Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

Šiuo metu vairuotojai, turintys mažesnę nei dveji metai vairavimo patirtį, privalo užsiklijuoti greičio ribojimo ženklus iki 70 arba 90 kilometrų per valandą. Bet su šiais ženklais pasitaiko painiavos.
Neturintiems dvejų metų stažo, važiuoti 90 kilometrų per valandą greičiu leidžiama tik greitkeliais ir magistralėmis. Visais kitais keliais – tik 70 kilometrų per valandą greičiu. Nenorėdamas klaidinti kitų, nepatyręs vairuotojas turėtų keisti šiuos ženklus priklausomai nuo to, kokiu keliu važiuoja.
Todėl buvo sugalvotas vienas bendras ženklas, skirtas nepatyrusiems vairuotojams. Nuo rugsėjo 1 dienos nepatyrusiems vairuotojams skirti 70 ir 90 kilometrų greičio apribojimo ženklai nebegalios.
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2010 01 05, 20:16)
nu dabar ieškau informacijos ir nerandu tiesą sakant, nei kad neriboja, nei kad riboja. bet tikrai prisimenu iš mokyklos, kad ženklas greitį riboja, nes jau viena neturėjimas stažo greitį riboja. vėlgi pasakau esminį faktą - Palangos plentas. ne greitkelis, bet nebegaliojant ženklui 70, žmogus, važiuojantis be klevo lapo, gali ten važiuoti 90 km/h. aš, važiuojanti su klevo lapu, negaliu tiek važiuoti, nes mano greitis užmiestyje yra max 70 km/h, o autostradoje 90 km/h berods  4u.gif  dabar specialiai atsitrauksiu nuo mokslų ir ieškosiu informacijos  biggrin.gif

Dabar parašysiu pamąstymus tik, nes neieškau to, ką skaičiau biggrin.gif Jis neriboja, tik įspėja, kas vairuoja auto. O jei toks auto greitį viršija, policiją jį gali stabdyti, bet pateikus dokumentus, jie neturi pagrindo išrašyt baudą jei žmogus turi stažą. biggrin.gif Septyniasdešimt klaidindavo, o klevas- ne, nes neriboja. Ar ne taip? Atleiskit, jei klystu aciuks.gif
Atsakyti
Vakar tokį bajerį išgirdau, nes gavo baudą už tokį gan keistą dalyką. Žodžiu kažkoks greitkelis ar užmiestis, greitis 80, toliau ženklas, kad prasideda gyvenvietė, nu ir už gyvenvietės ženklo, už kokių 20 metrų ženklas, kad 70. Ir ką jūs manot, tarp gyvenvietės ženklo ir to 70 ženklo, toje 20 metrų atkarpoje, greitis 50 ir gaudo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2010 01 05, 20:16)
nu dabar ieškau informacijos ir nerandu tiesą sakant, nei kad neriboja, nei kad riboja. bet tikrai prisimenu iš mokyklos, kad ženklas greitį riboja, nes jau viena neturėjimas stažo greitį riboja. vėlgi pasakau esminį faktą - Palangos plentas. ne greitkelis, bet nebegaliojant ženklui 70, žmogus, važiuojantis be klevo lapo, gali ten važiuoti 90 km/h. aš, važiuojanti su klevo lapu, negaliu tiek važiuoti, nes mano greitis užmiestyje yra max 70 km/h, o autostradoje 90 km/h berods  4u.gif  dabar specialiai atsitrauksiu nuo mokslų ir ieškosiu informacijos  biggrin.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(~Jacinta~ @ 2010 01 05, 20:19)

Bet čia nerašo apie patyrusius g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kalafijora @ 2010 01 05, 20:22)
Bet čia nerašo apie patyrusius g.gif


Bet jei patyres zmogus vaziuoja su klevuku, ar neatrodo, kad jis klaidina kitus vairuotojus? g.gif
Taip pat butent todel buvo ivestas klevukas, kad neklaidinti aplink esanciu vairuotoju, nes "pradinukui" ribotas greitis mieste ir autostradoj skirtingas! 4u.gif

