QUOTE(karamele_21 @ 2010 07 08, 18:48)
mums dar tik uz 2 sav bus 4 men bet jau mielai ragaujame vaisiu tyreles Hipp nuo 4 men banana ragaujam nuo 2 men o dabar pries pietus suvalgom beveik visa banana (pacio vidurio neduodu kur su seklytem), ragavom ir obuoliuka bei morku sultciu pora sauksteliu. o valgom tik MP .3 men sverem 7,2 todel dar kosiu neduodu . tik iskilo klausimas ka duoti atsigerti karsta vasaros diena? duodam virinta vandenuka bet gal ka nors skanesnio jau galima duoti?
cia aisku ne mano o tavo vaikutis,bet arnebijai vaikuciui skranduka sugadinti ?
Papildyta:
QUOTE(Lazdu_Dama @ 2010 08 07, 12:30)
Jei pradejau pazindinima su darzovytemis nuo 4,5 men, tai kada tokiam leliui pradedama ivedineti mesyte? Ta prasme koks triusiukas, kalakutas?
mesyte rekomenduojama ivedineti mazdaug nuo 8 menesio,nes per anksti ivesti baltymai,gali reikala tik pabloginti
Papildyta:
QUOTE(prokurore @ 2010 08 11, 11:45)
Sveikos mamytes!
mano pupytei jau 4 menesiukai. pradejau po truputeli primaitineti darzovienemis! kadangi esu dar zalia mamyte, tai savo praktikos vaiku auginime, juolab maitinime, neturiu, todel daznai isklausau tiek savo daktares nuomones, tiek pazystamu mamyciu, taip pat ir cia pasiskaitineju konsultaciju skyrelyje bei kituose interneto straipsniuose, ir ka galiu pasakyti: kiek daktaru, kiek mamyciu- tiek ir nuomoniu, net galva sukasi. Mano gydytoja sako: nuo 4 men. pradek duoti banano ir obuoliuko. Konsultaciju skyrelyje ir kituose straipsniuose raso; pradekit primaitinti tik nuo darzuovieniu, pirmiausia nuo ankstyvuju morku. Vaiko daktare sako: morkos paskiausia, nes jos alergizuoja....nu zodziu kosmaras kazkoks! Ir kaip kazkas cia rase, praeis kokie dar 5 metai, rekomendacijos bus vel naujos!
Auginu savo darze ivairiu darzoviu, kuriu netresiu jokiomis trasomis...pradejau duoti bulvyte, morkyte, moliuga...kol kas viskas ok! Duodu truputeli ir vaisiu, t.y. obuoliuko duodu is savo sodo alyvini, o bananu, tai pirktine tyrele, nes zinau kaip bananai isnoksta pakeliui i Lietuva(juos veza tevu draugas), tai manau, kad egzotinius vaisius geriau duoti pagamintus vaisiu tyreliu pavidalu nei pirktus parduotuvej(bent jau kol vaikas dar visai mazas). O kaip savo vaikus auginti, manau, kiekvienos mamos reikalas. Aisku, perlenkti irgi negalima...
pritariu 100 proc. atveztiniai vaisiai paskutineje vietoje,be to bananas yra labai koloringas ir nerekomenduojamas vaikams,kurie turi didesni svori.
kas link morkyciu,tai jos is ties linkusios alergizuoti,bet idejus ju i kose palaipsniui mums viskas pavyko
o primaitinima manau,kad reikia pradeti nuo darzovieniu,jose ir vitaminai ir visa kita ko reikia musus mazyliams.O obuoliukas ar kazkokia tyrele,manau yra desertas,o nuo ko pradetumet pietus pacios,nuo sveiko patiekalo ar nuo deserto?
Papildyta:
QUOTE(icing sugar @ 2010 08 17, 00:04)
Na, čia jau jūsų pasirinkimas, tačiau paragauti po labai nedaug - nemanau tikrai, kad kas blogo galėtų nutikt. Be abejo, nereikia vaikui labai daug duoti, tačiau ant šaukštelio galo po truputį, manau, galima
Vaikas įpranta valgyt kitą maistą labai pamažu, jam tai pasikeitimas..
