Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

as turiu klausimuka del liemeneliu.
nebeprisimenu kaip buvo su dukryte, nes ir maitinau gan trumpai. na dabar nusiteikus maitinti ilgai ir sekmingai biggrin.gif . bet va pagalvojau. kada butu tikslinga pirkti maitinimo liemenele? jeigu ja nusipirksiu dabar, gal ji pagimdzius bus mazoka, nes juk kai prades gamintis pienas krutine dar padides? g.gif bet gi paskui, kai normaalizuojasi pienuko gamyba krutine sumazeja? gal kas nors gali pakomentuoti ? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mamuuute @ 2009 12 09, 19:53)
as turiu klausimuka del liemeneliu.
nebeprisimenu kaip buvo su dukryte, nes ir maitinau gan trumpai. na dabar nusiteikus maitinti ilgai ir sekmingai  biggrin.gif . bet va pagalvojau. kada butu tikslinga pirkti maitinimo liemenele? jeigu ja nusipirksiu dabar, gal ji pagimdzius bus mazoka, nes juk kai prades gamintis pienas krutine dar padides?  g.gif bet gi paskui, kai normaalizuojasi pienuko gamyba krutine sumazeja? gal kas nors gali pakomentuoti ? 4u.gif

Jau gali nusipirk mirksiukas.gif Vėliau sumažės be abejo, bet man pvz vis dar tinka to paties dydžio, nors maitinu jau virš metų, taip kad... Man labai patiko triumpf liemenėlės ir dar būna tokios kaip sportinės, be siūlių, pirkau kažkurioj nėštukėms skirtoj.
Atsakyti
QUOTE(mamuuute @ 2009 12 09, 19:53)
as turiu klausimuka del liemeneliu.
nebeprisimenu kaip buvo su dukryte, nes ir maitinau gan trumpai. na dabar nusiteikus maitinti ilgai ir sekmingai  biggrin.gif . bet va pagalvojau. kada butu tikslinga pirkti maitinimo liemenele? jeigu ja nusipirksiu dabar, gal ji pagimdzius bus mazoka, nes juk kai prades gamintis pienas krutine dar padides?  g.gif bet gi paskui, kai normaalizuojasi pienuko gamyba krutine sumazeja? gal kas nors gali pakomentuoti ? 4u.gif


va cia individualu. siulau nusipirkti viena,kad jeigu paskui pasirodytu maza nebutu didelio nuostolio. su pirma dukra kazkaip pataikiau nestumo metu nusipirkti liemenele ir tiko (beja pradzioje taippat pirkau viena o po gimdymo kai zinojau dyti ir dar nusipirkau) o va per anta nestuma ir prasoviau - pirkau tokio dydzio kaip visad ir pasirode per maza...gal dar ir nuo firmos, pasiuvimo priklauso g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 12 10, 14:30)
va cia individualu. siulau nusipirkti viena,kad jeigu paskui pasirodytu maza nebutu didelio nuostolio. su pirma dukra kazkaip pataikiau nestumo metu nusipirkti liemenele ir tiko (beja pradzioje taippat pirkau viena o po gimdymo kai zinojau dyti ir dar nusipirkau) o va per anta nestuma ir prasoviau - pirkau tokio dydzio kaip visad ir pasirode per maza...gal dar ir nuo firmos, pasiuvimo priklauso  g.gif

