Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

Sveikutes 4u.gif
Noriu jusu patarymo, kazkaip mano vaikas sugalvojo sau toki grafika, kad kartais kazkur nuo 16:00 val. nemiega iki kol uzmigs jau tipo i naktini miega, tai gali buti nuo 24:00 iki 4:00 val. doh.gif neseniai buvo nemeigojes net 10val., na kaip jisai gali uzmigt kokiam pusvalandziui ar 15 min. prie (.), o problema tame, kad butent situ laiku mazdaug nuo 19:00 iki 24:00 vis praso valgyt, jam atsiranda didesnis aptetitas doh.gif jisai praso ir praso (.) nors ka tik suvalge visa piena is abieju (.) ir nezinau ka daryt jisai pradeda verkti ir ramus tik ant ranku ir tai nevisada, duodu periodiska (.) kad nusiramintu ir nors 15 min. uzmigtu jeigu paisiseka, o vat kitu laiku viskas normaliai pavalgo ir miega, tik sakau vakare sita nesamone prasideda, tai dar kazka galima padaryt, ar pamaitint (.), o paskui primaitint kazkiek misinuku g.gif nors visur rasoma, kad tai nera gerai
... Bet koks kitas maistas ar gėrimas, duodamas naujagimiui, slopina motinos laktaciją, nes dalinai ar visiškai pasotindamas retina, trumpina ir silpnina naujagimio darbą žindant, tai yra iš krūties pašalinant ten jau pasigaminusį pieną ir „užsakant“ naują...
... Net tuomet, jei paaiškėtų, kad pieno išties neužtenka, nebėkite iškart pirkti mišinių ir girdyti jais vaikelio. Geriau nedelskite pasitarti su išmanančiu žmogumi, pirmiausia savo vaikų gydytoju, ir kartu ieškokite problemos priežasties ir būdų pačiam geriausiam kūdikio maistui – motinos pienui – pagausinti...
o kaip rast ta ismananti zmogu g.gif
Nes is tikruju kankinasi ir vaikas ir as verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(akilezna @ 2010 06 23, 11:37)
Sveikutes  4u.gif
Noriu jusu patarymo, kazkaip mano vaikas sugalvojo sau toki grafika, kad kartais kazkur nuo 16:00 val. nemiega iki kol uzmigs jau tipo i naktini miega, tai gali buti nuo 24:00 iki 4:00 val.  doh.gif neseniai buvo nemeigojes net 10val., na kaip jisai gali uzmigt kokiam pusvalandziui ar 15 min. prie (.), o problema tame, kad butent situ laiku mazdaug nuo 19:00 iki 24:00 vis praso valgyt, jam atsiranda didesnis aptetitas  doh.gif jisai praso ir praso (.) nors ka tik suvalge visa piena is abieju (.) ir nezinau ka daryt jisai pradeda verkti ir ramus tik ant ranku ir tai nevisada, duodu periodiska (.) kad nusiramintu ir nors 15 min. uzmigtu jeigu paisiseka, o vat kitu laiku viskas normaliai pavalgo ir miega, tik sakau vakare sita nesamone prasideda, tai dar kazka galima padaryt, ar pamaitint (.), o paskui primaitint kazkiek misinuku  g.gif nors visur rasoma, kad tai nera gerai
... Bet koks kitas maistas ar gėrimas, duodamas naujagimiui, slopina motinos laktaciją, nes dalinai ar visiškai pasotindamas retina, trumpina ir silpnina naujagimio darbą žindant, tai yra iš krūties pašalinant ten jau pasigaminusį pieną ir „užsakant“ naują...
... Net tuomet, jei paaiškėtų, kad pieno išties neužtenka, nebėkite iškart pirkti mišinių ir girdyti jais vaikelio. Geriau nedelskite pasitarti su išmanančiu žmogumi, pirmiausia savo vaikų gydytoju, ir kartu ieškokite problemos priežasties ir būdų pačiam geriausiam kūdikio maistui – motinos pienui – pagausinti...
o kaip rast ta ismananti zmogu  g.gif
Nes is tikruju kankinasi ir vaikas ir as  verysad.gif