Nes pvz vaziuodama gale masinos, matau uzklijuota kleva ir zinau, kad ji vairuoja klevukas, o nelendu i pinigine paziureti dokumento - kiek jo stazas is tikro. As sprendziu apie visuma, o ne - o jeigu... Kazi kas ten sedi uz vairo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Jacinta~: 05 sausio 2010 - 20:29
QUOTE(~Jacinta~ @ 2010 01 05, 20:29)
Bet jei patyres zmogus vaziuoja su klevuku, ar neatrodo, kad jis klaidina kitus vairuotojus? g.gif
Taip pat butent todel buvo ivestas klevukas, kad neklaidinti aplink esanciu vairuotoju, nes "pradinukui" ribotas greitis mieste ir autostradoj skirtingas! 4u.gif

Nes pvz vaziuodama gale masinos, matau uzklijuota kleva ir zinau, kad ji vairuoja klevukas, o nelendu i pinigine paziureti dokumento - kiek jo stazas is tikro. As sprendziu apie visuma, o ne - o jeigu... Kazi kas ten sedi uz vairo...

Dėl to klevuko, tai kiti atsargesni turėtų būti jį matydami, o jei ten patyręs, tai juk eismui tai netrukdo. Tik dėmesį atkreipia. Ar ne? Juk atsarga gėdos nedaro?
Yra greičio apribojimai ir patyrusiems, daug kas juos viršija. Bet dėl to jie kitiems nelabai kliūna.
Persiprašau dar kartą, kad pradėjau čia tą temą. biggrin.gif Tik pasakiau, ką skaičiau. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kalafijora: 05 sausio 2010 - 20:36
būtent. šneku iš patirties ir iš to, ką mokiausi mokykloje. turiu klevą - negaliu važiuot taip, kaip gali patyręs. pykstu, nervinuos, bet du metus negaliu važiuot pas draugą į Šventają vietom 90, o vietom normaliai, o draugas pas mane gali važiuot vietom 90, vietom pagal ženklus, nes jis turi tą kvailą stažą biggrin.gif Kalafijora, esmė tame, kad niekam nerūpi, Tu turi stažą ar ne. Klevas RIBOJA greitį, nes jis parodo, jog Tu neturi stažo. Tavo STAŽO NETURĖJIMAS jau vien riboja greitį, taip kad jei turi šimto metų stažą ir važiuoji su lapu, bet nesilaikai jo ribojimų ir perspėjimų, tai ir baudas moki taip, kaip mokėtum, jei neturėtum dviejų metų stažo. kitaip sakant - pats durnas, jei turi stažą, bet apsimeti, kad jo neturi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2010 01 05, 20:37)
būtent. šneku iš patirties ir iš to, ką mokiausi mokykloje. turiu klevą - negaliu važiuot taip, kaip gali patyręs. pykstu, nervinuos, bet du metus negaliu važiuot pas draugą į Šventają vietom 90, o vietom normaliai, o draugas pas mane gali važiuot vietom 90, vietom pagal ženklus, nes jis turi tą kvailą stažą  biggrin.gif Kalafijora, esmė tame, kad niekam nerūpi, Tu turi stažą ar ne. Klevas RIBOJA greitį, nes jis parodo, jog Tu neturi stažo. Tavo STAŽO NETURĖJIMAS jau vien riboja greitį, taip kad jei turi šimto metų stažą ir važiuoji su lapu, bet nesilaikai jo ribojimų ir perspėjimų, tai ir baudas moki taip, kaip mokėtum, jei neturėtum dviejų metų stažo. kitaip sakant - pats durnas, jei turi stažą, bet apsimeti, kad jo neturi  smile.gif

Matai aš skaičiau apie tai, kad dėl to klevo lapo apribojimų turinčiam stažą vairuotojui važiuojant, kaip galima jam, nuobaudos negresia... Klevo lapas riboja nepatyrusiam vairuotojui. O jei važiuoji greičiau ir su stažu, juk ne tokia jau didelė problema parodyti dokumentus.
O čia pamąstymui parašysiu. Ar niekada nematėt skraidančių su M raidėm? Tai pagal idėją ir juos galima būtų bausti, nes juk už vairo mokinukas turėtų sėdėti g.gif Jam irgi apribojimai galioja. Ar tada tai taip pat klaidinimas?
Atsakyti
QUOTE(Kalafijora @ 2010 01 05, 21:45)



