Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(Aga @ 2009 12 16, 01:28)
pamenu savo pirmą sėdimą už vairo po 9 metų nuo teisių išsilaikymo, aš vairavau, o broliui liepiau bėgius junginėt, nes blyn šiurpas kratė pagalvojus kaip vairą galėčiau paleist bent viena ranka hihihi.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 12 16, 10:16)
Vairuoti reikia abiem rankom, o ne viena. Susidarius kritinei situacijai viena ranka labai sunku išlaviruoti bus. Tai didžiausia klaida kurią daro didžioji dalis vairuotojų. Apie tai kalbama per TV laidas, rašoma spaudoje, bet kaip matau rezultatas vis viena tas pats.



reikia tai reikia. daug ką mokina visiškai kitaip, nei vairuojama vėliau, išlaikius egzaminą. o ką galite pasakyti tokiu atveju, kai, susidarius kritinei situacijai, žmogus vairuoja viena ranka ir jo reakcija staigi, jis į vairavimą pasitelkia ir antrąją? juk ir taip būna. taigi, kiekvienas turbūt sprendžia pagal save ir pagal savo bei savo automobilio galimybes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 12 16, 09:16)
Vairuoti reikia abiem rankom, o ne viena. Susidarius kritinei situacijai viena ranka labai sunku išlaviruoti bus. Tai didžiausia klaida kurią daro didžioji dalis vairuotojų. Apie tai kalbama per TV laidas, rašoma spaudoje, bet kaip matau rezultatas vis viena tas pats.
.

Visos mokėmės vairuoti ir žinom kaip tie visi 'reikia' skiriasi nuo 'visi vairuoja'. Ir nedaro taip kaip 'reikia' nei instruktoriai, nei policininkai, nei tie patys egzaminuotojai....
Daug ko negalima. Ir vairo viena ranka laikyti, ir pavarą įsijungus sankryžoje žalios laukiant stovėti, ir 'laisvu bėgiu' riedėti ir t.t. ir pan.. Ir per daug metų jokios laidos nieko nepakeitė ir nepakeis. Ir jei aptariam tokias blogybes, kaip vairo laikymas viena ranka, tada galėtumėm pasvarstyti ir apie nemažos dalies lietuvių požiūrį į vairavimą be teisių ar girtam. Visada atsiranda žmonių, kuriems nerūpi taisyklės ar savo paties (jau nekalbant apie kitų) saugumas. Čia kiekvienas turi pradėti nuo savęs mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kalafijora: 16 gruodžio 2009 - 11:40
aš galiu pasakyt tik tai, ką aš galvoju - vairuoti būtent taip, kaip mokoma mokyklose, mieste turbūt net neįmanoma. todėl, kad tuomet ir gaunasi kamščiai visokie ir panašiai. kas būtų, jei visi pradėtų važinėt pirma juosta? kas būtų, jei visi važinėtų būtent vat taip, kaip moko dėl bėgių, dėl sankabos ir panašiai? čia kaip gražuolių konkursas - pasaulį išgelbės grožis, bet nuo grožio karai Irane ar Irake neišnyks. per patį egzaminą, kai vairavau su sankaba, klausiau egzaminuotojo, ar žiauriai blogai taip kasdieniam vairavime. pats pasakė, kad kasdieniam ne, bet būtent egzaminui tai nėra gerai. mano manymu, tai mokyklose mums duoda pradmenis ir pagrindus BŪTENT regitros egzaminui, nes juk nevažinėjame po visą miestą - važinėjame tik po maršrutus. nevažinėjame aikštelėse prie parduotuvių, kai jau paprastoje aikštelėje mokomojoje pramokstame parkuotis. mokomės tiek, kiek ir kaip reikia egzaminui. bet tikrai nesakau ir to, kad išlaikius egzaminą reikia viską pamiršti. tiesiog kiekvienas tuomet tuos turimus įgūdžius pritaiko ir sau, ir miestui, kuriame vairuoja. juk ir greičio viršyti nevalia, bet taisyklės, už tai, kad viršiji mažiau, nei 10km/h, neskiria jokių didelių baudų, mes to nebijom ir viršijam. ar to mokė mokykloje? ne. bet ir nemanau, kad tikrai yra tokių, kurie leistinam 50km/h greityje visuomet važiuoja būtent tiek ir nėra nei karto viršijęs ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2009 12 16, 11:44)
aš galiu pasakyt tik tai, ką aš galvoju - vairuoti būtent taip, kaip mokoma mokyklose, mieste turbūt net neįmanoma. todėl, kad tuomet ir gaunasi kamščiai visokie ir panašiai. kas būtų, jei visi pradėtų važinėt pirma juosta? kas būtų, jei visi važinėtų būtent vat taip, kaip moko dėl bėgių, dėl sankabos ir panašiai?