Akilezna, visa tai, ką rašote - kad nepamiega dieną, tik po 15 min prie krūties, kad vakare daug žinda, o kitu laiku palavgo ir sotus, kad vakare, kai daug žinda, tai atrodo, kad krūtys tuščios - visa tai yra normalus tokio amžiaus kūdikio elgesys. Vidutiniškai naujagimis turėtų miegoti apie 14 val. per parą, bet kai kuriems užtenka 9 val. Iš kurių 8 gali būti naktį, o likusi valanda išsidalinti po 15 min. snustelėjimų prie krūties. Nors tėvams būtų patogiau, kad bent tą valandą dienos metu numigtų iš karto, bet...

Kai vaikas neramus ir prašo krūties, geriausia yra krūtį ir duoti. Tiesiog nusiteikti, kad tuo laiku jau daugiau nieko nedarote, tik nešiojate, žindote, nešiojate žindote, nešiojate... jei tėtis yra šalia, gali tėtis nešioti, o jūs žindyti smile.gif

Vaikus ramina judesys, ritmas, rimas (pvz., nuolatinis karotjimas to paties eilėraštuko ar lopšinės), melodija, mamos kvapas, vaizdas, baltasis foninis triukšmas: dulkių surblio ūžimas, feno ūžimas (galima papūsti pačią vėsiausią srovę į vaiko pilvuką, bet tik vėsiausią, kad nenudegintumėt!), skalbyklės ar džiovyklės burzgimas. Kartais padeda suvystymas. Kartais padeda išėjimas iš namų vakare. Kartais padeda važinėjimas automobilyje. Bet vaikai labai skirtingi ir kas tinka vienam, gali visai nepatikti kitam.

Taip pat jeigu pastebite, kad kažkas ramina vaiką, tai tyrimai rodo, kad pritaikius tą raminimo būdą kai vaikas dar visai ramus, padidėja tikimybė, kad jis netaps neramiu (pvz., jei vakarinius verksmus ramina nešiojimas, tai nešioti rekomenduojama dienos metu, kai vaikas visai ramiai gulėtų sau, nes toks nešiojimas avansu gali padėti išvengti verkimo vėliau vakare). Bet dar viena svarbi taisyklė: JOKS RAMINIMO BŪDAS NEVEIKIA VISĄ LAIKĄ. Tai reiškia, kad net atradus raminimo būdus, jie kažkuriuo metu neveiks ir nebenuramins vaiko.

Apie antrą mėnesį būna verkimo pikas, o po to verksmas pamažu mažėja.

O dėl pienuko: kai atrodo, kad krūtis tuščia, o vaikas nuolatos žinda, tuo metu krūtis GREIČIAUSIAI gamina pieną, tik kadangi nesusikaupę atsargos, tai vaikas gali būti nepatenkintas lėta srove ir dėl to nerimti. Bet jis nuolatos gauna viską, kas tik pagaminama, todėl mamai atrodo, kad ten nieko nėra. (Atsiprašau už pavyzdį, bet čia panašiai kaip su vonia, kai paledžiam vandenį iš krano, o neužkemšam ištekėjimo skylės, tai vonia neprisipildo, bet taip galim nulesiti daug daug vandens ir gauti didelę sąskaitą už komunalines paslaugas wink.gif taip ir su krūtimi: fiziškai neapčiuopiam rezultalto, bet jis yra).

