Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 3

QUOTE(Laimuske @ 2010 01 14, 12:25)
Na pasistengus ir tikrai neturint daug pinigeliu imanoma.

Pirmas dalykas - sekti akcijas.
Antras - pirkti daugiau produktu pas ukininkus ar turguje, o ne parduotuvese.
trecia - atsisakyti ne pirmo butinumo prekiu (maisto: saldumynai - juos nebrangiai galima ir namie pasigaminti esant poreikiui)
Ketvirta - stengtis pirkti is gamintojo o ne perpardavinetojo

na ir panasus dalykai
Aisku kartais sunku atsisakyti kai kuriu megstamu dalyku bet kai labai reikia taupyti tai uzsimerki ir nueini (pas mus pvz taip pernai ziema buvo). Ir issiversdavom.


Buna kartais parduotuvej susigundai kokia preke, atrodo, ai nebrangiai pasiimsiu..kita karta vel tas pats, ir taip iseina tie pinigeliai, o paskui neaisku, kur jie dingo. Tai dazniausiai pries perkant dabar pagalvoju ar man tikrai tos prekes reik, nesvarbu saldumynai ar siaip koks daiktelis, ar galiu be jo issiverst, sutaupyt ta lita kita ir dazniausiai ta preke gula atgal i lentyna bigsmile.gif

O mes verciames is vienos nedideles algos, kuri iskart suskirstoma nuomai, mokesciams, benzinui, maistui , dar jei keli litai lieka smulkioms islaidoms ir viskas ir taip iki kitos algos tempiam. Bet kadangi nedirbu, tai turiu daug laiko virtuvej pasisukiot, daugiau gamint, nes nieko jau pagaminto neperkam. BUna MB vakare atidaro saldytuva, nori ka nors uzkast, sako nieko valgyt neturim, nes nieko tokio greito nera. Sakau, turim, bet reik pasigamint doh.gif Ir is tiesu, kartais net kaip kokia atrakcija buna, tilpt ta savo nustatyta limita, stengies ka nors sugalvot, kad butu ir skanu ir pigu ir sumos nevirsytum rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(denite @ 2010 01 14, 13:44)
O mes verciames is vienos nedideles algos, kuri iskart suskirstoma nuomai, mokesciams, benzinui, maistui , dar jei keli litai lieka smulkioms islaidoms ir viskas ir taip iki kitos algos tempiam. Bet kadangi nedirbu, tai turiu daug laiko virtuvej pasisukiot, daugiau gamint, nes nieko  jau pagaminto neperkam. BUna MB vakare atidaro saldytuva, nori ka nors uzkast, sako nieko valgyt neturim, nes nieko tokio greito nera. Sakau, turim, bet reik pasigamint doh.gif Ir is tiesu, kartais net kaip kokia atrakcija buna, tilpt ta savo nustatyta limita, stengies ka nors sugalvot, kad butu ir skanu ir pigu ir sumos nevirsytum rolleyes.gif

drinks_cheers.gif
Pas mus tas pats tik dar galiu patarti į parduotuvę eikit su sąrašu ir eikit pro tas prekias kurių reikia o ne per visas lentynas, tada mažiau pagundu ir nupiktų niekučių mirksiukas.gif
O jei yra laiko namie gaminti yra tikrai pigiau ir netgi sveikiau nei kad greiti pusfabrikačiai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(astulle @ 2010 01 14, 15:33)
drinks_cheers.gif
Pas mus tas pats tik dar galiu patarti į parduotuvę eikit su sąrašu ir eikit pro tas prekias kurių reikia o ne per visas lentynas, tada mažiau pagundu ir nupiktų niekučių  mirksiukas.gif
O jei yra laiko namie gaminti yra tikrai pigiau ir netgi sveikiau nei kad greiti pusfabrikačiai  ax.gif


Einu ir su sarasiuku dazniausiai, bet vistiek buna kartais akys uzkliuva uz ko nors, o tada jau valios isbandymai prasideda, na bet visai neblogai sekasi atsispirt biggrin.gif
o su visokiais pusfabrikaciais, parduotuvinem misrainytem ilgai tikrai neisgyvenciau, nes taaip pradeda skrandi skaudet blink.gif reik sriubos, reik naminio maisto ir viskas ax.gif


Atsakyti
QUOTE(denite @ 2010 01 14, 14:44)
Buna kartais parduotuvej susigundai kokia preke, atrodo, ai nebrangiai pasiimsiu..kita karta vel tas pats,
Ir is tiesu, kartais net kaip kokia atrakcija buna, tilpt ta savo nustatyta limita, stengies ka nors sugalvot, kad butu ir skanu ir pigu ir sumos nevirsytum rolleyes.gif

as jau nebesigundau schmoll.gif einu i parde tik su sarasu .

