Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(dresin @ 2009 12 29, 11:46)
tai klausimelis  - kuri duonyte butu kazka spanasaus i tokia?
user posted image

Panašu, kad čia rupių kvietinių miltų duona su grūdais g.gif

Pagooglinau: http://crustum.lt/Duona-666.html

Nugi sudėtis kaip ant delno šios duonos:
Vanduo, stambaus malimo speltos miltai, speltos dribsniai, saulėgrąžos, speltos raugas iš stambiai maltų speltos miltų, ruginiai miltai, cukrus, bulvių dribsniai, druska, pieno - sviesto milteliai.

Galima imti bet kokį receptuką ir tik pabandyti sudėlioti proporcijas. Pvz. iš pirmo puslapio duotų receptų...Sonatinos duona su bulvių dribsniais:

1 ¼ puodelio vandens
2 v. š. minkšto sviesto ar margarino
3 puodeliai rupių speltos miltų
½ puodelio bulvių dribsnių ar bulvių košės miltelių
¼ puodelio saulėgrąžų, speltos dribsių mišinio
1 v. š. cukraus
1 v.š. pieno miltelių
1 ½ a. š. druskos

"Speltos raugą iš stambiai maltų speltos miltų", jeigu nepasigaminsite iš miltų, reikia keisti 2 ¾ a. š. sausom mielėm

Rupūs speltos miltai duos tokią spalvą kaip paveiksliuke, o jei dar truputį salyklo įdėsite, tai bus ir dar tamsesnė. Vienu žodžiu, reikia bandyti, eksperimentuoti ir atrasti mirksiukas.gif Nemanau, kad kas pagal paveiksliuką parašys "būtent tokios ir ne kitokios" duonos receptą..

Spelta yra 'kietasis lukštinis kvietys' ir jos miltų ("Demeter" firmos) yra www.holos.lt 4u.gif (Vilniuje, Gerulaičio g.).
Va šitas pakelis:
user posted image
Kainos nepasakysiu, nepamenu schmoll.gif

Speltos dribsnių taipogi yra ten pirkti, va toks pakelis:
user posted image

"Via natūralis" parduoda grubaus malimo (tai dar tamsesni bus nei "Demeter") speltą čia: http://www.naturalis...BERGER-1kg.html

O čia jūsų parodytai duonelei per šviesūs miltai, bet irgi spelta (beje, ją galima vartoti tiems, kas kenčia nuo celiakijos ir netoleruoja gliuteno..nors kaip bebūtų keista, bet spelta turi gliuteno kaip ir kviečiai cool.gif Tačiau yra duomenų, kad etgi padeda įgyti toleranciją gliutenui g.gif ): http://www.naturalis...BERGER-1kg.html

Beje, toje parduotuvėje ("Holos") yra įvairiausių duonos mišinių, tik kad kasdienai jie nepigūs. Iš pakelio gaunasi viena duona, o kaina 6-8 Lt. pakuotė. Nors pvz. aš vakar nusipirkau 6-ių grūdų duoną 4u.gif
Va tokią įsigijau pabandymui..nė sykio nekepiau gi dar iš gatavo mišinio:
user posted image
Atsakyti
Sveikos kepejelės. vakar mėginau formeles. Duonkepėje išsimaišiau, pasikildinau tešlą, užpildžiau du trečdalius formelės ir kepiau apie 30 min. Prieš pripildydama aišku aliejumi sutepiau ir išimant tiesiog iškrito. Bet deja: turbūt įdėjus, dar reikia pačioje formelėje kiek pakildinti. Tikėjausi kad dasipūs iki galo, tačiau formelė pilnai neužsipildė. Ir duonelė kiek tankesnė išėjo. Šiaip naudojimosi instrukcijoje labai menkai aparašyta. Nors ten rekomenduoja naudoti duonos mišinukus, taip pat dar formelėje pridengus drėgnu rankšluoščiu pakildinti.
na nieko tokio, sekantis kepimas manau bus geresnis.
Sėkmės ir jums.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 12 29, 16:40)
Panašu, kad čia rupių kvietinių miltų duona su grūdais g.gif



tai kaip suprantu - kepi ir eksperimentuoji wink.gif tai va man atspirties tasko tereik - nuo ko pradet savo atradimus ir nusivylimus smile.gif

