Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(Aga @ 2009 12 10, 20:54)
Atogrąža... turėjau omenyje mus naujokus, kad reikia pasvarstyt ar verta rizikuot, jei dar neturim teisių, jei dar dorai nemokam  vairuoti, ar verta vežti.

Čia man buvo toks bajeris, kad vos neįkaliau į užpakalį.  Ir ką jūs galvojat, išgąstis mano buvo didžiulis, per stabdžius kaliau žiauriai, net užgęsau. Trūko laaaabai nedaug iki bum.

Visiškai su tavim sutinku. Važinėjimas be teisių man išvis nesuprantamas, apie tai net nediskutuoju, nes galiu pasakyt ką nors per daug grubaus blush2.gif Bet riziką mes skirtingai suprantame.
Aš apskritai irgi labai nemėgstu rizikos, matuoju, apskaičiuoju vertinu... Šiuo atveju, įvertinau, kad užmušti tranzuojantį šansų turiu gal šimtąkart mažiau, nei užmušti pėstyjį, todėl daugiau dėmesio ir atsargumo skiriu pastarąjam ir negrūzinu savęs mažai realiom baimėm smile.gif

Koks čia bajeris, smulmena. Nu pamąstykim, kas jau tokio siaubingo būtų, jei būtum įkalusi. Tikrai beveik neįmanoma, kad nuo tokio smūgio jau stabdant, būtų sužeistųjų. Nu nemalonu, aišku, labai, na, išlaidos - darsyk nemalonu, pikta, gėda. Kur siaubas, dėl kurio reikia taip išsigąst, patirt šoką?...

Buvo ir man dingę stabdžiai miesto centre prieš šviesoforinę sankryžą ir dar važiuojant įkalnėn, važiavau su dukra. Pripumpavau juos paskutiniu momentu, sustabdė, net mašiną suskersavo. Buvo ir smūgis. Sankryžoje, kai aš per geltoną baiginėjau manevrą, o kitas paskubėjo ir nestabdęs išlėkė į sankryžą, nes jam, sakė, irgi jau beveik degė geltona. Na, smūgis mieste, sankryžoje, kai greitis buvo tik apie 30-40 (aš dar ir stabdžiau,, vadinasi, išvis kokie 15-20), negalėjo būt toks stiprus, kad kas nukentėtų (išskyrus mašinas). Aš su savąja išvažiavau pati, jo mašiną, iševakavo, nes persikreipė ratas. Aišku, didelis nemalonumas abiems, pasikalbėjom, kol pildėm popierius, vienas kitą paguodėm ir išsiskirstėm. Man viską padengė draudimas, jam kainavo, žinoma, bet siaubo tame nematau ir nemačiau, - nenutiko nieko, kas įtakotų tolesnį gyvenimą, gadintų jo kokybę; ir negalėjo nutikti (mažas greitis). Tai kam tą gyvenimą taip apsisunkinti baimėmis, tik gal būt gresiančiomis už kampo.
Manau, būtent važinėdami su teisėmis, pagal KET- neviršydami greičio, laikydamiesi saugaus atstumo, neprasdami sveiko budrumo mes ir apsidraudžiame nuo visokio tikro siaubo, galinčio nutikti kelyje (o nuo visko ir visų neapsidrausi net sėdėdamas namie po kaldra).

Nežinau, gal tai kam labai lengvabūdiškai nuskambėjo... Šiaip nesu aš kokia patrakusi raliuotoja ar neatsakinga motina (dukrą, va, iki 19os jau sugebėjau sveiką išaugint biggrin.gif ), tiesiog, gal žinau, kas yra tikros nelaimės, todėl visokius kažkieno sugrybavimus gatvėje (staiga sustojo, užkišo, išpuolė ne perėjoj...), sutinkamus beveik kasdien, priimu kaip tiesiog neišvengiamybę ir manau, labai blogai, jei kažkam net vairuojant ilgiau, šitai sukelia toookį stesą. Paskui nebekeista, klausant, kaip parkuojantis 12 mašinų sumalė. Nu irgi iš streso, šoko, ar dar kažko panašaus, juk... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Atogrąža: 11 gruodžio 2009 - 01:17
kaip as sakau, masina metalo kruva-tvarkoma, o apie zmogu to ne visada gali pasakyti.
O kur stabdymas begiu?
Atsakyti
QUOTE(do22 @ 2009 12 11, 01:54)
O kur stabdymas begiu?

