Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Mrs. R @ 2010 01 02, 13:31)
Aš 'Bakans' parašiau laiškelį, paprašiau kainų ir kiekio vienos pakuotės, nes taip visko norisi, bijau dabar tik, kad neišgąsdintų su kainom  unsure.gif
Labai daug gaminių su jų priedais matosi crusto kepyklėlėj - gal čia sutapimas, o gal ir ne smile.gif

Aš jiems laišką rašiau dar prieš tai, kai Jolanta salyklą atvežė, tai į laišką taip ir neatsakė, unsure.gif o kai paskambinau, tai pasiūlė atvažiuot pas juos ir jie viską parodys/paaiškins
Atsakyti
QUOTE(dresin @ 2010 01 02, 11:02)
O ta sausa rauga kaip naudoti? Deti kaip mieles - tiesiog miltelius i konteineri ir viskas? Ar jis atstoja mieles ar der ir mieliu reik det?

Rasma, o salykla plikai verdanciu vandeniu ir viskas? Cia del spalvos tamsumo ar yra ir kitos priezastys kodel ji plikai?

Dėl sauso raugo jau matau daug kas atsakė drinks_cheers.gif
Geras raugas (ypač šviežias, o ne džiovintas) turėtų atstoti mieles, t.y. iškelti duonelę natūraliai, bet abejoju ar tai sugebės padaryti keli šaukščiukai sauso raugo g.gif Galima kepti vien su raugu, bet duona su kaimiškai 'kieta', jau nebus lengvumo ir purumo.

Aš dedu ir mieles, ir raugą. Raugas šiek tiek purumo duonelei suteikia ir spec. duonos 'rūgštelės' priduoda ax.gif

O salyklą plikau vandeniu visada, nes man tada ir kvapas jo labiau atsiskleidžia duonoje ir spalva sodresnė gaunasi, nei sudėjus sausą.. ax.gif Tiesiog kiekvienos duonos recepte kažkiek reikia vandens, tai aš dalį atsipilu (iš akies) kad tuos kelis šaukštus salyklo užpilti verdančiu vandeniu ir išsitirpinti. O kai viskas ištirpsta, tai tą vadennį su salyklu supilu į likusį vandens kiekį.
QUOTE(Mrs. R @ 2010 01 02, 13:31)
Aš 'Bakans' parašiau laiškelį, paprašiau kainų ir kiekio vienos pakuotės, nes taip visko norisi, bijau dabar tik, kad neišgąsdintų su kainom  unsure.gif

"Bakans" labai dideliais kiekiais fasuoja g.gif Maišais ax.gif Įdomu tikrai ką atrašys, gal turi ir mažmeninei prekybai drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 02, 13:23)
Sausą raugą reikia dėt kaip ir mielės, pačioj pabaigoj(dažniausia), tik į skirtingus kampus.

As nezinojau, kad mieles pabaigoj reikia det unsure.gif Kartu viska sudedu...
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2010 01 02, 14:36)
As nezinojau, kad mieles pabaigoj reikia det unsure.gif Kartu viska sudedu...

Tai kartu viskas dedama, bet mielės paskutinės ir kad nesiliestų su skysčiais smile.gif

Pagal duoknkepes instrukciją, pvz. pas mane visų pirma sudedami visi skysčiai (pienas, vanduo, lydytas sviestas, aliejus, kiaušinis, salyklas... ir. t.t., kas reikalinga), po to dedami visi miltai (ir visada, kai aš kepu duoną virš skysčių duokepės kibirėlyje būna storas miltų sluoksnis), o jau tada į atskirus kampus ant tų miltų dedu: cukrų, druską, mieles, raugą..per vidurį sudedu prieskonius/smulkius priedus (sezamą, kmynus ir t.t). O jau duonkepė tada viską sumaišo ir ima minkyti..
Atsakyti
Su Naujais Metais kepejeles 000059.gif Nuosirdziai lenkiuosi ir prasau jusu pagalbos tongue.gif Jau kokias dvi savaites turiu duonkepe,taigi iki patyrusios kepejos man toli toli biggrin.gif
Nusipirkau 800(na,panasiai ) pirmos rusies miltu,labai nuosirdziai ieskojau receptu ir graiciausiai prazioplinau.Jei kepciau su trupuciu ruginiu miltu ar pirmos rusies deti kaip pagal recepta 550?Ir ar mieliu ir skysciu deti tiek kaip ir receptuose su ruginiais miltais?(be jokiu ten raugu ar melasu,nes man dar iki ju toli blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(Smaika @ 2010 01 02, 16:41)
Nusipirkau 800(na,panasiai ) pirmos rusies miltu,labai nuosirdziai ieskojau receptu ir graiciausiai prazioplinau.Jei kepciau su trupuciu ruginiu miltu ar pirmos rusies deti kaip pagal recepta 550?Ir ar mieliu  ir skysciu deti tiek kaip ir receptuose su ruginiais miltais?(be jokiu ten raugu ar melasu,nes man dar iki ju toli blush2.gif )

