Įkraunama...
Įkraunama...

Juvelyrika

QUOTE(Moliuskas @ 2010 03 18, 09:16)
Sveiki,
Esu čia naujokė. Norėjau paklausti, galbūt kas gali parekomenduoti kokią literatūrą (lietuvių ar anglų kalba), kurioje būtų aprašytas gamybos procesas iš ArtClay - ta prasme "nuo-iki"? Turiu bendrą supratimą kaip viskas vyksta, tačiau jis iš skirtingų šaltinių surankiotas ir nesu tikra ar esu pilną vaizdą susidariusi. Nes vasara ateina, sode gamybinės patalpos yra - galvoju, gal reikėtų pabandyti, bet prieš tai norisi daugiau sužinoti apie tai, ką bandyti ruošiuosi.
Ačiū smile.gif



Sveika,

šiaip aš rengiu tokius kursus, kur išaiškinu visų tipų Art Clay sidabro darbą. Tiek švirkštu, tiek pasta, tiek moliu. Šeip geriausias mokytojas tokiu kaip tavo atveju yra internetas. Yra begalės angliškų puslapių ir vienas lietuviškas smile.gif
jei padės prašome pažiūrėti www.artclay.lt
Žinoma, yra ir literatūros, anglų kalba, bet ji nėra pigi, be to ir mano nuomonme nieko ten labai ypatingo.
Be to, darbui su Art Clay kažkokių atskirų patalpų tikrai nereikia, ir pagrindiniai įrankiai gali būti net labai buitiniai. smile.gif Jei kils kokių klausimų - klausk. Tikrai padėsiu žengti pirmus žingsnius, o paskiau jau pamatysi kaip itin paprasta tai yra
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Skruzdė @ 2010 03 18, 10:40)
Sveika,

šiaip aš rengiu tokius kursus, kur išaiškinu visų tipų Art Clay sidabro darbą. Tiek švirkštu, tiek pasta, tiek moliu. Šeip geriausias mokytojas tokiu kaip tavo atveju yra internetas. Yra begalės angliškų puslapių ir vienas lietuviškas  smile.gif
jei padės prašome pažiūrėti www.artclay.lt
Žinoma, yra ir literatūros, anglų kalba, bet ji nėra pigi, be to ir mano nuomonme nieko ten labai ypatingo.
Be to, darbui su Art Clay kažkokių atskirų patalpų tikrai nereikia, ir pagrindiniai įrankiai gali būti net labai buitiniai.  smile.gif  Jei kils kokių klausimų - klausk. Tikrai padėsiu žengti pirmus žingsnius, o paskiau jau pamatysi kaip itin paprasta tai yra
smile.gif


Ačiū labai. Šitą puslapį jau esu radusi ir, jei veiksmas ne Kaune būtų, tai dar ir "gyvai" būčiau ten nuvažiavusi patikrinti biggrin.gif O dabar Kaune būnu, bet dažniausiai savaitgaliais ir su kitais įsipareigojimais (vyras + 2 vaikai hihihi.gif ). O Tavo kursai savaitgaliais ko gero nevyksta? Kol kas viena iš sudėtingiausių vietų man atrodo gaminio išdeginimas. Taip suprantu, kad nedideli gaminiai gali būti išdeginami ir degikliu, bet iš aprašymo ArtClay.lt nelabai suprantu kaip tai realiai atrodo. Koks būtent tas degiklis turėtų būti? Toks?
user posted image
Ar koks nors kitoks? Nes, taip suprantu, kad jo vistiek reikia?
Atsakyti
Moliuskas, tavo ikeltoje foto yra tinkamas degiklis tokiam darbui, pati panasu naudoju mirksiukas.gif Ju tinkamu yra daug rusiu ir cia viena is ju ikeliai smile.gif tikrai nereikia laukti vasaros ir isvaziavimo i soda, puikiai tai gali daryti ir namie, tik pasirupink, kad butu gerai isvedintos patalpos. Sis molis netoksiskas, tad ir nepavojingas namuose isdegti, sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(-Aiva- @ 2010 03 18, 12:58)
Moliuskas, tavo ikeltoje foto yra tinkamas degiklis tokiam darbui, pati panasu naudoju  mirksiukas.gif  Ju tinkamu yra daug rusiu ir cia viena is ju ikeliai  smile.gif tikrai nereikia laukti vasaros ir isvaziavimo i soda, puikiai tai gali daryti ir namie, tik pasirupink, kad butu gerai isvedintos patalpos. Sis molis netoksiskas, tad ir nepavojingas namuose isdegti, sekmes  4u.gif