Viskas čia teisingai. Ne maži vaikai esam ir suprantam, kas rimtai kelia pavojų o kas yra taisyklės, sukurtos tik tam, kad būti. Juk yra skirtumas tarp vairo nelaikymo posūkyje ir vairo nelaikymo kol dega raudona, ar greičio viršijimas 5 km/h tarp greičio viršijimo 50 km/h. Manau yra daugybė opesnių ir diskusijų labiau vertų temų smile.gif
Atsakyti
ir dar - manau, kad žmogus, kuris viena ranka vairą laiko tiek posūkyje, tiek tiesiame kelyje, pasitiki savimi, žino savo galimybes ir taip pat žino, kiek gali jo automobilis. todėl nemanau, kad tai kažkas smerktino. kodėl pvz niekas nesmerkia tų, kurie automobilyje geria kavą ar valgo dešrainį, bet įstatymą dėl kalbėjimo telefonu ir baudas išleido? juk valgymas ar kavos gėrimas irgi tiek pat pavojinga, kaip ir kalbėjimas telefonu. žiūrėk, antai, apsipilsi kava, nervinsies, šluostysies ir gali avarija būt. valgysi dešrainį ar submariną - iškris kas nors, ieškosi nuleidęs galvą, ar ne ant tavęs, ir vėl avarija gali būt. pasauly labai daug neteisybės, bet, labai gaila - vienas pats niekad nieko nepakeisi ax.gif 4u.gif
Atsakyti
sveikutes, noriu pasiguosti, o as va jau 5 metai turiu teises ir ziema bijau vazineti... nu bijau ir nors tu ka jau karta pradejo ,,uzpakaliuka,, kraipyti nzn ka daryti, o gale dar vaikai sedi... man baisu todel ir stovi visa ziema masina kieme apsnikta sad.gif
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vilte66 @ 2009 12 16, 13:11)



pavažinėkit po kokią nors aikštelę ar atokesnę vietą, kad pajaustumėt mašinos galimybes žiemą ir suprastumėt, kaip reikia važinėti. kitas dalykas - gatvėje Jūsų niekas negina važiuot greitai, skubėt visur 4u.gif
aš kol kas irgi bijau dar važiuot, bet jau sakysiu draugui, kad duotų varyt į paskaitas, nes paskui ir jausiuos pati kaip liurbė kažkokia. juk teises žiemą laikiau, vairuot žiemą mokiaus, egzamino rytą aikštelėj sniegą nukasinėjo ir pašąlę dar buvo, o dabar baisu viskas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2009 12 16, 12:08)

Tą patį galėčiau pasakyti ir apie rūkymą. Ranka užimta, pelenai užkristi gali irnesakyk.gif n įvairių situacijų. Taip pat vairavimas viena ranka...
Aš, Evut, su tavim visiškai sutinku. Norėdami ką nors pakeisti, pirmiausiai turim pradėt nuo savęs. O pasakymas, kad vairavimas viena ranka labai pavojingas, manau žymiai aktualesnis būtų kokiame nors vaikinų forume. Nes, kiek pastebėjau, merginų atsakomybės jausmas daug stipresnis. Nors, žinoma, išimčių pasitaiko visur unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kalafijora @ 2009 12 16, 13:18)



nežinau, aš kartais tikrai pavairuoju viena ranka, kartais valgau, atsigert dar nelabai, nes bijau, draugas vairą palaiko, jei žiauriai noriu gert. ir su tuo valgymu - liepiu dėt man į burną, kad tik nesusimaut vairuojant biggrin.gif telefonu kalbėt tai tik tiesiam kely (pvz. Klaipėda - Palanga, kur kelias tiesus ir niekam netrukdau, o pati sau grėsmės irgi nekeliu), bet pakeliu ragelį ir šaukiu tiesiog "Greit šnekėk, aš vairuoju" biggrin.gif žinutes rašyt su senu mob galėdavau, bet skaitydavau tik sustojus prie raudono, mat kai rašau, tai nereik žiūrėt į telefoną man :} o visa kita, nežinau. mano draugas moka ir be rankų vairuot, tarp kelių vairą laiko ir valgo pvz., bet jis žmogus važinėja kasdien vos ne po šimtą km, kelias kaip nuo vaikystės praminti žolynai, jis žino savo ir mašinos galimybes, o kai yra pavojinga (tokiu oru, stipria liūtimi ar pan.), jis niekad taip nevažiuoja...
Atsakyti
QUOTE(vilte66 @ 2009 12 16, 13:11)
sveikutes, noriu pasiguosti, o as va jau 5 metai turiu teises ir ziema bijau vazineti... nu bijau ir nors tu ka jau karta pradejo ,,uzpakaliuka,, kraipyti nzn ka daryti, o gale dar vaikai sedi... man baisu todel ir stovi visa ziema masina kieme apsnikta sad.gif
4u.gif

aS Irgi bijau vazinet ,vat kai prisnigo ir nesiryztu uz vairo sest.Ai,palauksiu kol sniegas nutirps.
Atsakyti
QUOTE(waja28 @ 2009 12 16, 14:45)
aS Irgi bijau vazinet ,vat kai prisnigo ir nesiryztu uz vairo sest.Ai,palauksiu kol sniegas nutirps.



thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti