Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

Sveikos mamas patarejos,

reikia jusu patyrusiu patarimo g.gif. MAno leliukiu 5- ta para, gime po CP, pienelio nebuvo pirmas dienas, kruties neeme, arba nemokejau iduoti, nes nera speneliu antspenius isspjauna, pradejom misinuku maitinti. Dabar jau pradeda rastis pienelis, ir ta antspeni jau ima, bet labai vangiai traukia, gal sunku, po valanda, nervuojasi, po to dar primaitinu, nes alkanauja. Vakar nustraukiai su pientarukiu is abieju krutu 40 ml, tiek kiek reikia vienam maitinimuitai dienai suprantu kad is vienos turetu tiek but... Siandien ryte pavalge, po valandos jau kniurzia, vel alkanas, o krutis dar minkstos...
Patarkit, geriu kmynu arbata, valgau sultinius, ka dar daryti...
Pirmo nepavyko maitinti, nes situaciaj buvo labai panasi, tik dabar gal kiek didesnes tos krutis ...
Tiesa, kai traukia ar labai stipriai turi jaustis, kaip suprasti ar tik ciulpia speneli ar zindzia pieneli? Kiek laiko trunka? Ar ilgas pertraukeles daro tap paciulpimu? Gal ir kvailoki klausimai, bet neramu, ar mes cia valgom ar as tik zindukas????

DEKUI 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2010 04 11, 16:40)
Sveikos mamas patarejos,

reikia jusu patyrusiu patarimo g.gif. MAno leliukiu 5- ta para, gime po CP, pienelio nebuvo pirmas dienas, kruties neeme, arba nemokejau iduoti, nes nera speneliu antspenius isspjauna, pradejom misinuku maitinti.  Dabar jau pradeda rastis pienelis, ir ta antspeni jau ima, bet labai vangiai traukia, gal sunku, po valanda, nervuojasi, po to dar primaitinu, nes alkanauja. Vakar nustraukiai su pientarukiu is abieju krutu 40 ml, tiek kiek reikia vienam maitinimuitai dienai suprantu kad is vienos turetu tiek but... Siandien ryte pavalge, po valandos jau kniurzia, vel alkanas, o krutis dar minkstos...
Patarkit, geriu kmynu arbata, valgau sultinius, ka dar daryti...
Pirmo nepavyko maitinti, nes situaciaj buvo labai panasi, tik dabar gal kiek didesnes tos krutis ...
Tiesa, kai traukia ar labai stipriai turi jaustis, kaip suprasti ar tik ciulpia speneli ar zindzia pieneli? Kiek laiko trunka? Ar ilgas pertraukeles daro tap paciulpimu? Gal ir kvailoki klausimai, bet neramu, ar mes cia valgom ar as tik zindukas????

DEKUI 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Duosiu patarima kuri mano pazistamai rekomendavo sena gydytoja ir ismaitino metus laiko.
Sake kad darbuotis su pientraukiu diena nakti istisai kad pradetu gamintis pienelis,o poto menesio kito turi viskas susitvarkyti,daug jautienos valgykit kiekviena diena virkit ir valgykit.ir kuo daugiau pieno nutraukineti ,nes mazytis tikrai nepajegia tiek isvalgyti ,o permazai pasigamina ir jis visada alkanas.Sekmes
Atsakyti
nors karta padavus vaikuciui buteliuka paskui jis pyksta ant kruties ir elgiasi butent taip kaip apraset. spajuna,ciumpa vel,traukia,verkia... tiesiog jam sunku traukti. buteliukas tai lengvai traukiasi,o va traukiant is kruties reikia dirbti ir bega gal kiek prasciau. man taip buvo ne viena syki,galvojau gal pienukas neskanus mano,gal jo nera,o pasirodo mergyte tingi biggrin.gif
dabar kai beveik nebemaitinu pati tai kaip tik mieliau valgo mp,nusiramina prisiglaudus wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2010 04 11, 16:40)
Sveikos mamas patarejos,

