Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 3

QUOTE(savitre @ 2010 01 28, 22:38)
dar geras būdas atsikratyti senesnės duonos yra ją supjaustyti ir išdžiovinti o tada susimalti džiūvėsėlius bus kotletams ar kam panašaus ir  dar gal kuri žinot kaip padaryti duonos girą?

aš pataipant visada susirenku duonos ir batono galiukus, pas mus jų nevalgo niekas blush2.gif , tada kai jau maišas būna pilnas, įjungiu mėsmalę ir pravarau ax.gif

Giros kelis receptus turiu išsisaugojus, nepamenu net iš kurio mamytės g.gif

Duonos gira
Vanduo, 5 litrai
Juoda duona, džiovinta, 1 kilogramas
Cukrus, 0.5 kilogramo
Razinos, 1 šaukštas
Mielės, 50 gramų

Suraikyta ir iki rudumo orkaitėje(aš skrudinu keptuvėj) paskrudinta juoda duona užplikoma verdančiu vandeniu, ataušinama, pridedama su cukrumi ištrintų mielių ir palaikoma 24 val. Vėliau iškošiama ir supilstoma į sandariai užkemšamus butelius (į kiekvieną įberiama po kelias razinas). Tinka gerti po 1—2 parų.



10 l vandens, 2 kg juodos duonos, 1 kg cukraus, 30 g mielių, saujelė razinų.
Duoną supjaustome riekėmis ir sudžioviname orkaitėje iki maloniai kvapnaus paskrudimo. Užplikome verdančiu vandeniu iki apsėmimo ir laikome kelias valandas. Tada skystį nupilame, o duoną išspaudžiame per trigubą marlę. Pripilame cukraus ir užvirinto vandens, kad būtų 10 l, atvėsiname iki kokių 30 laipsnių, kad mielės nežūtų. Tada supilame su cukrumi ištrintas suputojusias mieles. Indą uždengiame servetėle ir per naktį laikome šiltai. Tada nugraibome putas ir supilstome į butelius, dedame į kiekvieną butelį po porą razinų. Laikome šaldytuve, geriame po paros.

Atsakyti
Ačiū už receptukus būtinai pagaminsiu giros, mes jau labai pasiilgę esam naminės giros nes ta iš parduotuvės tai feee (gerti galima bet ne su giros pavadinimu)
Atsakyti
QUOTE(kristyyynyte @ 2010 01 28, 22:15)
o va mano vyras kai dedasi darban nemazai duonos tai ant brangesnes gaila bapkiu  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif
Papildyta:

saldytuve laikyk duona , nepelys  mirksiukas.gif


mano tėvai laikydavo duoną šaldytuve, pamenu visi juokdavosi, bet tai tikrai geras būdas.
o mes šią savaitę nedaug maistui išleidom, bet daug visokiem niekučiam, nes mano mažasis pasigavo virusinę infekciją, tai ką suvalgo, to nelieka, tai pirkom visokias barankėles, mišinuką kitokį, tyrelių, čiupačiupsų, tai tokiem visokiem daugiausia išėjo pinigų. o normaliam maistui nedaug, bet pervertus meniu, ką valgėm, tai sakyčiau labai dar gerai.
Atsakyti
QUOTE(mazge1979 @ 2010 01 29, 11:01)
mano tėvai laikydavo duoną šaldytuve, pamenu visi juokdavosi, bet tai tikrai geras būdas.
o mes šią savaitę nedaug maistui išleidom, bet daug visokiem niekučiam, nes mano mažasis pasigavo virusinę infekciją, tai ką suvalgo, to nelieka, tai pirkom visokias barankėles, mišinuką kitokį, tyrelių, čiupačiupsų, tai tokiem visokiem daugiausia išėjo pinigų. o normaliam maistui nedaug, bet pervertus meniu, ką valgėm, tai sakyčiau labai dar gerai.

