Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

sveikutės,ar priimsit naujiokę? smile.gif aš irgi pimą maitinau iki 1m,antrą vis dar tebemaitinu,tuoj bus 1m3mėn gal kuo padėt kam galėsiu smile.gif Palmadi,man apkramtytiems speneliams labai "Garmastan" tepaliukas padėjo,greit odytė atsistatydavo ir žyst iškart esant reikalui galima duot..mes irgi su pilviuku iki 4mėn labai kankinomės,tai espumizanas draugas buvo,o normalei maitintis dar ilgai negalėjau,nes matyt jautrus vyriukas buvo..beja rašei,kad valgydamas greit užmiega,mam irgi su pirmu taip buvo,bet greit praėjo..dėl atpylimo,mano mažai atpylinėdavo,bet girdėjau,kad reikia dažnai duot atsirūgt,ir maitinimo padėtį atrast...atleiskit,dar nemoku cituot blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(tutii @ 2010 01 24, 23:14)
sveikutės,ar priimsit naujiokę? smile.gif aš irgi pimą maitinau iki 1m,antrą vis dar tebemaitinu,tuoj bus 1m3mėn gal kuo padėt kam galėsiu smile.gif Palmadi,man apkramtytiems speneliams labai "Garmastan" tepaliukas padėjo,greit odytė atsistatydavo ir žyst iškart esant reikalui galima duot..mes irgi su pilviuku iki 4mėn labai kankinomės,tai espumizanas draugas buvo,o normalei maitintis dar ilgai negalėjau,nes matyt jautrus vyriukas buvo..beja rašei,kad valgydamas greit užmiega,mam irgi su pirmu taip buvo,bet greit praėjo..dėl atpylimo,mano mažai atpylinėdavo,bet girdėjau,kad reikia dažnai duot atsirūgt,ir maitinimo padėtį atrast...atleiskit,dar nemoku cituot blush2.gif