reikia jusu patyrusiu patarimo g.gif. MAno leliukiu 5- ta para, gime po CP, pienelio nebuvo pirmas dienas, kruties neeme, arba nemokejau iduoti, nes nera speneliu antspenius isspjauna, pradejom misinuku maitinti.  Dabar jau pradeda rastis pienelis, ir ta antspeni jau ima, bet labai vangiai traukia, gal sunku, po valanda, nervuojasi, po to dar primaitinu, nes alkanauja. Vakar nustraukiai su pientarukiu is abieju krutu 40 ml, tiek kiek reikia vienam maitinimuitai dienai suprantu kad is vienos turetu tiek but... Siandien ryte pavalge, po valandos jau kniurzia, vel alkanas, o krutis dar minkstos...
Patarkit, geriu kmynu arbata, valgau sultinius, ka dar daryti...
Pirmo nepavyko maitinti, nes situaciaj buvo labai panasi, tik dabar gal kiek didesnes tos krutis ...
Tiesa, kai traukia ar labai stipriai turi jaustis, kaip suprasti ar tik ciulpia speneli ar zindzia pieneli? Kiek laiko trunka? Ar ilgas pertraukeles daro tap paciulpimu? Gal ir kvailoki klausimai, bet neramu, ar mes cia valgom ar as tik zindukas????

DEKUI 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Mūsų pradžia labai panaši buvo, kadangi lėliukas pirma savaitę praleido reanimacinėj. Todėl teko nutraukinėti.
40ml šaunus rezultatas 4u.gif Jokio skirtumo pradžioj ar iš abiejų ištraukiat ar iš vienos. Bent jau aš irgi iš abiejų traukiau, o prie maitinimo iš vienos perėjom kai lėliukas pats valgyt pradėjo.
Dėl skysčių - aš gėriau be proto daug, bet nuo to jokios įtakos nepastebėjau. Todėl, kaip ir skaičiau čia kažkada - gerti reik ne mažiau 2l į dieną, o daugiau pagal poreikį - jei troškina tai ir gerkit. Dėl kmynų, anyžių ir pan. - man irgi nepasitvirtino kad didintų pienuką. Todėl tiesiog pasidarydavau labai silpna arbatėlę - kartais vieną, kartais kitą ir kai norisi išgerdavau puoduką, kitą.
Kad lėliukas valgo įsitikindavau stebėdama ar jis ryja. Pačioj pradžioj pamenu suskaičiuodavau apie 150-200 gurkšniukų (čia jau kai sočiai valgydavo ~30-40min.). Pienuko bėgimo pradžioje nejausdavau, o veliau atsirado (ir dabar tebėra) kad kai pradeda bėgt toks keistas jausmas pereina per abi krūtis, tarsi spaudimas lengvas ar kažkas panašaus.
Dėl nutraukinėjimo - su pientraukiu man labai sunku buvo. Traukdavau su rankom. Vėliau pastebėjau, kad pientraukis žaloja spenelius. Jie palieka kažkokie jautrūs. Tiesa aš ilgai jo ir nesu nenaudojusi, o va turiu draugę kuri visus 8 mėn. traukė su pientraukiu ir sėkmingai išmaitino savo lėliuką. Tai ji sėdėdavo su tuo pientraukiu labai ilgai, kiek žinau.
Taigi pradžiai patarsiu stebėti kaip lėliukas pats valgo - turi ryti. Jei neryja, bandykite kažką keisti. Kitas būdas įsitikint ar valgo - pvz. Klaipėdoje mane informavo jog galima atvykti į ambulatoriją ir pasisverti lėliuką prieš maitinimą ir po. Pasiteiraukite gal jūsų mieste tai taip pat įmanoma (pvz. pas lėliuko gydytoją).
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nkreiki @ 2010 04 11, 21:35)
Duosiu patarima kuri mano pazistamai rekomendavo sena gydytoja ir ismaitino

Dekui 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Kritulka @ 2010 04 12, 10:24)

