Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 3

Labas 4u.gif
QUOTE(mazge1979 @ 2010 02 07, 15:27)
1. troškintuve perlinėmis kruopomis užkepta kalakutiena

  2. naminiai kruasanai iš šaldytos tešlos

GAL GALIMA APIE ŠIUOS PATIEKALUS PLAČIAU?  g.gif
3. sakyčiau neblogai, vadinasi galim maistuo taupyt, bet ats jo gaminimas  doh.gif

1. na, čia aš užkepu troškintuve įvairios mėsos gabalus - karką, dar kokį gabalą su kaulu... šiuo atveju buvo visa kalakuto blauzda. taigi - išmarinuoju mėsą, palaikau kelias valandas, įdedu ją į troškintuvą. tada užpilu ją perlinėm kruopom arba žirniais. Kruopų dedu tiek, kad dar nuo jų iki troškintuvo viršaus liktų bent 3 pirštai. tada uždedu ant kruopų kepintų svogūnų ir morkų, užpilu sultiniu tiek, kad apsemtų kruopas ir dar per 2 pirštus daugiau skysčio. Tada dedu viską į orkaitę ir troškinu uždengtus. Mėsa, kur yra kruopose - išsitroškina, o kur virš kruopų -skaniai apskrunda. kruopos ar žirniai išmaišyti pavirsta puikiu garnyru ax.gif mums labai skanu essen.gif

2. čia pagal Šapiro receptą -paprasčiausiai paimu Malsenos šaldytą bemielę tešlą, kur būna geltonuose pakeliuose. atšildau lakštelius, kiekvieną perpjaunu per pusę, susuku kampu tokia dūdele, sulenkiu į C raidę,patepu kiaušinio plakiniu,pabarstau cukrumi ir kepu orkaitėje. paskui dar galima juos iškeptus įpjauti ir pridėti uogienės į vidų, bet mums skanu ir taip smile.gif

3. o man gaminti patinka ax.gif

QUOTE(Erikutė @ 2010 02 07, 16:46)
Laba 4u.gif Ar jūs kiekvieną dieną užsirašinėjot,ką gaminot ir ką valgėt?

aš paprastai susiplanuoju valgiaraštį iš anksto,o jei kas nors keičiasi - pataisau. tada nieko nepamirštu ax.gif

QUOTE(murzilkaa @ 2010 02 07, 23:08)
Pietus: "bambioskes" su grybu idaru ir bulviu kose

tikrai įdomu - kas gi čia bigsmile.gif labai įdomiai ir gardžiai skamba bigsmile.gif
QUOTE(bjaurybe @ 2010 02 08, 08:38)
1.tik žinoma tenka namie visokius vyniotinius marinuot. Vaikai užkandžiams mėsytės nori vistiek ax.gif . Savaitgalį iš vištos 2 kg vyniotinį padariau,
2. Pietūs sprandinės kepsniai su bulvėmis, rauginti kopūstai. MB šaltieną nešėsi.
3. Pietūs švediški kukuliai su bulvių koše, valgėm su marinuotom daržovėm.

1. oi, kaip seniai namie vyniotinį kokį dariau ax.gif nebelabai ir bemokėčiau turbūt g.gif o tu darai iš maltos mėsos, ar iš mėsos "sluoksnių"? 4u.gif
2. Dieve, kaip skaniai skamba essen.gif: man vėl mokyklą priminė - ten būdavo nerealu, jei nuo mokytojų likdavo galimybė nusipirkti nors gabalėlį sprandinės essen.gif reikia nusipirkti gabaliuką, o tai nuo seilių klaviatūra nustos veikti doh.gif
3. prašom receptuką - kas čia per Švediški kukuliai?
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2010 02 08, 09:38)
Vėliau apelsinų pyragą kepiau.




Gal galima recepta 4u.gif
Atsakyti
Pagaliau susiskaiciavau ax.gif

Pirmadienis:
pusryciai - kvietiniu dribsniu kose.
pietus - kepta teslos leksteje vistiena su greitai marinuotu kopustu salotom gaminta sekmadieni.
vakariene - virta marinuota kiaulienos sonine su krienais, gaminta savaitgali ir is ten pat Cvetajevos obuoliu pyragas.

Antradienis:
pusryciai- kiausiniu plakinyje keptas saldus batonas,
pietus - as nesiausi saltienos is praejusios savaites, vaikams buvo like pusryciu kepto batono.
vakariene - vistienos/ananasu/kukuruzu/poru salotos, desertui dar vis turejom pyrago.