taip ,ir as savaitei limita turiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Laimuske @ 2010 01 14, 09:26)
As tai perku, kad ir pigiausius vaflius ar kokie patinka


Jei kam idomu, galesiu dar smulkmenu visokiu parasyt  ax.gif

aš perku tuos plonus apvalius

tai jūs savaitės meniu įmeskit, tikrai smalsu, kaip su 50 lt galima tilpt į savaitę. čia tikrai menas ir dar vertas pagarbos. aš taip nemoku blush2.gif matyt tik dėl to, kad galiu leist daugiau

QUOTE(meskute231 @ 2010 01 14, 10:54)

nu ir negėda prisipažint kad pasiimu ir siuntas iš programos "Maisto tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa 20xxm."
vat ir šiandien eisiu susitvarkyt dokumentų

o ir ko čia turi būt gėda. sako duoda imk, muša bėk. šaunuolė, aš ir eičiau. valdžia iš mūsų irgi viską baigia išlupt.

QUOTE(denite @ 2010 01 14, 14:44)
kaip kokia atrakcija buna, tilpt ta savo nustatyta limita,

vat man čia tikrai atrakciją, kuria dar nelabai užkrečiu savo vyrą. o reikėtų. žinodama, kad pajamos sumažės, po truputį mėginu taupyt. nors seniau, kai gyvenau viena su sūneliu, 800 litų užteko ir butui ir maistui ir mokslams, ir pramogoms. buvau labai taupi, o mano b taupyt nemoka, jis viską išsileidžia, todėl iš jo sąskaitos mokam paskolas, patarnavimus, už telefonus, dažnai pila benziną, taip kad jo pinigų mažai lieka maistui, tada jis mažiau ir perka visko. mes valgom visko, ko norim, bet man jau baisu, kad per daug maistui išleidžiam. oi per daug.


čia kažkuri mamytė rašė apie mažą dukrytę. aš ir pirkdavau triušieną, veršieną, bet l. brangu. nors pamėgink pavažiuot į užmiestį, kaime žmonės triušius pigiau parduoda, aš rasdavau 5-7 kg triušį už 60-70 lt(nerealu, bet taip yra). kažkur nuo 9-10 mėnesių pradėjau pirkt liesą brangiausią kiaulienos arba jautienos faršą ir daryt įvairius kukulaičius, pvz mėsa, tarkuotos morkos, ryžių miltai; mėsa, tarkuotos morkos, virti ryžiai ir t.t. kukulių pridarau visai savaitei, užšaldau, per dieną suvalgo 2-3 kukulius. pigiau išeina. aišku gydytojai prieš visokias kiaulienas ir jautienas, bet nemanau, kad taa mėsa yra bloga. aš esu prieš veršieną, nes tai nesubrendus mėsa. na aš tokia.
Atsakyti
ir as noreciau tos maisto siuntos , bet man neduoda jos !!! o ten visai gerai ir cukrus , ir miltai ,ir kondensuotas pienas , ir kruopos , dribsniai , jau kiek pirkt nereikia ! tikrai buciau labai patenkinta jei ta maista gauciau smile.gif ir jokia cia negeda , viska imciau ka tik uz dyka duotu drinks_cheers.gif
Papildyta:
tai cia as maza dukryte turiu , bet kudikui man taupyt neiseina , kitose srityse verziu dirzus , bet mazajai nepritaupysi - norisi kuo geriausia ! visko reik ir sauskelniu "pampers" ir misinuku "aptamil2" (nes tik sis tinka) dar mp maitinu thumbup.gif mesyte tik gera ir gryna - farso jai neperku ( kiaulienos dar visgi neduodu ), ir vaisiniu tyreliu , ir sausainuku , ir banana koki ax.gif tai juros vandeni nosytei , tai dantenom tept kamistada, zuvu taukai vaikams ir t.t .... na tokia persvara gaunasi smile.gif
Papildyta:
Mano vyresnioji vakar paprase ,kad taupykle jai nupirkciau , nori taupyt pinigelius smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristyyynyte: 14 sausio 2010 - 16:03
Pavyzdys kaip išsiversti maždaug su 50lt savaitei:

Namuose turim bulviu, aliejaus, visokiu prieskoniu, margarinas, kava ir arbata (čia pagrindas). Bulves parsivežam iš kaimo, kiti dalykai perkami kartą per mėnesį ar rečiau.