O ką stabdymas bėgiu? Toks stabdymo būdas tinka, kai reikia sulėtėti, o vien stabdyti numynus pedalą pavojinga, kad nepradėt slysti su užblokuotais ratais. Juk nemanai, kad stabdant bėgiu visai nebereikalingas stabžio pedalas? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Atogrąža @ 2009 12 11, 01:10)


Nežinau, gal tai kam labai lengvabūdiškai nuskambėjo... Šiaip nesu aš kokia patrakusi raliuotoja ar neatsakinga motina

Pavydžiu aš, Atogrąža, tokio šalto požiūrio į viską blush2.gif Nežinau, kaip mano elgesys už vairo iš šalies atrodo, bet manau, kad ne viską galėčiau taip ramiai priimti. Bent jau kol kas smile.gif Nors negaliu pasakyti, kad dabar baisiai stresuoju (ar apskritai stresuoju) schmoll.gif Gal paprasčiausiai neteko papulti į tokią situacija...

Atsakyti
QUOTE(Kalafijora @ 2009 12 11, 10:07)
Pavydžiu aš, Atogrąža, tokio šalto požiūrio į viską blush2.gif Nežinau, kaip mano elgesys už vairo iš šalies atrodo, bet manau, kad ne viską galėčiau taip ramiai priimti. Bent jau kol kas smile.gif Nors  negaliu pasakyti, kad dabar baisiai stresuoju (ar apskritai stresuoju) schmoll.gif

Gal paprasčiausiai neteko papulti į tokią situacija...

Manau, kad elgesys už vairo ir turi būti su šaltu požiūriu, racionalus, emocijos - adekvačios situacijai. Kuo mažiau viskas nervina, muša iš pusiausvyros, kelia siaubą, tuo saugiau kitiems eismo dalyviams 4u.gif

Dar anksčiau ar vėliau papulsi smile.gif Linkiu, kad ji būtų ne dėl tavo kaltės, geriau jau su laiminga pabaiga tavo dėka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Atogrąža @ 2009 12 11, 15:09)
Manau, kad elgesys už vairo ir turi būti su šaltu požiūriu, racionalus, emocijos - adekvačios situacijai. Kuo mažiau viskas nervina, muša iš pusiausvyros, kelia siaubą, tuo saugiau kitiems eismo dalyviams 4u.gif

Dar anksčiau ar vėliau papulsi smile.gif Linkiu, kad ji būtų ne dėl tavo kaltės, geriau jau su laiminga pabaiga tavo dėka  4u.gif

Auksiniai žodžiai drinks_cheers.gif
Kad papulsiu, tai tikrai.
Ačiū aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Aga @ 2009 12 10, 21:54)
Čia man buvo toks bajeris, kad vos neįkaliau į užpakalį. Tiesiog važiavau tokia mažute gatvele, nejudria visai, prieš mane važiavo tik viena mašina, paskui mane nebuvo nieko išvis. Ir ką, ta mašina staigiai sustojo viduryje gatvės, kaip niekur nieko, o mus teskyrė kokie 3 metrai. Ir ką jūs galvojat, išgąstis mano buvo didžiulis, per stabdžius kaliau žiauriai, net užgęsau. Trūko laaaabai nedaug iki bum. Pasakoju kolegai, kad užgesau net kaip stabdžiau. Ir ką, sako vairavimo stažo stoka, kad užgesai. Na taip, iš to šoko staigiai stabdant, sankabos neįmyniau. Arba va kaip stabdžiai beveik dingę buvo neseniai, iš to šoko net nesumąsčiau, kad rankinį traukt reik, tiesiog mąsčiau į kurią įlėkt, savo juostoj, ar į kitą sukt vairą. Tiesiog stresinės situacijos mums dar nevisiškai blaiviai įveikiamos, ir vien dėl patirties stokos.


