QUOTE(ahsitian @ 2012 03 14, 16:57)
Tai vat kaip tik ir uzsiregistravau pas urologa. eisiu ant dienu. bet kazkaip abejoju, kad jis man kuom nors pagelbes. tik idomu paciai persvietus ar ten rastu ka nors ar ne. as su ta "problema" irgi vargstu 2-3 metai. budavo kad 1-2 kartus i metus pasireiksdavo sipmtomai, bet isgerus vaistu greit praeidavo, tai kazkaip per daug demesio ir nekreipdavau, o dabar kaip trys menesiai geriausiu atveju savaitei praeina blogumas, o poto vel is naujo viskas. vandens daug gert pradejau pries koki menesi, tai ne toks stiprus tas perstejimas, bet iki tol kai maziau geriau tai ir daugiau ta pusle grauzdavo
Pas mane poliklinikoj mano kortelej istisai cistitai prirasyti, kai pas nauja gydytoja nuejau, tai iskart dave siuntima pas urologa, o ta sena gydytoja arbatu siulydavo tik gert ir niekur nesiunte.
Bet tai labai tada blogai jeigu issigydot, isgeriat vaistu kursa ir poto po kiek laiko ir vel atsiranda, tai koks tada tikslas vaikstinet per tuos gydytojus...o per ta laika kol ramu buvo, geret ka nors profilaktiskai ir vistiek uzkibo?
Papasakosiu savo ilgą istoriją. Gal kam pravers.
Esmė viso šio reikalo yra tokia, kad moters anatomija yra nedėkinga pati savaime: t.y. išangė yra arti makšties ir šlaplės. Man yra nustatytas bakterinis cistitas, šlapimo pasėlyje auga e.coli.
Aš pora metų kankinausi gerdama šlykščias arbatas, tokias kaip bruknių lapų, meškauogių ir pan. Kadangi jos šlykščios - ilgai gert negali. O šeimos gydytoja į mano nusiskundimus rimtai nepažiūrėjo ir apart arbatų bei stengimosi nesušaldyti kojų nieko nesiūlė. Kas šlykščiausia mane dar ir BV ir pienligė šalia to kamuodavo (tada dar nežinojau kad tai iš tiesų yra tai, niekad nebuvau rimtai tyrusis). Pirmą kartą nedrąsiai bandžiau tai savo šeimos gydytojai pasakyt, kad vargina išskyros ir nemalonus kvapas, bet ji nereagavo ir jokio siuntimo nedavė. Ką gi. Gydytojai geriau žinot.
Praėjo dar pusė metų kai aš savo iniciatyvą pirmą kartą laboratorijoje pasidariau šlapimo pasėlį. Situacija, kaip tada atrodė, buvo tragiška. Per 1-2 dienas priaugo e.coli bakterijų. Kadangi tuo pačiu daro antibiogramą - paskyrė antibiotikus, kuriems ji atseit neatpari. Sudėriau kursą - nepadėjo, gal per trumpai gėriau, ar per mažas dozes paskyrė, nežinau. Bet pakartojus pasėlį vėl tą patį rodė. Tada kurį laiką gėriau nitrofurantoiną (UVAMIN RETARD). Simptomų nebebuvo, tai nebesityriau.
Bet praėjo dar pora mėnesių ir vėl viskas iš naujo (išskyros, skausmas šlapinantis, dažnas šlapinimasis, kvapas). Nuėjau į privatų ginekologės kabinetą, diagnozė - pienligė, BV ir pagal mano nupasakotus simptomus - cistitas (padarė tik bendrą šlapimo tyrimą, kuris pas mane idealus visada, pasėlio nedarė). Skyre Uvamin retard dar porai mėnesių. Sugėriau, lyg viskas gerai. Bet po poros mėnesių vėl viskas iš naujo...
Šį lapkritį kartojau pasėlį ir dar krūvą tyrimų dariausiai privačiai: LPL tepinėlis, BV, pienligė, kraujo ir šlapimo bendri tyrimai. Rezultatai: tepinėlis rodė mycoplasma hominis, pieligę ir BV. Šlapimo pasėlis - e.coli.
"Viskas!" - pasakiau sau. Gydytojas išrašė antibiotikų pagal antibiogramą, vaistų nuo grybelio ir BV, o mycoplasma sakė nuo tų pačių antibiotikų turi mirt. Sugėriau antibiotikus, 7 dienas du kart per dieną + po to dar 12 dienų kas vakarą prieš miegą Uvamin retard tabletę.
Nuo to laiko aš SĄMONINGAI (anksčiau irgi atrodo taip elgiausi, bet dabar save sekiau kiekviename žingsnyje) ėmiau laikytis šių taisyklių:
1. Kelnaitės skalbti 90 laipsnių temp, be jokių minkštiklių, papildomai perskalauti po skalbimo.
2. Eidama tuštintis pasiimu vandens butelį (į 1,5l įlašinu pora lašų eukalipto aliejaus, manau arbatmedžio dar labiau tinka) ir po to iš karto apsiplaunu iš priekio pildama vandenį,
3. Stengiuosi, kad "ten" prausiantis nepatektų jokių muilų. Labai retai naudoju intymios higienos prausiklį su ph 3,5.
Taigi, praėjo mėnuo - kartoju pasėlį. IDEALUS. Praėjo dar mėnuo kartoju makšties išskyrų pasėlius. Viskas puiku, tik randa kiek fekalijų floros, bet šeimos gydytoja pasako, kad jeigu simptomų jokių nėra - viskas gerai, taip gali būti dėl tos pačios anatomijos. Bet praeina kokios 2 savaitės po tyrimų ir man prasideda pienligė ir cistitas... Einu pas gydytoja ir vėl kartoju tyrimus: pienligė, BV, mycoplasma (skaičiau, kad ji irgi gali prisidėti prie cistito), e.coli šlapimo pasėlyje. REZULTATAI: pienligė yra, e.coli yra, viso kito brudo nėra (ačiū Die). Pienligė šį kartą savaime praėjo beveik, nors kad ją damušt įsidėjau vieną žvakutę.