Tie 812 D (pirmos rūšies) miltai tinka praktiškai kiekvienam duonos receptui puikiai, jie pakankamai 'lengvi', ir 'šviesūs' (na, pilkesni už aukščiausios kokybės miltus). Jei pagal receptą nenurodyta maišyt su rupiais miltais, tai ir nebūtina.
Su rupaus malimo miltais duona būna sunkesnė, šiek tiek tamsesnė.
550 D miltai yra aukščiausios rūšies ir iš jų irgi puikiai gaunasi duonelė, tiek maišant su rupiais kvietiniais, tiek maišant su rupiais ruginiais, tiek kepant iš tų miltų nemaišant su jokiais kitais. Jie baltesni smile.gif

Tikra ruginė duonelė kaprizinga šiek tiek dėl minkymo ir iškildinimo, paprastai reikalauja truputį daugiau mielių/raugo, bet kad rezultatas gautųsi geras bandykite kepti pagal išbandytus receptus.

Jei tų ruginių miltų į kvietinius dėtumėt nedaug, tai recepte tikrai nieko nekeiskite schmoll.gif

O kodėl jūs taip savo sugebėjimus sumenkinat? Nieko sudėtingo su sausu raugu kepti, įdedi 1-2 arb. š. prie miltų ir viskas. O melasa tai tiesiog šalutinis cukraus gamybos produktas, duonai specifinį kvapą ir tamsią spalvą suteikia irgi nieko sudėtingo naudojant. Nereikia bijoti 4u.gif Nei raugu, nei melasa, nei salyklu nesugadinsite duonos, jei tik dėsit pagal rekomendacijas atitinkamą kiekį.

Aš irgi dar visiška naujokė, bet pagaunu jau norą ir paeksperimentuot su ingridientais, ir visokias duoneles iš eilės kepu. Iki šiol viskas sekasi gerai, dar nieko nepagadinau smile.gif

Noriu paklausti, gal kas kur užmatėt pirkti kvietinių sėlenų? Ne sėmenų (linų), o sėlenėlių (tiktų ir ruginės, avižinės ax.gif )...Kažkaip parduotuvėse nebesimato, nors anksčiau tikrai būdavo g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 02, 20:01)
Tie 812 D (pirmos rūšies) miltai tinka praktiškai kiekvienam duonos receptui puikiai, jie pakankamai 'lengvi', ir 'šviesūs' (na, pilkesni už aukščiausios kokybės miltus). Jei pagal receptą nenurodyta maišyt su rupiais miltais, tai ir nebūtina.
Su rupaus malimo miltais duona būna sunkesnė, šiek tiek tamsesnė.
550 D miltai yra aukščiausios rūšies ir iš jų irgi puikiai gaunasi duonelė, tiek maišant su rupiais kvietiniais, tiek maišant su rupiais ruginiais, tiek kepant iš tų miltų nemaišant su jokiais kitais. Jie baltesni smile.gif

Tikra ruginė duonelė kaprizinga šiek tiek dėl minkymo ir iškildinimo, paprastai reikalauja truputį daugiau mielių/raugo, bet kad rezultatas gautųsi geras bandykite kepti pagal išbandytus receptus.

Jei tų ruginių miltų į kvietinius dėtumėt nedaug, tai recepte tikrai nieko nekeiskite schmoll.gif

O kodėl jūs taip savo sugebėjimus sumenkinat? Nieko sudėtingo su sausu raugu kepti, įdedi 1-2 arb. š. prie miltų ir viskas. O melasa tai tiesiog šalutinis cukraus gamybos produktas, duonai specifinį kvapą ir tamsią spalvą suteikia irgi nieko sudėtingo naudojant. Nereikia bijoti 4u.gif Nei raugu, nei melasa, nei salyklu nesugadinsite duonos, jei tik dėsit pagal rekomendacijas atitinkamą kiekį.

