Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 21

QUOTE(tati @ 2009 12 09, 13:19)
. Vakar vakarop buvo vel sukilusi temperatura iki 38,5, bet per nakti savaime nukrito - siryt jau tik 37 bebuvo. Tikiuosi, kad jau kapstausi lauk rolleyes.gif Svarbiausia, kad ryt tureciau vaziuoti i Vilniu tyrimams ir jei nenuvaziuosiu ryt, tai greiciausiai bepavyks sausi nuvaziuoti  doh.gif



Stebėk plaučius, o jei ryt temperatūros nebus , tai užsidėk kaukę, vyras tegul sėdi eilėse prie kabineto durų, o tu su romanu mašinytėje pasišildydama ,kada prieina eilė ,mobiliuku duoda majaką ir tu nueini.
Gaila tyrimų eilę prarasti.

Balvočiūtės firmos vaistažolių sulaukti neįmanoma.Žadėjo per dvi savaites, jau 5 savaitės ir nieko, nors dar laišką tris kartus pakartojau.Pažada ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo .GABIJA.: 09 gruodžio 2009 - 13:07
QUOTE(.GABIJA. @ 2009 12 09, 14:03)

Balvočiūtės firmos vaistažolių sulaukti neįmanoma.Žadėjo per dvi savaites, jau 5 savaitės ir nieko, nors dar laišką tris kartus pakartojau.Pažada ir tiek.


Gal galiu kaip nors padėti? Gal man jas paimti ir atsiųsti Jums paštu? Na, buvo ir man panašiai, kad vis nepadarė užsakymo, bet gerai "užjudinau", tai ta darbuotoja parsivežė į namus Mažeikiuose ir pasiėmiau iš jos.
Atsakyti
Aciu visoms uz atsakymus 4u.gif

GABIJA, kokius kraujo tyrimus turite omenyje? Kadangi mama vis dar eina i onkologini eiliniams patikrinimams, tai bendro kraujo tyrimai jai daromi. Ju rezultatai kaip ir butu geri, jei ne tas kiek sumazejes hemoglobino kiekis (svyruoja apie 105-113, vasara buvo geriau) ir kiek pamazejes eritrocitu kiekis. Sie rezultatai nepatinka seimos gydytojai, o onkologiniame niekada del ju nieko ir nesako (gal kad mama tiesiai neklausia...). Seimos gydytoja siunte daryti kraujo tyrimus del geležies kiekio kraujyje – jo kaip ir pakanka. Kokius dar kraujo tyrimus reiketu padaryti?

Pries kiekviena eilini patikrinima mamai taip pat daro vidaus organu echoskopija – nieko blogo nemato. Markerio niekada nedareme, nes kiek ieškojausi apie tai informacijos, prie gimdos vezio jis berods neinformatyvus. Gal klystame ir kazko svarbaus nedarome?

Mamai buvo 1 stadija diagnozuota, tad taikytas tik spindulinis gydymas ir su taikiusia gydytoja mama nebebendrauja. Ja per visus tuos eilinius patikrinimus onkologiniame ginekologiskai apziuri kitas gydytojas, jam mamos anemija nekliuna. Reikes mama paskatinti ateinančio patikrinimo metu (vasario menesi) labiau pasiklausinėti. O gal ieškoti kito gydytojo?

Atsiprasau, kad klausinėju kaip kokia nesusigaudanti naivuole. Tiesiog matai mama, kuri turėjo onkologine liga, prie kurios pastaraisiais metais nenormaliai daznai limpa visokios persalimo ligos, kuri kiek pajudėjusi skundžiasi nuovargiu, dar tas liezuvis... ir pradedi baimintis visko... po to pradedu ramintis, kad baubu prisigalvojau (daromi tyrimai, juk nieko nerodo), ir kad cia viso labo tik nusilpes imunitetas, kuri reiktu pastiprinti... bandysim vitaminus kad ir nedidelem dozem pagerti, nes natūraliais budais (turiu omenyje maisto produktus) nelabai išeina padidinti ta hemoglobino kieki

Tati, kazkurioje vaistineje priesais Vilniaus onkologini influcido dar vakar buvo
Atsakyti
As klaipediete smile.gif Vilniuje vaziuosiu i Lazdynu ligonine.

Gabija, butent plauciu veikima nuo pirmojo vakaro stebiu, kol kas nieko neiprasto, jokiu dusimu, skausmu ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(praniuke @ 2009 12 09, 13:15)


Tati, kazkurioje vaistineje priesais Vilniaus onkologini influcido dar vakar buvo


mano nuomone, kas del kraujo tik, tai visi tyrimai padaryti, hemaglobino kiekis kiek per mazas, eritrocitu kiekis pas mane 7 metai zemiau normos, hematologams nekliuna, tik seimos gydytoja paaiskino, kad stebet, jei tiek metu nesikeicia, reiskias cia nauja mano norma, asmeniskai nevartoju vitaminu papildu, tik triovit retkarciais, bet zinau kad siuo metu skiria B grupes vitaminus, kai isties ju reikia, pasitarkit su onkologu, o del to, kad apziuri kitas nesijaudinkit, pvz mane priziuri gydytojas hematologas, o radiologas tik atliko savo darba ir basta biggrin.gif siaip manu onkologui nekliuva, nes daugiau atsakomybes turetu seimos gydytoja prisiimti, bet tokia as tik viena pazystu Kaune, mano kolega lankosi, tai vienintele gydytoja, kiek teko girdeti kuri nusiuncia tai ta tyrima atlikti, tai ana (pvz istyre sirdies darba), galiausiai daba ir pagrindinius tyrimus ji padaro, santariskese belieka konstatuot remisija, na pasiseke cia jam biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(praniuke @ 2009 12 09, 14:15)
Aciu visoms uz atsakymus 4u.gif

GABIJA, kokius kraujo tyrimus turite omenyje? Kadangi mama vis dar eina i onkologini eiliniams patikrinimams, tai bendro kraujo tyrimai jai daromi. Ju rezultatai kaip ir butu geri, jei ne tas kiek sumazejes hemoglobino kiekis (svyruoja apie 105-113, vasara buvo geriau) ir kiek pamazejes eritrocitu kiekis. Sie rezultatai nepatinka seimos gydytojai, o onkologiniame niekada del ju nieko ir nesako (gal kad mama tiesiai neklausia...). Seimos gydytoja siunte daryti [


Toks kraujo nusėdimas mano onkologei ,leidžiant chemo skaitėsi -gerai.Leido ir prie 90.Jiems svarbiausia neutrofilai ir kas ten dar rodo uždegimus , nežinau.

Gal pasitikrinkit pas gerklės gydytoją ir aplamai tai reiktų panaudoti žolių didinančių imunitetą
O čia gabalai , kuriuos išsisaugojau iš forumo medžiagos ir naršydama internete.
Tai nereiškia , kad reikia susipirkti ir naudoti viską.
Tarp švitinimo ir chemoterapijos kursų, remisijos, reabilitacijos laikotarpiais J.Ruolia pataria gerti imunitetą, virškinimą gerinančius bei šlakus šalinančius vaistažolių mišinius. Juose esančios medžiagos jungiasi su organizme atsiradusiu agresyviuoju deguonimi ir padeda jį pašalinti. Kai žmogus gydomas cheminiais preparatais, fitoterapeutas siūlo gerti beržų, liepos žiedų, kraujažolių, dirvinių našlaičių, pelynų, puplaiškių, ugniažolių, birtkrėslių, vėdrynų, raudonėlių, gysločių, ajerų šaknų ir kitų vaistažolių arbatą.
Mokslininkai atranda augaluose vis daugiau cheminių junginių, tokių kaip, pavyzdžiui, brokoliuose aptikta sulforafeno, pomidoruose – likopeno. Iš tokių medžiagų jau bandoma kurti naujus priešvėžinius vaistus. Imunitetui sustiprinti reikia gerti purpurinės ežiuolės, beržo lapų, kemero žolės arbatą Česnakuose ir svogūnuose yra cheminių junginių, gelbstinčių organizmui kovoti su vėžį sukeliančiais veiksniais, stabdančiais auglių vystymąsi. Žaliojoje arbatoje yra katechinų, veikiančių kaip priešvėžinės ir antibakterinės medžiagos. Ženšenis trukdo vystytis piktybiniams augliams. Nustatyta, kad vartojantys ženšenį žmonės rečiau suserga skrandžio vėžiu. Stebint ligonius ir ligų eigą pastebėta, kad ženšenis saugo ir nuo kitokių auglių. Nors kiti dėl ženšenio sako NE.
Žmogaus imuninę sistemą stiprina daugelis vaistingųjų augalų. Žinomiausias - purpurinė ežiuolė, bet tai ne vienintelis augalas, galintis sustiprinti imunitetą.
Prie tokių augalų priskiriami: ženšenis, citrinvytis, eleuterokokas, dobilas, kiaulpienė, česnakas, dagys, jonažolė, anyžius, ramunėlė, gyslotis, alavijas, šalpusnis, tūbė, dilgėlė.

