Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Inga N @ 2010 02 19, 10:54)
Gal kas gali patarti, kaip nusitraukinejant pagausinti pienelio? Duodu zisti, likuti nusitraukiu, siaip nusitraukineju kas 3-4 val., kiek nepakanka (o deja nepakanka) duodu misinuko, taip dirbam jau savaite, bet nepasakyciau, kad pagausejo pieno.


O kodel po zindimo nusitrauki ir is ko sprendi, kad reikia vaikuti primaitinti?

Del pieno gausinimo tinka visi anksciau mineti metodai: kuo dazniau zindyk/nusitraukinek pienuka, kuo daugiau glausk vaikelis prie saves, oda prie odos, kartu miegokite, siulyk kruti ir duok vaikiukui zaisti tol, kol nespjauna, gerk labai daug skysciu. Man tai padejo pagausinti. Sekmes 4u.gif
Atsakyti
Man dar toks klausimas iskilo: ar normalu, jei mergina valanda valgo su pasnaudimais, daro valandos ar pusantros pertrauka ir vel praso blink.gif ?

kai maitinu is buteliuko suvalgo maziau ir didesne pertrauka daro - 2,5 - 3 val. g.gif
Atsakyti
paskaičiau merginukės jūsų bėdas,tai galiu pasakyt tiek,kad krūtyse ir pas mane daugiau pienelio kairiojoj,buvo dienelių kai mažiukui būdavo mažai iš vienos,tai duodavau antros,o šiaip maitinu abu vaikus tuo pačiu metodu-viena krūtis vienas,maitinimas,nes jei duosi abi,nelabai prisigamins to pieniuko ir dar pasinorėjus žys vėl tuštoką..dėl stimuliacijos pienelio,patarčiau nenusitraukinėt,o dažniau duot žyst,nes žindimas geriau stimuliuoja,aš dar gerdavau kmynų arbatytę su pienu,kakava su pienu,aplamai daug skysčių,bet ne juodos arbatos,o jei puodelį kavos nestiprios išgerdavau iškart ir vandens stiklinę gerdavau..dar gerai man sveikuolių sausainiukai(avizos,ražinos,riešutukai)veikdavo,riešutų parauždavau,bet viską saikingai,nes gali vaikiuką išbert,ar pūst pilviuką..
Ingusia31 pas mane ir dabar pieniukas pradžioj smakiai teka(1m beveik 4mėn sūniukui)bet paskui aprimsta..pradžioj ir iš antros beprotiškai bėgdavo tai tokius rinktuvėlius nusipirkau,galima pieniuko prisirinkt thumbup.gif

user posted image

Naujamarte galiu tik stiprybės palinkėt,būtinai mažink buteliuko davima,nes augdama lelytė daugiau gudraus iš buteliuko lengviau pieniukas bėga,o iš krūties tenka padirbt,kol pavalgai..laikykis ir sėkmės tau 4u.gif
o nebandei dažniau duot krūtį,ne 3-4val režimu?
Naujamarte,dėl dažno žindimo,tai mano bernužėlis valgydavo 1-1,5val rėžimu,bet su daktare kalbėjom,kad dažnai stambūs vaikai taip daro(gimė 4,3kg),gal tavo panelė pavargsta bežysdama ir užsnūsta smile.gif
dar iš savo praktikos galiu pasakyt,kad užeina pienuko gaminimosi pertraukos,man buvo kai leliui mėnuo buvo,tada gal 4mėn,neseniai vėl mažiau gaminosi,tai maitinau dažniau ir ilgiau,viskas savaime išsisprenže,sėkmės merginukės,maža iš manes patarėje,bet kalbu iš praktikos pirmą maitinau iki metų,pati nutraukiau,o antrą žadu pavasarį baigt maitint,tikiuosi nors vienai tiks kai kas iš mano patarimų smile.gif
Atsakyti
Laba diena, mamytės smile.gif
Keista, po kelių mėnesių į šitą temą sugrįžau ne pagalbos prašyti rolleyes.gif Turbūt patarėjos jau nepamena, kaip prieš 5 mėnesius siaubingai daug klausinėjau, vienos mamos net kantrybė trūkusi buvo ax.gif , bet šiandien atėjau jums visoms padėkoti. Ačiū, kad jūsų dėka mano mažylė gauna patį sveikiausią maistą - MP thumbup.gif Tik jūsų patarimų ir padrąsinimų dėka pasitikėjau savimi ir nuo mišinuko grįžom prie pienelio smile.gif Labiausiai ačiū man patarinėjusioms Košei-Malošei ir Fedes 4u.gif
Galbūt aš per daug kategoriška, bet dabar man keistai skamba mamų pasiteisinimai, kad neturi pienelio ir negali pačios maitinti savo kūdikėlių g.gif Savo pavyzdžiu įrodžiau, kad, per parą nusitraukdama vos po 50-60 ml iš abiejų krūtų, tik didelio noro ir pastangų dėka įmanoma maitinti vien MP. Aš savo saulytei nuo savaitės daviau mišinuko, bet jau kelis mėnesius maitinu tik MP, neduodu jokio papildomo maisto.