labai priklauso - man iš tų pačių triumpfo tik viena tiko, o kita to paties dydžio buvo smarkiai per didelė, o mažesnio - per maža.
Atsakyti
Sveikos, ismaitinau savo suneli 1 m 8 men, taigi pasidalinsiu patirtim smile.gif Pirmaisiais metais vaikutis is kruties visai nevalge, kadangi gime neisnesiotas, tai as nutarukinedavau pienuka ir jam zonduodavau, taigi gydytojai perspejo, kad tokie mazyliai nebenori paskui papuko. Taip ir buvo. Bet kur pliusai nutraukinejimo, tai kas speneliai man nesutrukinejo, neskaudejo... viskas buvo ciki. Jei pieno pradedavo mazeti, pamasazuodavau krutine, daugiau laiko paswededavau nutraukinedama ir vel pradedavo daugiau gamintis. Nei stresines situacijos nei nuovargis nei nieks kitas nepadare taip, kad pieno neliktu. O kai maziukas buvo jau metuku amziaus, pats kazkaip pasiprase krutines ir nuo tada puikiausiai pavalgydavo. Aisku, per ta visa laika 3 kart buvo viena krutines guzeliais sukietejusi, nepadejo masazai, karstas dusas. Po mazdaug dvieju paru is tu gyzeliu pienas iseidavo ir is spenelio nutraukinejant ar vaikui valgant tiesiog fontanais istryksdavo, nes ten viduj nebeatlaikydavo spaudimo ir tiek. O kai nutariau jau nebemaitint, tai mazinau po truputi maitinimu skaiciu, pienas is pradziu gaminosi, po to pradejo mazet jo, o galiausiai mazdaug per savaite dingo ir is kruties tas uzsilaikes pienukas, papukai sumazejo... ir gaila, bet juk augam, visa laika leliukas nebus smile.gif
Atsakyti
Merginos, prasau patarimo. Mano vaikis keistai valgo. Kiek būdrauja, tiek valgo. Tai gali trukti 3-5 valandas. Vis rekia ir nutildyti ji galima tik idavus kruti. Per tas 3-5 valandas jis ir pavalgo ir pasnaudzia, o as visa laika prirista prie jo. Po to nuluzta miegeliui 2-3 valandoms. Tas pats ir diena, ir nakti. Neiseina sureguliuoti jam maitinima kas 2-3 valandas. Ar tai normalu? Ka daryti? Man atrodo, kad man truksta pieno, nes kai ciulpia non stop, tai jau praktiskai tuscia kruti.
Nakciai duodu misinuko, tai uzmiega lengviau.
Itariu, kad sociai nepavalgo is kruties, todel taip ilgai neuzmiega. Gal reikia primaitinimo? Kokia jusu nuomone?
Atsakyti
labukas, net negalejau pagalvot, kad 10 menesio gale susidursiu su maitinimo krize. Mano nuolatine problema budavo, kad bet kokia nervine itampele spazmuodavo piena. Kiek esu prisikamavusi del tu spazmavimu!!! Bet paskutiniu laiku jau viskas budavo gerai. Vaikas valge is kruties normaliai.
Nu bet dabar tai nezinau, kas pasidare. Kruties nebeima, is karto rangosi, sliauzia, verciasi, stojasi, rekia. Nu jeigu ir paima, tai labai trumpai, kad nespeja pienukas pradeti begti. Seniau irgi kartas nuo karto taip budavo, ypac kai pilvuka pusdavo, bet miegancia pamaitindavau. O dabar tai per diena miena tik 1.5 valandos. Tai per ta laika tik 2 maitinimo kartai gaunasi.
Galeciau nutraukti ir duoti. Bet nutraukto neturiu kaip sumaitinti. Seniau maitindavau sauksteliu guledama, nes buteliuko neimdavo, o dabar jau nebenori nei jokiu sauksteliu nei is buteliuko. Nenori gerti nei is puodelio su snapeliu. Nakti tai pamaitinu, bet kai taip diena nebevalgo, ir nakti nedaug bera. Nera kaip padauginti. As tai gal jos labai ilgai nemaitinciau, bet norisi per tuos epidemiju laikus dar pamaitinti iki kokio kovo. Ir durniausia kad jokiu kitokiu skysciu nenori. Tik sulciu dar nebandziau.
Ir dar prie visa to aisku atsirado vel nervine itampa ir pradejo spazmuoti pienuka. Nu visai jau nebezinau ka daryti.
Atsakyti
QUOTE(Aronia @ 2009 12 11, 12:32)
Merginos, prasau patarimo. Mano vaikis keistai valgo. Kiek būdrauja, tiek valgo. Tai gali trukti 3-5 valandas. Vis rekia ir nutildyti ji galima tik idavus kruti. Per tas 3-5 valandas jis ir pavalgo ir pasnaudzia, o as visa laika prirista prie jo. Po to nuluzta  miegeliui 2-3 valandoms. Tas pats ir diena, ir nakti. Neiseina sureguliuoti jam maitinima kas 2-3 valandas. Ar tai normalu? Ka daryti? Man atrodo, kad man truksta pieno, nes kai ciulpia non stop, tai jau praktiskai tuscia kruti.
Nakciai duodu misinuko, tai uzmiega lengviau.
Itariu, kad sociai nepavalgo is kruties, todel taip ilgai neuzmiega. Gal reikia primaitinimo? Kokia jusu nuomone?


pirma menesi tikrai taip buna kad leliukai "nenulipa" nuo kruties jis dar visai mazutis duokit jam zisti kiek nori ir to pieno bus mirksiukas.gif tikiu kad jo ir yra mirksiukas.gif isivaizduoju kad sunku, bet visa laik taip nebus - prades dometis ir kitais dalykais nei tik mamos krutis biggrin.gif
del primaitinimo misiniu siulau taip greitai nespesti vien is to kad daug zinda. ir neprisidaryti sau bedu. yra keli budai suzinoti ar pakankamai pavalgo. 1. tai siusiojimas. jei sauskelnes pilnos, slapimas sviesus, ne koncentruotas,be kvapo tai viskas gerai. 2. galit pasisverti mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos, atsakymai abiejoms auksciau parasiusioms mamytems butu. Kudikeliai ilgai buna prisiglaude prie kruties, nes jiems taip ramiau, blogai ar nesaugiai aplinkoje jauciasi, todel cia normalu, o zinduka vietoj kruties nebandet duot? Jus ji siaip daugiau nesiokit, dainuokit ir pan., padarykit tokias ale "voneles", kai siltoje patalpoje vaika plikuti uzsidedi sau ant krutines, jo galvyte ties papais ar auksciau, pilvuku jis turi but i jusu krutine, ir pagulekit tokioj pozoj. Artumas ji nuramins.

