Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(laurx @ 2010 01 17, 18:11)
*Sveriu visada su tomis paciomis svarstyklemis, turiu nusipirkus specialiai kudikiams  smile.gif .
** Per pirmas dienas numetem 190g t.y., 3190g.
*** Nustaciau pasverus, kaip minejau su spec. kudikiams svarstyklem.
**** Maziuke visada buvo sveika, nesirgo  smile.gif .
***** Tustinimosi turinys ir spalva nepasikeite. Tustinasi dazniau, bet po nedaug.
Pritariu, kad misinukas ne iseitis, del to pirmiausia ir noriu issiaikinti priezastis dek ko maziuke nepriauga nei kiek svorio. Stebesiu ja dar pora savaiciu, tikiuosi, kad nors 100-200g priaugs  unsure.gif .

Dukrytės svorio vidurkis geras 4,5mėn - 691g
Neaišku, dėl kokios priežasties krenta svoris. Juk maitinat pati, nieko papildomo neduodat (labai gerai, kad neduodat čiulptuko) maitinat pagal poreikį- kiek nori ir kada nori. Rašot, kad dažnai valgo- būtinai dažnai duokit- taip mergytė "užsakinėja" pienuką, gal dar vienas augimo šuolis g.gif
Dar variantas- maitint ir naktį (jei miega nuo 21-4/5) tai kokią 1-2 val miegančiai pasiūlyt krūtį (naktį ir paryčiais pienukas riebiausias) mirksiukas.gif
Gal pasidarė aktyvesnė? Daugiau vartosi? Gal daugiau energijos reikalauja pasaulio pažinimas. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 01 17, 19:42)
Dukrytės svorio vidurkis geras 4,5mėn - 691g
Neaišku, dėl kokios priežasties krenta svoris. Juk maitinat pati, nieko papildomo neduodat (labai gerai, kad neduodat čiulptuko) maitinat pagal poreikį- kiek nori ir kada nori. Rašot, kad dažnai valgo- būtinai dažnai duokit- taip mergytė "užsakinėja" pienuką, gal dar vienas augimo šuolis  g.gif
Dar variantas- maitint ir naktį (jei miega nuo 21-4/5) tai kokią 1-2 val miegančiai pasiūlyt krūtį (naktį ir paryčiais pienukas riebiausias)  mirksiukas.gif 
Gal pasidarė aktyvesnė? Daugiau vartosi? Gal daugiau energijos reikalauja pasaulio pažinimas.  4u.gif


Dekui uz patarima 4u.gif , bandysiu papildomai nakti dar pamaitinti 4u.gif
O del aktyvumo, tai ji dar tik rakytem ir kojytem makaluojasi, guli ant pilvuko, vartytis dar nemokam blush2.gif , taciau, kad ir kokia aktyvi ji bebutu manau, kad visvien kiek nors turetu priaugti svorio unsure.gif .

Atsakyti
QUOTE(laurx @ 2010 01 18, 00:48)
Dekui uz patarima  4u.gif , bandysiu papildomai nakti dar pamaitinti  4u.gif
O del aktyvumo, tai ji dar tik rakytem ir kojytem makaluojasi, guli ant pilvuko, vartytis dar nemokam  blush2.gif , taciau, kad ir kokia aktyvi ji bebutu manau, kad visvien kiek nors turetu priaugti svorio  unsure.gif .

nezinau ar paguosiu, bet mano Arijus ketvirta menesi priaugo irgi tik 300 gr. Iki tol priaugdavo normaliai po 900 gr - 1 kg. Taip ir nesupratom kas atsitiko butent ta menesi. Jei neturetume brolio dvynio, kuris ta menesi priaugo 900 gr, tai tikra butume gave gydytojos diagnoze - truksta pieno ir recepta misiniui. Tolesniu jo svorio priaugimu nebepasakysiu tiksliai, bet faktas tas, kad dabar jis gerokai storesnis ir sunkesnis uz broliuka. Daktare del visa ko dare kraujo tyrimus, nieko ypatingo nerado.
Tiesiog vaikai auga suoliais, viena savaite gali nieko nepriaugti, kita dvigubai. Viena menesi daugiau kita maziau.
Beje, ta menesi mano Arijus irgi buvo pradejes gerai miegot naktimis. Padarydavo 5-6 val pertrauka smile.gif Gal vistik su naktiniu nemaitinimu susijes tas svorio mazas augimas buvo....
o jus stebekit savo kudikeli. As tai pasirodyciau gydytojai...maza kas....

Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2010 01 17, 23:02)
nezinau ar paguosiu, bet mano Arijus ketvirta menesi priaugo irgi tik 300 gr. Iki tol priaugdavo normaliai po 900 gr - 1 kg. Taip ir nesupratom kas atsitiko butent ta menesi. Jei neturetume brolio dvynio, kuris ta menesi priaugo 900 gr, tai tikra butume gave gydytojos diagnoze - truksta pieno ir recepta misiniui. Tolesniu jo svorio priaugimu nebepasakysiu tiksliai, bet faktas tas, kad dabar jis gerokai storesnis ir sunkesnis uz broliuka. Daktare del visa ko dare kraujo tyrimus, nieko ypatingo nerado.
Tiesiog vaikai auga suoliais, viena savaite gali nieko nepriaugti, kita dvigubai. Viena menesi daugiau kita maziau.
Beje, ta menesi mano Arijus irgi buvo pradejes gerai miegot naktimis. Padarydavo 5-6 val pertrauka smile.gif Gal vistik su naktiniu nemaitinimu susijes tas svorio mazas augimas buvo....
o jus stebekit savo kudikeli. As tai pasirodyciau gydytojai...maza kas....


Dekui uz palaikyma 4u.gif , na dabar dar ispandysiu viskas kas tik imanoma ir jei per pora savaiciu nieks nepasikeis, butinai eisiu pas gydytoja, o jei kris svoris, tai ir tiek nelauksiu. Nors iskart zinau, kad ji pasiulys duoti misinuka ir pradeti primaitinti doh.gif. Paskutini karta, kai pas ja buvau, tai sake, kad nuo 6men, jau galima kosytes maisyti su karves pienu unsure.gif .
Bet labai viliuosi, kad tos 2 sav. buvo, kaip jus minejote, tiesiog toks neaugimo periodas.
Atsakyti
Sveikos mamytes! Stai ir as jusu patarimu. mums 4 savaitelesir 1 diena, apie skaudancius spenelius nesiskusiu net, nes susitaikiau, vaistine jau tam reikalui visa isperkta, gydytoja ziurejo kad speneli lyg ir teisingai paima, bet nakti tai kandziojasi nuo pykcio kad alkanas atsibudo o cia pas mamka nuo kaldros silumos dar ir speneliai idube nakti.. Pastarasias dienas niekaip mano sunelis prisivalgyt negali, gal jam pieno truksta as susimasciau...pavalgo lyg neblogai, pieno dar lieka - nusitraukt bandziau tai kaip ir nedaug lieka, bet jis ir to nedatraukia... nutraukiau kita kruti, 60ml gavosi... jam atidaviau - viska suvalge.. po 5 min vel verkia, vel valgyt prasosi.. paduodu papa, 5 min o tai ir maziau ir miega.. atimu, po 10 min atsibusta ir vel pas mus tas pas.. verkiam, paimam papa, beveik neryjam, uzmiegam... Neisivaizduoju ka daryt.. Kankinimas su tuo skausmu o dar jei ir vaikas alkanas lieka...Ziauriai man neramu, ir taip as panikuoju del byle ko, o cia dar... patarkite prasau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Palmadi @ 2010 01 18, 19:06)
Sveikos mamytes! Stai ir as jusu patarimu. mums 4 savaitelesir 1 diena, apie skaudancius spenelius nesiskusiu net, nes susitaikiau, vaistine jau tam reikalui visa isperkta, gydytoja ziurejo kad speneli lyg ir teisingai paima, bet nakti tai kandziojasi nuo pykcio kad alkanas atsibudo o cia pas mamka nuo kaldros silumos dar ir speneliai idube nakti.. Pastarasias dienas niekaip mano sunelis prisivalgyt negali, gal jam pieno truksta as susimasciau...pavalgo lyg neblogai, pieno dar lieka - nusitraukt bandziau tai kaip ir nedaug lieka, bet jis ir to nedatraukia... nutraukiau kita kruti, 60ml gavosi... jam atidaviau - viska suvalge.. po 5 min vel verkia, vel valgyt prasosi.. paduodu papa, 5 min o tai ir maziau ir miega.. atimu, po 10 min atsibusta ir vel pas mus tas pas.. verkiam, paimam papa, beveik neryjam, uzmiegam... Neisivaizduoju ka daryt.. Kankinimas su tuo skausmu o dar jei ir vaikas alkanas lieka...Ziauriai man neramu, ir taip as panikuoju del byle ko, o cia dar... patarkite prasau  4u.gif