Man per diena tokiu ir panasiu situaciju n... buna,tokiu,kad tik per plauka doh.gif ...O dar turint galvoje tai,kad mieste nuolat vyksta akcija "uzkisk autobusui"... blink.gif o ji sustabdyti,pilnuteli,ne taip jau lengva,ir pavojinga keleiviams.Tiesiog atsirado kazkoks sestas jausmas,jauciu,kuris aplenkes kirs per stabdzius del pasismaginimo pries nosi,kuris aplenkes kis,nes jam reikia i desine ir pan.,daug maz jau bunu pasiruosus,bet vis tiek kiekviena karta sirdis kulnyse atsiduria,paskui pakyla i gerkle,ir kelias stoteles biski rankos kojos dreba ax.gif ...po to atsigaunu ir taip iki kito pakisimo...ir taip visa darbo diena ax.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2009 12 12, 00:39)
Man per diena tokiu ir panasiu situaciju n... buna,tokiu,kad tik per plauka doh.gif ...O dar turint galvoje tai,kad mieste nuolat vyksta akcija "uzkisk autobusui"... blink.gif o ji sustabdyti,pilnuteli,ne taip jau lengva,ir pavojinga keleiviams.Tiesiog atsirado kazkoks sestas jausmas,jauciu,kuris aplenkes kirs per stabdzius del pasismaginimo pries nosi,kuris aplenkes kis,nes jam reikia i desine ir pan.,daug maz jau bunu pasiruosus,bet vis tiek kiekviena karta sirdis kulnyse atsiduria,paskui pakyla i gerkle,ir kelias stoteles biski rankos kojos dreba ax.gif ...po to atsigaunu ir taip iki kito pakisimo...ir taip visa darbo diena ax.gif

doh.gif sakes,po savaites butau zila,negaleciau tokio darbo dirbt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(laumir @ 2009 12 11, 23:57)
doh.gif sakes,po savaites butau zila,negaleciau tokio darbo dirbt doh.gif


Man kolegos (seni vairuotojai,tokie ramus...) nuo pat pradziu sake-neimk taip i galva,nes nebegalesi dirbti.Ir dabar sako-nekreipk demesio i kiekviena durniu,ju buvo,yra,ir bus visada,tausok savo sveikata...As stengiuosi smile.gif
Atsakyti
sveiki... 4u.gif

as cia su tokiu klausimu.....ar tiesa kad ant priekinio lango nebereik klijuoti klevo lapo? blink.gif cia man grupioke sian sake, kad neva pasikeite istatymas ir ant priekio nebereik to klevuko.....pirma syk isgirdau toki dalyka g.gif
Atsakyti
QUOTE(wikne @ 2009 12 12, 15:18)
sveiki... 4u.gif

as cia su tokiu klausimu.....ar tiesa kad ant priekinio lango nebereik klijuoti klevo lapo? blink.gif cia man grupioke sian sake, kad neva pasikeite istatymas ir ant priekio nebereik to klevuko.....pirma syk isgirdau toki dalyka  g.gif

vat as irgi pirmakart girdziu,nors pas mane ant priekio ir ner,nes vyro masina,tai dziaugiuos kad ant galo leido uzklijuot.
Atsakyti
QUOTE(wikne @ 2009 12 12, 14:18)
sveiki... 4u.gif

as cia su tokiu klausimu.....ar tiesa kad ant priekinio lango nebereik klijuoti klevo lapo? blink.gif cia man grupioke sian sake, kad neva pasikeite istatymas ir ant priekio nebereik to klevuko.....pirma syk isgirdau toki dalyka  g.gif

Ir aš pirmą kartą girdžiu unsure.gif Ir, tiesą sakant, labai abejoju, kad tai tiesa smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kalafijora: 12 gruodžio 2009 - 14:47