QUOTE(Jugita25 @ 2010 02 17, 11:32)
o man atrodo, kad nesugebesiu ir nemokesiu maitint, prasideda baimiu ir neaiskiu nerimu lavina sad.gif
o kaip is tiesu yra su tuo paveldejimu, jei mano mama neturejo pieno, tai galimybe yra, kad persiduoda?

Nežinau, ar tai paveldima, bet pieno neturėjo nei mano mama, nei močiutė, o aš sėkmingai tai darau jau daugiau nei 5 mėnesius biggrin.gif Tad siūlau daugiau pasitikėti savimi ir labai norėti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Naujamarte @ 2010 02 19, 11:35)
O kodel po zindimo nusitrauki ir is ko sprendi, kad reikia vaikuti primaitinti?

Del pieno gausinimo tinka visi anksciau mineti metodai: kuo dazniau zindyk/nusitraukinek pienuka, kuo daugiau glausk vaikelis prie saves, oda prie odos, kartu miegokite, siulyk kruti ir duok vaikiukui zaisti tol, kol nespjauna, gerk labai daug skysciu. Man tai padejo pagausinti.  Sekmes 4u.gif



Pradejau nusitraukineti neiskentus, nes nuo 3 savaites vaikas visa laika buvo neramus, zisdavo zisdavo,aisku, amzinai uzmiega zisdamas ir tuo baigiasi, o tik patraukdavau nuo kruties, tuoj verkdavo, negaliu buti zinduku visa para (galeciau pavargt tas kelias dienas, jei tikrai to pieno pagausetu nuo to dazno zindymo, bet ne velnio) , turiu rupintis seima ir kitu vaiku, be to labai pavargau ir tikrai pajutau, kad to pieno dar labiau sumazejo. Kai jau visai stogas per diena nuvaziuodavo, vidurnakti duodavom misinuko, tada ramiai uzmigdavo. Zinau, kad nenusitrauksi tiek, kiek vaikas isciulpia, bet kad tikrai to pieno per mazai. Per menesi priaugo 800 gr., bet jau cia reikia tureti omeny, kad paskutines 10 dienu buvo kazkiek primaitinamas. Be to, akivaizdu kad pieno to truko arba neistraukdavo kiek reikia, nes dabar, kai gauna normaliai pavalgyt, visai ramus, o tada tik verkdavo ir verkdavo, mes jam vargsiukui lasiukus nuo pilvo putimo tik girdydavom ... biggrin.gif
Dabar bandau ir zisti duoti, ir nusitraukti, kad kaip nors pagausinti, na, bet nepasakyciau, kad padaugejo to pieno., tik tiek, kad igudau nusitraukti.
Atsakyti
QUOTE(Inga N @ 2010 02 19, 20:39)
Pradejau nusitraukineti neiskentus, nes nuo 3 savaites vaikas visa laika buvo neramus, zisdavo zisdavo,aisku, amzinai uzmiega zisdamas ir tuo baigiasi,  o tik patraukdavau nuo kruties, tuoj verkdavo, negaliu buti zinduku visa para (galeciau pavargt tas kelias dienas, jei tikrai to pieno pagausetu nuo to dazno zindymo, bet ne velnio) , turiu rupintis seima ir kitu vaiku, be to labai pavargau ir tikrai pajutau, kad to pieno dar labiau sumazejo. Kai jau visai stogas per diena nuvaziuodavo, vidurnakti duodavom misinuko, tada ramiai uzmigdavo.  Zinau, kad nenusitrauksi tiek, kiek vaikas isciulpia, bet kad tikrai to pieno per mazai. Per menesi priaugo 800 gr., bet jau cia reikia tureti omeny, kad paskutines 10 dienu buvo kazkiek primaitinamas. Be to, akivaizdu kad pieno to truko arba neistraukdavo kiek reikia, nes dabar, kai gauna normaliai pavalgyt, visai ramus, o tada tik verkdavo ir verkdavo, mes jam vargsiukui lasiukus nuo pilvo putimo tik girdydavom ... biggrin.gif
Dabar bandau ir zisti duoti, ir nusitraukti, kad kaip nors pagausinti, na, bet nepasakyciau, kad padaugejo to pieno., tik tiek, kad igudau nusitraukti.