Kad panikuoji, tai cia hormonai kalti. Pas mazus leliukus buna didelis poreikis zisti. Tai nebutinai reiskia, kad jie alkani, tiesiog tas valgymo procesas labai malonus ir raminantis. O pilvuko maziukui neskauda kartais? Del speneliu... Nepuola netycia kokia pienlige? Nes man taip buvo, kad vaikas kaip ir gerai paima, bet labai skaudedavo ypac, jei daugiau zisdavo. Paaiskejo, kad pienlige. Joie kremukai ir multi mum kompresiukai nedare jokios teigiamos itakos. Padejo tik spec vaistukai.
Atsakyti
QUOTE(Luttuke @ 2010 01 18, 21:23)
Kad panikuoji, tai cia hormonai kalti. Pas mazus leliukus buna didelis poreikis zisti. Tai nebutinai reiskia, kad jie alkani, tiesiog tas valgymo procesas labai malonus ir raminantis. O pilvuko maziukui neskauda kartais? Del speneliu... Nepuola netycia kokia pienlige? Nes man taip buvo, kad vaikas kaip ir gerai paima, bet labai skaudedavo ypac, jei daugiau zisdavo. Paaiskejo, kad pienlige. Joie kremukai ir multi mum kompresiukai nedare jokios teigiamos itakos. Padejo tik spec vaistukai.

Pilvukais kankinames... su espumizanu gyvename verysad.gif . Tai o pienlige turetu kaip nors pasireiksti? Nes kaip ir svarus speneliai, nieko nesimato.. As pati jau pagalvojau kad gal del dideles krutines sunku vaikui apzioti gerai, nevisad gaunasi.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(laurx @ 2010 01 18, 01:43)
Dekui uz palaikyma  4u.gif , na dabar dar ispandysiu viskas kas tik imanoma ir jei per pora savaiciu nieks nepasikeis, butinai eisiu pas gydytoja, o jei kris svoris, tai ir tiek nelauksiu. Nors iskart zinau, kad ji pasiulys duoti misinuka ir pradeti primaitinti doh.gif. Paskutini karta, kai pas ja buvau, tai sake, kad nuo 6men, jau galima kosytes maisyti su karves pienu  unsure.gif .
Bet labai viliuosi, kad tos 2 sav. buvo, kaip jus minejote, tiesiog toks neaugimo periodas.

tai jau zinok geriau maisyk kosytes su misinuku nei su karves pienu nuo 6 menesiu doh.gif karves pieo isvis iki metu nerekomenduojama del dideles alergiju rizikos.
Siaip is to ka rasei anksciau man atrodokad leliukas tavo trumpai zinda ir gal neistraukia to riebaus pienelio. Zinoma, jei nenori ilgai neislaikysi prie kruties, bet naktinis maitinimas galetu padeti. Bandyk. Parasyk kaip sekasi.
Atsakyti
Sveikos mamytes, noriu jusu patarimo. mano kudikeliui dar tik menuo, bet man atrodo, kad jam neuztenka mano pienuko, anksciau valgydavo tik is vienos kruties ir miegodavo po 3val, dabar turiu duoti abi krutis ir vis tiek jis inkscia, spardosi, pyksta,verkia atrodo, kad neprivalges, bijau, kad teks duoti misinuko ir primaitinti, beje ir miega maziau diena kartais tik po 1val, po 2val ir vel valgyti nori, nakti irgi 2 val miega.
beto, turim didele beda su atpylinejimais, prisivalgo su oru, bet nezinau kaip kitaip maitinti, tada atsirugsta ir po tris kartus, bet vis tiek atpila daug, kartais jau varskyte, apdirbta maisteli, o kartais tiesiog piena, bet tokiais fontanais, labai daug, ir is karto vel valgyti jis nori, taip kartais nakti kai atsikeliam valgyti 3val, tai nueinam miegoti tik 5val, nes jis valgo, atpila, vel valgo, vel nesiojam, kad atsirugtu..zodziu kartais net nezinau, kai jis taip atpylineja, jam duoti paskui valgyti, ar jau skaitosi sotus, ir per daug prisivalges ir daugiau nebeduoti... g.gif cia musu pirmagimis, tad tikrai norisi buti gera mama, bet tie atpylinejimai labai gasdina ir net nezinau ka cia daryti su tais maitinimais, kad vaikas sotus butu ir laimingas.
Atsakyti
QUOTE(Boggi @ 2010 01 23, 12:58)