Aciu RASMA uz pagalba 4u.gif

o apie spelta - as jos turiu tu pirmuju miltu. kepiau blynus elektrineje blynineje. Gavosi kartus. Kazin nuo ko?

nu jei ne mazasis mano apuokas, senai buciau nulekus iki ermitazo tu formeliu - jau taip viliojanciai atrodo!
Atsakyti
QUOTE(dresin @ 2009 12 29, 15:30)
o apie spelta - as jos turiu tu pirmuju miltu. kepiau blynus elektrineje blynineje. Gavosi kartus. Kazin nuo ko?

Taip taip, kepi ir eksperimentuoji. Netgi skirtingi žmonės pagal tuos pačius receptukus iškeptų visai skirtingą duonelę biggrin.gif

Čia labai išsamiai ir su receptuku biggrin.gif :
http://sites.google.....

Taip, spelta turi kartumo 4u.gif Aš iš jos negaminu, bet perku eko sausainiukus, duoniukus, tai jie kartoko skonio irgi, ir tai normalu drinks_cheers.gif Reik priprasti prie to kartumo...Kaip rašo "Speltos miltai turi savitą originalų pikantišką riešutų skonį."

O jūs nesat toje "Chrusto" kepyklėlėje pirkusi tos duonos, kurios paveiksliuką įdėjot? Ji irgi turėtų būti kartoka, jei tikrai iš speltos kepta g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 12 29, 11:03)
Dar vakar "Iki" mačiau miltų ruošinį duonos kepimui ("Gurmanų" produktų linija).
Tereikia skysčių įpilti ir galima duonelę pakildinus kepti duonkepėje arba orkaitėje. Matyt dar naujiena, nes jų tinklapyje inf-jos dar nėra. Kaina tai berods apie 5 Lt buvo, bet galiu ir smarkiai suklaidinti, neįsidėmėjau ax.gif
Aišku, kad kasdien kepančioms duonelę visai neapsimoka, nebent šiaip kartelį išbandyti.


Aš jau rašiau šioj temelėj, kad kepiau iš šito mišinio. Gavos LABAI MAŽA duona, bet labai skani. Panaši į rugelį, tik skanesnė smile.gif O kaina, man rodos apie 8 Lt., todėl sakiau nebepirksiu, yra per brangu už tokį mikro kepaliuką tiek mokėt.


QUOTE(Rasma @ 2009 12 29, 14:40)
Spelta yra 'kietasis lukštinis kvietys' ir jos miltų ("Demeter" firmos) yra www.holos.lt  4u.gif (Vilniuje, Gerulaičio g.).
Va šitas pakelis:
user posted image
Kainos nepasakysiu, nepamenu schmoll.gif


Spaltos miltų yra pirkti ir Maximoj (Akropolio). Kainuoja apie 5 lt 1 kg. Vokiški kažkokie.

Šiandien buvau Karoliniškių turgelyje ir pirkau miltus. Tokie ūkininkai pardavinėjo, pasiėmiau pabandymui I rūšies ir kvietinių rupių po 1 kg. Kaina 1,5 lt/kg. Kai iškepsiu ką nors iš jų, pasakysiu, ar kuo nors skonis skirias. Ūkininkai sakė būna visada penktadieniais.

DUona su kefyru man išėjo nuostabiai, buvau labai labai nustebus. Kepsiu vėl. Išvažiuojam su draugais ir vaikais naujų švęsti Nidon, tai reik prikept gi daug kepaliukų smile.gif Nes vien mano mažasis bamblys pusę kepalo per porą dienų tikrai sukremta. O tik paduok pirktinę, tai pažiūri ir meta žemėn, tipo kokį čia š įkišai vietoj normalios duonos!
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2009 12 29, 17:43)
O jūs nesat toje "Chrusto" kepyklėlėje pirkusi tos duonos, kurios paveiksliuką įdėjot? Ji irgi turėtų būti kartoka, jei tikrai iš speltos kepta g.gif

as nesupyksiu uz "tu" wink.gif

nu istorija su ta foto labai paprasta- norejau kad padetumete surasti startini recepta duonai, panasiai i vilniaus duonos "turtinga", bet neradau foto, o paziurejau, googlas dave sitos panasia foto, tai ir idejau, cia spelta visai neprieko smile.gif o apie ta kepykla tik siandien suzinojau... tai suintrigavo ju Biblijine duona.