Kitai mamytei gal toki patarima duociau, is patirties, mano maziukas nemego jokiu puodeliu su snapeliu, jis nuo 5 menesiu is bambalio vandenuka ragaudavo, arba nutraukta pienuka is musu paprasto puodelio gerdavo (puodeli aisku sterilindavau iki metu). 10 men vaikutis megdzioja suaugusius, jei jus salia arbata gersit, is tokio pat puodelio ir jis mielai gers pienuka smile.gif Sekmes.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 12 11, 14:21)
pirma menesi tikrai taip buna kad leliukai "nenulipa" nuo kruties jis dar visai mazutis duokit jam zisti kiek nori ir to pieno bus  mirksiukas.gif  tikiu kad jo ir yra  mirksiukas.gif isivaizduoju kad sunku, bet visa laik taip nebus - prades dometis ir kitais dalykais nei tik mamos krutis  biggrin.gif
del primaitinimo misiniu siulau taip greitai nespesti vien is to kad daug zinda. ir neprisidaryti sau bedu. yra keli budai suzinoti ar pakankamai pavalgo. 1. tai siusiojimas. jei sauskelnes pilnos, slapimas sviesus, ne koncentruotas,be kvapo tai viskas gerai. 2. galit pasisverti  mirksiukas.gif

Aciu abiem mamytem uz atsakymus aciuks.gif Guodziuosi mintimi, kad tai truks tik pirma menesi.
Is slapimo nelabai galiu suprasti kiek kartu jis siusioja, o siaip tai be kvapo. Kakoja tai 2-4 kartus per para.
Svertis bandeme ant buitiniu elektroniniu svarstykliu. Per savaite svoris nepadidejo verysad.gif

Zinduka duodam. Bet, kaip sakoma, zinduku neatsipirksi. Dazniausiai po minutes jis ji pameta arba isspjauna ir vel reikalauja kruties.
Atsakyti

Svertis bandeme ant buitiniu elektroniniu svarstykliu. Per savaite svoris nepadidejo verysad.gif

Zinduka duodam. Bet, kaip sakoma, zinduku neatsipirksi. Dazniausiai po minutes jis ji pameta arba isspjauna ir vel reikalauja kruties.
[/quote]

O ka gydytoja sako, nebandei pasikonsultuot su ja? Siaip svoris ant buitiniu svarstykliu gal nelabai matysis, as pvz sveriau savaji leliu ligoninej (visa pirma men isgulejom), tai svoris per para tik kokius 30 gramu tepriaugdavo, taigi buitines svarstykles to neparodo. Dar zinau yra budas, kai mamos skaiciuoja kiek gurksniu vaikas nuryja, vienas gurksnis yra 3 ml, o reikiama suvalgyti pienuko kieki apsiskaiciuojam pagal formule. Tai sunku, zaidimas ilgas, bet del savo vaiko vargstam visos:)
Atsakyti
QUOTE(Aronia @ 2009 12 11, 13:32)
Merginos, prasau patarimo. Mano vaikis keistai valgo. Kiek būdrauja, tiek valgo. Tai gali trukti 3-5 valandas. Vis rekia ir nutildyti ji galima tik idavus kruti. Per tas 3-5 valandas jis ir pavalgo ir pasnaudzia, o as visa laika prirista prie jo. Po to nuluzta  miegeliui 2-3 valandoms. Tas pats ir diena, ir nakti. Neiseina sureguliuoti jam maitinima kas 2-3 valandas. Ar tai normalu? Ka daryti? Man atrodo, kad man truksta pieno, nes kai ciulpia non stop, tai jau praktiskai tuscia kruti.
Nakciai duodu misinuko, tai uzmiega lengviau.
Itariu, kad sociai nepavalgo is kruties, todel taip ilgai neuzmiega. Gal reikia primaitinimo? Kokia jusu nuomone?

viskas pas Jus normalu. O kad idavus kruti tik galima nutildyti tai irgi visiskai teisingai smile.gif , nieko keisto nera. Patarciau zinduko neduoti. Kam jam jis? Juk yra daug geresnis daiktelis tai papas smile.gif . O krutis tai tikrai netuscia, cia Jums taip atrodo. Duokita kruti i valias. Su mano pirmagime irgi taip pat buvo, atrodo iseinam i lauka pamaitinta tikrai sociai, kad prades rekti vidury gatves niekaip nenuraminsi, tai eini kur prie laiptines ir maitini, nurimdavo akimirksniu. Nakti irgi istisai kabedavo ant kruties ir prieiti galedavo tik mama, jei tetis tai atrodydavo kad velnia pamate tiek rekdavo net mekyna, o priglauzdavau prie krutines ir palaima... Turekite kantrybes, o misinuka tai meskite lauk ir sau per nagus dar uzplokite tongue.gif tongue.gif tongue.gif . Niekada nesuabejokite savo jegomis, pasitikekite savimi ir gerkite l l l daug skysciu. Kaip sakoma nemeskite kelio del takelio. Jei vaikelis neramus, ar ilgai zindo negalvokite kad ji gali isgelbeti misinukai, tikrai ne. sekmes ir kantrybes.
Atsakyti