Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 3

o del vaikpinigiu tai irgi turi nevirsyt 525 lt vienam asmeniui , ims visas 2009 m pajamas ( viska , net ir ta dideli dekreta kur uz 126 d sumoka cia man ) as netenku 52 lt uz vyresne + 97 lt uz mazyle verysad.gif , man 150 lt yra daug unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristyyynyte: 15 sausio 2010 - 13:19
Įtariu man ir kompensacija priklausytų g.gif , nes už butą atėjo 600 lt, o kur dar kiti mokesčiai doh.gif
O kokių dokumentų reikia ir iš kur juos susirinkti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(kristyyynyte @ 2010 01 15, 13:17)
o del vaikpinigiu tai irgi turi  nevirsyt 525 lt vienam asmeniui , ims visas 2009 m pajamas ( viska , net ir ta dideli dekreta kur uz 126 d sumoka cia man ) as netenku 52 lt uz vyresne +  97 lt uz mazyle  verysad.gif  , man 150 lt yra daug  unsure.gif

Kur Jums taip sakė? blink.gif

va, pagal kokią sumą messu soc. darbuotojom skaičiavom mano šeimos pajamas:

"Tėvams, kurių vaikai vyresni nei 3 metų amžiaus, pakaks vietos savivaldybės socialinės paramos skyriuje užpildyti supaprastintos formos prašymą. Jame jie turės patvirtinti, kad per praėjusius kalendorinius metus kiekvienam šeimos nariui per mėnesį teko ne daugiau kaip 1050 Lt pajamų, atskaičius mokesčius."

paimta info iš čia finansai

kiek žinau, čia niekas nesikeitė g.gif (bent jau 2009m. gruodžio mėnesį pagal tą sumą skaičiavo)
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2010 01 15, 14:31)
Kur Jums taip sakė? blink.gif

va, pagal kokią sumą messu soc. darbuotojom skaičiavom mano šeimos pajamas:

"Tėvams, kurių vaikai vyresni nei 3 metų amžiaus, pakaks vietos savivaldybės socialinės paramos skyriuje užpildyti supaprastintos formos prašymą. Jame jie turės patvirtinti, kad per praėjusius kalendorinius metus kiekvienam šeimos nariui per mėnesį teko ne daugiau kaip 1050 Lt pajamų, atskaičius mokesčius."

paimta info iš čia finansai

kiek žinau, čia niekas nesikeitė  g.gif (bent jau 2009m. gruodžio mėnesį pagal tą sumą skaičiavo)

tai vadinasi nuo miesto priklauso , musu provincijoj 525 lt eina ( ir tam maistui nemokamam ,ir vaikpinigiams ) savivaldybei man sake , reiks eit pildyt dokumentus.
Atsakyti
QUOTE(kristyyynyte @ 2010 01 15, 13:39)
tai vadinasi nuo miesto priklauso , musu provincijoj 525 lt eina ( ir tam maistui nemokamam ,ir vaikpinigiams ) savivaldybei man sake , reiks eit pildyt dokumentus.

kad nuo jokio miesto tai nepriklauso schmoll.gif aš pildau dokumentus Panevėžio rajone, nes ten esu deklaruota. Jums reikia pasiskambinti konkrečiai į "Socialinės globos ir rūpybos skyrių" ir pasiklausti dar kartą.
Atsakyti
Nuo sausio keičiama "vaiko pinigų" - 97,5 lito arba 52 litų mokėjimo tvarka.

97,5 lito dydžio išmoka bus mokama visiems vaikams nuo gimimo iki dviejų metų, jeigu jų tėvai iš viso negaus vaiko auginimo pašalpos.

"Vaiko pinigai" nebus mokami šeimoms, auginančioms vaikus iki dvejų metų ir gaunančioms motinystės (tėvystės) pašalpą. Tačiau ši išmoka bus skirta tokioms šeimoms, jeigu jų gaunama vaiko auginimo pašalpa bus mažesnė negu 525 litai - 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį.

Visiems 2-7 metų amžiaus vaikams tokios, bet jau mažesnės išmokos - po 52 litus - bus skiriamos, jeigu pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį - 525 litai.

Nuo 8 metų "vaiko pinigai" nebebus mokami, tačiau bus taikomos kai kurios išimtys.

Vyresniems kaip 7 metų vaikams išmokos nebus skiriamos, jeigu šeima ar
bendrai gyvenantys asmenys augins vieną ar du vaikus.

52 litų dydžio išmoka bus mokama vaikams nuo 7 iki 18 metų, jeigu šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augins tris ir daugiau vaikų, o vidutinės šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį bus mažesnės kaip 525 litai.