Sudetinga is tiesu, labai tave suprantu, nes pati sumautai jauciausi, kai nusprendziau nebeklykinti vaikelio, o maitinti nutrauktu pienuku. Visi gasdino, kad dings pienas, kad daugiau niekada nebeims kruties ir pan. Taciau.. pienas aciu D niekur nedingo, o mazyle kuo toliau tuo dazniau valgo is kruties thumbup.gif

Svarbiausia, kad pati rami butum, tada ir vaikelis bus ramus, jie tokie mazi kempiniukai - sugeria absoliuciai visas musu emocijas. Man labai padejo valerijonas: po 1 tabletyte 3 kartus dienoj. Vaikiukui nekenkia, o mama rami ir laiminga mirksiukas.gif

Kai busi rami, pozityviai galvosi, tada ir pienelio daug turesi ir vaikelis valgys is kruties mirksiukas.gif

Sekmes 4u.gif
Atsakyti
Inga N, 4u.gif
Augimo šuolis ~3sav. mirksiukas.gif Maitinant pagal vaiko poreikį- jis ir sureguliuoja pasiūlą-paklausą per kelias dienas (max- savaitė) Jei duodi čiulptuką- mažina MP gamybą.
Gal pagelbėtų slingas ar juosta- vaikutis būt prie tavęs, maitintis, o tau dar pavyktų ir kitu pasirūpint 4u.gif
Naktinis maitinimas- dieninio pienuko garantas. papildomi skysčiai- labai greit mažina MP gamybą, stresas, nuovargis- įtakoja pienuko atleidimą...
Aišku, kad kai gauna plytą mišinio- tik miegot belieka, nes visa energija sunkiam virškinimui skirta... Vaiko verksmas nėra tik maisto trūkumo indikatorius,- gali būt daugybė priežasčių.
Ar pakanka- pirmiausia rodo šlapinimasis ir svorio augimas, priaugot net virš 500g 4u.gif
Pienuką galima gausinti, labai gerus metodus parašė Jaunamartė 4u.gif
Jei nutraukinėdama nori gausinti- reikia stimuliuoti ~20min. t.y. ne kiekis svarbiausia.
+poilsis ir pozityvus nusiteikimas, naktinis žindymas, ir aišku jokių papildomų skysčių, čiulptukų.
Dar svarbu- jei nori pereiti prie išimtinio žindymo: sumažinti bendrą duodamo per 24val. papildo kiekį 50ml
Šis kiekis gali būti paskirstytas tarp kelių maitinimų, pvz., sumažinkite 5 maitinimus po 10ml; arba 2 maitinimus po 25 ml.
Sėkmės 4u.gif