Sveika! 4u.gif
Kad lyg ir atsirugsta, poto dar ir atpilti gali... kad springsta karstais tai man visai nepatinka, gydytoja sako cia del atpilinejimo...
Paskutini karta pamacius vienos kruties spieneli liepe kelias dienas kruties neduot, uzgydyt, o pienuka nutraukt. Taip ir padariau.. na ir lyg graziai taip valge, neskausmingai, tik viena sekunde astra skausma pajutai - ir puse spenelio nugrauzta doh.gif . Jau ir pozas vis keiciu, kad skirtumo schmoll.gif . ir mes kai valgyt norim - tai klykiam.. isimu kruti kad is naujo apziotu - klyksam, ka daryt unsure.gif
O su tuo nutraukinejimu isvis jauciuosi blogai, kad vaikui kruties neduodu verysad.gif
Atsakyti
Mamytes reikia jusu patarimo. Tokia ta musu istorija maitinimo, suneliui 1,5 men. gime po CP, primaitino ji is buteliuku, lygonineje kruties ne kaip nenorejo imti, vis muistidavo galva ir rekdavo. Buvau labai uzsispyrus, norejau maitinti krutimi, is lygonines mus israse su 480 g. nukritusio svorio jokiu misinuku neduodavau. Namuose ismokom imti kruti. Vaikas buvo miegalius, galejo miegoti po 5 val. tai zadindavau pamaitinti, nakti kelesi pats viena, du kartus. Prie kruties visada uzmigdavo, as maniau prisivalgo ir uzmiega. Kai jam sukako menesiukas nuejome pas gydytoja svertis, tai pasirodo mes net neatgavome savo gimimo svorio iki jo truko 220 g. Gydytoja liepe maitinti is abieju krutu, taip ir dariau po savaites pasisverem plius 140 g. tada gydytoja liepe primaitinti misinukais, sake kad mazai labai priauga. Laba nenorejau to daryti. O musu mazylis pavalgo, uzmiega prie papulio ir po pusvalandzio verkia vis galvojome kad pilvuka pucia ir duodavom vaistuku, jis aprimdavo trumpam ir vel tas pats. Jau antra diena primaitinu misinukais, nusipirkau elektrini pientrauki tai pienuka istraukia per abi krutis tik 50 ml. Siandien rekordas buvo 70 ml. nakti valgom is papulio dazniausiai is vieno ir uztenka pienuko. Misinuko per viena karta suvalgo 60 ml. Esu visai pasimetus, antradieni eisime sveris vel, ziuresime kiek per savaite priaugome. Is vienos puses labai noriu maitinti MP ir is vienos kruties, o is kitos puses vaiko alkano nelaikysi. Labai laukiu jusu patarimu.
Atsakyti
QUOTE(Tubli @ 2010 01 31, 22:49)
Mamytes reikia jusu patarimo. Tokia ta musu istorija maitinimo, suneliui 1,5 men. gime po CP, primaitino ji is buteliuku, lygonineje kruties ne kaip nenorejo imti, vis muistidavo galva ir rekdavo. Buvau labai uzsispyrus, norejau maitinti krutimi, is lygonines mus israse su 480 g. nukritusio svorio jokiu misinuku neduodavau. Namuose ismokom imti kruti. Vaikas buvo miegalius, galejo miegoti po 5 val. tai zadindavau pamaitinti, nakti kelesi pats viena, du kartus. Prie kruties visada uzmigdavo, as maniau prisivalgo ir uzmiega. Kai jam sukako menesiukas nuejome pas gydytoja svertis, tai pasirodo mes net neatgavome savo gimimo svorio iki jo truko 220 g. Gydytoja liepe maitinti is abieju krutu, taip ir dariau po savaites pasisverem plius 140 g. tada gydytoja liepe primaitinti misinukais, sake kad mazai labai priauga. Laba nenorejau to daryti. O musu mazylis pavalgo, uzmiega prie papulio ir po pusvalandzio verkia vis galvojome kad pilvuka pucia ir duodavom vaistuku, jis aprimdavo trumpam ir vel tas pats. Jau antra diena primaitinu misinukais, nusipirkau elektrini pientrauki tai pienuka istraukia per abi krutis tik 50 ml. Siandien rekordas buvo 70 ml. nakti valgom is papulio dazniausiai is vieno ir uztenka pienuko. Misinuko per viena karta suvalgo 60 ml. Esu visai pasimetus, antradieni eisime sveris vel, ziuresime kiek per savaite priaugome. Is vienos puses labai noriu maitinti MP ir is vienos kruties, o is kitos puses vaiko alkano nelaikysi. Labai laukiu jusu patarimu.

man atrodo dažnink papulio davimą,ar bent nusitraukinėk dažniau,kad daugiau jo pasigamintų,o žindant jei snūsta pabudink,nusitrauki nedaug turbūt dėl to,kad nervuojies,tai suprantama..jei jau nuspresi duot ir mišinuko,tai damaitink ir papės,keisk ir žiūrėk kiek priaugat..man abu berniukai buvo apžoriukai,tai neturėjau panašių bėdyčių,laikykis,linkiu stiprybės ir kuo daugiau priaugtų gramiukų smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Palmadi @ 2010 01 25, 16:41)
Sveika!  4u.gif
Kad lyg ir atsirugsta, poto dar ir atpilti gali... kad springsta karstais tai man visai nepatinka, gydytoja sako cia del atpilinejimo...
Paskutini karta pamacius vienos kruties spieneli liepe kelias dienas kruties neduot, uzgydyt, o pienuka nutraukt. Taip ir padariau.. na ir lyg graziai taip valge, neskausmingai, tik viena sekunde astra skausma pajutai - ir puse spenelio nugrauzta  doh.gif . Jau ir pozas vis keiciu, kad skirtumo  schmoll.gif . ir mes kai valgyt norim - tai klykiam.. isimu kruti kad is naujo apziotu - klyksam, ka daryt  unsure.gif
O su tuo nutraukinejimu isvis jauciuosi blogai, kad vaikui kruties neduodu  verysad.gif