Nemokėti "vaiko pinigų" vyresniems vaikams nutarta, nes mokyklinio amžiaus vaikus auginančios šeimos, kurių mėnesio pajamos mažesnės nei 525 litai, gauna kitą socialinę paramą: nemokamą maitinimą mokykloje, paramą mokinio reikmenims įsigyti.
Atsakyti
Ačiū, bjaurybe, už patikslinimą 4u.gif vat ir nežinojau šito pasikeitimo unsure.gif Krystynyyyte,tu buvai teisi 4u.gif

tik aš dabar nebesuprantu, ar aš gausiu savo vyresnėliui tą pašalpą -

juk būsiu vaiko auginimo atostogose. taigi už antrą vaikelį tų 97lt negausiu, o už pirmąjį 52 gausiu, jei pajamos vienam žmogui neviršys 525? ar kaip?
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2010 01 15, 14:03)
Ačiū, bjaurybe, už patikslinimą 4u.gif vat ir nežinojau šito pasikeitimo  unsure.gif Krystynyyyte,tu buvai teisi 4u.gif

tik aš dabar nebesuprantu, ar aš gausiu savo vyresnėliui tą pašalpą -

juk būsiu vaiko auginimo atostogose. taigi už antrą vaikelį tų 97lt negausiu, o už pirmąjį 52 gausiu, jei pajamos vienam žmogui neviršys 525? ar kaip?

žinok, nė velnio aš čia nesusigaudau doh.gif
Papildyta:
čia gal truputį aiškiau http://www.socmin.lt...x.php?533031094
Atsakyti
QUOTE(SilRa @ 2010 01 15, 15:03)
Ačiū, bjaurybe, už patikslinimą 4u.gif vat ir nežinojau šito pasikeitimo  unsure.gif Krystynyyyte,tu buvai teisi 4u.gif

tik aš dabar nebesuprantu, ar aš gausiu savo vyresnėliui tą pašalpą -

juk būsiu vaiko auginimo atostogose. taigi už antrą vaikelį tų 97lt negausiu, o už pirmąjį 52 gausiu, jei pajamos vienam žmogui neviršys 525? ar kaip?

man aiskino taip , as gaunu motinystes ismoka , ta kur is darbo kas men , ir mums vienam asmeniui per men virsija tuos 525 lt , tad as nebegausiu nei tu 97 lt , nei tu 52 lt . Reiks dar eit vistiek pildyt prasyma kt savaite .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristyyynyte: 15 sausio 2010 - 14:18
tai dabar suprantu šitaip: jei aš gaunu mažiau kaip 525x4 (nes bus jau 4 asmenys),tai yra 2100lt,tai po to, kai gims antras vaikelis,turėsiu teisę į tuos 52lt už vyresnėlį. o už sausį - kovą,kol vaikelis dar negimęs,aš teisės į paramą neturiu,nes mūsų pajamos didesnės už 525x3, tai yra 1575lt.

Atsakyti
o as pastebejau, kad kai dirbu maziau pravalgau nei namie tupedama doh.gif pusryciu nevalgau, kavos tik ir leku darban, vaikas valgo darzely, vyras ka nors nusiperka kelyje arba sustoja kokiam kaime kavinukej, kur pietus is sriubos ir antro patiekalo ir dar kokio sausainuko prie kompoto iki 5 litu kainuoja, tai susirenkam tik vakare ir valgom viena syki bet sociai. dar naktipieciams kokiu sumustiniu uzkandam ar ko nors.. as darbe buna kad nieko nevalgau, buna tik kavos su kokiu sumustinuku. nu bet kai namie sedziu - doh.gif kosmaras kazkoks, nuo saldytuvo nenueinu biggrin.gif tai kavos, tai sriubos, tai va dabar sugalvojau apkepa varskes issikepti. geriau jau dirbt, o tai ir kilogramai ziuriu ant pilvo lipa ir per kisene kerta biggrin.gif
Atsakyti



QUOTE(ssiimmaa @ 2010 01 15, 15:23)
o as pastebejau, kad kai dirbu maziau pravalgau nei namie tupedama  doh.gif

o mes atvirkščiai, kai išejau augint vaikiuką, daugiau gaminu namie, tai mažiau išlaidaujam. nes taip tai pusiau pusgaminiais buvom gyvi.

mes vaiko pinigų negausim, nes mažasis mano neturi 2 metų, aš gaunu motinystės pašalpą, o didesnysis viršija 7 metus.
Atsakyti