Ačiū, Aiva smile.gif Tada dar norėčiau paklausti, ar verta pirkti iš ebay rinkinius, panašius į tokį, tokį, arba tokį, ar geriau nuvažiuoti, tarkim į parduotuvę Kaune apie kurią rašoma ArtClay puslapy ir ten pirkti? Tiesiog, tame puslapyje aš perskaičiau, kokių įrankių daugmaž reikia, bet nesu tikra ar mano įsivaizdavimas kaip jie atrodo neprasilenkia su tikrove. Iš kitos pusės, kaip kad rašė Skruzdė, galbūt kažką aš jau net ir turiu, tik nežinau, kad tai kaip tik ir tinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moliuskas: 18 kovo 2010 - 13:14
QUOTE(Skruzdė @ 2010 03 18, 10:40)
Sveika,

šiaip aš rengiu tokius kursus, kur išaiškinu visų tipų Art Clay sidabro darbą. Tiek švirkštu, tiek pasta, tiek moliu. Šeip geriausias mokytojas tokiu kaip tavo atveju yra internetas. Yra begalės angliškų puslapių ir vienas lietuviškas  smile.gif
jei padės prašome pažiūrėti www.artclay.lt
Žinoma, yra ir literatūros, anglų kalba, bet ji nėra pigi, be to ir mano nuomonme nieko ten labai ypatingo.
Be to, darbui su Art Clay kažkokių atskirų patalpų tikrai nereikia, ir pagrindiniai įrankiai gali būti net labai buitiniai.  smile.gif  Jei kils kokių klausimų - klausk. Tikrai padėsiu žengti pirmus žingsnius, o paskiau jau pamatysi kaip itin paprasta tai yra
smile.gif

Na nesakyk ,tie nuodingi dumai deginant sidabra jau baisiai negeri ,as ,skaityk gerai vedinamoje patalpoje deginau ir tai pradejau koseti nuo ju ,tai paskui greit griebiau maske .
Ir jokiu specialiu priemoniu nereikia-vanduo ,paprastas aliejus ,kepimo popierius ,vaikiski visokie kocelai ir plastmases ploksteles,smailesni irankiai raizymui .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo burbanti: 18 kovo 2010 - 13:22
QUOTE(burbanti @ 2010 03 18, 13:20)
Na nesakyk ,tie nuodingi dumai deginant sidabra jau baisiai negeri ,as ,skaityk gerai vedinamoje patalpoje deginau ir tai pradejau koseti nuo ju ,tai paskui greit griebiau maske .
Ir jokiu specialiu priemoniu nereikia-vanduo ,paprastas aliejus ,kepimo popierius ,vaikiski visokie kocelai ir plastmases ploksteles,smailesni irankiai raizymui .


O sidabrą geriau imti tą, kuris lėto džiūvimo? Ir dar klausimas - jei pakuotėje yra 7 g silver clay - kas iš šito kiekio gali išeit? Jei, tarkim, kalba eina apie pakabuką, kokio, maždaug dydžio gautųsi?
Aiva, deginant su degikliu, kiek laiko, maždaug, užtrunka?

burbanti, man specialių patalpų jau vien dėl to reikia, kad pas mane namie visada yra 2 nepilnamečiai "padėjėjai", tai prie jų su degikliu niekaip..... O deginant su tokiu degikliu reikia kokių nors spec. akinių?
Taip pat, kas susiję su poliravimu - ar reikėtų nusipirkti dar kažkokias spec. pastas?
Esu buvusi atvirų durų dienoje D'Arijaus galerijoje, kur gaminome sidabrinį žiedą, tai ten poliravom-poliravom-poliravom su viena pasta, tada su kita pasta. Ar čia taip pat viso šito reikia?
Atsakyti
QUOTE(Moliuskas @ 2010 03 18, 14:11)
O sidabrą geriau imti tą, kuris lėto džiūvimo? Ir dar klausimas - jei pakuotėje yra 7 g silver clay - kas iš šito kiekio gali išeit? Jei, tarkim, kalba eina apie pakabuką, kokio, maždaug dydžio gautųsi?
Aiva, deginant su degikliu, kiek laiko, maždaug, užtrunka?