Taigi, jeigu kitu paros metu viskas vyksta sklandžiau, jeigu šlapinas bent 6 kartus pilnas sauskelnes, o neramus yra keletą vaalndų (labai užjaučiu dėl naktinio laiko) per parą, tai turėtų būti viskas NORMALU 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2010 06 23, 13:24)
Akilezna, visa tai, ką rašote -


Raideles, super graziai viska parasete...

as dar prideciau Akileznai, kad visa tai laikina smile.gif tad stenkites islikti rami, nusiteikti su kantrybe ir su meile glausti kudikeli 4u.gif o kai yra proga, nepamirskit ir pati pailseti, pamiegoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(akilezna @ 2010 06 23, 12:37)
Sveikutes  4u.gif
Noriu jusu patarymo, kazkaip mano vaikas sugalvojo sau toki grafika, kad kartais kazkur nuo 16:00 val. nemiega iki kol uzmigs jau tipo i naktini miega, tai gali buti nuo 24:00 iki 4:00 val.  doh.gif neseniai buvo nemeigojes net 10val., na kaip jisai gali uzmigt kokiam pusvalandziui ar 15 min. prie (.), o problema tame, kad butent situ laiku mazdaug nuo 19:00 iki 24:00 vis praso valgyt, jam atsiranda didesnis aptetitas  doh.gif jisai praso ir praso (.) nors ka tik suvalge visa piena is abieju (.) ir nezinau ka daryt jisai pradeda verkti ir ramus tik ant ranku ir tai nevisada, duodu periodiska (.) kad nusiramintu ir nors 15 min. uzmigtu jeigu paisiseka, o vat kitu laiku viskas normaliai pavalgo ir miega, tik sakau vakare sita nesamone prasideda, tai dar kazka galima padaryt, ar pamaitint (.), o paskui primaitint kazkiek misinuku  g.gif nors visur rasoma, kad tai nera gerai
... Bet koks kitas maistas ar gėrimas, duodamas naujagimiui, slopina motinos laktaciją, nes dalinai ar visiškai pasotindamas retina, trumpina ir silpnina naujagimio darbą žindant, tai yra iš krūties pašalinant ten jau pasigaminusį pieną ir „užsakant“ naują...
... Net tuomet, jei paaiškėtų, kad pieno išties neužtenka, nebėkite iškart pirkti mišinių ir girdyti jais vaikelio. Geriau nedelskite pasitarti su išmanančiu žmogumi, pirmiausia savo vaikų gydytoju, ir kartu ieškokite problemos priežasties ir būdų pačiam geriausiam kūdikio maistui – motinos pienui – pagausinti...
o kaip rast ta ismananti zmogu  g.gif



Man tai labai greitai ir daug pieno prisigamina,  kai geriu saldžius gėrinus, pvz; kaktusų sultis (Pokeliuose iš parduotuvės), tiktų gal ir vynuogių ar pan.,jei kūdikis nealergiškas, vertėtų pamėgint.
Nes is tikruju kankinasi ir vaikas ir as  verysad.gif

Atsakyti
Neurologė patarė su vaiku vaikščioti į baseiną. Ar nepakenks krūtinei, nes dažnai guzuojasi, ypač kai perpučia? unsure.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Noreciau patyrusiu mamyciu komentaru, patarimu.

Mano mergaitei 2,5 sav, gimeme cezariu, nes sedmenine eiga buvo. 4u.gif
Su maitinimu lyg ir viskas daugiau maziau gerai buvo, is pradziu gal daugiau spenelius nuciulpdavo, bet paskui lyg ir apsitvarke. Tik zisdavo gana ilgai - apie 40-60min.