Treciadienis:
pusryciai - manu kose.
pietus - as dejausi virtos sonines su duona ir marinuotais agurkais, vaikams buvo like desreliu, dar pabaige savaitgalio pyraga.
vakariene - gaminau silke su morku/salieru/svoguno/razinu uzpilu, viriau agurkine sriuba.

Ketvirtadienis:
pusryciai -turkiskai kepti kiausiniai su farsu.
pietus - as nesiausi vakarykstes agurkines sriubos, vaikams liko pusryciu keptu kiausiniu.
vakariene - zemaiciu blynai, vyras dar valge silkes su morku/ salieru uzpilu.

Penktadienis:
pusryciai -virti varskeciai su sviesto/pieno/grietines padazu.
pietus -as nesiausi zemaiciu blynu, vaikai valge silke su darzovem
vakariene - pabaigem zemaiciu blynus, vyrui suejo paskutine virta sonine su krienais, visiems dar teko po nedideli bliudeli brandintos agurkines sriubos.

Sestadienis:
pusryciai - karsti sumustiniai su kakava.
pietus - buvom sveciuose, tai ten ir uzkandom.
vakariene -zuvies kepsneliai uzkepti su zirneliais, omletu ir suriu, virti ryziai, pekino kopusto/pomidoro salotos su grietine.

Sekmadienis:
pusryciai - ryziu/vistienos salotos .
pietus - vakaryksciai zuvies kepsneliai su pekino kopusto salotom, pupeliu sriuba
vakariene - kiaulienos kepsniai uzkepti su svogunais/kukuruzais/ananasais/ suriu, virtos bulves, raugintu kopustu salotos, desertui kepiau kakavinius keksiukus su varskes idaru.

Per savaite pirkau:
Mesos produktai: desra- 4,38lt., kepeneles - 1,98lt.
Pieno produktai: pienas/kefyras - 3,67lt., suris fermentinis, - 9,44lt., sviestas - 3,38lt., varske - 5.08lt.
Pyrago gaminiai: duona/bulka - 6,74lt.
Kita: zuvis - 15,98lt., kiausiniai - 14,08lt., vaisiai - 2,66lt., darzoves- 3,19lt., miltai - 2,29lt., pomidoru padazas- 2,10lt., grikiai - 1,99lt., pievagrybiai- 2,49lt., cukrus - 2,99lt., pupeles - 1,69lt., kakava - 1,59lt. , sokoladas - 1,49lt.

VISO: 87,21lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vėjūna: 08 vasario 2010 - 12:05
QUOTE(Erikutė @ 2010 02 07, 17:46)
Laba 4u.gif Ar jūs kiekvieną dieną užsirašinėjot,ką gaminot ir ką valgėt?Aš užmiršau,ką valgėm prieš kelias dienas unsure.gif


aš kasdien vakare viską susirašau.

QUOTE(SilRa @ 2010 02 08, 10:45)

dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2010 02 08, 09:45)
1. oi, kaip seniai namie vyniotinį kokį dariau ax.gif nebelabai ir bemokėčiau turbūt g.gif o tu darai iš maltos mėsos, ar iš mėsos "sluoksnių"? 4u.gif
2. Dieve, kaip skaniai skamba essen.gif: man vėl mokyklą priminė - ten būdavo nerealu, jei nuo mokytojų likdavo galimybė nusipirkti nors gabalėlį sprandinės essen.gif reikia nusipirkti gabaliuką, o tai nuo seilių klaviatūra nustos veikti doh.gif
3. prašom receptuką - kas čia per Švediški kukuliai?

1-2. šiuo atveju, tiesiog iškaulinau vištą, kulšeles ir sparniukus nupjausčiau (bus kurią dieną patroškinti vaikams su daržovėmis dviem dienom) ir ištryniau prieskoniais. Kitą dieną susukau stipriai, kad tarpų nebūtų, tada į merliuką ir vėl stipriai surišau, tada viriau valandą laiko. Išvirtą paslėgiau, tiesiog lėkštę ant lėkštės ir uždėjau puodą su vandeniu. Kažkur turiu plytą, bet ant greitųjų balkone neradau, tai suėjo ir puodas. Tik reikia žiūrėt, kad stabiliai stovėtų, pas mane gavosi du maži vyniotiniai, tai gerai stovėjo. Ant vieno kaži ar gerai būtų schmoll.gif . Žodžiu, supratau, kad nieko nesupratau biggrin.gif. Kai žinau, kad turėsiu svečių, tada faršų įdarau, gaunasi didesnis, bet mums užteko ir tokio, nes pabostų tą patį valgyti. O darau dar iš sprandinės, šoninės arba kepu cielą gabalą, bet vistiek reikia paslėgti mirksiukas.gif
3. pats paprasčiausias kotletas kitaip, truputį aš padariau pagal save, bet va čia autorės orginalus receptas:

Švediški mėsos kukuliai

Kukuliai:
250g jautienos farso;
250g kiaulienos farso;
1 kiausinis;
200-300 ml grietineles arba pieno;
1 tarkuotas svogunas;
2 virtos saltos bulves;
50 ml dziuveseliu;
druska, pipirai.