Krisliuke, 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Jugita25,
Nieko bendro su paveldimumu tai neturi. Buvo neteisingi patarimai, nesėkminga patirtis.
Krūtų pagrindinė biologinė funkcija – pieno gamyba ir kūdikio žindymas.
Po gimdymo- natūralus tęstinumas- vaiko žindymas, kuriam organizmas ruošiasi.
Visada galima pakenkt procesui, svarbu daryti kuo mažiau klaidų mirksiukas.gif
rasi info: www.sveikapradzia.lt ar www.pradzia.org
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 19 vasario 2010 - 23:43
Mums dar tik 23 dienos bet kieviena diena yra kova del MP kiekio doh.gif , rytas, vakaras, naktis ir vel ratu... tas pats AR UZTEKSIU SIAM KARTUI unsure.gif jei tik laisva minute iskart galvoju kad reik eiti kazko gerti, geriu per prievarta, pasui net valgyti nesinori perpampus visokiu skysciu, kompotu, arbatu, arbateliu laktacijai skatinti, kmynai, pienas ir vel is kito galo tas pats doh.gif
Net namuose tyliai pradejau kalbeti kad tik kuo ilgiau pamiegotu ir nesugalvotu kruties prasyti unsure.gif ale ilgiau kaip 3 valandas vistik neina apgauti blush2.gif
Zodzu kada tas nerimas baigsis nezinau bet jau mane jis baigia prikalti prie sienos unsure.gif
Ale galiu pasidziaugti kad visiskai atsisakem arbateles ir nei karto pienelio kaip ir netruko ax.gif o silpniau besipildancia kruti pavyksta kompensuoti kita ir jokiu nesklandumu kol kas del to nera tongue.gif .
Zodziu pirminiai planai buvo 6menesiai o daba jau svajoju nors 4 kaip nors ax.gif bet realiai jauciu praeisim mes tuos uzsibreztus tikslus ir toliau tesim terminus ateiciai 4u.gif
Atsakyti
Taigis pirmiausia pati nusiramink, nes matosi, kad susistresavusi visa 4u.gif kaip tik kuo dazniau glausk vaikeli ir negerk be saiko skysciu, nuo ju gali ir blogiau buti, cia jau rasyta anksciau apie tai. Ir su kmynais atsargiai - jie vidurius kietina, gali ne tik paciai uzkietinti, bet ir vaikiukui. Geriau gerk pankolius - ir vaikiukui bus geriau nuo diegliuku 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2010 01 20, 20:59)
Siaip is to ka rasei anksciau man atrodokad leliukas tavo trumpai zinda ir gal neistraukia to riebaus pienelio. Zinoma, jei nenori ilgai neislaikysi prie kruties, bet naktinis maitinimas galetu padeti. Bandyk. Parasyk kaip sekasi.


