Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimas pradedančiosioms

Sveikos auksarankes ax.gif
uzplauke ir man mezgimo banga, ypac stipriai uzplaukia, kai prie -15 temperaturos pamatau savo MB be saliko, nuogu kaklu biggrin.gif
nusipirkau siuliuku ir pradejau salika megzt...numezgu 15cm - raitojasi krastai...isardau...pradedu is naujo doh.gif pirmas eilutes padarau stulpeliu, valio, nesisuka...mezgu toliau - vel tas pats doh.gif dabar jau turiu kokius 70cm doh.gif krastai raitojasi...neturiu zodziu. Ir neardau, nes zinau, kad jei isardysiu ir si karta - brangiausiasis taip ir praziemos be saliko doh.gif
Ar yra koks nors budas man ta salikiuka istiesint? Ar jau eit ardyt... biggrin.gif
Atsakyti
jeigu megztum šaliką raštu gera-bloga-gera-bloga.tada galai nesiraitytų,bent jau man tai taip 4u.gif
Atsakyti
piene_66,, nešals tavo brangiausiasis. Apnerk tą kraštą neardytinąjį. Gali vieną eilutę apnerti paprastais žemais stulpeliais , kitą - vėžlio žingsneliu.

Tikiuos, pačią pirmą akį nukeli? Kartais padeda ją {kai išmezginėji paskutiniąja} išmegzt kitaip, nei prieš tai buvusias. Pvz., jei yra kokios 5 gerosios, tai tą galinę - blogąją išmezgi. Čia šiaip, pastebėjimai kitam šalikui smile.gif
Papildyta:
QUOTE(dzeine01 @ 2009 12 18, 15:53)
gal žinote kaip teisingai ,,išimti,,kaklo akis mergaitės megztinukui,ant virbalo yra 40 akių+2 krašto akys,kaip padaryti paprastą kaklo iškirptę? g.gif nemoku doh.gif



Tos 40 akių - tai kiek cm? Kiek metų vaikui {galvos pralindimas 1,2 ir 3 metų - skirtingas, o sliekumas gali būti tas pats}?

Tai VĖL KARTOSIUOS - paimk jos kokią labai labai jai tinkančią forma maikutę, ir pagal ją pasibraižyk, kiek cm užima petukas, ir kiek - iškirptė. Matysi, kiek tau ją reikia užapvalinti {per kelias eiles nuleisi dar po 2 ar1 akį po gargindinio nuleidimocentrinio}.
Atsakyti
QUOTE(dzeine01 @ 2009 12 18, 20:23)
jeigu megztum šaliką raštu gera-bloga-gera-bloga.tada galai nesiraitytų,bent jau man tai taip 4u.gif

4u.gif

QUOTE(gadget3 @ 2009 12 18, 20:54)
piene_66,, nešals tavo brangiausiasis. Apnerk tą kraštą neardytinąjį. Gali vieną eilutę apnerti paprastais žemais stulpeliais , kitą - vėžlio žingsneliu.

Tikiuos, pačią pirmą akį nukeli? Kartais padeda ją  {kai išmezginėji paskutiniąja} išmegzt kitaip, nei prieš tai buvusias. Pvz., jei yra kokios 5 gerosios, tai tą galinę - blogąją išmezgi. Čia šiaip, pastebėjimai kitam šalikui smile.gif


Nukeliu biggrin.gif dar tiek moku irnesakyk.gif biggrin.gif as ir turejau minti, kad jei apnerciau vaseliu - dar butu vilties bigsmile.gif tai mezgu toliau ta makarona hihihi.gif
Aciu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif Atkeliavau pas jus su labai paprastais klausimai. Taigi, pakišo MB mintį, kad reikia man šalikus jam ir sau numegzti. Visai smagu pagalvojau, bet paskutinį kartą kažką mezgiau prieš kokius tris metus.
Žinau kaip gaminasi gerosios, blogosios akys.. Žodžiu manau, kad pasibandžius prisiminčiau elementariausius dalykus. Na tik dėl to 'susiraitymo' nelabai beatgaminu kaip ten ką daryti g.gif
BET... dabar nežinau kokius virbalus pirkti (mama mano senuosius geruosius susmaigstė į gėlių vazonus, kad būtų kam atremti biggrin.gif ) ir nežinau kokius siūlus žiūrėtis (noriu šiltą šaliką bandyt megzt) 4u.gif

Lauksiu jūsų paaiškinimų ir patarimų.. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(piene_66 @ 2009 12 18, 20:15)
mezgu toliau - vel tas pats doh.gif dabar jau turiu kokius 70cm doh.gif krastai raitojasi...neturiu zodziu. Ir neardau, nes zinau, kad jei isardysiu ir si karta - brangiausiasis taip ir praziemos be saliko doh.gif

praėjusią savaitę mezgiau vaikui storą šaliką - man ir raitojosi šonai, mezgiau su 4nr virbalais ir buvau panašaus ilgio numezgusi, tačiau išardžiau, ir mezgiau su 6nr. virbalais bei porą akių pridėjau iš kraštų megztų gerosiomis akimis - problema išsisprendė thumbup.gif nes su pastaraisiais mezginys gavosi minkštesnis, puresnis.
Gal ir per mažo dydžio virbalai ?

