Įkraunama...
Įkraunama...

Juvelyrika

Kadangi šiandien mano gyvenime ta džiugioji diena, kai, pagaliau, atėjo degiklis, tai ta proga jaučiausi norinti ir galinti ant sidabrinės vielos galo padaryti burbuliuką. Mano turėta viela buvo kokių 0,5 mm skersmens, rutuliukas pasidarė pakankamai greit - tiesa, gavosi kiek "kreivas" - labiau pasviręs į vieną pusę ir toks, sakyčiau, suplotas. Na, bet čia, greičiausiai praktikos reikalas smile.gif
O tada nusprendžiau padaryti dar vieną rutuliuką ant storesnės vielos (kokių 0,8 mm diametro), kurios man atliko nuo smeigtuko (darant auskarus), kuris buvo parduotas kaip sidabrinis. Ilgai aš to burbuliuko laukiau, bet taip ir nesulaukiau. Kaitinamas galiukas liko sidabrinės spalvos, bet visiškai nepakeitė formos. Likusi dalis pajuodavo. Nepakankama temperatūra? Per trumpai laikiau (nors, atrodė tikrai pakankamai ilgai)? g.gif Ar dar kas?
Atsakyti
o tai fliusu patepei?
Papildyta:
Burbanti, as isitikinusi, kad reikia unsure.gif
o tai tu turi tiek darbu parodai? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2010 04 10, 18:24)
o tai fliusu patepei?


Netepiau niekuo. Pagal šitą dariau. Ir vienas rutuliukas (nors ir kreivas) gavosi, o kitas visiškai ne.
Atsakyti
nu tai kad praktiskai tai reikia fliusu tepti. kitaip labai sunkiai lydosi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2010 04 10, 18:30)
nu tai kad praktiskai tai reikia fliusu tepti. kitaip labai sunkiai lydosi mirksiukas.gif

Supratau smile.gif Toks?
user posted image

Gal kas žinot, kur Vilniuje galėčiau jo nusipirkti? Nes dabar tai tik Santime matau...
Atsakyti
QUOTE(burbanti @ 2010 04 10, 13:40)
sos
Ka daryti ?Neturiu jegu pasakoti ,tai is kitos temos perkopijuosiu
Papasakosiu savo rodas:siomis dienomis ieskojau patalpu parodai(gi reikia kazkada pradeti nuo kazko) ,pigiausiai suradau teatro kavinukes patalpose -smarve neispasakyta :prirukyta prisnerksta ...ale gi menininkai -zmones laisvi ,nieko cia nepadarysi .Ne tame esme -iskuopciau ir iskvepinciau .Esme tame ,kad yra dvi salygos :
1.Parodos vyksta 3-4 savaites ,vienos valandos tarifas-£4
2.Jei tai pasirodo per brangu ,tada darau paroda -pardavima ir moku 20% nuo parduotos sumos
Va cia va ir uzstrigau ...jei daryti paroda pardavima ,tai man reikia ,greiciausiai ,siusti i prabavimo rumus visus dirbinius ir deti valstybines prabas,jei jos bus dedamos automatiskai man reikia deti savo vardozenkli ,o as jo dar vis neturiu ...brangokas rupuze ...O jei sudesiu tas visas prabas- gaminio kaina gerokai soktels i virsu ,da reikia priskaiciuoti tuos 20% uz patalpos nuoma ,as jau nekalbu apie mano pelna ...
Vienu zodziu -nusiminiau ,bet nenuleidau ranku

Tai va ,patarkit jei kas zinot ka...
Ar butina man deti tas prabas ,jei as darysiu paroda -pardavima?

Aš tau galiu papasakoti, kaip tik šią savaitę tuo ir užsiimu.Norint parduoti sidabrinį ar auksinį gaminį yra tokios taisyklės:pirmiausiai turi susiderinti su Druskininkų m. prabavimo rūmais dėl savo ženklo.Kai jie patvirtins turėsi ji dėti ant gaminių.Bėda yra ta ,kad viskas nemažai kainuoja vienas mokestis apie 242lt.,antras mokestis 72lt.,dar turi pasidaryti ženklą(kaltuką).Kaltukas su patvirtintu ženklu Vilniuje kainuoja apie 30lt.. Dar yra sąlyga, kad reikia turėti verslo liudijimą,ir privalomas dokumentas kurioje vietoje yra tavo dirbtuvės.Jei dirbtuvės yra bute tai negausi leidimo.Kaip matai reikalavimai dideli.Šiaip visais klausimais gali paskambinti į Druskininkų prabavimo rūmus ir jie paaiškins.
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2010 04 10, 12:30)
nu tai kad praktiskai tai reikia fliusu tepti. kitaip labai sunkiai lydosi mirksiukas.gif


Man tai itartina, as manau, kad fliusas reikalingas kaip antioxidantas arba lydmetaliui geriau teketi, bet ne islyditi metala. As specialiai pries rasant pabandziau be fliuso (vietoj fliuso as naudoju boro ruksti su spiritu) vario 20gauge (tai bus apie 0.8mm) ir jokio skirtumo, tik tai, kad juodas liko. Jacobson pvz ji raso Fine silver arba argentium sterling, bet abu sitie sidabrai beveik neturi or visai neturi vario priemaisu, tai ir nejuoduoja/neoxiduojasi deginant. Problema tikriausiai laikas arba vielos medziaga schmoll.gif .