Sėkmės  4u.gif

Dekui 4u.gif , taip vienas spenelis kraujuoja, bet gal praeis....
Atsakyti
Dekui 4u.gif , taip vienas spenelis kraujuoja, bet gal praeis....
[/quote]
Tepkite kokį spec tepaliuką speneliams mirksiukas.gif
Atsakyti
ievakata, 4u.gif
Drąsiai skambink mama-mamai žindymo konsultantėm www.pradzia.org
turėtų pakonsultuoti. Jei spenelis kraujuoja- buvo neteisingai žysta- traumavo.
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2010 04 12, 11:15)
Dekui 4u.gif
Papildyta:

Dekui 4u.gif , taip vienas spenelis kraujuoja, bet gal praeis....

kol susidraugavo mazylis mano su mano speneliais,tai oi kaip skaudejo pamenu bet tai truko gal kokia savaitele,gal pusantros,tai visada tepdavau bepanthenol tepaliuka,ir greiciau gydavo.bent jau man labai geras.
Atsakyti
Sveikos, noreciau pasikonsultuoti smile.gif

Kai gime mazoji, valgydavom kas 3 valanas is vienos kruties, kazkur apie 3 savaites. Po to pastebejau, kad jai lyg ir truputi truksta maistelio, pradejau siulyt ir antra kruti to pacio maitinimo metu, po truputi patraukdavo. Emem valgyti is abieju kas 3 val. Bet dabar mazoji isigudrino - isvalgo viena, antros nebeima! Spjauna, stumia su liezuveliu lauk, guguoja, sypsosi, bet nevalgo. Taciau po 1.5-2 val. vel alkana! Ir taip musu tarpai tarp maitinimu visai sutrumpejo... Tas labai nervina, nes ir nakti kaip laikrodukas keliasi kas kelias valandas... Pavargstu. Kodel taip atsitiko? gal as ka ne taip padariau? Ka daryti, kad prailgitnti tarpus tarp maitinimu? Pienuko pas mane ne per daugiausia... Na neisilieja per krastus, bet mano maymu ir netruksta... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fregata: 14 balandžio 2010 - 22:12
Sveikutes, gal galetumet patarti. Mano dukriukui 1 men, kol buvo visai mazyte zisdavo kas 1-2 val, dabar atsirado siokia tokia tvarka - budrauja 2-2.5 val, galima sakyti didziaja laiko dali zinda, atsikelia ir rekia iskarto papulio, net pamperso neleidzia pakeisti, traukia apie 30-40 min, pavargsta, tada pakeiciu pampersa ir valgom toliau, buna kad nuluzta su papuliu burnoj, buna kad jau nebenori kruties bet dar koki pusvalandi nemiega, miega 2.5-3 val diena ir 3-4 val nakti. Toks rezimo laikomes jau antra savaite. Daug kas raso kad sekmingai pieno gamybai pertrauka tarp maitinimu ne didesne kaip 3 val, o pas mus iseina nuo vieno iki kito valgymo pradzios apie 5 val, isviso 4-5 kartai per para, vieno valgymo metu zinda tik viena kruti, tai iseina kad ta pati krutis pastimuliuojama mazdaug kas 10 val. Labai bijau kad to gali neuztekti ir pienelio prades mazeti, juolab kad jo ne upeliai teka. Nezinau ar viska darau teisingai, ar toks rezimas geras, noreciau maitinti dazniau, bet kai mazyte tiek laiko darbuojasi ir poto uzmiega, sirdis neleistu dazniau kelti. As galvoju kad kol ji valgo is vienos kruties, is kitos nutraukti pieneli, ar siulyti abi krutis vieno maitinimo metu?
Atsakyti
QUOTE(eveeez @ 2010 04 15, 11:44)
Sveikutes, gal galetumet patarti. Mano dukriukui 1 men, kol buvo visai mazyte zisdavo kas 1-2 val, dabar atsirado siokia tokia tvarka - budrauja 2-2.5 val, galima sakyti didziaja laiko dali zinda, atsikelia ir rekia iskarto papulio, net pamperso neleidzia pakeisti, traukia apie 30-40 min, pavargsta, tada pakeiciu pampersa ir valgom toliau, buna kad nuluzta su papuliu burnoj, buna kad jau nebenori kruties bet dar koki pusvalandi nemiega, miega 2.5-3 val diena ir 3-4 val nakti. Toks rezimo laikomes jau antra savaite. Daug kas raso kad sekmingai pieno gamybai pertrauka tarp maitinimu ne didesne kaip 3 val, o pas mus iseina nuo vieno iki kito valgymo pradzios apie 5 val, isviso 4-5 kartai per para, vieno valgymo metu zinda tik viena kruti, tai iseina kad ta pati krutis pastimuliuojama mazdaug kas 10 val. Labai bijau kad to gali neuztekti ir pienelio prades mazeti, juolab kad jo ne upeliai teka. Nezinau ar viska darau teisingai, ar toks rezimas geras, noreciau maitinti dazniau, bet kai mazyte tiek laiko darbuojasi ir poto uzmiega, sirdis neleistu dazniau kelti. As galvoju kad kol ji valgo is vienos kruties, is kitos nutraukti pieneli, ar siulyti abi krutis vieno maitinimo metu?


