isputus kaip ir nieko, bet tik tas sukritimas, aisku pirmas blynas prisviles na bet bandysim dar. smile.gif

Bet as su klausimu, neisdrysau kepti tos bezdzioniu skanesto, nelabai suprantu kaip ta duonkepe veikia, kaip pvz, ta tesla sudedi i tuonkepe ji sumaiso viskas pradeda kildinti, bet ja paskui reikia isimti ir tas bulkutes reikia suformuoti, tai kaip zinoti iki kata ta duonkepe pradeda kildinti kad man neiskeptu viskas, ir paskui kaip jau suformuoji sudedi ir jus rasot kad vel reikia val. kad pakiltu, tai vel kad ji man nepradedu minkyti tu bulacku, vienu zodziu man dar cia zales miskas  doh.gif  ax.gif


Mano pirmoji, žinok, irgi sukrito. Ir tuo receptu kiek bemazinau skysčio ar mielių, ana krenta. Vnž išbraukiauiš receptų knygelės. Pomažu atrasi tą, kuri visada išeina (jei, žinoma, nepamiršti mentelės, kas ir man buvo nutikę doh.gif )
Mano pirmoji..puoliau paveiksluot, klausinėt.. Ale mano Guru Nerez tuoj sustatė viską į vietas:
user posted image

Man labai patiko trumpas aiškus Nerez nurodymas aklai nesilaikyti receptūros - jei duonkepė neformuoja gražaius kamuoliuko, o tešla šliaužioja sienom, pilt miltų, o jei tešla skilinėja, pilstelt šaukštą vandens. padeda.


Aš beždžionių tešlą ruošiu su tešlos programa, paskui suformuoju bandukes ir kišu atgal į fotmą, kildinu valandą šiaip, o paskui įjungiu kepimo programą. Taigi, išeina - 1:30 tešlos gamyba + 15 min bandukėm formuot + 1 val kildinimas + 1 val kepimas.

vakar kepiau vėl. Vietoj 25 bandukių, kaip praėjusiį kartą, padariau 50.. Daug įspūdingiau ir skaniau:

user posted image


user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ratuto: 09 sausio 2010 - 10:30