burbanti, man specialių patalpų jau vien dėl to reikia, kad pas mane namie visada yra 2 nepilnamečiai "padėjėjai", tai prie jų su degikliu niekaip..... O deginant su tokiu degikliu reikia kokių nors spec. akinių?
Taip pat, kas susiję su poliravimu - ar reikėtų nusipirkti dar kažkokias spec. pastas?
Esu buvusi atvirų durų dienoje D'Arijaus galerijoje, kur gaminome sidabrinį žiedą, tai ten poliravom-poliravom-poliravom su viena pasta, tada su kita pasta. Ar čia taip pat viso šito reikia?

aisku ,kad letesnio dziuvimo geriau,nereiks skubeti
is 7 g . iseis mizeris
pasta butina poliravimui .Jei neturi poliravimo masinos -su svitriniu popieriu dirbk .Pradek 400 'tuoju ...baik 1200'ju
Akinius uzsidek ir maskes nepamirsk ,isvengsi bedu jei ka
Si viena pasta ir (net nezinau kaip lietuviskai)mop'u (kietesniu) nuimi mazesnius ibrezimus ,paskui su kitu mop'u ir kita pasta atlieki galutini poliravima
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo burbanti: 18 kovo 2010 - 16:05
QUOTE(burbanti @ 2010 03 18, 16:03)
aisku ,kad letesnio dziuvimo geriau,nereiks skubeti
is 7 g . iseis mizeris
pasta butina poliravimui .Jei neturi poliravimo masinos -su svitriniu popieriu dirbk .Pradek 400 'tuoju ...baik 1200'ju
Akinius uzsidek ir maskes nepamirsk ,isvengsi bedu jei ka
Si viena pasta ir (net nezinau kaip lietuviskai)mop'u (kietesniu) nuimi mazesnius ibrezimus ,paskui su kitu mop'u ir kita pasta atlieki galutini poliravima


Mop'ai, tai mes apie šitą kalbam? Iš principo, manau, kad turėčiau prietaisą prie kurio jį galimą pritvirtinti, kad suktųsi. Bet bent jau ta poliravimo mašina, kurią esu mačiusi, turėjo dar plastikines apsaugas (manyčiau, kad tuo tikslu, kad viskas aplink nebūtų toje pastoja). Jeigu tokių apsaugų nėra, net neverta užsiimt? Ir gal poliravimo mašinose yra dar kas nors apie ką nežinau? Kas dėl švitrinio - spėju, kad tarp 400 ir 1200 yra dar ir tarpinio švitrinio? Juos taip pat reikėtų turėti?
Jeigu pirkti pirmam kartui kažką daryti, koks kiekis būtų optimaliausias? Ar atplėšus pakuotę jį reikia sunaudoti per vieną kartą?
Ar yra kažkoks laiko tarpas tarp gaminio pagaminimo (ir išdžiovinimo) ir jo išdeginimo, kuris negali būti viršytas? Ta prasme, jei aš į savo "gamybines patalpas" patenku tik kartą per savaitę ir ten užsiimu išdeginimu?
Atsakyti
QUOTE(Moliuskas @ 2010 03 18, 18:50)
Mop'ai, tai mes apie šitą kalbam? Iš principo, manau, kad turėčiau prietaisą prie kurio jį galimą pritvirtinti, kad suktųsi. Bet bent jau ta poliravimo mašina, kurią esu mačiusi, turėjo dar plastikines apsaugas (manyčiau, kad tuo tikslu, kad viskas aplink nebūtų toje pastoja). Jeigu tokių apsaugų nėra, net neverta užsiimt? Ir gal poliravimo mašinose yra dar kas nors apie ką nežinau? Kas dėl švitrinio - spėju, kad tarp 400 ir 1200 yra dar ir tarpinio švitrinio? Juos taip pat reikėtų turėti?
Jeigu pirkti pirmam kartui kažką daryti, koks kiekis būtų optimaliausias? Ar atplėšus pakuotę jį reikia sunaudoti per vieną kartą?
Ar yra kažkoks laiko tarpas tarp gaminio pagaminimo (ir išdžiovinimo) ir jo išdeginimo, kuris negali būti viršytas? Ta prasme, jei aš į savo "gamybines patalpas" patenku tik kartą per savaitę ir ten užsiimu išdeginimu?