Perkama: 2kg farso (apie 20lt); 1kg vištienos sparnelių (apie 6lt); 1kg raugintų kopūstų (apie 2lt); 0,3kg parūkytų dešrelių (apie 4lt); duonytę kepam patys (savikaina 1-1,5lt); daktariška dešra sumuštinukam (apie 6lt), pakelis pieniškų dešrelių ( 6lt), kiaušiniai (4lt).

Galiu iš karto pasakyti pusryčiai pas mus beveik kas dieną tas pats: sumuštiniai + kava ar arbata.

Pietūs: Kotletukai (1kg faršo+pora kiaušinių+riekelė baltos duonos). Mums dviems tokios porcijos užtenka dviem trim dienom; valgom su bulvytėm.
Vakarienė: Raugintų kopūstų sriuba (kopūstų 0,5kg+bulvytės+rūkytos dešrelės gabaliukai (kad sočiau būtų)+prieskoniai). Irgi sriubytė verdama keliom dienom.
Pietūs: Vieną dieną valgome virtas pieniškas dešreles.
Pietūs: Kepti vištienos sparneliai (marinuota su daug prieskonių, nes mėgstam aštriau). Vėl visas kilogramas porai dienų.
Pietūs: iš likusio faršo pagal norą. Galima daryti įvairius dalykus. Apkepti su prieskoniais ir kokiu padaru (tokią košę darau) ir valgom su bulvytėm. Galima nupirkti pakelį makaronų (pora litų) ir sumaišyti su jais. Galima vėl kotletukų iškept. Dar jei turiu namuose miltų tai darau koldūniukus (maniškis tik naminius ir valgo)
Iš likusio rauginto kopūsto maniškis padaro labai skanias salotas su svogūniuku ir trupučiu aliejaus.

Nu čia maždaug, panašus meniu pas mus šią savaitę.

Papildyta:
[quote=mazge1979,2010 01 14, 16:35]
aš perku tuos plonus apvalius

Ir su plonais tais galima padaryt. Dar paprasčiau sakyčiau. Sudedat ant vaflio faršą su visais priedais. uždengiat kitu lakštu ir supjaustot į keturias dalis. Pamirkot kiaušinyje ir taip pat į keptuvę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laimuske: 14 sausio 2010 - 16:31
QUOTE(kristyyynyte @ 2010 01 14, 17:01)
ir as noreciau tos maisto siuntos , bet man neduoda jos !!! o ten visai gerai  ir cukrus , ir miltai ,ir kondensuotas pienas , ir kruopos , dribsniai , jau kiek pirkt nereikia ! tikrai buciau labai patenkinta jei ta maista gauciau  smile.gif  ir jokia cia negeda , viska imciau ka tik uz dyka duotu  drinks_cheers.gif
Papildyta:
tai cia as maza dukryte turiu , bet kudikui man taupyt neiseina , kitose srityse verziu dirzus , bet mazajai nepritaupysi - norisi kuo geriausia ! visko reik ir sauskelniu "pampers" ir misinuku "aptamil2" (nes tik sis tinka) dar mp maitinu  thumbup.gif  mesyte tik gera ir gryna - farso jai neperku ( kiaulienos dar visgi neduodu ), ir vaisiniu tyreliu , ir sausainuku , ir banana koki  ax.gif  tai juros vandeni nosytei , tai dantenom tept kamistada, zuvu taukai vaikams ir t.t ....  na tokia persvara gaunasi  smile.gif
Papildyta:
Mano vyresnioji vakar paprase ,kad taupykle jai nupirkciau , nori taupyt pinigelius  smile.gif

toa maisto siuntos gera paramai šeimoms (su mumis uošvienė kartais pasidalindavo savo siuntinuku) thumbup.gif
kai mano vaikutis dar valgė spec. jam virta maista tai man gydytoja buvo sakiusi kad tinka bet kuri leisa mėsa, tai mano vaikiukas valgydavo liesa kiaulienos dalį, vištieną ir kalakutieną o nuo metų jis pradėjo valgyti viska su mumis kartu
man irgi norisi irgi į mažesnę suma tilpti nei dabar telpu, bet vis nesugebu pigaus meniu susigalvoti ir jo laikytis vis užsimanau ko nors kito nei suplanuota, šiaip iš esmės taupymo prasme pažanga yra nes seniau dviems reikdavo 800lt o dabar trims 600-620lt o tuoj baigsis mano dekretas ir teks kol darba susirasiu prasimaitinti už 300lt, tada bus labai liūdna, bet išgyvensim kaip nors...