Gaminame taip pat kaip lietuviskus kotletus, tik maziukus ir kepame ikaitintuose riebaluose keptuveje is abieju pusiu.

Padazas:
200 ml jautienos sultinio (butinai jautienos);
100 ml grietineles;
sojos;
1 s. miltu;
druska, balti malti pipirai;
galima dar padaziuka gardinti svieziomis turimomis ir megiamomis prieskoninemis zolelemis.

mano foto user posted image


Papildyta:
QUOTE(Vėjūna @ 2010 02 08, 10:46)
Gal galima recepta 4u.gif

įdedu kažkirios mamytės originalų receptą, aš truputį pagal save dariau mirksiukas.gif

120 g minksto sviesto
100 g cukraus
2 kiausiniu
60 g maltu migdolu
60 g miltu
17 g (1pak.)kepimo milteliu
1 apelsino sulciu bei zieveles

>sviesta issukti gerai su cukrumi.Imusti kiausinius ir gerai issukti.toliau imaisyti visus kitus ingridientus.
>deti tesla i tarte kepimo forma su isimama apacia, nes kitaip bus sunku isimti.
>kepti 180° ~20-30min
Man gavosi toks user posted image, sakyčiau trūko apelsinų skonio, kitą sykį desiu daugiau nei vieną ax.gif
Atsakyti
Skaitau sita tema ir stebiuosi, kaip sugebat taip pigiai prasisukt per savaite.
As paskaiciavau, kad ana savaite isleidau 200lt, geda pasidare
O sakykit kaip jus savaites meniu sudarinejat? visai savaitei, smulkiai: pusryciai, pietus, vakariene?? as susirasiau tik tokius stambius pietu patiekalus
Atsakyti
O aš šios savaitės meniu pamečiau ties ketvirtadieniu, kai vyras grįžo biggrin.gif Nes buvo svečių nemažai lankyta, tai nebesurašiau visko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2010 02 08, 14:45)
1. šiuo atveju, tiesiog iškaulinau vištą, kulšeles ir sparniukus nupjausčiau (bus kurią dieną patroškinti vaikams su daržovėmis dviem dienom) ir ištryniau prieskoniais. Kitą dieną susukau stipriai, kad tarpų nebūtų, tada į merliuką ir vėl stipriai surišau, tada viriau valandą laiko. Išvirtą paslėgiau,
2.Švediški mėsos kukuliai

1. o tai visi kiti kaulai (krūtinkaulis, nugarkaulis ir t.t. liko kur buvę? g.gif jeine - tai kokiu būdu tu tą vištą "išrengei"??? mastau.gif
2. aišku dėl šito patiekalo mirksiukas.gif ačiū smile.gif įtariu, kad visas ypatingumas padaže slypi,ar ne?
QUOTE(dilditele @ 2010 02 08, 15:45)
visai savaitei, smulkiai: pusryciai, pietus, vakariene?? as susirasiau tik tokius stambius pietu patiekalus

aš paprastai pamąstau, ką GAMINSIU (na,pietūs,sriuba, pusryčių košė...) ir tą pasiplanuoju, o ką dar valgom - paskui prirašau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dilditele @ 2010 02 08, 16:45)
Skaitau sita tema ir stebiuosi, kaip sugebat taip pigiai prasisukt per savaite.
As paskaiciavau, kad ana savaite isleidau 200lt, geda pasidare
O sakykit kaip jus savaites meniu sudarinejat? visai savaitei, smulkiai: pusryciai, pietus, vakariene?? as susirasiau tik tokius stambius pietu patiekalus

žinok pradžioj niekaip į 200 netilpdavom ir nieko mandriau nevalgydavom, dabar jau gerai. aš mėginau susidaryt savaitei bent peitų meniu, bet nesigavo, vis kas pasikeičia. tai kasdien ryte arba iš vakaro susimąstau, ką gaminsiu, tada tik pagaminus vakare susirašau. išskyrus sekmadienį, nes sekmadieniais dažnai tingiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2010 02 08, 18:12)
1. o tai visi kiti kaulai (krūtinkaulis, nugarkaulis ir t.t. liko kur buvę? g.gif jeine - tai kokiu būdu tu tą vištą "išrengei"??? mastau.gif

ot, vėpla, visai pamiršau biggrin.gif . Aišku išėmiau kauliukus, bus sriubytė kurią dieną mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(SilRa @ 2010 02 08, 18:12)
2. aišku dėl šito patiekalo mirksiukas.gif ačiū smile.gif įtariu, kad visas ypatingumas padaže slypi,ar ne?