Kitas dalykas - dabar gydytojai apriboti rekomendacijom, nors net ir jie sako, kad nuo 4 mėn. po truputį galima duoti kito maisto.
Beje, parduotuvėse nemažai maistelio kūdikiams nuo 4 mėn. - kaip jūs manot, tai atsitiktinumas?
ne atsitiktinumas,o reklama.
Ant gerber indeliu yra aiskiai parasyta "visus produktus skirtus jaunesniems kaip 6 men. kudikiams galima vartoti tik gydytojui pediatrui rekomendavus".Pasiskaitykit,koks proc. LT yra nutukusiu ir sutikusios mitybos vaikuciu
Papildyta:
QUOTE(Be_penkiu_pavasaris @ 2010 07 17, 14:14)
http://www.vsv.lt/mo...inimas/578.html
Ankstyvo papildomo maitinimo žala
Ankstyvas papildomų produktų davimas kūdikiui yra rizikingas net keliais aspektais: psichomotorinio vystymosi, mitybos ir imunologiniu. Papildomo maisto, duodamo jaunesniems nei šešių mėnesių kūdikiams, mitybinė vertė dažnai būna menkesnė nei motinos pieno. Prieš pradedant duoti kietą maistą šaukšteliu, kūdikis neabejotinai tur mokėti kramtyti ir nuriti. Tai lyg tąsa įgimto pirmo sugebėjimo čiulpti ir nuryti. Sugebėjimas kramtyti atsiranda bręstant nervų sistemai, palaipsniui mokantis šio judesio bei stimuliuojant burnoje esančius receptorius. Labai svarbus čia ir maisto skonis, kvapas, išvaizda.
Didelis ankstyvo papildomo maitinimo trūkumas yra tai, jog su maistu kūdikis gauna daug valgomosios druskos. Kūdikių inkstai dar nepakankamai subrendę, todėl nesugeba išskirti didesnio natrio kiekio. Žindomas kūdikis per dieną gauna tokį valgomosios druskos kiekį, kuris atitinka 1 mmol Na/kg. Motinos piene yra 6-7 mmol/l natrio. Šis kiekis padidėja 3-4 kartus, jei duodami neadaptuoti mišiniai ir 10 kartų, kai valgomi įvairūs kiti papildomi maisto produktai. Amerikos pediatrijos akademijos Mitybos komitetas teigia, kad per didelis valgomosios druskos vartojimas kūdikystėje yra susijęs su hipertenzinės ligos atsiradimu suaugus, nors negalima atmesti ir svarbių genetinių bei aplinkos faktorių.
Daugelis mokslininkų įrodė, jog ankstyvas papildomų produktų davimas ir neilga žindymo trukmė nulemia nutukimo atsiradimą vyresniame amžiuje. Koronarinės aterosklerozės atsiradimo priežasčių, daugelio mokslinkų nuomone, taip pat reikėtų ieškoti netaisyklingojemityboje kūdikystėje, kuomet su papildomais maisto produktais gaunamas didesnis cholesterolio, baltymų, angliavandenių bei sočiųjų riebiųjų rūgščių kiekis.
Didelis cukraus kiekis esantis papildomuose maisto produktuose taip pat nepageidautinas, nes skatina dantų ėduonies atsiradimą.
Pastaraisiais metais labai pagausėjo alerginių ligų tarp vaikų ir suaugusių. Nors sunku įrodyti tiesioginį papildomų produktų poveikį alerginių ligų plitimui, tačiau reikia atminti, kad karvės pienas yra dažniausias maisto alergenas, o pramoniniu būdu pagamintuos produktuose gausu emulgatorių, stabilizatorių, konservantų, maistinių dažų, teršalų, atsirandančių gamybos proceso eigoje, daržovių ir vaisių trašų derivatų, gyvulinių pašarų teršalų likučių, kurie gali sukelti tiek toksines (priklausančias nuo didesnio suvartoto produkto kiekio), tiek ir netoksines (imunologiškai nulemtas) rekcijas.
apie ka as ir kalbu
geras straipsniukas