Noriu tarti gerą žodį dėl angliarūgštės
Pati važiuoju po Naujų į sanatoriją ar SPA centrą Druskininkuose ir pimru numeriu mirksiu angiarūgštės vonioje
Man vienais metais gyd. dėl širdelės skyrė, išbandžiau ir laaaabai patiko
Ir kasmet einu į jų kursą
Įsivaizdavau, kad ne angliarūgštės vonioje, o gryname šampane mirkstu..tereikia užsimerkti
"Stimuliuoja širdies raumens atsistatymo mechanizmus, didina kontraktilinę miokardo funkciją, gerina širdies raumens mitybą, didina širdies-kraujagyslių sistemos prisitaikymo krūviams sugebėjimą, yra aktyvus širdies- kraujagyslių sistemos sutrikimų gydymo metodas. Kursinis gydymas angliarūgštės voniomis turi bendrą stiprinantį poveikį, todėl tai gali būti ir efektyvi profilaktinė, grūdinanti, sveikatinanti ir didinanti organizmo darbingumą priemonė."
"Angliarūgštės vonia
Specifinis poveikis priklauso nuo vandenyje ištirpusių angliarūgštės dujų galingo biologinio dirgiklio. Intensyviai plečiasi kraujagyslės, organizmas gauna daugiau deguonies, gerėja širdies susitraukimo jėga. Normalizuojasi arterinis spaudimas ir širdies ritmas, treniruojamas širdies raumuo. Mažėja širdies nepakankamumo požymiai: dusulys, nuovargis, širdies plakimas, kojų tinimas. Šios vonios efektyviai gydo medžiagų apykaitos sutrikimus (nutukimą, cukrinį diabetą)."
O čia apie Reabox'o procedūrą su sausa angliarūgšte
:
http://www.naturalim...a.lt/?lt/sausosO apie su gėrimais gaunamą angliarūgštę mineralinių vandenų atstovai teigia (Birštono mineraliniai vandenys): "Nepaisant pasirodančių neigiamų atsiliepimų apie angliarūgštę, apie ją pasakytina ir daug gero. Angliarūgštė išlaiko natūralų šaltinio vandens skonį, neleidžia vandenyje daugintis bakterijoms, atidarius butelį. Angliarūgštė skatina žarnyno peristaltiką ir stiprina nereikalingų medžiagų pašalinimą iš organizmo. Angliarūgšties sudėtyje yra deguonies, kuris praplečia kraujagysles ir gerina širdies darbą."
Teisybės dėlei reikia įmesti ir skeptikų nuomonę: "Angliarūgštė dirgina ir nepalankiai veikia skrandį ir visą virškinimo sistemą."
"Tačiau prisotintą anglies dvideginio mineralinį vandenį nepatartina gerti sergantiems lėtiniu gastritu (jei padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas), skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige. Angliarūgštė, patekusi į virškinimo sistemą, skatina skrandžio ir žarnyno sekreciją bei motorinę veiklą."
Gazuoti gėrimai dažniausiai kritikuojami ne dėl juose esančios angliarūgštės, bet dėl visų kitų maisto priedų. Atvirai pasakius, rimtos kritikos gazuotam mineraliniam vandeniui nesu girdėjusi
Taip kad, čia kaip ir su kofeinu..daug prieštaringų nuomonių, bet manau, jei yra saikas, tai sau nepakenksi