Dėl šlifavimo, tai taip, tarpinius reikia naudoti tarp 400 ir 1200. Bet, aš asmeniškai šlifuoju ir su 400-600-1200-2000 ir taip toliau. Iki pat poliravimo servetlės. Tada galima pasiekti veidrodinio blizgesio.
Dėl kursų - rengiu juos ir šeštadienį.
Dėl kiekio, man 7 gramų žiedui per akis. smile.gif
Atplėšus pakuotę nebūtinai ją reikia sunaudoti per vieną kartą, bet likutis turi būti gerai įpakuotas tarkim į maistinę plėvelę, tada į maišelį į kurį buvo įdėta kai pirkai (aš dar šlapią medžaigos skiautę įdedu, kad nedžiūtų) ir tada į dar vieną maišelį smile.gif
Kai dirbi su moliu, jį pastoviai drėkinant su trupučio vandens ant tarkim teptuko, dirbimo laikas neribotas, darai tol, kol padarai. Tada jau kai suformuoji kaip nori džiovini, geriausia su džiovintuvu. Kai išdžiūsta molis pabala. Jau tada gali šlifuoti. Su mažom dildelės arba tiesiog tik su švitriniu popieriumi, kad neliktų neligumų ir gumbelių. Tik nepamiršk, kad tavo gaminukas dar labai trapus, kol jo neišdegi, gali lengvai skilti, lūžti, tad per smarkiai nesuspausk. Na, o jau kaip apšlifuotas kaip nori, tada jau degi. smile.gif
Gali iškarto ir nedegti, suformuotas ir išdžiovintas gaminukas dėgimo gali laukti laaabaaaai ilgai smile.gif jam nieko neatsitiks smile.gif
Dėl poliravimo pastos, aš naudoju tik prieš užbaigiant darbą, ji tau nereikalinga bent kolkas manau. Puikiai galima išpoliruoti ir be jos. Lygiai taip pat, kaip gali apsieiti.
Dėl lėto džiūvimo - patartina pradedantiesiems naudoti lėtesnio džiūvimo, nors aš asmeniškai didelio skirtumo tarp lėtesnio džiūvimo ir normalaus nematau.
Dėl pakabuko iš 7 g. molio - tai priklauso nuo jo storio, bet kaip minėjau pagaminti žiedą 7 g. užtenka, tarkim tokį:

user posted image

Dėl įrankių, tai gal ir smagu turėti viską kaip priklauso, bet apsidairyk po namus. Parduotuvėj Kaune gali nusipirkti žiedams formuoti "kotus", darbo pagrindą, magnetinius bėgius (kurie skirti kočiojimui), šepetukus, žiedų matuoklį, menteles, sidabro furnitūros, akmenukų, guminių kubų darbui, švitrinio popieriaus, medžiagų ir pan.
Atsakyti
moliuskas, visas deginimas su degikliu trunka ne ilgiau kaip 5 min., kartais vos vos ilgiau, priklausomai nuo deginamo darbo. Per ilgai su juo degti negalima, nes sidabras prades lydytis mirksiukas.gif As kol dar nebuvau igudus visada salia turedavau chronometra biggrin.gif
Tavo ideti rinkiniai tikrai brangiau gausis nei pirkti atskirai, cia ne pradedanciuju rinkinys, o tiesiog rinkinys vieno papuosaliuko... Jau geriau isigyti stai toki: http://www.firemount...p?PN=H203256TLD , cia yra viskas ko reikia pirmai pradziai. Kai pradejau dometis sia technika, ieskojau pigiausiu variantu, cia buvo vienas is ju mirksiukas.gif Tik viena beda, kad turbut muitas i LT siunciant is JAV yra g.gif Arba paprasciausia butu i ta parduotuve Lietuvoje nueiti, tai ten tau ir paaiskins viska ir patars ko reikia mirksiukas.gif Bet tikrai nuosirdziai patariu nepirkti tu ziedu ar pakabuku rinkiniu schmoll.gif

burbanti, tie dumai kuriuos ikvepei nera nuodingi, si medizaga netoksiska mirksiukas.gif , taciau kaip ir bet kurie dumai sukelia nemalonumu kaip kosuli ar akiu grauzima. Zinoma, butinai reikia dirbti su respiratorium ir akiniais 4u.gif .
As dirbu be respiratoriaus, bet visada su akiniais ir ypac kai dirbu su .925 prabos sidabru.