.
Rekomenduojama cinko paros norma - 15 mg. Cinkas 15 mg“ - cinko šaltinis, turintis 15 mg cinko. Vienoje tabletėje yra visas per dieną reikalingas cinko kiekis.
cinkas (norma 10-18 mol/l), varis (norma 11-22 mol/l) ir kt. Onko -cinko reikia daugiau - 30-45

Rekomenduojama seleno dienos norma yra 55 mikrogramai,Vis dėlto reikia prisiminti: dideliais kiekiais (daugiau nei 1000 mkg, t.y. 1 mg) selenas gali būti toksiškas, jei vartosite tokias dozes ilgą laiką.
BIČIŲ PIENELIS ypatingai vertinamas dėl stimuliuojančio poveikio - pagerėja savijauta, darbingumas, pagyvenę žmonės darosi žvalesni, pagerėja jų jutimo organų funkcija.Onkologiniams ligoniams patariama nepersistengti.

Seleną rekomenduojama gerti su vitaminu E – taip padidinamas abiejų efektyvumas. Ir atvirkščiai: vitamino E trūkumas neleidžia organizmui panaudoti seleno, net jei jis vartojamas dideliais kiekiais.
Jei norite maksimaliai išnaudoti seleno vertingąsias savybes, nepamirškite šviežių salotų su nerafinuotu augaliniu aliejumi ir citrinų sultimis, taip pat riešutų ir saulėgrąžų (
E VITAMINAS – 200-400 VV dienai. Kas antrą mėnesį
Vitaminas C
saugo nuo kai kurių vėžinių susirgimų. Padeda iš organizmo pašalinti nuodingus sunkiuosius metalus: šviną, kadmį, gyvsidabrį ir gelbėja ūmiai apsinuodijus. Taip pat šis vitaminas sustiprina imuninę sistemą ir suteikia žvalumo.

Rekomenduojama vitamino C paros norma vaikams yra 70-90 mg, suaugusiems – 100 mg.
Gydymas vitaminu C - tai jo suvartojimas 10-30 gramų (!!!!!) per dieną. Kvaila būtų tokį stiprų antioksidantą tokiomis dozėmis vartoti kartu su vinblastinais ar kt. chemoterapija.
Vitaminas C iki 1000 mg per dieną - saugus. Šiaip užtenka ir 100 mg, bet kyla klausimas, kam vitaminas C yra gaminamas po 500 mg tabletėje? Jei jis būtų nesaugus, negamintų. O chemoterapijos metu vitaminas C ne tik galimas, bet ir pageidautinas. O ypač radioterapijos metu ir po jos. Žinia, kad daugelis neigiamų dalykų išryškėja tik po pusės metų po švitinimo, dažnai būna per vėlu tuos reiškinius sutramdyti. Kad to neatsitiktų, vitaminą C reikia vartoti laiku.
Vitaminas E

Vitamino E funkcijos organizme dar nėra iki galo ištyrinėtos. Tačiau žinoma, jog šis vitaminas labai reikalingas ląstelių membranų stabilumui palaikyti. Jis yra stiprus antioksidantas, saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Stiprina organizmo imunitetą, saugo nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio.