Aš irgi dar visiška naujokė, bet pagaunu jau norą ir paeksperimentuot su ingridientais, ir visokias duoneles iš eilės kepu. Iki šiol viskas sekasi gerai, dar nieko nepagadinau smile.gif

Noriu paklausti, gal kas kur užmatėt pirkti kvietinių sėlenų? Ne sėmenų (linų), o sėlenėlių (tiktų ir ruginės, avižinės ax.gif )...Kažkaip parduotuvėse nebesimato, nors anksčiau tikrai būdavo g.gif

Jei jus kauniete,nebutu problemu:anksciau budavo malune Kalvariju gatvej,kadangi malunas veikia pilnu tempu,as ten miltu pirkau,tai turetu buti ir dabar,as mamai avizines pirkdavau nuo viduriu uzkietejimo(tik ne "zalias ",bet termose uzplikidavau ir nukosus mano mamyte gerdavo).. O kvietiniu selenu buna vaistinese,gal jos ir brangios,nezinau,bet pradziai pabandymui juk puikiai tiks biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Smaika @ 2010 01 02, 18:17)
Jei jus kauniete,nebutu problemu:anksciau budavo malune Kalvariju gatvej,kadangi malunas veikia pilnu tempu,as ten miltu pirkau,tai turetu buti ir dabar,as mamai avizines pirkdavau nuo viduriu uzkietejimo(tik ne "zalias ",bet termose uzplikidavau ir nukosus mano mamyte gerdavo).. O kvietiniu selenu buna vaistinese,gal jos ir brangios,nezinau,bet pradziai pabandymui juk puikiai tiks biggrin.gif

Aš vilnietė.
Bet tiksliai - vaistinės! Ot nepagalvojau doh.gif Jose būdavo irgi drinks_cheers.gif Eisiu ieškot rytoj thumbup.gif
Daug sėlenų ir nereik man pirkti, jų vartojimo terminas trumpas (mažiau nei pusę metų, 4 ar 5 mėn.), tai kiek ten jų sunaudosi, jei ne kasdien duonelę su jom sveikuolišką kepti ax.gif 1-2 v. š. ir pakanka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 02, 18:30)
Aš vilnietė.
Bet tiksliai - vaistinės! Ot nepagalvojau doh.gif Jose būdavo irgi drinks_cheers.gif Eisiu ieškot rytoj thumbup.gif 
Daug sėlenų ir nereik man pirkti, jų vartojimo terminas trumpas (mažiau nei pusę metų, 4 ar 5 mėn.), tai kiek ten jų sunaudosi, jei ne kasdien duonelę su jom sveikuolišką kepti ax.gif 1-2 v. š. ir pakanka  biggrin.gif

Perku Maximoj, ieškok prie miltų ir jie nebrangus smile.gif
Papildyta:
Va tokie user posted image
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 02, 18:01)
Noriu paklausti, gal kas kur užmatėt pirkti kvietinių sėlenų? Ne sėmenų (linų), o sėlenėlių (tiktų ir ruginės, avižinės ax.gif )...Kažkaip parduotuvėse nebesimato, nors anksčiau tikrai būdavo g.gif

As maciau "cento" parduotuvej sia savaite rolleyes.gif
Atsakyti
O as siandien pagadinau blush2.gif Nataliunciko "greita batona"kepiau..Kiek kepiau pagal receptus daug maz viskas iseidavo(tik kartais vidus iskildavo maziau negu sonai,cia kai dedavau truputi ruginiu miltu,bet vis vien skanu budavo) O dabar apacia gavosi kaip kerzavo bato:stora ir kieta,likusi tokio paplocio dalis visiskai neisikelusi..Kepiau ant greitos programos,viska lyg dejau pagal recepta ...Gal kad dejau ne sausas mieles,o sviezias ir ju neismaisiau su cukrum ir pienu?Nors ir anksciau budavo patrupinu kampe,toliau nuo druskos smile.gif idomu kame cia saknys?Tai gerai,kad vienas musu sunu eda viska biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Smaika @ 2010 01 02, 20:02)
O as siandien pagadinau blush2.gif Nataliunciko "greita batona"kepiau..

Gal kad dejau ne sausas mieles,o sviezias ir ju neismaisiau su cukrum ir pienu?Nors ir anksciau budavo patrupinu kampe,toliau nuo druskos smile.gif idomu kame cia saknys?

O perskaičiavot sausas mieles į šviežias? Šviežių mielių reikia gerokai daugiau cool.gif

7 g sausų (dehidratuotų) mielių atitinka 25 g šviežių mielių.

O ištirpinti irgi reikėtų, būtų geriau man atrodo, nei patrupinti kampe..nes su cukrumi patrintos mielės savaime suskystėja ir jas reikia pilti ne kampe ant miltų, o ištrintas supilti į visus skysčius ax.gif

Ačiū už pasidalinimą slaptų vietelių, kur galima rasti sėlenėlių. Imsimės paieškų dabar, kai jau žinau kur ieškot drinks_cheers.gif
Atsakyti