tikrai pabandyk tą tepaliuką,man labai padėjo,nes pirmą męnesiuką vos ne ištisą parą tekdavo žindyt doh.gif dar man daktarytė pažindžius liepdavo speniuką pieniuku aptept ir leist oru pakvėpuot,tai ir gerai..net nežinau,kitos mamos antspenį naudoja,dėl nugraužimo vis geriau nei nutraukinėt,artimesnis ryšys..o tai gerai priaugat atpylimėdami?mano bendradarbės vaikiukui sakė reikėjo kažkokių gerų bakterijų duot,bet čia daktarytė turėtų nusprest..
Atsakyti
QUOTE(Tubli @ 2010 01 31, 23:49)
Mamytes reikia jusu patarimo. Tokia ta musu istorija maitinimo, suneliui 1,5 men. gime po CP, primaitino ji is buteliuku, lygonineje kruties ne kaip nenorejo imti, vis muistidavo galva ir rekdavo. Buvau labai uzsispyrus, norejau maitinti krutimi, is lygonines mus israse su 480 g. nukritusio svorio jokiu misinuku neduodavau. Namuose ismokom imti kruti. Vaikas buvo miegalius, galejo miegoti po 5 val. tai zadindavau pamaitinti, nakti kelesi pats viena, du kartus. Prie kruties visada uzmigdavo, as maniau prisivalgo ir uzmiega. Kai jam sukako menesiukas nuejome pas gydytoja svertis, tai pasirodo mes net neatgavome savo gimimo svorio iki jo truko 220 g. Gydytoja liepe maitinti is abieju krutu, taip ir dariau po savaites pasisverem plius 140 g. tada gydytoja liepe primaitinti misinukais, sake kad mazai labai priauga. Laba nenorejau to daryti. O musu mazylis pavalgo, uzmiega prie papulio ir po pusvalandzio verkia vis galvojome kad pilvuka pucia ir duodavom vaistuku, jis aprimdavo trumpam ir vel tas pats. Jau antra diena primaitinu misinukais, nusipirkau elektrini pientrauki tai pienuka istraukia per abi krutis tik 50 ml. Siandien rekordas buvo 70 ml. nakti valgom is papulio dazniausiai is vieno ir uztenka pienuko. Misinuko per viena karta suvalgo 60 ml. Esu visai pasimetus, antradieni eisime sveris vel, ziuresime kiek per savaite priaugome. Is vienos puses labai noriu maitinti MP ir is vienos kruties, o is kitos puses vaiko alkano nelaikysi. Labai laukiu jusu patarimu.