Tai sakot tas riesutu skonis ir yra speltos specifika?... hm... maniskiui LABAI nepatiko, tai ir padejau i tolimesni spinteles kampa, o sau spelta pirkau, kad apuokui alergija, tai as "ant" dietos ir reikejo kazko be ryziu ir kukuruzu kas be gliuteno.... va kaip atsirado aps mus spelta smile.gif

Matau, Rasma, jumi is jeruzales, tai beveik kaimynes smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dresin: 29 gruodžio 2009 - 16:04
o kur gaut pieno milteliu?
Atsakyti
Nagrineju Kenwoodo receptus ir klausimas - kokie miltai butu Unbleached White Bread Flour, o kokie tada Wholemeal Bread Flour?

Nebalinti tai tipo 1500? O kokios raides ieskoti?
o kaip atpazinti rupius miltus? buna parasyta ar irgi pagal skaicius?

(visa esme tame, kad man teks viska surasyt vyrui ir ji siust i parde, todel cia ir bandau susirinkti visa info, kad netektu vel pirkt parduotuvej bulkos....)
Atsakyti
QUOTE(dresin @ 2009 12 29, 17:11)
Nagrineju Kenwoodo receptus ir klausimas - kokie miltai butu Unbleached White Bread Flour, o kokie tada Wholemeal Bread Flour?

Nebalinti tai tipo 1500? O kokios raides ieskoti?
o kaip atpazinti rupius miltus? buna parasyta ar irgi pagal skaicius?

Wholemeal Bread Flour - rupūs(pilnagrūdžiai) miltai, jei skaičiais, tai būtų 1500-1600 tipo
Unbleached White Bread Flour - miltai 630, 650, 812, 1050 tipo. Tinka ir 550 smile.gif Jie tiesiog pilkesni, bet nesuteiks duonai tamsios spalvos, kaip tamsūs miltai.
Be salyklo ar jo atitikmens nuo jokių miltų duona nebus tamsi cool.gif

White Bread Flour - extra (405) miltai.

Apie raideles gražiai inf-ja surašyta pirmoje temos žinutėje 4u.gif

Parduotuvėse ant miltų pakuočių taip ir rašo 'rupūs kvietiniai miltai', 'ruginiai miltai' (jie rupūs ir taip, papildomai nerašo to žodelio), bet galima ir pagal skaičius smile.gif



Papildyta:
QUOTE(dresin @ 2009 12 29, 16:25)
o kur gaut pieno milteliu?

LT įmonės juos fasuoja tik po 25 kg. biggrin.gif

Man čia mergikės patarė kreiptis į forumietę paiduke 4u.gif

Kol kas aš juos pakeičiu "Nestle" pieno milteliais (kur skirtas vaikams pienukui nuo 1-ių metų amžiaus gaminti), jei kepu su atidėjimu biggrin.gif
Jei kepu įprastai, tai tiesiog vietoj vadens naudoju pieną.

Kitos mergikės keičia ta sausa grietinėle, kur parduodama kavai 4u.gif
Atsakyti
dresin rasyk AZ paidukei 4u.gif del pieno milteliu biggrin.gif
Atsakyti
sveikutės,

patyrusios kepėjėlės gelbėkit help.gif


sudejau į duonkepę kepti duonele pagal šitą receptą tik vietoj kvietinių, sudėjau ruginius miltus doh.gif ar verta bandyti kepti kąnors ar geriau imti tešlą lauk ir daryti iš naujo?
Atsakyti
Issikepiau natalounciko atrodo...surio duona---mmmm skonis thumbup.gif

user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SuperBaba: 29 gruodžio 2009 - 20:32