na, aš truputį pasilengvinau sau darbą blush2.gif ir kukulius kepiau orkaitėje, o tik tada troškinau. Pamaniau, kad mano chebrai tiek prikepti ne mano sveikatai doh.gif , plius mano dieta, tai sau dėjausi netroškintus kukulius, tiesiog iš orkaitės ax.gif. Ir padažą dariau paprastą, tiesiog pakepinau morkas su svogūnais, dėjau miltų, tada truputį vandenuko ir grietinės ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bjaurybe: 08 vasario 2010 - 20:34
tos bambioskes mergaites tai paprasciausi kotletukai mirksiukas.gif tik pavadinimas gerai skamba rolleyes.gif
kiaul.farsa darom kaip paprastiems kotletams, tada darom kotletus su idubimu vidury ir dedam i skarda.baigiant kepti i ta idubima idedam koki tik norim idara(darzoviu, grybu, kumpeli) ir ant virsaus uzberiam suri. dar ikisam trumpam i orkaite ir - bambioskes jau ant stalo bigsmile.gif
paprasta, bet skanu ir vis sioks toks paivairinimas mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(dilditele @ 2010 02 08, 16:45)
Skaitau sita tema ir stebiuosi, kaip sugebat taip pigiai prasisukt per savaite.
As paskaiciavau, kad ana savaite isleidau 200lt, geda pasidare
O sakykit kaip jus savaites meniu sudarinejat? visai savaitei, smulkiai: pusryciai, pietus, vakariene?? as susirasiau tik tokius stambius pietu patiekalus

nu kaip matai ne visada iseina isipaisyt i tuos 200 blush2.gif
bet pabandyti juk galima ir niekas taves uz tai nesmerks mirksiukas.gif
be to smagu kai yra bendraminciu ir dar gali pasidalinti idejomis ir dar patarimu neblogu gauti mirksiukas.gif
vat man irgi seile patyso kai bjaurybe apie vyniotini pradejo kalbet doh.gif
gal reiks pabandyt... g.gif ax.gif
o meniu as kiekviena sekmadieni smulkiai susidarau. dabar smulkiai, o anksciau kai gamindavau tik vakariene tai susidarydavau visos savaites vakarieniu meniu rolleyes.gif
aisku budavo ir nukrypimu bet man vis tiek smagiau jau geriau viena vakara pasedet prie meniu negu kasdien galvot ka ci siandien pagaminus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kristyyynyte @ 2010 02 07, 19:23)


na va siandien is sito pigaus farso gaminau kotletus -kepsnelius ..... tesla gavosi tikrai koses konsistencijos doh.gif ne tokia kokia buna is sveriamo farso schmoll.gif , na bet pridejau prieskoniu ( pipiru,druskos,cesnako, saldzios paprikos,krapu), kiausini ,majonezo, krakmolo, tai iskepiau,patusinau, labai skanus gavosi su keptom bulvem ir tomatu valgem thumbup.gif , vaikui tai nekisau, jai buvo desreles ( krekenavos, be E ,a.r ),keptos bulves+agurkas. Dar yra viena pakuote tokio farso saldykli, tai kotletu nebekepsiu , sakiau reiks kada ta farsa pakepint keptuvei su priesoniais, svogunais ir i lietinius pavyniot smile.gif
Papildyta:
Bjaurybe parasyk smulkiau ,kaip darai si padaziuka 4u.gif ax.gif

Padazas:
200 ml jautienos sultinio (butinai jautienos);
100 ml grietineles;
sojos;
1 s. miltu;
druska, balti malti pipirai;
galima dar padaziuka gardinti svieziomis turimomis ir megiamomis prieskoninemis zolelemis.




galima pigiai atsieit mirksiukas.gif , as dabar nusistaciau riba iki 75 lt savaitei ant maisto ( as , vyras ir 5 metu vaikas ) , nes mazajai meniu eina atskirai , tai jai neskaiciuoju. O kai vesiu dukra i darzeli , tai ir 75 lt manau nereiks ax.gif ( siuo metu ji sloguoja ,tai pasedesim name pora dieneliu).....as tokius patiekalus ,kaip cepelinai,balandeliai, kotletai - laikau prie pigiu ir ekonomisku smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristyyynyte: 08 vasario 2010 - 22:14