Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

sveikos mamytes 4u.gif
mano mergytei beveik menesiukas, valgom tik MP, kurio tikrai yra daug.
turiu tokia beda, kad viena kruti vis man paskauda, tai paastreja, tai nurimsta, bet nepraeina. Kiek suprantu, tai skauda man latakus ir tik is vienos puses. Skausmas paastrejus yra ne maitinant, o tiesiog ramybes busenoj prisilietus, miegant ir pan. Pries maitinima ji buna jau labai pilna, tai siek tiek nutraukiu, kaitalioju pozas, bet skausmas nepraeina. Mazyte zindzia pakankamai stipriai.
Gal kas susiduret? kaip sau padet?
aciu
Atsakyti
laba diena 4u.gif

as su tokiu klausimu ,bet nezinau kaip paaiskinti kad suprastumet ... blush2.gif smile.gif
laukiuosi pirmojo vaikelio ,krutine padidejus ,priespienis bega jau nuo kokiu 9-10 nestumo savaiciu is abieju krutu tai gausiau tai maziau. mano kairioji krutis yra lyg trukusi (spenelis ) ne tai kaip normalus spenelis o tam speneli kaip itrukimas ir matos kad ira druzele per viduri einanti. gal kam yra taip ? ar bus galima maitint su tokiu speneliu ? g.gif
aisku nepabandes nezinosi ,bet gal katra yra susidurus ir kad pradedant nedaryciau klaidu kad po to netektu gailetis kam nedariau taip ar anaip ? ...

buciau dekinga uz atsakyma . 4u.gif
Atsakyti
ir pas mus problema su kruties emimu, nuo pat pirmu dienu neeme, apzija, sukiojasi, rekia, zodziu abu kankinames. Galvojau, kad gal pienukas neskanus, ar ko uzvalgiau, ar pilvuka skauda... bet is buteliuko valge normaliai. Ir espumizano davem, vis tiek tas pats... Pasirodo pienlige turejom nuo gimimo, tai turbut tas prisidejo, zindziant labaiu burnyte dirgindavo, gal skaudejo, o is buteliuko greiciau ir lengviau... O dabar tai jau peraugo i psichologine problema, nes pienlige kaip ir apsigydem, nakti, kol apsimiegojes, tai papa paima, o diena gali uzsiklykt, bet neisiulysi doh.gif duodi papa, tai net ziaugciot pradeda, vis tiek galiausiai turiu eit nusitraukinet ir duot buteliuka verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(SJA @ 2010 03 24, 16:05)
sveikos mamytes  4u.gif
mano mergytei beveik menesiukas, valgom tik MP, kurio tikrai yra daug.
turiu tokia beda, kad viena kruti vis man paskauda, tai paastreja, tai nurimsta, bet nepraeina. Kiek suprantu, tai skauda man latakus ir tik is vienos puses. Skausmas paastrejus yra ne maitinant, o tiesiog ramybes busenoj prisilietus, miegant ir pan. Pries maitinima ji buna jau labai pilna, tai siek tiek nutraukiu, kaitalioju pozas, bet skausmas nepraeina. Mazyte zindzia pakankamai stipriai.
Gal kas susiduret? kaip sau padet?
aciu

jei skauda is vienos puses, tai ten gal yra suketiejimas, del to jauciate skausma, butina is ten istraukti pienuka, paeda siltas kompresas pries maitinima arba nutraukima, o jeigu sukietejimo nera, tai gal pries tai buvo?
po tokio guzelio man dar ilgai skaudejo tai as ta vieta tepiau germastan, tikrai padejo. kita vertus kartais kaip skausma , mes jauciam pieno tekejima. gal pas jus taip? pirmas menuo dar viskas tik reguliojasi, visko gali buti, kuo dazniau pamaitinkite kudiki, po maitinimo lengvai pamasazuokite kruti, greit pienuko sumazes vizualiai. nes jis bus tik tuomet kai vaikas valgys, t.y. stimuliuojant kruti, pradeda begt pienukas.
Atsakyti
lekianti, 4u.gif
Būk rami, ne grioveliuose esmė. Nėštumo metu krūtinė padidėja, išryškėja visokios plonybės, aišku, tai gali sukelt visokių abejonių ir nerimo mirksiukas.gif
Viskas bus gerai, maitinsi 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 25 kovo 2010 - 19:01
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 03 25, 21:00)
lekianti, 4u.gif
Būk rami, ne grioveliuose esmė. Nėštumo metu krūtinė padidėja, išryškėja visokios plonybės, aišku, tai gali sukelt visokių abejonių ir nerimo  mirksiukas.gif
Viskas bus gerai, maitinsi  4u.gif