Pirmiausia noriu padekoti uz patarimus, kuriu sulaukiau 4u.gif .
Taigi rezultatai tokie: per menesi priaugom netoli 300g (nedaug, bet daugiau nei tikejaus smile.gif ). ir toliau po biski augam. Jau padvigubinom gimimo svori thumbup.gif . Maziuke svaime pradejo naktimis vel keltis pavalgyti, todel zadinau tik tuos pirmus kartus smile.gif .
Misinuko taip ir nereikejo pabandyt cool.gif.
Atsakyti
[quote=Košė-Malošė,2010 02 19, 23:31]
Inga N, 4u.gif
Augimo šuolis ~3sav. mirksiukas.gif Maitinant pagal vaiko poreikį- jis ir sureguliuoja pasiūlą-paklausą per kelias dienas (max- savaitė) Jei duodi čiulptuką- mažina MP gamybą.
Gal pagelbėtų slingas ar juosta- vaikutis būt prie tavęs, maitintis, o tau dar pavyktų ir kitu pasirūpint 4u.gif
Naktinis maitinimas- dieninio pienuko garantas. papildomi skysčiai- labai greit mažina MP gamybą, stresas, nuovargis- įtakoja pienuko atleidimą...
Aišku, kad kai gauna plytą mišinio- tik miegot belieka, nes visa energija sunkiam virškinimui skirta... Vaiko verksmas nėra tik maisto trūkumo indikatorius,- gali būt daugybė priežasčių.
Ar pakanka- pirmiausia rodo šlapinimasis ir svorio augimas, priaugot net virš 500g 4u.gif
Pienuką galima gausinti, labai gerus metodus parašė Jaunamartė 4u.gif
Jei nutraukinėdama nori gausinti- reikia stimuliuoti ~20min. t.y. ne kiekis svarbiausia.
+poilsis ir pozityvus nusiteikimas, naktinis žindymas, ir aišku jokių papildomų skysčių, čiulptukų.
Dar svarbu- jei nori pereiti prie išimtinio žindymo: sumažinti bendrą duodamo per 24val. papildo kiekį 50ml
Šis kiekis gali būti paskirstytas tarp kelių maitinimų, pvz., sumažinkite 5 maitinimus po 10ml; arba 2 maitinimus po 25 ml.
Sėkmės 4u.gif

na, bet jei vaikas, maitinamas is buteliuko, nesvarbu ar gauna misinio ar MP, yra ramus, o maitinamas krutimi pastoviai verkia, argi tai nerodo, kasd jam tikrai maza to pieno?

800 gr 1 menesi yra priaugimo minimumas, o dar turekim omeny, kad gaudavo jau siek tiek misinelio jegoms issekus. gydytoja irgi pritare kad mazoka pieno.


del pieno kiekio didinimo nusitraukinejant dar norejau paklaust - 20 min stimuliavimo pientraukiu nesvarbu kiek isbega? o kokiu intervalu - ar gana 3-4 val. pertraukos?
maniskis tuscios kruties tai jau tikrai nestimuliuos smile.gif mat jau isigudrino - nelabai nori zisti, kartais sutariam, kartais ne - susigaude kad galima lengviau sad.gif stai koks absurdas gaunasi nakti - po jo zindymo dar nusitraukiu, kai jau atsisako zisti ir ima nervuotis, scenu nakti kelt negalim,seima ilsisi,o pazindes is buteliuko isgeria maziau nei nutraukiau.
Atsakyti
Prisiduodu, vakar buvome pas gydytoja per 2 savaites priaugome 640 gr. thumbup.gif o nuo gimimo (mums jau 2 men) 940 gr. ir paaugome per menesi 4 cm. Visai neblogai. Misinuka jau geriame daug maziau, netgi viena diena visai nereikejo. Tik jau 2 savaites jis valgo tokiu rezimu, vakare uzmiega 21-22 val. pabundame 3-4 nakties pavalgome, paskui kokia 5-6, ir paskui kas valanda isskyrus dienos miegeli. Valgome ivairiai tai 5 min, tai 10 min., tai pusvalandi. Tai is vienos kruties, tai is abieju. Bet buna taip kad pavalgo is vienos verkia, pavalgo is kitos vel verkia, tada vel duodu ana, valgo is anos. Ar galima taip daryti? g.gif Jeigu jau neina susitarti su juo tada duodu savo nutraukta pienuka, jeigu jo nera misinuka. Ir dar galvoju gal taip daznai valgo nes mazai pavalgo, tai buvau po dvieju krutu davus 90 ml. savo pienuko, vistiek po valandos paprase valgyti. Man idomu o kiek ml. nurija vaikeliukas kad paskaiciuoti kiek suvalge is kruties. Ir dar kai jis nuo 21 val. miega nutraukineju pienuka 1,2 kartus kad padidinti pienuko kieki.
Atsakyti