Sekmadieni vakare pajutau kad krecia saltukas, pasimatavau temp - 38.8! verysad.gif nesupratau kas vyksta, labai bijojau kad kas blogo gimdoj. Nakti kiek numusau temp, ryte vel uzsoko, issikvieciau gydytoja i namus, viska apziurejo, krutine taip pat, sako, greiciausiai slapimtakiu uzdegimas, liepe atvezti tyrimams. Greitai suorganizavom ir pasirode kad ten nieko nera. As tada skubiai isiprasiau pas savo gine, ta padare issamu kraujo tyrima paskui apziurejo mane visa ir iskart pamate kad kruties uzdegimas verysad.gif Nu bliamba, man tai tos kruties nei skaudejo nei kokie guzai buvo, tiesiog paraudonavimas toks buvo, nezinojau kad cia uzdegimo pozymis, galvojau nugulejau ar pan. doh.gif Tai su daktare sutarem bandyt liaudiskais metodais gydytis ir vakare susiskambinti. Nu tai jos patarta ir dejau medu su kopustu ir karstas dusas su pieno nutraukinejimu. Po nutraukimo temp kiek nukrito, bet paskui vel uzkilo. Vakare susiskambinom ir daktare liepe pradeti gerti antibiotikus verysad.gif Verkiau isikniaubus i pagalve, nu bet ka darysi, po cezario daktare liepe nerizikuoti. Temp pradejo kristi, toliau tesiau liaudiskus metodus, raudona vieta tik dar padidejo verysad.gif . Sekancia diena pasikalbejau su drauge, ji pasiule masaziste issikviesti. Ta atvaziavusi sako - mastitas, ismasazavo, sake jokiu "karstu" kompresu, t.y. kopustu su medum, nes karstis tik padidina uzdegima. Tai liepe maitinimus daryti kuo dazniau, pries maitinima is sergancios kruties kazkiek nusitraukti kad vaikui butu lengviau, po maitinimo lengvai masazuojant, sildant rankomis nusitraukti likusi piena, uzdeti ledo 10-15 min, po to laikyti kruti siltai.
Tai mano klausimas patyrusioms ir gal ka panasaus turejusioms mamytems:
-Per kiek laiko reiktu tiketis kad tas raudonumas praeis? Man atrodo kazkiek apmazejo, bet labai minimaliai, temp nebera, limfmazgis pazasty sumazejo ir nebeskausmingas.
-Del pieno nusitraukimo: ar imanoma ji nusitraukti maksimaliai? Nes kaip suprantu, kuo daugiau nutraukiu, tuo daugiau jo turetu gamintis, kas nepadeda gyjimui g.gif As taip stengiuosi nusitraukti tiek kad tos raudonos vietos atlegtu, suminkstetu. Isviso su pientraukiu pries ir po maitinimo nutraukiu apie 40ml, dar vaikas kiek isvalgo, ir dar ant galo rankomis svelniai pamaigau krutis ir dar pavarvinu pienelio tiesiog ant ranksluoscio.

Help mamules! Masaziste gales atvykti tik pirmadieni, o taip norisi kazkokio nusiraminimo, zinojimo ka galeciau geriau padaryti unsure.gif verysad.gif
Atsakyti
Kiaune,

Man buvo mastitas. Gal biški kitoks nei tavo - man ne gumbelis buvo, bet pieno latakėlio uždegimas. Gėriau antibiotikus, kadangi pas mane bėgo pienelis su pūliais tai vaikučio iš to papuko nemaitinau, bet tau jei yra gumbelis (užsistovėjęs pienelis), tai reikia duoti tą krūtį vaikučiui, nes niekas taip gerai jo neišžįs kaip jis, pati tiek tikrai nenusitrauksi. Man viskas praėjo kažkur po savaitės. Kai geri antibiotikus, tik nepamiršk gerųjų bakterijų duoti ir vaikučiui, nes jis su tavo pieneliu gauna taip pat antibiotikų. Ir pati gerk į tarpą tarp antibiotikų. Greičiau atsistatys organizmas 4u.gif
Ir dar mano galva ne tik svarbu pavarvinti pienelio ir kuo daugiau jo ištraukti, o svarbu jį nutraukti, masažuojant spiraliniais judesiais nuo krūties link spenelio, būtent per tą gumbelį, kad jis kuo greičiau išsivaikščiotų. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Belacka: 26 birželio 2010 - 22:25
QUOTE(*Kiaune* @ 2010 06 26, 14:22)
Help mamules! Masaziste gales atvykti tik pirmadieni, o taip norisi kazkokio nusiraminimo, zinojimo ka galeciau geriau padaryti  unsure.gif  verysad.gif