čia mano pradėtas pirmasis gabaliukas ( persmeigiau virbalu, kad nesiriestų )
user posted image

o čia jau rietimasis
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 18 gruodžio 2009 - 22:10
Sveikos, mezgikes smile.gif gal paaiskinsit man kaip mezgama dvigubu mezgimu? ax.gif

aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
Dvigubas mezgimas - iš esmės tai kojinės kulno mezgimo variacijos biggrin.gif
ESMĖ - vieną eilę mezgant, išmezgi visas akis, o kitoj eilėj - tik kas antrą. Neišmegztą tiesiog nukeli.
Raštas valgus siūlui, bet suteikia tvirtumą ir purumą.

VARIACIJOS - gali megzti geromis akimis, gali - bloga-gera.
Atsakyti
Ką reiškia tie skaičiukai schemoj? 2, 5, 18... ?
Ačiū.
Schema
Atsakyti
QUOTE(agnite @ 2009 12 18, 22:50)
Sveikos  smile.gif  Atkeliavau pas jus su labai paprastais klausimai. Taigi, pakišo MB mintį, kad reikia man šalikus jam ir sau numegzti. Visai smagu pagalvojau, bet paskutinį kartą kažką mezgiau prieš kokius tris metus.
Žinau kaip gaminasi gerosios, blogosios akys.. Žodžiu manau, kad pasibandžius prisiminčiau elementariausius  dalykus. Na tik dėl to 'susiraitymo' nelabai beatgaminu kaip ten ką daryti g.gif
BET... dabar nežinau kokius virbalus pirkti (mama mano senuosius geruosius susmaigstė į gėlių vazonus, kad būtų kam atremti biggrin.gif ) ir nežinau kokius siūlus žiūrėtis (noriu šiltą šaliką bandyt megzt) 4u.gif

Lauksiu jūsų paaiškinimų ir patarimų.. bigsmile.gif



Pradėk nuo siūlų. Išsirink ramiai, ir jau TADA virbalus rinkis. Šalikui veikiausiai imsi paprastus {nebent tau patogiau su 25 cm, ne 35 cm ilgio megzti, tada pasižiūrėk MEZGIMO ZONOJ trumpesnių, ten dar yra ir medinių - neslystančių}. TOKIUS rtinkis, kokie rekomenduojami ant tavo pasirinktų siūlų etiketės. Jei nesi tikra {tau atrodo per stori/ploni} - pasiprašyk prasimegzti parduotuvėj. Manau, leis.

Sėkmės biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Rinesa @ 2009 12 22, 17:46)
Ką reiškia tie skaičiukai schemoj? 2, 5, 18... ?
Ačiū.
Schema



O tolesnį lapą {su teksto dar trupučiu apie tą raštą, i rgal rašto foto} turi? Vokiškai tai aš skaitau, bet ta,e lape paaiškinimo lyg ir neradau.
Atsakyti
O tolesnį lapą {su teksto dar trupučiu apie tą raštą, i rgal rašto foto} turi? Vokiškai tai aš skaitau, bet ta,e lape paaiškinimo lyg ir neradau.
[/quote]

Daugiau ten yra tik foto, o jokių aprašymų nėra. Ten schema iš dviejų dalių, aš tik sujungiau.
Jis yra čia: 5.171

http://www.tindirind...php?id=3304&p=3
Atsakyti
QUOTE(gadget3 @ 2009 12 22, 15:03)
Dvigubas mezgimas - iš esmės tai kojinės kulno mezgimo variacijos biggrin.gif
ESMĖ - vieną eilę mezgant, išmezgi visas akis, o kitoj eilėj - tik kas antrą. Neišmegztą tiesiog nukeli.
Raštas valgus siūlui, bet suteikia tvirtumą ir purumą.

VARIACIJOS - gali megzti geromis akimis, gali - bloga-gera.


sirdingai dekinga aciuks.gif
Atsakyti