Rekomenduojama vitamino E paros norma vaikams – 8-13 mg, suaugusiems – 15 mg.

Šviežias imbieras sukelia prakaitavimą, todėl nuo seno naudojamas kaip „valantis“ preparatas. Jis padeda persišaldžius, mažina pykinimą. Moksliniai tyrimai patvirtino priešuždegiminį imbiero poveikį, imbiero arbata ilgai stimuliuoja virškinimą., kad imbieras efektyvus gydant neurologinius sutrikimus, pavyzdžiui, migreną. Be to, imbieras pasižymi geromis antimikrobinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis

ELEUTEROKOKAS
Eleuterokokas, dar vadinamas sibiriniu ženšeniu, yra augalas, natūraliai augantis Rusijoje ir Kinijoje, kaip ir tikrasis ženšenis, labiausiai vertinamas dėl tonizuojančio ir adaptogeninio poveikio.
Adaptogeninis eleuterokoko poveikis padeda žmogaus organizmui prisitaikyti esant stresinėms situacijoms, normalizuoja padidėjusį ar sumažėjusį kraujospūdį, stiprina imunitetą, suteikia energijos, didina darbingumą.
Įspėjimai: ilgalaikis eleuterokoko vartojimas gali sukelti dirglumą, nemigą ir nerimą.
Poveikis. Ežiuolė pasižymi imunostimuliuojančiu veikimu padidindama baltųjų kraujo kūnelių skaičių kraujyje ir aktyvuodama granuliocitus (fagocitozę).
Imunostimuliuojančiam veikimui įrodyti atlikti ežiuolės preparatų tyrimai in vitro ir in vivo sąlygomis su skirtingomis augalo veikliosiomis medžiagomis ir ekstraktais
Taip pat šios direktyvos priede nurodytos ir paros normos:
• Vitaminas A 800 µg
• Vitaminas D 5 µg
• Vitaminas E 10 mg
• Vitaminas C 60 mg
• Tiaminas 1,4 mg
• Riboflavinas 1,6 mg
• Niacinas 18 mg
• Vitaminas B6 2 mg
• Folacinas 200 µg
• Vitaminas B12 1 µg
• Biotinas 0,15 mg
• Pantoteno rūgštis 6 mg
• Kalcis 800 mg
• Fosforas 800 mg
• Geležis 14 mg
• Magnis 300 mg
• Cinkas 15 mg
Bet esant reikalui šios normos gali būti didinamos.
Dar kartą akcentuoju, kad tai ištraukos iš interneto ir forų.Reikia visapusiško kraujo tyrimo , jį padaro šeimos klinikose papildomai apmokant, bent jau Klinikose.
Reikia belsti į visų daktarų duris, keisti gydytojus , eiti į privačias klinikas.Mes forumietės esam tik ligonės ir tikrai net labai norint mažai galim badėti.
Sėkmės.
Papildyta:
QUOTE(saulėlydis* @ 2009 12 09, 14:15)
Gal galiu kaip nors padėti? Gal man jas paimti ir atsiųsti Jums paštu? Na, buvo ir man panašiai, kad vis nepadarė užsakymo, bet gerai "užjudinau", tai ta darbuotoja parsivežė į namus Mažeikiuose ir pasiėmiau iš jos.

