Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimas pradedančiosioms

QUOTE(Ievute02 @ 2009 12 10, 20:09)
sweikos gal kas galite paaiskinti kaip megzti piesineli ant megstinio?
aciu 4u.gif

Nesiūlyčiau nuo tokių pradėti - reikia daug kantrybės ir daug kamuoliukų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2009 12 10, 14:49)
Sveikos

Pirmą kartą mezgu rūbelį ir susidūriau su viena problemyte. Turiu tokį megztuko brėžinį (paspaudus išsididina paveiksliukas):

user posted image

Kaip suprantu, tai, ką pažymėjau raudonai, ilgiai turi sutapti. Žalių tiesių priekyje ir nugaroje suma turi būti lygi ant rankovės pažymėtai žaliai tiesei. Ar ne?

Tai kaip žinoti, per kiek eilių reikia nugaroje nuleisti tas akis rankovei? Kiek cm turi būti? Net Pitagoro teoremą pasitelkiau, bet man nieks nesigauna. Mezgu antrą dydį iš eilės. Suprantu, kad pagal išmatavimus nugara turi susiaurėti nuo 26 iki 22 cm, t. y. po 2 cm iš kievienos pusės. Bet koks aukštis iki to susiaurėjimo?  doh.gif

Būčiau labai dėkinga už pagalbą  4u.gif


Uj, sudėtingai čia tu.

ŠIAIP, kad jau visai visai patogu būtų, tai rankovės galvutė {ta dalis, kuri prie peties siuvasi} turi būt šiek tiek platėlesnė, nei ta petinė dalis, PRIE kurios ją siūsi.

SUSIAURĖJIMO aukštis priklauso nuo modelio mezgamo ir nuo modelio velkamo. PVZ. Mano dukrai LABAI tiko lėėėėtas išėmimas po dvi akeles kas antroj geroj eilėj. PAIMK kokį tinkantį {tegul ir trikotažinį} rūbuką, ir pažiūrėk, kaip ten išsilenkia pažąstukas.


QUOTE(murce @ 2009 12 10, 18:53)
gadget3, tavo atsakymai  thumbup.gif
   Noriu dar paklausti, gal kass galėtų paaiškinti, kaip megzti beretę, na, suprantu, kad ji mezgama 5 virbalais(tik turbūt reikia didesnių nei kojinėms g.gif ),  Kaip didinti akių skaičių, kad nesimatytų skylučių, kaip poto mažinti viršutinę dalį, kad sueitų gražiai .... g.gif
user posted image


girrrkitiaaa maniaa girrrkitiaaa aš baisiniai kukli

Apie beretes kaip tik mezgimo temoj merginos šnekėjo, atsinešiu aprašymus. O akis gražiai didini be skylučių tai išmegzdama ne iš normalios, o iš persuktos kilpos, tada - vėl iš normaliai atsuktos, tada - vėl iš persuktos {vieną akį taip į tris akis išprievartauji}.
Va taip atrodo user posted image

QUOTE(Ievute02 @ 2009 12 10, 20:09)
sweikos gal kas galite paaiskinti kaip megzti piesineli ant megstinio?
aciu 4u.gif


O detaliau.. Koks piešinukas, kokios problemos?
Imi spalvotus siūlus, schemą, ir mezgi teisingom spalvom, spalvas keisdama, siūlus perpini, kad neatsiskirtų.


Einu berečių.
Papildyta:
Atsinešu. Ne viskas lietuviškai, bet vienos puikios mezgėjos patikrinta.

На рисунке показано user posted image
как снять свои размеры.Обхват головы дает основной размер головного убора (54-59 см), высота шапочки колеблется от 19 до 24 см. Если вяжете шапочку с нижнего края, то обхват головы – это длина набранной цепочки петель, чтобы правильно рассчитать эту длину, нужно обязательно связать образец. Ободок необходимо вязать очень упругим, используя более тонкие спицы или крючок.
На этом чертеже

user posted image
видно, что берет состоит из трех частей: А - ободок; Б- расширяющееся полотно , В - плоский круг,
Сначала яжется круг, диаметр которого примерно 27-35 см. Эта величина зависит от того, какую форму вы хотите придать берету.
После этого вяжется прямая часть берета, высотой от 1-го до 6 см. От высоты прямой части также очень сильно зависит форма берета.. Когда берет оденется на голову, то ровная часть создаст складки и объем по сгибу. Чем больше ровная часть берета, тем больше его объем. После ровной части вяжется нижняя часть, на которой вместо прибавок вяжутся убавки. Конец работы определяется примеркой. Берет должен плотно сидеть на голове.
Свяжите образец, расчитайте плотность вязания и вяжите по вашим размерам.
У меня берет получается из 8-ми клиньев.
Пример убавок в 8-ми местах:

user posted image

user posted image , чем меньше убавлений, тем острее будет верхушка.
При вязании от центра, расчет будет обратным, вместо убавок в той же последовательности делаете прибавки.
Если никогда не вязали шапочек, советую попробовать на ненужной пряже. После того как поймете принцип, освоите технику, определитесь с размером и формой можно вязать из хорошей пряжи. Я так делаю всегда, когда вяжу что-то новое, хотя у меня большой опыт в вязании.
Papildyta:

user posted image

Papildyta:
PS Va čia RUSIŠKAI gera mezgimo biblija. Nu nerrrealiai daug paveiksliukų.

http://www.fictionbo...ine.html?page=0
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gadget3: 10 gruodžio 2009 - 21:41
QUOTE(gadget3 @ 2009 12 10, 21:39)
Uj, sudėtingai čia tu.