Aš ir šią savaitę, svečiuose ir kavinėse pagrinde pinigai išleisti
Atsakyti
Aš kepu pati duonukę. ax.gif Turiu raugo ir kasdvi savaitės vis išsikepu. Man tai skanu. Vaikas tai valgo tik baltą sumuštinių duoną. Duoną pradėjau ir aš laikyti šaldytuve, stalčiuke. Tai nors nemėtau velniop. Anksčiau nusipirkdavau sau tamsios duonos, kai retau aš ją valgau, tai pastoviai pelydavo. Ir po kelių dienų turėdavai mesti, nors turėjau ir tipo labai puikią Turperware duoninę. Savo iškeptą duoną išlaikau šaldytuve net ir porą savaičių. Nors ir iš parduotuvės irgi išbūna apie pora 1,5 savaitės.
Padariau nusižengimą, su sūnum šiandien pietavom kavinėj. Tėčio nėra, tai sugriešijom. blush2.gif
Atsakyti
ATEINU SU ŠIOS SAVAITĖS MENIU

PIRMADIENIS

I. makaronai su pirktiniu padažu, manų košė , sumuštiniai su dešra
II. bulvių-morkų tyrė su dešra mažajam, mums brandintas kopūstų troškinys
III. azu (mėsa, bulvės, morkos, ketčupas, daug pipirų, rauginti agurkai, viskas troškinta), bulvių-morkų tyrė su mėsos kukuliu mažajam
IV. aviečių-obuolių pyragas su pienu

ANTRADIENIS

I. ryžių košė, sumuštiniai su kumpiu, sūrelis, vakarykštis pyragas
II. žirnių sriuba, , pabaigėm azu
III. daržovienė su mėsa mažajam, mums-makaronų-dešrelių-grybų tušonkė su sūrio-grietinės padažu

TREČIADIENIS

I. vakarykščiai makaronai, sūrelis, košė
II. karšti sumuštiniai, vyrui-dešrelės, bulvės, agurkai, sumuštiniai (į darbą), mažajam-daržovės su mėsa
III. atvažiavo su vaišėm draugė
IV. švilpikai su spirgučiais ir padažu

KETVIRTADIENIS

I.karšti sumuštiniai, 2 sūreliai
II. keptos bulvės, dešrelės, marinuoti, rauginti agurkai
III. vyras į darbą išsinešė jo mamos keptus blynelius su mėsa, mažius serga tai valgė tik baronkytę ir tyrelę, mes su didesniuoju išsikepėm česnakinę bagetę su pienu

PENKTADIENIS

I. kiaušinio plakiny keptas batonas, mažajam -tyrelė (dar vis serga)
II. anytos kepti blyneliai su mėsa, kruopų košė
III. pieniška makaronų sriuba su vakarykščia česnakine bagete
IV. kas ką rado šaldytuve, nes visą laiką atima mažiukas

ŠEŠTADIENIS

I. sumuštiniai, tyrelė
II. dar radom blynelių su mėsa, mažajam jau daržovės su mėsos kukuliais
III. makaronų-vištienos-daržovių apkepas
IV. užkandžiavom baronkėlėm ir sausainiais prie pieno, obuoliais

SEKMADIENIS

I. 2 sūreliai, miltiniai blynai su uogiene
II. vakarykštis apkepas, mažajam daržovės su mėsos kukuliu
III. varškės keksas (kepu jau)su pienu, kas ką ras šaldytuve, vakare negaminsiu, tik mažiukui košę išvirsiu, nes šiandien noriu pailsėt blush2.gif ax.gif

per savaitę išleista maistui apie 105.14 lt, būtų mažiau buvę, bet mažiukui pirkom tai tyreles, tai baronkėles, tai sūrelius, tai čiupus, mišinuko pakelį, nes jis sirgo infekcine liga. dar liko makaronų pakelis, ketčupo naujas didelis (perku suslavičiaus), visas batonas, 400 g faršo, konserva žvėrienos vis dar nepanaudota, grybų stiklainiukas, keli gabaliukai šoninės (šviežios), sūrio pjaustyto nepraimtas pakelis, dar keli gabaliukai šaldikly triušienos ir du užšaldyti brokoliai, nes iki buvo akcija po 3 lt. manau gerai visai apsisukom, dar savaitė iki atlyginimų, pinigėlių jau jau tik vos kapsi, suksimės kažkaip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazge1979: 31 sausio 2010 - 14:10
nu veliau paskaiciuosiu kiek man isejo per sav.
Atsakyti
Išduosiu tokią paslaptį ( nu gal ne paslaptį, gudrybę) dėl tos duonytės. jeigu matot, kad yra akcija jūsų mylimai duonytei, tai prisipirkit daugiau, grįžę namo dalį duonos užšaldykit. Laikosi puikiai. Aš taip darysiu šią savaitę, nes Cento pardėj bus akcija Vilniaus duonai, kuri vienintelė man valgoma ir svarbiausia sveikiausia. Paskui išėmę duoną palaikysit kambario temperatūroj ir duona kaip šviežia.
Atsakyti
QUOTE(Guvile @ 2010 01 31, 19:10)
Išduosiu tokią paslaptį ( nu gal ne paslaptį, gudrybę) dėl tos duonytės. jeigu matot, kad yra akcija jūsų mylimai duonytei, tai prisipirkit daugiau, grįžę namo dalį duonos užšaldykit. Laikosi puikiai. Aš taip darysiu šią savaitę, nes Cento pardėj bus akcija Vilniaus duonai, kuri vienintelė man valgoma ir svarbiausia sveikiausia. Paskui išėmę duoną palaikysit kambario temperatūroj ir duona kaip šviežia.