skruzde, labai fainas ziedelis wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -Aiva-: 18 kovo 2010 - 18:11
As viska mokiausi is interneto ir pirkau pora knygu. Tiesa pacios geriausio buvo H.Jacobson. Ji kazkada usiiminejo knygu leidimu ir tai labai jauciasi. Nori viena gera knyga - pirk H.Jacobson pirma knyga - tai viskas ko reikia apie pmc. Bet ji parduoda tik savo svetaineje/parduotuveje. http://www.artinsilver.com/ ten taip pat yra video, bet kai kuriuos galima rasti ir youtube.
as galiu duoti laaabai ilga nuorodu sarasa, lotuliukas.gif bet manau, kad pradziai reikia uzeiti i youtube - ten dayg video kaip ka daryti, naudotis, deginti .....

http://www.youtube.c...er/metalchasers
http://pugetsoundmet...m/tutorials.htm
http://www.squidoo.c...eciousmetalclay daug info ir nuorodu
http://www.metalclayacademy.com/ cia yra viskas surusiuota pagal kontinentus smile.gif
http://www.metalclayacademy.com/pdfs/
http://www.hollygage...techniques.html
http://www.cooltools...cles.asp?ID=124 daug geru video ir projektu
http://www.metalclay...y-guru-learning
http://www.pmc123.co...lassMarch10.asp
http://www.metalclay...y.com/index.htm naujas labai geras zurnalas, daug techniniu nuotrauku. kolkas 3 leidimai, bet daug info.

http://www.ganoksin....ry/subject/53/1
sita svetaine visiems uzsiimanctiems juvelyrika

degikli as pirkau "stora" dideli kur santechnikai naudoja, aisku jis didelis ir labai karstas tai reikia atsargiau naudotis, bet jo man uzteko beveik metams. Tiesa as paskui jau krosnim naudojaus. Bet vistiek reikia buti atsargiai, ypac jeigu vaikai aplinkui. Deginimo pagrindui paemiau paprasta didele plyta tongue.gif
irankiai beveik visi, kuriais naudojasi polymer clay (fimo) megejai principe tinka.
tik vietoj pastos masinos reikes paprastu zaidimo kortu lotuliukas.gif
Moli atidarius laikau pleveleje ir bonkuteje , kurioje idedu slapia popierinio ranksluoscio gabaliuka.
Ir neleisk pinigu 7g moliui. Tai uzteks pirmam bandymui ir supratimui apie ka kalba eina rolleyes.gif Pamatysi, kad 50g labai jau mazai atrodo smile.gif
Sekmes!!
Atsakyti
Labai ačiū visoms už atsakymus. Vakar visą vakarą (na, sąlyginai visą - po to, kai visi miegot nuėjo) praleidau "virtualiuose kursuose" youtube. Eisiu dar šiandien peržiūrėti tas nuorodas, kur ziit įdėjo. Skruzde, labai gražus žiedas. Bet, taip suprantu, kad padaryti žiedą reikalinga dar kažkokia ArtClay pasta su kuria būtų suklijuotas sujungimas? Ar ja taip pat galima priklijuoti detales? Kaip blogai, kad ta parduotuvė ir kursai Kaune....

Kadangi į Kauną realiausia papulti tik po gero mėnesio (nes vizitas per Velykas kaip ir nesiskaito), tai eilinį kartą peržiūrėjau ebay ir kaip kad man šiuo metu atrodo, tai norėčiau pradėti nuo 7 g ir degiklio nusipirkimo (visą kitą +/- manau, kad surasčiau namus pakrapščius). Gal galit pasakyti ar 12,15 svaro už šitą yra normali kaina? Taip pat man iškilo klausimas dėl degiklio - kadangi ruošiuosi pirkti tokį, ar pas mus yra butano, kuriuo jis užpildomas? Ziit, kadangi rašei, kad tavo yra karštesnis, tai jis ko gero ne butanu užpildomas?

Aiva, ačiū už rinkinio nuorodą ir esi teisi dėl muitų. Arba reikėtų per tarpininkę siųstis.

ziit, ačiū už knygos nuorodą, pagalvosiu apie ją, nors situacija ta pati - muitai arba tarpininkė. Tu siunteisi iš ten?

O linksmiausia tai dabar mano vyrui, kai aš vis ateinu su klausimu "o šitą mes turim?", "o šitą kur galima nusipirkti?". Dažniausias atsakymas būna, kad jis nieko nežino ir liepia pačiai važiuoti ir ieškoti, bet, sakė, kad šamotinę plyta ant kurios galėčiau išdeginti, duos. Netgi pridėjo, kad galėsiu pasiimti tiek, kiek norėsiu hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moliuskas: 19 kovo 2010 - 08:01