4u.gif tikiuosi lb 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnusha @ 2010 03 23, 12:24)
... pazindzia krūtį iki kokiu 4 minucių, o tada ciumpa -sjauna, ciumpa spjauna ir nervinasi.

Mūsiškis tą patį daro unsure.gif Aš kitos krūties nebeduodu nes su ja jis taip pat elgiasi... Esu bandžius po 10-15 min. vėl pasiūlyt iš viso rėkt pradeda doh.gif
Nu ką - nenori ir neduodu, o kas man belieka ax.gif Nepanašu kad jam trūktų nes irgi išbūna guvus iki kito maitinimo. Tiesa ne visa diena taip valgo, tik porą kart per dieną. Kitais kartais valgo normaliai.
Atsakyti
QUOTE(Šeima @ 2010 03 21, 21:45)
Noriu paklaust, ar teko susidurti, kad uzsaldytas pienukas atitirpsta kazkokio keisto kvapo ir slykstaus skonio, arba isvis i varske sukrenta? Uzsaldziau steriliai, pientraukis irgi buvo sterilizuotas, ir indeliai, nutraukta pienuka tiesiai i saldikli, i -18C, ir ten tik menesi palaikytas pienukas atsildzius jau buna kaip praruges. Nesuprantu kodel taip gaunasi ir ka blogai darau.

Jis tiesiog buna susisluoksniaves. Apačioj skaidriau, o viršuj tarsi grietinėlė, kuri atrodo lyg gabaliukai. Suplak ir vėl bus vientisas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnusha @ 2010 03 23, 12:24)
mamukai, patarkit
Augustinui jau virš trijų mėnesių, maitinau jį iš papuliu, svoris augo labai gerai, vaikas krūti zįsdavo apie 20 minucių kol ji ištuštėdavo. Kiekviena maitinima maitindacvau vis is kitos krūties. prieš penkias dienas kazkas atsitiko, pazindzia krūtį iki kokiu 4 minucių, o tada ciumpa -sjauna, ciumpa spjauna ir nervinasi. Tada is karto duodu jam kita krūtį, ir vėl kartojasi tas pats pazincia apie 3 min. ir vėl ciumpa spauna lauk, nervinasi ir taip n kartų. Matau, kad krūtyse tikrai dar yra pieno, nebesuprantu, kas atsitiko. tada įduodu jam soske ir vaikas nusiramina bei ištempia 2-3 val. iki kito maitinimo lyg butu sotus ir patenkintas. Ar vaikas gali taip greitai pasisotinti? Ar tingi traukti giliau esantį pienuka? pasimeciau... g.gif


Sveika, maniškis irgi taip elgiasi - dabar jam 6 mėn., bet kartais užeina. Pastebėjau kelias galimas priežastis:
- prisiryja oro ir tas jam trukdo, nori atsirūgti. Nors atrauginus vaikas nebūtinai toliau žįsdavo, bet jei likdavo nedavalgęs, tai tiesiog greičiau užsimanydavo kito maitinimo
- gali būti, kad vaikas tiesiog dar nori pažįsti, bet nebenori pienuko.
Be to manasis irgi gan greitai pasisotina - per kokias 5 min.
- kai buvo mažesnis, tai (mano subjektyvia nuomone) dėl pilvuko pūtimo kartais čiupdavo-spjaudavo, bet trijų mėnesio vaikui pilvukas jau kaip ir nebeaktualu..