Visaką galima sutvarkyt mirksiukas.gif
Labai gerai per savaitę priaugo- 140- daug.
Jei maitinsit mišinuku- greičiausias kelias nebemaitinti pačiai. Naudos iš jo mažai.
Pati turit pienelio- tai pats geriausias pasaulyje dalykas kokį galite duoti savo vaikui.
Nusitraukimas- NIEKADA nerodo tikrojo pieno kiekio.
Žindyti pradedama, kai pastebimi alkio signalai:
kūdikis žiojasi
kaišioja liežuvį, tartum apsilaižo
prasideda seilėtekis
čiulpia kumštelius
sukioja galvą iš vienos pusės į kitą, ieškodamas krūties
verčiasi ir riečiasi į maitinimo padėtį
jo verksmas yra paskutinis desperatiškas pranešimas "Noriu valgyti..."
Iki verksmo nesusijaudinusį kūdykį lengviau pridėti prie krūtinės ir jo žindymas yra kokybiškesnis.
MP gausina:
Išimtinis žindymas,- neribojamas laikas- leidžiama žysti kada vaikas nori ir kiek nori, (net jei miega su papuliu burnoj ir karts nuo karto patraukia)
Naktinis žindymas
Miegojimas kartu
Nešiojimas
Odos kontaktas (kad maitinant liestų rankutėmis- be pirštinyčių mamą, miegojimas kartu, maudymasis kartu, t.y. kuo daugiau odos kontakto)
Po maitinimo stimuliavimas krūties. Tikslas -stimuliuoti, kad pieno daugiau gamintųsi. (ne kiekis svarbu)
Mažina MP:
Čiulptukas, papildomi skysčiai (arbatėlės, mišinukai), ribojimas prie krūties, nemaitinimas naktim.
Papildo mažinimas:
Sumažinti bendrą duodamo per 24val. papildo kiekį 50ml
Šis kiekis gali būti paskirstytas tarp kelių maitinimų, pvz., sumažinkite 5 maitinimus po 10ml; arba 2 maitinimus po 25 ml.
Mažinkite papildo kelias sekančias dienas.
Jei kūdikis savo elgesiu rodo, kad jam užtenka maisto, po savaitės priauga ~125g (svarbu, kad auga) ar daugiau, vėl tiek pat sumažinkite papildo. Jei vaikas rodo alkio ženklus, ir jei nepriauga svorio savaitės pabaigoje, nemažinkite papildo- tą patį kiekį duokite dar vieną savaitę.
jei kūdikis ir toliau rodo alkio požymius ir vėl nepriaugo svorio per kitą sav., vėl padidinkite papildo iki tiek, kiek jo buvo iki sumažinimo.
Dauguma renkasi duoti papildą vieno maitinimo metu, o kitus maitinimus neprimaitinti. Dažnai įprasta žindyti be papildo anksti dieną ar naktį, kai krūtyse jaučiamas pilnumas, ir duoti papildo antroje dienos pusėje. Kitas įprastas būdas papildyti kiekvieno maitinimo metu.
SKAIČIAVIMAS: 150ml vienam kilogramui svorio PER DIENĄ, arba tą patį kiekį, kurį duodavot. Kai tik pieno kiekis ima didėti- pradėti mažinti dirbtinio maisto kiekį po 50ml kasdien.
Stebėti vaiko svorį ir šlapinimąsi, kad įsitikintumėt, jog ji gauna pakankamai pakankamai pieno.
Jei gauna neužtektinai- nemažinkite dirbtinio maisto kiekio kelias dienas.
Šlapinimasis ir tuštinimasis:
Tai g.b. kasdieninio maisto suvartojimo indikatoriai.
Dažnas šlapinimasis 6 ar daugiau šlapi vystyklai per dieną, šviesus skaidrus šlapimas, rodo, kad pieno vaikas gauna užtektinai. Kadangi MP gerai įsisavinamas ir lengvai virškinamas g.b. nesituštinimo iki 7-10 parų. Dirbtinai maitinamų vaikų išmatos gausesnės ir tirštesnės, nei maitinamų MP. Kai pieno gausėja- išmatos tampa minkštesnės, panašesnės į žindomų kūdikių.
Sėkmės 4u.gif Lauksiu žinių kaip sekasi, o sektis turi 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Tubli, visada gali pasiskambint mama-mamai konsultantėm www.pradzia.org 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 31 sausio 2010 - 22:48
4u.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytės. labai norėčiau kuo ilgiau maitinti kūdikį savo pieneliu.
Auginu jau ne pirmą vaikelį. Ir vis nepavykdavo išmaitinti tik savo pienu. Dabar sūneliui jau 4 savaitės. Visą šį laiką sėdžiu su juo neatitraukdama nuo krūties. Bėda ta, kad pažindęs 5-7 min. jis užsnūsta, arba nustoja žįsti. Sakyčiau, kad užteko ir dėl to nustojo. Tačiau paguldytas į lovelę iš karto pradeda muisttytis ir stenėti, kol nepaimi ant rankų. Ant rankų vėl snaudžia, arba pradeda verkti ir nuraminti galima tik davus krūtį. Ir taip be perstojo. Ant rankų ir ant rankų. Turiu dar 13 mėn. dukrytę, tai jai dėmesio visai nelieka. Aš sėdėsiu su juo kiek reikės, bet ar normalu, kad jis net valandos nepamiega, jei nėra ant rankų. Jau net naktį, kad nors kiek pamiegočiau vyras pasiėmęs ant rankų laiko. Jei tik paguldome, kad ir šalia, tai labai greitai pradeda muistytis ir verkti. Aš vis įtariu, kad mažokai pas mane to pieno. Tačiau sakyčiau, kad ir to neišžinda. Vyresnioji mergaitė vis verkdavo. Prieš valgį verkdavo, po valgio vėl rėkdavo ne savo balsu, kol išsiaškinome, kad žarnyne trūksta gerųjų bakterijų, tai kai pradėjome gerti, tai apie pusę metų susitvarkė. Nenoriu galvoti, kad sūneliui kažkas panašaus. Bet jei viskas gerai, tai ko jis toks neramus. Siūlau žinduką, tai žiaukčioja, niekaip nenori imti. Dabar jau diegliukai prasidėjo. bet ar būna, kad diegliai visą dieną kankintų?