ŠIAIP, kad jau visai visai patogu būtų, tai rankovės galvutė {ta dalis, kuri prie peties siuvasi} turi būt šiek tiek platėlesnė, nei ta petinė dalis, PRIE kurios ją siūsi.

SUSIAURĖJIMO aukštis priklauso nuo modelio mezgamo ir nuo modelio velkamo. PVZ. Mano dukrai LABAI tiko lėėėėtas išėmimas po dvi akeles kas antroj geroj eilėj. PAIMK kokį tinkantį {tegul ir trikotažinį} rūbuką, ir pažiūrėk, kaip ten išsilenkia pažąstukas.



Dėkui labai 4u.gif Reikėjo man kokio racionalaus požiūrio į tą reikalą 4u.gif
Atsakyti
mezgu liemene su rombais.kad netasyt siulu mezgu is 9 kamuoliuku.gal yra koks budas kaip mezgant nesupainioti siulu.seip as visus 9 kamuoliukus sudejau i atskirus indelius ,kad jie nesiridentu,bet vistiek mezgant susisuka siulai.ismezgus kiekviena eile as tuos siulus atpainioju ir mezgu toliau.gal sakau yra koks stebuklingas budas g.gif cia kaledine dovana broliuj baigiu prazilt verysad.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievute02 @ 2009 12 10, 20:09)
sweikos gal kas galite paaiskinti kaip megzti piesineli ant megstinio?
aciu 4u.gif

... va ka radau savo kompe :
user posted image
Atsakyti
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2009 12 11, 00:53)
mezgu liemene su rombais.kad netasyt siulu mezgu is 9 kamuoliuku.gal yra koks budas kaip mezgant nesupainioti siulu.seip as visus 9 kamuoliukus sudejau i atskirus indelius ,kad jie nesiridentu,bet vistiek mezgant susisuka siulai.ismezgus kiekviena eile as tuos siulus atpainioju ir mezgu toliau.gal sakau yra koks stebuklingas budas g.gif cia kaledine dovana broliuj baigiu prazilt verysad.gif  blush2.gif



Kai apsukinėji siūliukus rombo kraštuose {su pagrindine spalva}, tai sukt vieną pusę į viršų, kitą - į apačią, kad summmaaaa summmmarummm išeitų, jog tavo pagrindinis siūlas vėl laisvas.

O dar lengvesnis būdas - megzt iš gabaliukų ir siūti trikotažine siūle cool.gif Arba išsiuvinėt. Arba papirkt bifffki brungius siūlus, kurie patys a la raštais susidėlioja.


Sėkmės ir gerų plaukų dažų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gadget3 @ 2009 12 11, 16:13)
Kai apsukinėji siūliukus rombo kraštuose {su pagrindine spalva}, tai sukt vieną pusę į viršų, kitą - į apačią, kad summmaaaa summmmarummm išeitų, jog tavo pagrindinis siūlas vėl laisvas.

O dar lengvesnis būdas - megzt iš gabaliukų ir siūti trikotažine siūle cool.gif Arba išsiuvinėt. Arba papirkt bifffki brungius siūlus, kurie patys a la raštais susidėlioja.


Sėkmės ir gerų plaukų dažų  mirksiukas.gif

aciu dazu brolis gaus pirkt del jo cia knisuos doh.gif
Atsakyti
Pasirodyk, Junigeda2, kaip geroji pusė atrodo. Gal dar ką užkrėsi DIDPROJEKČIIAIS?
Atsakyti
Labas vakaras.
O as turiu mano manymu laaabai sudetinga klausima.
Esu nusimezgusi pirmaji savo rimtesni darbeli, tai liemene. blush2.gif
Bet ji turetu tureti pagal mano ideja ir mazas rankovytes.
Mezgiau be isemimo rankovems.
O dabar nebezinau kaip toliau elgtis. Reiketu rankoves schemutes: ka ten ismatuot, kur matuot, kur uzdet, kur nuleist - nieko neisivaizduoju blush2.gif
Ir as bus imanoma be isemimo pritaisyt tas mano rankoves jei jas pavyks numegzti mirksiukas.gif
Atsakyti
Egiptiete, prisiūt viską įmanoma, ir, jei skaitai rusiškai, eik į mano pasiūlytą mezgimo knygą online - ten su paveiksliukais.

O jei nori visai trumpuliukų mažiukių rankovėlių va kaip čia pvz., tai galiu papasakot biggrin.gif Neseniai mezgiau gi cool.gif

trumpulinės
user posted image

ilgėlesnės ir kiek papūstos
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gadget3: 11 gruodžio 2009 - 20:37
čia pas gadget3 su išėmimu, kaip matau. o Egiptiete, kaip supratau, be išėmimo mezgė. kiek įsivaizduoju, mezgant be išėmimo, rankovės viršus irgi neišlankstomas - tiesus būna 4u.gif

gadget3, o tu rankovytes, kiek matau, praktiškai iš karto ir pradėjai siaurinti (išiminėti)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meškuolė: 12 gruodžio 2009 - 08:13
QUOTE(

[img)
http://i66.photobucket.com/albums/h259/bielra/510375_frt.jpg[/img]



sveikutes auksarankes,

gal kas nors man patartu, kaip mezgamas toks megztuko modelis? niekaip nesusivokiu....
Papildyta:
QUOTE(bielra @ 2008 09 21, 15:12)


va toki blush2.gif

kokiu budu jis cia mezgamas?
Atsakyti