Įkraunama...
Įkraunama...

Juvelyrika


Ačiū, dita0506, nuvažiuosiu ten. Tik jų darbo laikas toks, sakyčiau blink.gif Bet kaip nors ištaikysiu. Labai gražios kregždutės smile.gif
ziit, eisiu šiandien pabandysiu "paburbulinti" vielutes iš mažiau prabangių metalų - pažiūrėsim kas gausis smile.gif Gerai, kad parašei apie tą indą su vandeniu į kurį burbuliukas nukristų. Nes, kad pasidaręs per dideliu jis nukris, tai žinojau, bet kad reikia jam "vietą paruošti", tai kažkaip jau nebesugalvojau doh.gif Gal kartais žinai kaip verčiasi aqua regia? Nes skaitau apie sidabrą ir nesugalvoju, kas čia lietuviškai būtų.
Kas dėl prekiavimo ir prabavimo, tai, pagal Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymą, aš suprantu, kad visa problema tame, kad jei gaminys neturi prabos, tai juo negalima prekiauti (oficialiai prekiauti) vadinant jį tauriuoju metalu (auksas, sidabras ir platinos grupės metalai). Bet juk tame pavadinime ir yra visa esmė? g.gif
O šiaip iš savo gyvenimo galiu papasakoti, kad laiks nuo laiko ateina į mūsų darbovietę moteriškė (kiek žinau, tai net ne viena tokia yra), kuri atsineša DAUG sidabro gaminių, kurių dalis yra įvardinami kaip autoriniai (na, ir kaina už juos atitinkamai didesnė). Tai mano bandradarbė vieną tokį autorinį pirko - paskui ilgai mes ten visos dūsavom ir prabos ieškojom, bet taip ir neradom. Tiesa, kažkoks kitas ženklas įspaustas buvo - galbūt čia buvo tas "vardoženklis".
Atsakyti
Cezi, tai kaip suprantu, dirbi pagrinde ne sau. O kas sau dirba?

na, dar kaip tas kiekvienas supranta sunkiai. Pvz as dirbdama valdiskoje istaigoje pagal savo specialybe (kuri visiskai kitos srities), turinti aukstaji issilavinima ir dar daugiau esu niekieno nevertinama ir mazai uzdirbanti (kaip ir kiti mano ir daugelio kitu specialybiu atstovai), tai taip pat negaliu sakyti , kad lengvai g.gif
Papildyta:
QUOTE(cezi @ 2010 04 11, 10:30)
Sunkiai bet verčiasi

Atsakyti
QUOTE(dita0506 @ 2010 04 11, 00:16)
Dar yra sąlyga, kad reikia turėti verslo liudijimą,ir privalomas dokumentas kurioje vietoje yra tavo dirbtuvės.Jei dirbtuvės yra bute tai negausi leidimo.

kiek toje musu valstybeleje absurdo uzkertancio zmogui kelia dirbti doh.gif . taip suprantu, kad dirbtuve reikalinga saugumo sumetimais. o jei dirdama su tauriaisiais metalais "saltuoju" budu, tai niekam neidomu schmoll.gif . o kitus metalus virinti, chemiskai apdoroti galima ir namuose g.gif
Atsakyti
QUOTE(Moliuskas @ 2010 04 11, 04:43)

ziit, eisiu šiandien pabandysiu "paburbulinti" vielutes iš mažiau prabangių metalų - pažiūrėsim kas gausis smile.gif  Gerai, kad parašei apie tą indą su vandeniu į kurį burbuliukas nukristų. Nes, kad pasidaręs per dideliu jis nukris, tai žinojau, bet kad reikia jam "vietą paruošti", tai kažkaip jau nebesugalvojau doh.gif Gal kartais žinai kaip verčiasi aqua regia? Nes skaitau apie sidabrą ir nesugalvoju, kas čia lietuviškai būtų.



niekada nesusiduriau su tuo zodziu, bet mano babylon isverte biggrin.gif aqua regia
mixture of nitric and hydrochloric acids capable of dissolving gold and platinum

Atsakyti
QUOTE(Moliuskas @ 2010 04 11, 10:43)
Gal kartais žinai kaip verčiasi aqua regia? Nes skaitau apie sidabrą ir nesugalvoju, kas čia lietuviškai būtų.

tiesiogiai - karališkasis vanduo. Rusiškai linksmiau - carskoe vodka. smile.gif
Tik kam dirbant su sidabru jis reikalingas nelabai įsivaizduoju...
Atsakyti
QUOTE(error-502 @ 2010 04 11, 15:52)
tiesiogiai - karališkasis vanduo. Rusiškai linksmiau - carskoe vodka. smile.gif
Tik kam dirbant su sidabru jis reikalingas nelabai įsivaizduoju...