Atsakyti
Joruge, problema gali buti visai nesusijusi su pienu. jus tikites, kad kudikis miegos vienas, o kudikis tikisi, kad bus su mama, jis priprates jausti jusu kvapa, siluma, girdeti sirdies ritma. paguldytas i lovyte jis yra atskiriamas nuo jam iprastu, sauguma ir nusiraminima teikianciu dalyku, todel ima nerimauti, sauktis mamos.

viena is galimu iseiciu - patogi naujagimiams pritaikyta nesiokle, galbut vaikjuoste ar slingas, kur kudikis galetu pavalgyti ir pamiegoti, o jus turetumete laisvas rankas ir galetumete pasirupinti kitais vaikais.
Atsakyti
Pritariu ragnez

Jeigu vaikiukas yra neramus ir ant mamos rankų, muistosi kai valgo, galima įtarti, kad kažkas yra negerai, bet jūsų lelius ant rankų yra ramus, snaudžia. Iš to išaugama wink.gif. Vaikučiui ir jums manau būtų geriau, jeigu sugalvotumėt, kaip patenktinti jo poreikius nenuskriaudžiant mažosios. Gal reikia pagalbos iš šono, nešioklė taip pat būtų gerai išeitis.
Atsakyti
man atrodo,kad mamytės reikia,nes ir maniškis labai reiklus,mažiukas dieną dar būdavo pamiega lovoj,o naktim dar ir dabar žygiuoju,lova-lovytė,galiu visą naktį vaikščiot,dar dantukai turbūt lenda,nes irzlesnis,o mamytės labai didelis poreikis man atrodo aprims,kai baigsiu žindyt..o kad mažutei dėmesio reikia,tai normalu įsivaizduoju,kaip tau širdutę sopa,man ir taip buvo,tik mano jau gudresnis 4m buvo,gal tetukas tegul labiau pamyluoja,arba pasimainydami,stiprybės tau..
Atsakyti
mano vaikiukas daznokai maitinimo pabaigoje su papu burnytei pradeda muistytis...jis judrus yra, as ir nepagalvojau lad tai gali reiksti kad kazkas negerai... g.gif . o kas gali buti? unsure.gif

ir dar man kyla klausimas vis del nutraukinejimo, po maitinimo, reikia ar ne??? nes as suprantu jei nutrauksiu - daugiau gaminsis.. bet is kitos puses palikau pienuka - bedu gavau... ir kur tiesa? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Palmadi @ 2010 02 01, 17:44)

Juk pati maitini. Ar buteliuku???
Nutraukinėsi- daugiau gaminsis. Jei to nereikia- nutraukinėjimas netikslingas, o tik žalingas bus.
Jie maitini pabaigoj muistosi, tai gal nori keist padėtį,- atsirūgt ir t.t.
Atsakyti