kurį laiką teko pagyvent svetur, tai taip lietuvišką duonytę išlaikydavom ilgiau biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Guvile @ 2010 01 31, 18:10)
Išduosiu tokią paslaptį ( nu gal ne paslaptį, gudrybę) dėl tos duonytės. jeigu matot, kad yra akcija jūsų mylimai duonytei, tai prisipirkit daugiau, grįžę namo dalį duonos užšaldykit. Laikosi puikiai. Aš taip darysiu šią savaitę, nes Cento pardėj bus akcija Vilniaus duonai, kuri vienintelė man valgoma ir svarbiausia sveikiausia. Paskui išėmę duoną palaikysit kambario temperatūroj ir duona kaip šviežia.

esu ir aš tą girdėjusi, kad svetur gyvenantys taip daro
Atsakyti
Pirmadienis:
I- vištienos kotletai, duona, rauginti kopūstai
II- dešrelės, duona, raugintas agurkas
III- keptos bulvės, dešelės, rauginti kopūstai.
Antradienis:
I-cepelinai
II-žuvies piršteliai, raugintas agurkas, duona
III- dešrelė, bulvytės fri, raugintas agurkas
Trečiadienis:
I-žuvies piršteliai, duona, raugintas agurkas.
II- kiaušinienė, rauginti kopūstai, duona.
III- riešutai, rūkyta dešra, svečiuose ledai, kava, pyragas
Ketvirtadienis:
I-puse greipfrukto
II-Barščių sriuba, pica, bananinis kokteilis, riešutai, greipfruktas.
III-kepenėlių kotletai, bulvės, rauginti kopūstai.
Penktadienis:
I-keptos bulvės, kepenėlių kotletai
II-virtinukai su mėsa, su bulvių įdaru, karšti sumuštiniai (svečiuose pas močiutę)
III-dešrelės, duona, raugintas agurkas, traškučiai.
Šeštadienis:
I-bulvytės fri, dešrelės, rauginti agurkai
II-plovas, duona, rauginti agurkai (svečiuose pas anytą)
III-virti kiaušiniai, duona, majonezas, sumuštiniai su rūkyta dešra.
Sekmadienis:
I-makaronai su faršu
II-plokštainis su vištiena (svečiuose pas mamytę)
III-bulvytės fri, virta rūkyta dešra
IV-raugintų kopūstų sriubytė su firkadelėmis ir rūkyta dešra, makaronai su faršu

Pirkta:
II-duona 2,1lt
III-cepelinai kavinėje 5,5lt
III-greipfruktai 1,15, ledai 11,99, rūkyta saliami dešra 2,13, šokoladas 2,49, riešutai 3,17. Viso: 20,93lt
IV-barščiai, pica, bananinis kokteilis kavinėje 10lt
VI-dešrelės 7,33, traškučiai 1,98, sviestas 1,89, makaronai 0,99. Viso: 12,19lt
Per savaitę išleista: 50,72
Valgiau viena pati puse savaitės, kitą pusę savaitės pusseserė atvyko, tai jau dviese buvome. Liko makaronų puse pakelio ir dešrelių apie 800g. Kepenėlės, žuvies piršteliai, faršas iš kameros. Realiai visa suma iš kavinių ir tai ką nešiausi į svečius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo deimapov: 31 sausio 2010 - 19:01
QUOTE(mazge1979 @ 2010 01 31, 15:08)
ATEINU SU ŠIOS SAVAITĖS MENIU




Tikrai grazus meniu, toks man prie sirdies 4u.gif , galeciau kraustytis pas jus pagyventi biggrin.gif
Aciu, kad priminei apie azu, labai skanu, reiks pagaminti.
Atsakyti