Numanau, kad daugelis dalykų neramina mirksiukas.gif Apsiprasit 4u.gif
Pienuko turit, tereikia leisti vaikučiui jį sureguliuoti pagal savo poreikį mirksiukas.gif
Vaikai auga šuoliais. (2-3sav. 6sav. ir apie 2nėn.)
Maitinkit kada jis nori ir kiek nori (g.b.12-15 ir daugiau kartų per parą)- leiskit stimuliuoti pienuko gamybą.
Būtinai maitinti naktį.
Neduoti čiulptuko ar papildomų skysčių (tai mažina MP gamybą)
Kuo daugiau mamai ilsėtis. Gerai ilsėtis kartu su vaikučiu. Kartu miegoti (dažnai vaikutis pats susiranda krūtį, naktį ramiau valgo, atpila retai)
Kuo daugiau nuogo kūno kontakto vaiko ir mamos.
Nešiot.
Maitint patogiai įsitaisius, atsipalaidavus.
Jei atrodo, kad vaikas alkanas po maitinimo, pašildykite krūtį drėgna šiluma ir lengvai pamasažuokite- po to pridėkite kūdikį prie krūties.
Paprašykite, kad kas nors pagelbėtų namuose, buityje, - visą laiką skirkite poilsiui ir vaikui.
Kūdikis turi pasišlapinti 6 ar daugiau kartų per parą.
Per 2-7paras suireguliuos.
(didesnis noras žysti, būti kuo daugiau su mama g.b. susijęs su gimdymo eiga ir t.t.)
Krūtų minkštumas nėra rodiklis pieno kiekio. Vaikas reguliuoja pieno gamybą žindimo metu.
Atipylimų nesibaiminkite. Atpila perteklių.
Pagelbėt galit: prieš maitinimą leisti pagulėti ant pilvuko.
Maitinimo metu daryt pertraukėles- atrauginti.
Maitinant pasirinkt padėtį, kad galvutė būtų auksčiau kilstelėta, o kūnelis tolygiai žemyn.
Pradėt maitint kaip tik pastebit pirmus noro valgyt ženklus- ramiau valgys, mažiau oro prisigaudys.
Jei po atpylimo ima krūtį- leiskite žysti. Kai vaikas nenori- niekaip neįsiūlysit mirksiukas.gif
Parašykit kaip sekas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 01 23, 14:03)
(didesnis noras žysti, būti kuo daugiau su mama g.b. susijęs su gimdymo eiga ir t.t.)

Koše-Maloše, paaiškink šį sakinį please ax.gif Kokia priklausomybe tarp noro žįsti ir gimdymo eigos?
Atsakyti
QUOTE(Aronia @ 2010 01 23, 18:43)
Koše-Maloše, paaiškink šį sakinį please  ax.gif  Kokia priklausomybe tarp noro žįsti ir gimdymo eigos?

Kiekvienas gimdymas ir vaikutis- labai individualu.
Kaip gimdymo eigos pasėkmė g.b. labiau išreikštas poreikis žysti.
Naudojamas oksitocinas gimdymo skatinimui- išbalansuoja natūralų pieno gaminimą. (čia ir kompilkacijos įv. gali būt) Gali ir nebūt 4u.gif
Jei kažkas neramina- brūkštelk į až mirksiukas.gif
Atsakyti