Moliukai, pabandyk nusipirkti ukiniu prekiu (nezinau, kaip dabar tai Lietuvoje vadinasi smile.gif parduotuveje vario ar zalvario vielos ir su ja treniruotis. pigiau iseis mirksiukas.gif Gali praktikuotis su vandens vonele: laikyk viela ugnyje, kol burbuliukas nukris i vandeni, po to turesi supratima, kiek laiko reikia, kiek per daug.

Berasydama nutariau padaryti experimenta biggrin.gif su mano karstu degikliu uzima mazdaug 5 sec gauti dideli burbula, su mazu (turiu ir toki, ir bandziau su tikru fliusu ir be jo) laikiau pora minuciu ir sunkokai gavau mazyti burbuliuka. tiesa bandziau su variu 0.8mm, taip pat pabandziau zalvari 0.8mm (be fliuso), tai daug greiciau apie 30 sec.vario lydymosi temp labai auksta taigi tikriausiai praktikuotis geriau su zalvariu (jo lydymosi temperatura panasi kaip sidabro)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziit: 11 balandžio 2010 - 00:21
QUOTE(Moliuskas @ 2010 04 10, 20:14)
Supratau smile.gif  Toks?
user posted image

Gal kas žinot, kur Vilniuje galėčiau jo nusipirkti? Nes dabar tai tik Santime matau...

Pietario gatvėje yra,turiu omenį Vilniuje
Atsakyti
user posted image
Šiaip norėčiau patarti, kad puonsonų ar kubiko ar plokštelės išgaubimams daryti nepirkite indiškų.Puonsonai nėra tiksliai apvalūs,todėl negausite kokybiško produkto.Na,o kubikas ar plokštelė kai pakali metalą sunku ištraukti ir dar gaunasi ne kokybiškas.Su tokiais įrankiais daugiau broko pridarysit.
Bandau įdėti nuotrauką kam aš naudoju puonsonus.Tik nežinau ar pavyks
Atsakyti
QUOTE(dita0506 @ 2010 04 10, 18:38)
user posted image
Šiaip norėčiau patarti, kad puonsonų ar kubiko ar plokštelės išgaubimams daryti nepirkite indiškų.Puonsonai nėra tiksliai apvalūs,todėl negausite kokybiško produkto.Na,o kubikas ar plokštelė kai pakali metalą sunku ištraukti ir dar gaunasi ne kokybiškas.Su tokiais įrankiais daugiau broko pridarysit.
Bandau įdėti nuotrauką kam aš naudoju puonsonus.Tik nežinau ar pavyks

Pavyko biggrin.gif Wow 4u.gif Nieko sau!!
Atsakyti
o as visada darydama burbuliuka patepu fliusu rolleyes.gif . gaunasi ir is 0.8, ir 0.9.

Varis tai sunkiai.

Dita, turiu realiai priimti, kad mano tai ne tas lygis , jog pirkti tokius brangius irankius. be to ir tas brokas mano stiliuje ne taip ivertinamas. Na man cia tik labiau pomegis, juk negaliu jam skirti tiek laiko ir pinigu rolleyes.gif

Man taip idomu kaip verciasi tikri tik ta darba dirbantys juvelyrai. juk ne tik is kurybos visi gyvena?

Dita, nuotraukoje kregzdutes g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naca: 11 balandžio 2010 - 09:00
QUOTE(naca @ 2010 04 11, 09:52)
o as visada darydama burbuliuka patepu fliusu rolleyes.gif . gaunasi ir is 0.8,  ir 0.9.

Varis tai sunkiai.

Dita, turiu realiai priimti, kad mano tai ne tas lygis , jog pirkti tokius brangius irankius. be to ir tas brokas mano stiliuje ne taip ivertinamas. Na man cia tik labiau pomegis, juk negaliu jam skirti tiek laiko ir pinigu rolleyes.gif

Man taip idomu kaip verciasi tikri tik ta darba dirbantys juvelyrai. juk ne tik is kurybos visi gyvena?

Dita, nuotraukoje kregzdutes g.gif

Sunkiai bet verčiasi
Atsakyti