Reikia dazniau maitinti, nakti gali buti viena ilga pertrauka o diena vieno menesio vaikelis turi valgyti daugiau. Suprantu kad gaila zadinti, pas mane ta pati problema buvo ir mes labai mazai priaugome svorio. Ir reikejo 2 menesiu kad atstatyti pieno gamyba ir vaika su misinukais reikejo maitinti kad svoris augtu, dabar jau tik mamos pienelio uztenka. O kiek pilnu pampersu per diena pakeciat?
Atsakyti
QUOTE(Fregata @ 2010 04 15, 00:11)
Sveikos, noreciau pasikonsultuoti smile.gif

Kai gime mazoji, valgydavom kas 3 valanas is vienos kruties, kazkur apie 3 savaites. Po to pastebejau, kad jai lyg ir truputi truksta maistelio, pradejau siulyt ir antra kruti to pacio maitinimo metu, po truputi patraukdavo. Emem valgyti is abieju kas 3 val. Bet dabar mazoji isigudrino - isvalgo viena, antros nebeima! Spjauna, stumia su liezuveliu lauk, guguoja, sypsosi, bet nevalgo. Taciau po 1.5-2 val. vel alkana! Ir taip musu tarpai tarp maitinimu visai sutrumpejo... Tas labai nervina, nes ir nakti kaip laikrodukas keliasi kas kelias valandas... Pavargstu. Kodel taip atsitiko? gal as ka ne taip padariau? Ka daryti, kad prailgitnti tarpus tarp maitinimu? Pienuko pas mane ne per daugiausia... Na neisilieja per krastus, bet mano maymu ir netruksta...  unsure.gif

Viską darai gerai 4u.gif Tarpai tarp maitinimų pailgės vėliau. Vaikui žindimas ne tik maistas, bet ir mamos artumas, bendravimas, nusiraminimas, pozityvi psihologinė atmosfera ir t.t. 4u.gif
Vienas iš pirmųjų augimo šuolių ~3-4sav. Vėliau ~2mėnesį mirksiukas.gif
Žindant pagal vaiko poreikį per kelias paras pasiūla/paklausa susireguliuoja.
Kiekvienas vaikas skirtingas, skirtingai ilgai/trumpai žinda. Dabar pas jus toks etapas, laikui bėgant- keisis. Suprantu, kad labai pavargsti, gal net išsekus jautiesi, bet mamos labai daug gali mirksiukas.gif . gal pavyktų kartu su dukryte numigt valandžiukę kitą.
Pienelio kiekį galima pagausinti (jei yra poreikis)
Pirmas rodiklis ar pakanka MP- šlapinimasis. jei per parą 6 ir daugiau sauskelnių- viskas gerai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 15 balandžio 2010 - 10:36