Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 07, 09:06)
Taure, kepiau pagal si:

Paprasta mielinė tešla:
500gr miltų (aš imu pirmarūšius)
250 ml pieno(arba 250ml vandens+4-5 a.š pieno miltų)
2a.š. cukraus(kepant saldžias bandeles reikia dėti 4-5 a.š.)
2a.š sausų mielių
1a.š druskos
3 v.š. aliejaus (galima dėti ištirpintą sviesta)
1 kiaušinis (+kiaušinio trynys ir šaukštas vandens bandelių aptepimui).
Bandeles reikia formuoti nedideles, nes kepant padvigubėja.

O marsipanu as nedejau biggrin.gif

Jungiuosi i kepeju bureli ir as su savo duonkepe. Deja gyvenu Anglijoje ir daugelio dalyku negaliu nusikopijuoti nes nesuprantu terminu. Gal kas galit pasakyti tai mielinei teslai kokie miltai tiktu- plain flour ar strong white flour?Jeigu cia yra kepejeliu is anglijos, gal pasidalinsite 4u.gif
Laaaabai jau suzavejo tas bezdzioniu pyragas. O as kol kas kepu tik duona su raugu, pyraga su vaisiais, batonus.
Aaa, dar del raugo, isvykstu atostogoms 2 savaitems, tai kazkur apie 3 savaites nekepsiu duonos, ar nieko raugui nenutiks, jei pastoves saldytuve 3 savaites? g.gif
Atsakyti
Sveikos, šiandien kepiau atliekų duoną. Nusprendžiau po švenčių biškelį šaldytuvą aptvarkyt smile.gif Pagrindu paėmiau Sūrio duonos receptą. Vietoj aliejaus dėjau bazilikų-česnakų sviestą (per daug pasigaminau vienam patiekalui ir liko), vietoj sūrio sudėjau niekieno nevalgomus mano gamintus lydytus sūrelius su žolelėm ir vietoj vandens įpyliau pieno. Gavos nežmoniško didumo ir purumo banda. Pusę atidaviau kaimynei, nes iš jos miltus pasiskolinau (staiga pritrūkau). Kitą pusę sukirtom.

QUOTE(pipete @ 2010 01 06, 12:40)
Mergaitės, o tai Vilniuje kokiame turguje perkat, aš kažkaip miltų niekur nepastebėjau. Ruginius pirkau Prismoj - suomiškus, tai labai geri pasitaikė.


Vilniuje Karoliniškių turguje penktadieniais ūkininkai parduoda miltus. Jie būna per patį vidurį to turgaus, maždaug ties 36 kiosku pasistatę stalą.

QUOTE(Lung @ 2010 01 07, 00:07)
2.  biggrin.gif Aš lyg ir dėjau mieles  biggrin.gif  O kartą buvau užmiršus maišymo mentelę įstatyt  lotuliukas.gif


Jo, aš irgi vienąsyk pamiršau mentelę, o kepiau svogūninę duoną. Tai atidarau, o ten kiaušinienė iškepus ant tokios plytos gavos. Kitąsyk pamiršau vandenį įpilt!!! Ryte irgi originalus vaizdas buvo.

QUOTE(Terra2 @ 2010 01 07, 09:55)
Kaip pastebėjau greitai nuima užrašymus, naudojant kad ir fairy. Aš net anr pačios duonkepės užklijavau juosteles, kur yra užrašai. biggrin.gif


Fairy - labai agresyvus ploviklis. Dzin, kad viską nutrina, kad kenkia odai, bet jūs pagalvokit, kaip teršiat gamtą ir kaip šitos chemijos sėkmingai patenka nuo indų į jūsų organizmą...

Papildyta:
QUOTE(July @ 2010 01 08, 00:13)
Gal kas galit pasakyti tai mielinei teslai kokie miltai tiktu- plain flour ar strong white flour?


Strong White Flour
Atsakyti
Aciu Junda 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2010 01 07, 20:12)
Niu va, kepiau tik dvejose formose, bo tešlos užsiminkiau ne per daugiausia smile.gif
kepiau 180 laipsnių orkaitėj apie 45 minutes.  Išsiėmė lengvai:


Nu atrodo labai jau neįprastai ir skaniai. Svajoju apie formeles dieną naktį. Ir kaip nusigauti iki ermitažo per tokią pūgą! Buvau Senukuose -nerasta !
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2010 01 07, 19:12)
Niu va, kepiau tik dvejose formose, bo tešlos užsiminkiau ne per daugiausia smile.gif
kepiau 180 laipsnių orkaitėj apie 45 minutes.  Išsiėmė lengvai:




oho kaip graziai atrodo bigsmile.gif blyn dabar nooriu as ju... o Kaune idomu yra kur nors? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2010 01 08, 00:22)
Vietoj aliejaus dėjau bazilikų-česnakų sviestą (per daug pasigaminau vienam patiekalui ir liko),

va apie sita prasome issamiau biggrin.gif kazkada cesnakus sumaliau i sviestair krapu imeciau bet matyt padauginau nes nu kaip sakant laaabai jau stipriai astru buvo laugh.gif ir tik viena pati valgiau ir ismeciau kas liko blush2.gif