,
Ačiū, bet aš jiems jau siūliau pinigus pravesti avansu ir laukti siuntinio paštu.
Nesuveikė.
Atsakyti
QUOTE(praniuke @ 2009 12 09, 11:20)
Seimos gydytoja sako, kad gal taip yra del vitamino b12 stokos


Jei turit prie savęs darytus kraujo tyrimus, pažiūrėkit į tokius rodiklius kaip MCV, MCH, MCHC - prie megaloblastinės (vit. B12 stokos) anemijos šie rodikliai dažnai būna padidėję.
Taip pat galima išsitirti ir vit. B12 kiekį. Yra ir kitų tyrimų, leidžiančių patikslinti anemijos priežastį.
Aš manau, kad tų "gal" šioje situacijoje būti neturėtų ir geriausia bent jau dėl diagnozės patvirtinimo pasitarti su hematologu, kad nebūtų gydoma tai, ko nėra. O ir onkologo nuomonė, žinoma, nepakenktų.
Atsakyti
QUOTE(praniuke @ 2009 12 09, 11:20)
Viskas kaip ir butu gerai, bet mamai pries metus nustate anemija, ji istisai jaucia nuovargi, daznai serga, liezuvis nuolat isopeja.... Seimos gydytoja sako, kad gal taip yra del vitamino b12 stokos, bet bijo skirti del pries tris metus buvusios onkologines ligos. 

praniuke,
Mažakraujystė gali būti ne tik dėl geležies trūkumo, bet ir dėl vitamino B12, folio rūgšties trūkumo.
Vitaminą B12, folio rūgštį galima nustatyti laboratoriniais tyrimais. Ne visos laboratorijos šiuos tyrimus atlieka, kiek žinau, Medicinos diagnostikos centre, aids centre, šeimos medicinos klinikoje ( tyrimai), centro poliklinikoje ir kt. Susimokėjai ir žinai.
Labai gerai burnos ir liežuvio opeles gydo bičių pikis, šaltalankio aliejus. O hemaglobinas 105-115 visai pusėtinas. Man gerai kelia granatų sultys. Nuo 80 pasikėliau iki 100.

Nuovargis - gali būti kaip šalutinis gydymo ir buvusios ligos simptomas, t.y. liekamasis reiškinys. Apie lėtinį nuovargį ir jo gydymą yra rašoma interenete. Pasieškok.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 09 gruodžio 2009 - 17:54
Praniuke
Čia dar maistas-vaistas
Hemoglobinui aš pastoviai naudoju geležį, tinka dilgių arbata.
Dar darau mišinį iš spanguolių, citrinos sulčių, graikiškų riešutų, medaus, razinų,brendžio.Darau lygiomis dalimis, bet kadangi čia vis tik maistas labai nedozuoju.Pasidarydavau pora stiklainiukų, nes medus ir brendis užkoncervuoja.
Sulčių mišinys:morkų, burokėlių , granatų, obuolių Organizmas gelezi is maisto geriau pasisavina jei ta gelezis su rugstimi vartojama (tam ir obuoliu ir granatų sultys). Bet sulčių Ruolia nerekomenduoja labai daug.Į valandą pora šaukštų.
valgyti kuo daugiau raudonos mėsos, o ypač veršienos.
Atsakyti
Labas vakaras 4u.gif

Pas mus kas dieną po kokią nors naujieną doh.gif . Vaistai taip užstimuliavo, kad leukocitai gal 14, granuliocitai 12. Bet trombai žemiau 100 doh.gif

Vėl lašinimas ant klaustuko...

Hemoglobinui kelti mano mama po gabalėlį hematogeno valgo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ifauru @ 2009 12 09, 23:01)
Pas mus kas dieną po kokią nors naujieną  doh.gif . Vaistai taip užstimuliavo, kad leukocitai gal 14, granuliocitai 12. Bet trombai žemiau 100  doh.gif

Kokie vis dėl to mes skirtingi, man trombocitus labai sukelia iki 600 ir daugiau. Tokie stebuklai, kaip rašai būdavo pirmųjų chemoterapijų metu. Dabar net vaistai sunkiai atstato.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2009 12 09, 23:20)
Kokie vis dėl to mes skirtingi, man trombocitus labai sukelia iki 600 ir daugiau. Tokie stebuklai, kaip rašai būdavo pirmųjų chemoterapijų metu. Dabar net vaistai sunkiai atstato.

Aš irgi taip pagalvojau...Domogintarė vis sakydavo, kad reikia labai žiūrėt, tėveliui vartojo vaistelius kraujui skystint. O va pas mus gaunasi atvirkščiai....

Atsakyti