o Tu manai, kad nebaudžia? man iš viso įdomu, kaip Tau atrodo, kad vyksta patikrinimas kokių dokumentų ar stabdymo procesas, kai mato, kad klevo lapas. bent jau aš įsivaizduoju taip (taikau iš viso šito situaciją, nes man ji patogiausia ir yra reali, o ne kažką įsivaizduot reikia). važiuoju į Palangą iš Klaipėdos, klevo lapai dėl viso pikto puošia langus (man jie gyvent netrukdo, o jei koks reidas, tai nereiks mokėt 50Lt baudos dėl to, kad jų neturiu), staiga sumąstau lėkt 90, o ne 70. TOKIU ATVEJU 1) jei važiuoju be lapų, tai ne reido metu manęs nestabdys, nes tam kelyje tiek važiuoti galima;
2) jei važiuoju su lapais 90km/h, kur man, deja, galima važiuoti tik 70km/h (užmiesti, ne greitkelis ir ne autostrada), mane šauna ir moku baudą už greičio viršijimą 20km/h;
3) jei reidas, važiuoju tvarkingai, viską turiu, mane sustabdo ir neturi prie ko prisikabint.
kitas variantas - man pasidaro silpna, draugas sėda už vairo, klevo lapų nenusiima ir apie juos pamiršta. variantai su policija paprasti:
1) arba policija labai gera ir sukalbama pasitaiko ir tik paknisa protą dėl klaidinančių ženklų;
2) moki kaip už greičio viršijimą 20km/h dėl to, kad esi pats kvailas ir turi ženklus, ribojančius Tavo asmeninį greitį 4u.gif
tarp kitko, ženklas 70 taip pat ribojo greitį tame pačiame Palangos plente. taigi, jame pasikeitusi 70 į klevo lapą, aš neturiu jokių didelių pasikeitimų - negaliu važiuot vis tiek tais 90, nes neturiu stažo ir turiu klevo lapą, o draugas gali, nes stažas trys metai ir neturi nei šūdlapio, nei 70.

jei pradėsime diskutuoti apie tai, kokių blogų yra pasaulyje, tai diskusijai galo tikrai nebus... bet visų pirma tai patarčiau neklaidinti žmonių 4u.gif
Papildyta:
p.s. mano manymu kažkodėl iš viso atrodo taip, kad jei aš važiuosiu 90km/h ten, kur man galima važiuoti 70km/h, tai policininkas mane sustabdys tik paskutinę akimirką, kai pamatys mano greitį savo šautuvėly tam ir pamatys, kad aš turiu klevo lapą. that's all 4u.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2010 01 05, 20:55)
bet visų pirma tai patarčiau neklaidinti žmonių  4u.gif


Viskas, ką čia parašei irgi yra tik tavo pamąstymai. Jei esi įsitikinus, kad klaidinu, galėtum nurodyt, ką nors konkrečiau.
Mano manymu, stabdymas ir dokumentų tikrinimas būtų tik tada, kai viršytum ir patyrusiam leistiną greitį.
Kad ir dabar permečiau mokyklų forumus. Visur rašo, kad klevo lapus galima klijuoti drąsiai ir už tai nubaust negali, kad patyręs su juo važiuoja. Gal ten žinantys žmonės patarimus duoda g.gif

Atsakyti
QUOTE(Kalafijora @ 2010 01 05, 20:20)
Dabar parašysiu pamąstymus tik, nes neieškau to, ką skaičiau biggrin.gif Jis neriboja, tik įspėja, kas vairuoja auto. O jei toks auto greitį viršija, policiją jį gali stabdyti, bet pateikus dokumentus, jie neturi pagrindo išrašyt baudą jei žmogus turi stažą.  biggrin.gif Septyniasdešimt klaidindavo, o klevas- ne, nes neriboja. Ar ne taip? Atleiskit, jei klystu aciuks.gif

na mums kursuose (prieš kokius 3mėn laikiausi ir šitas labai įstrigo) būtent taip ir aiškino: klevas tik įspėja, kad už vairo neturintis stažo, jis greičio nenustato- TIK įspėja, juk jei nėra klevuko, tai nereiškia, kad greičiai jau leistini, kaip su stažu, o tie kur buvo 70, 90 tai jau ten ribojatys greitį , pats Šumacheris gali sėdėt už vairo-turės laikytis užrašyto ant ženklo greičio. taigi, Kalifornija, manau gerai mastai wink.gif
o beto bent jau aš manau, koks čia klaidinimas, jei klevuotoj mašinoj už vairo sėdi su stažu? negi kažkam blogiau, kad iš paskos atsargiau važiuos? kas čia tokio? kartais ereliai su stažu žymiai baisiau ir neatsargiau laksto, kodėl jiems kokio ženklo (galėtu būt gaidys raudonam fone) nesumasto, kad jų pasisaugot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rembiene: 05 sausio 2010 - 21:26