Manau, per vieną maitinimą stenkis duoti vieną krūtį - kad ten per vieną kartą užtektų pieno organizmas pats sureguliuos. Nes jei duodi dvi tai kyla rizika, kad iš abiejų ištrauks tik paviršutinį liesesnį pienuką.
Papildyta:
UpeJura, aš patarčiau būtinai bandyt pereiti prie vien MP. Ypač, kai vaikas noriai žinda - tiesiog tereikia leisti, kad organizmas suprastų vaiko poreikį ir padidintų pieno gamybą. Tam prireiks gal poros dienų - per tiek laiko vaiko svoris tikrai nenukentės, ir jei jausis alkanas - tai tik duok žįsti, kad kuo daugiau paskatintų pieno gamybą.

Paskaitau moterų klausimus ir taip pikta ant daktarų, kurie sugeba patarti maitinti vien mišinuku (neklauskit, kiek jiems už tokį patarimą sumoka mišinių gamintojai! ir už kiekvieną nemokamą išdalintą pakuotę jie irgi gauna, nebūkit naivios..., žinau šito verslo užkulisius..), arba dar gimdykloj ima vaiką farširuoti mišiniais, vietoje to, kad padėtų su žindymo pradžia, o ji nė vienai nebūna lengva.

Labai nuoširdžiai patariu paskaityti dr. Vitkausko knygą "Nepakeičiamas kaip motinos meilė".
Pvz., ar žinot, kad moksliškai nėra tokios ligos, dėl kurios moteriai, turinčiai pieno, staiga imtų jo trūkti. Yra tik pašaliniai faktoriai - žindymo klaidos, primaitinimai arba labai žymus maisto/vandens trūkumas (bet net badaujančiose šalyse motinos išmaitina savo vaikus). Todėl problemą "man ėmė trūkti pieno" meskit iš galvos - ne krūtyse jos esmė.
Atsakyti
EvitaMaria visiskai su tavimi sutinku tik maitinanciu mamyciu klaidos neleidzia maitinti is krutines vaikus ir tie prakeikti daktarai... As irgi ispradziu pasidaviau provokacijai, taciau greit susigriebiau ir jau beveik 4 men maitinu vaikuti savo pieneliu
Atsakyti
Laba diena dar karteli, Supermamytes 4u.gif
Kreipiuosi vel patarimo ax.gif

Buvome siandien pas gastroenterologe, kadangi leliukas musu pats nebesitustina.
Taigi gavome tokias rekomendacijas:
Ilgint maitinimo tarpus iki 3 val. - visur skaitau, kad reikia vaika maitinti pagal poreiki ir manasis iki siol valgydavo kas 2 val. Ka daryt?
Duotis slyvu tyreles - ar gerai primaitinti vaika jau nuo triju menesiu?
Duoti Bifolac milteliu;
Dar gavome siuntima pilvuko masazams.

Bijau, kad tas rezimo keitimas ir primaitinimas nepakenktu maitinimui MP. Ka patartu mamytes? Gal kas panasiu bedu turejo?
Atsakyti
QUOTE(Kritulka @ 2010 03 26, 14:10)
Mūsiškis tą patį daro  unsure.gif  Aš kitos krūties nebeduodu nes su ja jis taip pat elgiasi... Esu bandžius po 10-15 min. vėl pasiūlyt iš viso rėkt pradeda  doh.gif 
Nu ką - nenori ir neduodu, o kas man belieka  ax.gif Nepanašu kad jam trūktų nes irgi išbūna guvus iki kito maitinimo. Tiesa ne visa diena taip valgo, tik porą kart per dieną. Kitais kartais valgo normaliai.



Maniskis irgi kelis klart per diena taip ozius parodo smile.gif Po ilgu stebejimu man persasi isvada, kad jis tiesiog neisalkes dar buna. Nes kartais net nepradeda zysti, o is kart susiraukia ir rekia taip piktybiskai. Is pradziu nervinausi, bet dabar sakau, nenori-nereikia, praeina pusvalandis - pakartotinai pasiulau.

O del gydytoju, tai as ir pries kelias sav. apsilankiau pas savo gine. Ji paciupinejo mano krutis ir sako, kad jos labai jau minkstos ir netarodo, jog pieno butu daug. As sakau, kad vaikas po 1.5 kg kas menesi priauga, tai sakyciau daugiau nei pakanka. O ji man, na bet vistiek pas jus mazai pieno, gal vaika primaitint reiketu jau. Isejau is kabineto is pagalvojau: Eik tu zinai kur...su savo tokiais patarimais thumbup.gif
Atsakyti