Pasakiau, kad 4 kartą per metus antibiotikų negersiu - davė siuntimą pas urologą. Be to, pasak gydytojos, aš jau vykdau visas įmanomas profilaktines priemones. Ką pasakė urologas - merginos nuo 16-18 metų jau pradėda skųstis dėl cistito, kuris dažniausiai yra bakterinis. Dažnai jis prasideda kartu su lytiniais santykiais (persineša nuo partnerio bakterijos, ar jis jas perneša nuo tavęs pačios į makštį). Bet man taip nėra, o jeigu jauti, kad po lytinių santykių pablogėja, tai reiškia, kad tai susiję. Dar viena taisyklė - kiekvieną kartą prieš ir po santykių reikia nusišlapinti ir apsiprausti (būtinai!). Taip pat sakė, kad gali būti, jog pūslė ne iki galo ištuštinama, t.y. pasišlapinus joje vis tiek lieka šiek tiek šlapimo. Ką tai išsiaiškinus daro - dar nežinau.
Ką daro urologas, jau sakiau - siunčia tyrimui ultragarsu (ieško pakitimų inkstuose ir pūslėje, pvz.akmenų), taip pat rentgenogramai. Mano atveju rentgenograma atpuola, nes mes su vyru nesisaugom ir aš galiu bet kuriuo momentu pastoti, ar jau būtū nėščia. Taip pat atlieka detalius šlapimo tyrimus - bakteriologinis pasėlis, grybų pasėlis, PGR chlamidijų, PGR GO (nežinau, kas tai yra, bet dar išsiaiškinsiu), kraujo tyrimas (Hb/Ht ir kreatininas + eGFR). Taip pat dvi dienas liepia pildyti šlapinimosi grafiką (čia matyt tam, kad sužinot, ar pūslėje neužsilaiko šlapimas), kuriame rašai, kurią valandą kėleisi, kurią valandą siusiojei (privalai matuoti, kiek buvo šlapimo, tai tualete pas man stovi indelis sugraduotas), kada ir kiek gėrei skysčių.
Šiandien darė ultragarsą - puslė ir inkstai atrodo normaliai. Žiūrėsim, kas bus po kitų tyrimų. Bet urologė sakė, kad dažnai rentgenograma ir ultragarsas nieko neparodo, o jeigu e.coli atsinaujina ir atsinaujina, nieko nepadarysi apart nuolatinio skysčių gėrimo ir spanguolių sulčių bei spanguolių preparatų gėrimo. Su tuo tenka susigyventi, tai dažna moterų problema. Mėnesines irgi juk neretai nieko malonaus?
juk negersi kas pora mėnesių antibiotkų, nes jie bakteriją užmuša, bet vėl nauja infekcija įsimeta, ir čia jau ne blogi antibiotikai kalti, todėl reik stengtis, kad ji neįsimestų. Žingsnius, ką darau, kad neįsimestų, jau rašiau aukščiau (tai gydytojos rekomendacijos), bet man ji vis tiek įsimeta.
Dabar geriu probiotikus (3 kartus į dieną po tabletę), nes visi tie antibiotikai užmušė visas mano gerąsias bakterijas, manau iš to ir pienligė atsiranda
spėju, gersiu kokį pusmetį be pertraukos.
Geriu skysčius: ryte tik atsikėlusi išgeriu stiklinę vandens, tada prieš pusryčius ar su pusryčiais puodelį arbatos (jie pas man dideli - 400 ml). Jeigu išeina dar vieną išgeriu prieš pietus. Pietums valgau sriubą. Popiet visada geriu kavą su pienu. Prieš vakarienę dar vieną puodą arbatos susiverčiu. Ir dar vakare būtinai, jau po vakarienės. Man problema yra tame, kad aš pavalgiusi arbatos negaliu gerti, nes ji man prasiedžia skrandžio sultis ir maistas nesivirškina, tai aš bandau visada atitaikyti, kad tai jau būtų kokios 2 val po valgio.
Pastebėjau, kad tiek skyčių išgerti per dieną man pakanka, kad e.coli pūslėje nebujotų. Padarysiu visus įmanomus tyrimus, bet antibiotikų nebegersiu. Kam alinti savo organizmą, jeigu aš ir su arbata e.coli suvaldau ne ką prasčiau?
Patarimas - negerkit dažnai tų šlykščių arbatų. Paskui išvis atsiras atmetimo reakcija bet kokiems skysčiams. Gerkit skaniai - bus ir pūslei į naudą ir skanu. Tik cukraus, manau, reiktų privengti
yra labai daug skanių arbatų šiam pasaulyje, darykit tai su malonumu ir tada ir kitom prasmėm bus geriau
ir gerkit reguliariai, o ne dvi dienas laaabai daug, o paskui vėl mažai. Raskit aukso viduriuką