mergaitės jus esat labai geros mokytojos taupymo tema, nes viską išbandot pirmiausia savo "kailiu" thumbup.gif ačiū jums visoms už gera pavyzdį drinks_cheers.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(savitre @ 2010 01 14, 19:09)

kai mano vaikutis dar valgė spec. jam virta maista tai man gydytoja buvo sakiusi kad tinka bet kuri leisa mėsa, tai mano vaikiukas valgydavo liesa kiaulienos dalį, vištieną ir kalakutieną o nuo metų jis pradėjo valgyti viska su mumis kartu


aš ir seniai duodu tokią mėsytę, šiaip labai anksti viską pradėjau duot, o dabar valgom daugiausia kartu su mažuoju, tik pietūs jo jau dažniau atskiri, o taip ir blynus, ir košes duodu, ir kiaušinienę nuo 10 mėnesio, sriubytes, varškės apkepą, sumuštinius, ypač šlapiankę mėgsta, parduotuvėj nepraeinam. aišku vaisius, daržoves, ko tai nevalgo jau tyrelių, tik po pusę stiklainiuko, nusprendžiau nepirkt kurį laiką ir pradėjo spjaut jogurtą. nelabai gerai, nes pieno negeria, mišinio nė į burną, tai tą kompensuoju įvairiom piene virtom košėm.
Atsakyti
kadangi pradejau rasytis islaidas , cekius rink ,tai informuoju kad per savaite isleidau 77.20 lt smile.gif vien maistui sau ir vyresnei dukrai g.gif , neskaitant kitu prekiu - buitiniu ,batu , mazosios dukrytes viso maisto,pampersu ir pan., toliau i sia suma 77.20 lt ieina ir zuvies file (pangasiju) , vistienos ketvirciai, zalias kiaulienos kumpis , vistien files, farsas, varske, sureliai ,bananai, truputis pigiu sdaldainiu, kinderis, pomid.padazas , majonezas, ferment.suris, aisku duona, batonas , kiausiniai,pienas.

Beje, is visos sitos sumos praejus savaitei saldykli dar like vistienos ketvirciai , kiaulienos kumpis ax.gif tad jau jie ieis i kt savaites meniu. Norint labai galejau ir mazesnei sumoj apsiribot , sita pamaciau perzvelgus savaites prekes.

ten cukraus, makaronu,kruopu,aliejaus, dribsniu nuo anksciau turiu , o darzoves - bulves , morkos , burokelius vezames is kaimo 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristyyynyte: 14 sausio 2010 - 21:14
geras dalykas man susirašyt ką kur už kiek pirkus bigsmile.gif padeda kainas įsiminti dažnai naudojamų produktų, ir šiaip matosi kur pinigai išeina ... o galėtų ir pasilikti, man tik MB reik perauklėt, nes iš jo parneštų čekių daug kur galima pataupyt....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikoleta: 14 sausio 2010 - 21:29
o jau kokios aktyvios siandien musu taupuoles 4u.gif 4u.gif
saunuoles mirksiukas.gif 4u.gif
aciu uz info apie vafliukus. 4u.gif
butinai itrauksiu i kitos savaites meniu mirksiukas.gif
kaip saunu kad sitaip issiverciat su tokiom minimaliom sumom rolleyes.gif
as taip pat gaunu tuos maisto davinukus. tikrai geras dalykas thumbup.gif
tik va kad mums dazniausiai kruopos tenka unsure.gif
o mes visiskai nekruopiniai schmoll.gif tai jei seimai sugalvoju ka nors is kruopu tai paskui pati dazniausiai jas ir valgau doh.gif
siaip tai kruopas dazniausiai mociutei verdu su kokia mesyte kad jai butu lengviau sukramtyt, bet kiek ji ten tevalgo tai vienas juokas rolleyes.gif
vat gaila kad nera taupuoles kuri irgi neturetu kaimo ir pas ja butu mazdaug toks kaip mano burys valganciuju rolleyes.gif
butu idomu pasidalint mintimis mirksiukas.gif
o dabar mazdaug ziuriu i bjaurybe blush2.gif
jos keli vaikiukai ir nebe tokie pipirai, be to ir meniu jos ivairus ir matosi kaip sukasi virtuveje mirksiukas.gif
tik va kur man gaut kaima? doh.gif mirksiukas.gif
bliamba kaip pasitaupytu... rolleyes.gif lotuliukas.gif
Atsakyti