Junda o po kiek miltai tam turgelyje? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 01 08, 13:02)
va apie sita prasome issamiau  biggrin.gif  kazkada cesnakus sumaliau i sviestair krapu imeciau bet matyt padauginau nes nu kaip sakant laaabai jau stipriai astru buvo laugh.gif ir tik viena pati valgiau ir ismeciau kas liko  blush2.gif

Junda o po kiek miltai tam turgelyje?  g.gif


Gaminau lašišą su bazilikų sviestu pagal šį receptą. Tai sviesto pasidariau kažkaip triskart daugiau nei reikėjo.

Koralų turguj miltai po 1-1,5 lt/kg. Yra ruginiai, kvietiniai, aukš., 1 rūšies, pilno grūdo.
Atsakyti
Junda ACIU 4u.gif
Atsakyti
Sveikos.
Klausimas toms, kas kepa rugine juoda duona orkaitej... Kaip uzstatot orkaite? Su ventiliatorium/kaitinimas is virsaus/apacios??? Nes kai kepiau viena akrt, nu nerealiai stora pluta buvo, nors ir indas didziausias su vandeniu buvo....
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 01 08, 14:02)
Sveikos.
Klausimas toms, kas kepa rugine juoda duona orkaitej... Kaip uzstatot orkaite? Su ventiliatorium/kaitinimas is virsaus/apacios??? Nes kai kepiau viena akrt, nu nerealiai stora pluta buvo, nors ir indas didziausias su vandeniu buvo....


ventiliatorias jokiu budu nereik, nes pluta bus dar didesne. manau reiktu kepti ir virsaus ir apacios, nors gal galima pabandyti ir tik is apacios g.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 01 08, 16:02)
Sveikos.
Klausimas toms, kas kepa rugine juoda duona orkaitej... Kaip uzstatot orkaite? Su ventiliatorium/kaitinimas is virsaus/apacios??? Nes kai kepiau viena akrt, nu nerealiai stora pluta buvo, nors ir indas didziausias su vandeniu buvo....


4u.gif
as ir turejau tokia beda, doh.gif kol ekspermentavau, g.gif bet radau savo, bigsmile.gif temperatura nusstatau 125, su ventiliatoriumi/kaitinimas is virsaus ir apacios, taciau as pavirsiu supurskiu vandeniu ir pridengiu dregnu kepimo popieriumi, aisku indas su vandeniu ir yra, tongue.gif pries pusvalandi baigiant kept pluta istepu pienu, ir kas pusvalandi vis papurskiu vandeniu, kai baigiu kept, ta pati popieriu palieku dregna ant virsaus ir dar uzdedu karstame vandenyje drekinta drobule ir palieku orkaiteje, kol duona buna vos silta, tada geriau issiima mirksiukas.gif

beje kepiau sianakt duona is miltu kurie sumalti pas ukininka malune, na kaimiskame, miltai aisku labai rupus, anksciau ir is ju kepdavau bet dedavau dar kvietiniu miltu is parduotuves 2kg, o dabar ir kviecius taip pat sumale, patikekit duona isejo daug skanesne, ne tik man vienai patiko, visi gyre, be to ji maziau trupa thumbup.gif ir yra lipnesne,suvalgiau viena riekute ir uzsikisau, labai soti ax.gif
Papildyta:
biggrin.gif
dar noriu pasidalint savo atradimu, jus raset kad kefyra susaldot, atsildzius kremas gaunas, na as ir bezdzione, manau pasidarysiu ax.gif
gavosi visai neblogai,taciau man neiprasta, tai padariau toki atradima, supjausciau silkes,aptepiau kremu, uzdejau apelsino, ir pabarsciau kvieciais su medumi, na kuriu parduotuvese buna, skonis man nerealus, o kaip draugei papasakojau,tai paklause ar viduriu nepaleido lotuliukas.gif , bet ne, tikrai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 01 08, 12:17)
ventiliatorias jokiu budu nereik, nes pluta bus dar didesne. manau reiktu kepti ir virsaus ir apacios, nors gal galima pabandyti ir tik is apacios  g.gif

Aciu uz patarimus. Reiks bandyt tada orkaitej kept...
Lukrecij@ 4u.gif
Gausis gal kazkas. Nes noretus jau Barodino duona pakeist kitokia...
Atsakyti