Jis nereikalingas - aš skaičiau apie metalų savybes ir prie sidabro buvo rašoma, kad "silver resists aqua regia", prie platinos ir aukso, kad jie "dissolve in aqua regia". O kas yra aqua regia neradau paaiškinimo.
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2010 04 11, 11:50)
Cezi, tai kaip suprantu, dirbi pagrinde ne sau. O kas sau dirba?

na, dar kaip tas kiekvienas supranta sunkiai. Pvz as dirbdama  valdiskoje istaigoje pagal savo specialybe (kuri visiskai kitos srities),  turinti aukstaji issilavinima ir dar daugiau esu niekieno nevertinama ir mazai uzdirbanti (kaip ir kiti mano  ir daugelio kitu specialybiu atstovai), tai taip pat negaliu sakyti , kad lengvai g.gif
Papildyta:

Jei esi geras savo prfesijos atstovas, tai pragyvent nesunku, jai prastas tai prastai, kaip ir virėjas, konditeris statybininkas ir t.t.
Atsakyti
o as manau, kad turi buti ne tik geras juvelyras, bet ir derybininkas, vadybininkas, verslininkas ir pan...

o cia klausimelis. padariau toki neprieinama poliravimui darbeli, kad sepetelis nepasiekia visu vieteliu doh.gif . Kaip man dar poliruoti g.gif ?
Atsakyti
reikėjo prieš lituojant pagalvoti. smile.gif
nematant sunku ką patarti. Yra ne apvalūs poliravimo šepetėliai, gal pasiektų?
Atsakyti
na tikrai net negalvojau pries lituojant tongue.gif

bet apsisprendziau nebesistengti, gal as cia perdaug idealiai panorejau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2010 04 11, 16:22)
na tikrai net negalvojau pries lituojant tongue.gif

bet apsisprendziau nebesistengti, gal as cia perdaug idealiai panorejau doh.gif



sansu yra, kad bugnas maisytas sratais+vinytemis (tumbler) pades, tik jeigu yra skyles geriau uzkisti su kuo nors (turejau tokia problema -vinytes sulindo i forma biggrin.gif )
Atsakyti
Naca-tai kregždutės.
Sutinku, kad įrankiai brangūs.Bet jau turiu pamoka,ką nusipirkau iš indiškų įrankių tai vienos problemos.Visi mano pažystami skundžiasi kas nusipirko indišką įrankį.Replytes geriau pirkti pakistano gamybos, bet ne indiškas.Aišku lenkiška prekė kainuoja dvigubai daugiau, bet ir tarnauja ilgiau ir nėra ką lyginti dėl kokybės.Indiški puonsonai po truputį skilinėja kai daugiau pakali,viskas kreiva.
Na, o dėl šveitimo tai ištikrūjų reikia prieš lituojamt nušveisti,dabar bandyk daryti faktūrą su boriuku
Papildyta:
QUOTE(dita0506 @ 2010 04 11, 23:46)
Naca-tai kregždutės.
Sutinku, kad įrankiai brangūs.Bet jau turiu pamoka,ką nusipirkau iš indiškų įrankių tai vienos problemos.Visi mano pažystami skundžiasi kas nusipirko indišką įrankį.Replytes geriau pirkti pakistano gamybos, bet ne indiškas.Aišku lenkiška prekė kainuoja dvigubai daugiau, bet ir tarnauja ilgiau ir nėra ką lyginti dėl kokybės.Indiški puonsonai po truputį skilinėja kai daugiau pakali,viskas kreiva.
Na, o dėl šveitimo tai ištikrūjų reikia prieš lituojamt nušveisti,dabar bandyk daryti faktūrą su boriuku

Ačiū merginos už įvertinimus
Atsakyti