zinau kad rasau velai, bet geriausiai guzus istraukia mazylis 4u.gif kai man susidarydavo guzai tai duodavau pirmiausia ta kruti su guzu per kiekviena maitinima, kita tik tuo atveju jei pritrukdavo. Likusi pieneli nusitraukdavau.
Atsakyti
QUOTE(Tubli @ 2010 06 22, 18:52)
Tik neklausyk mociuciu ir tetu kurios augino vaikus tarybiniai laikais nes is karto sakys vaikas turi valgyti kas 3 val. nakti miegoti ir kad pas tave pieno truksta arba jis neriebus ar dar kokiu nesamoniu...

Žodis žodin pacitavai mano anytą biggrin.gif

Dar vat jūsų patarimo noriu: dukružei 9 mėn. ir kelios dienos, iki šiol kelias kartą naktį pavalgyt, seselė patarė duot atsigert vandens, nes gal ne tiek valgyt vaikas nori, kiek gerti - ar reikėtų? Ar vis tik krūtis geriau? Nes man atrodo, čia daugiau įprotis, nei alkis... g.gif
Atsakyti
QUOTE(«gėlytė» @ 2010 06 29, 22:37)
Žodis žodin pacitavai mano anytą biggrin.gif

Dar vat jūsų patarimo noriu: dukružei 9 mėn. ir kelios dienos, iki šiol kelias kartą naktį pavalgyt, seselė patarė duot atsigert vandens, nes gal ne tiek valgyt vaikas nori, kiek gerti - ar reikėtų? Ar vis tik krūtis geriau? Nes man atrodo, čia daugiau įprotis, nei alkis... g.gif

krutis geriau. Mamos pienelio galia atsigerti kuo puikiausiai. Mano vaikams 2 metai ir menuo. Nakti keliasi po 3-5 kartus (atsiprasau jei nuvyliau...) Del to iprocio....na jei mamos artumo poreiki galima laikyti iprociu tai tada taip - cia iprotis. Bet manau ne pats blogiausias tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(«gėlytė» @ 2010 06 29, 21:37)
Žodis žodin pacitavai mano anytą biggrin.gif

Dar vat jūsų patarimo noriu: dukružei 9 mėn. ir kelios dienos, iki šiol kelias kartą naktį pavalgyt, seselė patarė duot atsigert vandens, nes gal ne tiek valgyt vaikas nori, kiek gerti - ar reikėtų? Ar vis tik krūtis geriau? Nes man atrodo, čia daugiau įprotis, nei alkis... g.gif

O kam tas vanduo, jeigu kūdikis gali atsigerti pienuko? mirksiukas.gif
Gal vaikui naktį reikia Tavo artumo, kad pasijaustų saugi,... Vaikui reikia Mamos, o ne buteliuko.
Vaikas yra mamos dalis ir taip tampriai susijęs, kad negali normaliai nei vystytis, nei gyventi be jos. wub.gif Juk pieno lašų skaičiuoti nereikia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(«gėlytė» @ 2010 06 29, 21:37)
Žodis žodin pacitavai mano anytą biggrin.gif

Dar vat jūsų patarimo noriu: dukružei 9 mėn. ir kelios dienos, iki šiol kelias kartą naktį pavalgyt, seselė patarė duot atsigert vandens, nes gal ne tiek valgyt vaikas nori, kiek gerti - ar reikėtų? Ar vis tik krūtis geriau? Nes man atrodo, čia daugiau įprotis, nei alkis... g.gif

Aš taip pat manau, kad krūtis geriau, nebent nebenori daugiau maitinti, tai gali pradėt davinėt vandenis naktimis....... 4u.gif Manajai 1m7mėn ir iki šiol keliasi naktį "valgyt", o šiaip tai man atrodo, kad jai norisi pasitikrint ar aš vis dar šalia lotuliukas.gif
Atsakyti