Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

QUOTE(barbuska @ 2012 02 16, 15:10)
Jungiuosi ir aš į akmenukų fėjų gretas unsure.gif Prieš kelis mėnesius turėjau uždegimą, iš pradžių galvojau, kad skrandis, bet toks keistas skausmas ir nugarą kamavo, taigi tuoj susiradau info ir visi požymiai kuo puikiausiai atitiko tulžies pūslės uždegimą. Po savaitės viskas praėjo, bet dabar pastebėjau, kai tik pavalgau riebiau, naktimis dažniausiai tarp 2-3 val. (mačiau kažkam tokiu pat laiku) užeina skausmas dešinėje pusėje po šonkauliais, išgeriu nošpos, dar ką nors nuo skausmo ir praeina, prasėdžiu pora valandėlių ir ryte kaip nauja smile.gif Bet prisiverčiau pasidaryti echo ir ką išvada: skubiai reikalinga šalinti tulžies pūslę blink.gif Vos iš tos lovos neiškritau, niekaip patikėti negalėjau ir negaliu. Na negi man tikrai reikia tos operacijos? Echoskopuotojas papsakojo, kad vienas akmuo pavalgius juda link latako ir kelia skaumą, kad sureagavęs vienas limfmazgis ir sienelės sustorėjusios tulžies. Žodžiu, nuvedė mane į priėmimą, tipo gulkis ir rytoj operuojam blink.gif Bet mano du mazgiai, tai reikalas ne toks paprastas, šiaip taip ištrūkau doh.gif Mano anyta dirba kitame mieste operacinėje, nuėjom pasikonsultuoti su dar vienu chirurgu, tas taip pat siūlo operuotis, net sutarėm antradieniui, bet taip bijau iki pykinimo unsure.gif Taip savęs gaila doh.gif Bijau tos narkozės, visokie vamzdeliai šiurpą kelia, jau nekalbu apie kraują doh.gif Esu totali bailė ir galvoju, gal visgi dar yra kokia nors kita išeitis? Niekas netiki, kad man akmenis reikia šalinti doh.gif Jokio antsvorio, jokių dietų nesilaikiau, niekas giminėje neturi iš kur pas mane atsirado unsure.gif


Sveika feja.
Dabar ramiai- jokiu baimiu. Man gruozio 28 pasalino, 29 jau buvau namie. narkoze labai lengva, operacija tik 40 minuciu, ryte 9 30 atsiguliau i palata 10 operavo jau. Jokiu baisiu pasaliniu poveikiu (tik kol dujos issivaiksciojo nugara pagele, taciau palyginus su tais skausmais kuriuos turejau (kuriuos tu turi) viskas kas lauks po operacijos juoko verta. nebijok, drasiai operuokis, ir butent del tu dvieju maziu, su kuriais norisi kuo ilgiau buti ir buti laimingai pailsejusiai smile.gif laikykis esu laiminga po pasalinimo, tu irgi tokia busi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(barbuska @ 2012 02 16, 15:10)
Jungiuosi ir aš į akmenukų fėjų gretas unsure.gif Prieš kelis mėnesius turėjau uždegimą, iš pradžių galvojau, kad skrandis, bet toks keistas skausmas ir nugarą kamavo, taigi tuoj susiradau info ir visi požymiai kuo puikiausiai atitiko tulžies pūslės uždegimą. Po savaitės viskas praėjo, bet dabar pastebėjau, kai tik pavalgau riebiau, naktimis dažniausiai tarp 2-3 val. (mačiau kažkam tokiu pat laiku) užeina skausmas dešinėje pusėje po šonkauliais, išgeriu nošpos, dar ką nors nuo skausmo ir praeina, prasėdžiu pora valandėlių ir ryte kaip nauja smile.gif Bet prisiverčiau pasidaryti echo ir ką išvada: skubiai reikalinga šalinti tulžies pūslę blink.gif Vos iš tos lovos neiškritau, niekaip patikėti negalėjau ir negaliu. Na negi man tikrai reikia tos operacijos? Echoskopuotojas papsakojo, kad vienas akmuo pavalgius juda link latako ir kelia skaumą, kad sureagavęs vienas limfmazgis ir sienelės sustorėjusios tulžies. Žodžiu, nuvedė mane į priėmimą, tipo gulkis ir rytoj operuojam blink.gif Bet mano du mazgiai, tai reikalas ne toks paprastas, šiaip taip ištrūkau doh.gif Mano anyta dirba kitame mieste operacinėje, nuėjom pasikonsultuoti su dar vienu chirurgu, tas taip pat siūlo operuotis, net sutarėm antradieniui, bet taip bijau iki pykinimo unsure.gif Taip savęs gaila doh.gif Bijau tos narkozės, visokie vamzdeliai šiurpą kelia, jau nekalbu apie kraują doh.gif Esu totali bailė ir galvoju, gal visgi dar yra kokia nors kita išeitis? Niekas netiki, kad man akmenis reikia šalinti doh.gif Jokio antsvorio, jokių dietų nesilaikiau, niekas giminėje neturi iš kur pas mane atsirado unsure.gif


Na, is kur jau ten atsiranda tai vienas dievas turbut tezino biggrin.gif As skaiciau, kad buna nestumo metu atsiranda .. Pas mane tai mama operuota, tai as "nurasiau" paveldejimui cool.gif O siaip tai nesigailiu, kad operavausi. Pries operacija dave vaistuku "raminamu", nors ir sakiau, kad nereikia schmoll.gif Bet paskui pagalvojau, kad visgi gerai, kad suleido .. nes nelabai malonus tas jausmas operacineje, kol viska sujungia blink.gif Bet siaip tai tikrai nebijokit, viskas bus gerai 4u.gif Jau geriau anksciau sita reikala susitvarkyti, nei kad paskui koks latakas uzsikimstu ... (cia jau is savo karcios patirties sakau mirksiukas.gif ).
Sekmes 4u.gif
Atsakyti
ačiū už palaikymą 4u.gif nusikėlė mano operacija dėl MMM, tai ta proga nulėkiau dar į klinikas pasikonsultuoti. Išvada ta pati doh.gif nors nenustebau, bet chirurgas (prof. Gulbinas) man pasirodė labai neblogas, viską aiškiai supasakojo, tai sutarėm gegužės pradžiai, baimės yra, bet jau kažkaip ramiau
Papildyta:
QUOTE(Murinka @ 2012 02 16, 21:47)
nes nelabai malonus tas jausmas operacineje, kol viska sujungia  :blink

va va, šis etapas man labiausiai ir nepatinka blink.gif dar kai pririša doh.gif
Atsakyti
QUOTE(barbuska @ 2012 02 24, 00:29)
ačiū už palaikymą 4u.gif nusikėlė mano operacija dėl MMM, tai ta proga nulėkiau dar į klinikas pasikonsultuoti. Išvada ta pati doh.gif nors nenustebau, bet chirurgas (prof. Gulbinas) man pasirodė labai neblogas, viską aiškiai supasakojo, tai sutarėm gegužės pradžiai, baimės yra, bet jau kažkaip ramiau
Papildyta:

va va, šis etapas man labiausiai ir nepatinka blink.gif dar kai pririša doh.gif

nebijokit,pries operacija suleis raminamu vaistu(mano patirtis:))ir viskas bus gerai.man buvo taip .kad nuvaze i primamaji su apendiksu,isoperavo,po keliu dienu kai negerejo,pradejo daryt tyrimus ir atrado akmenis,tik nepamenu kiek jau,tai per savaite2operacijas turejau...nors pati net neitariau,kad turiu akmenuku,visus skausmus nurasydavau skrandziui,o tas pasirodo sveikutelis buvo.
Tad operuokites ir nieko nebijokit:)
Atsakyti
Sveikos,kurios sveikos ir be tulzies!
Na ka ir as po ilgu gydymu ir nesekmiu isirasau i jusu buri,esu betulze.Mane operavo vasario 22d.,o 23d. jau israse i namus.Jauciuosi pakankamai gerai aisku dar viskas skauda,bet palyginus kokie buvo priepoliai tai niekis.Operacija man atloko ne LT.bet tikiuosi viska padare ,kaip ir butu padare lietuvoje.Nuo skausmo geriu paracetamoli,nes cia pas juos vaistas nuo visu ligu,bet ir nesiskundziu atrodo veikia.Daugiau jokiu vaistu neisrase,cia tokio kaip kreono nera tai ziuresiu kaip bus kai pradesiu normaliai maitintis.Kol kas tik dribsniu kose,dziuvesiai ir arbata.
Norejau paklausti tu kurios po operacijos,kada jums nueme pleistrus nuo skyluciu,ar siulai jau buvo istirpe?Ir aisku koki valgiarasti pasirinkote?
Merginos tikrai nebijokite,tik aisku kiekvienas organzmas kitaip reguoja i narkoze,tai gali buti skirtingi skausmai,mane tai labai pykino,nors kaip pries kelis men. cia rasiau mane jau bande operuoti,bet operacija nutrauke ir nepasalino tulzies del uzdegimo,tai atsigavusi po narkozes jokio blogumo nebuvo,o dabar net labai bloga buvo.
Atsakyti
QUOTE(Murinka @ 2012 02 13, 17:01)
As 2-oj operavausi, tik pas gydytoja Psemenecka. As asmeniskai nieko nedaviau .. nera ten sudetinga operacija, plius ir siaip manau, kad gydytojai kaip visi zmones dirba darba uz kuri gauna atlyginima  ax.gif  Todel nematau prasmes kazka duoti .. Gal jei butu kokia sudetingesne operacija, tada nieko nesakau .. O cia viskas paprasta, tos operacijos tokios konvejeriu ten pas juos eina. As kol gulejau ligoninej, tai per savaite 3 moteris vien is mano palatos isoperavo  rolleyes.gif  Siaip jei viskas gerai, po paros ir namo paleidzia. Operacijos tikrai nera ko bijoti. Nedaviau nei gydytojui, nei anesteziologei, ir nieko, gyva  biggrin.gif Valgau viska, kaip ir valgius, tik kiekius mazesnius prisiziuriu ir viskas smile.gif jei ne randukai, net pamirsciau apie ta operacija isvis  thumbup.gif

o pries kiek laiko operavotes, nes mane isoperavo vasario 15d, daviau tik anesteziologei, o daktarui nieko nedaviau, radao labaaai daug akmenu virs 350 vienetu. Na bet as dar kolkas valgyt visko negaliu, iskart raizymai prasideda. Mano dar ir bambyte skausminga ir dar uzklijuota. Tiesa merginos, man nieko nepasake, o pati pamirsau paklausti, po kiek laiko jus jau po dusu lindot???? nes as dar tik dalimis apsiprausiu ir viskas 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(*STEBUKLAS* @ 2012 02 14, 17:05)
Linkiu jums sekmes 4u.gif
Busiu dekynga jai parasisit keleta zodziu kaip jauciates po operacijos ax.gif

Po operacijos praejo jau beveik 10 dienu tai jauciuosi gerai, anta para mane isleido namo, tai sekancia diena jau su siurbliu namus siurbiau, nes man pasirode labai visur didele betvarke blush2.gif valgau dietini maistuka, po mazais kiekiais kas 3 val
Papildyta:
QUOTE(barbuska @ 2012 02 16, 16:10)
Jungiuosi ir aš į akmenukų fėjų gretas unsure.gif Prieš kelis mėnesius turėjau uždegimą, iš pradžių galvojau, kad skrandis, bet toks keistas skausmas ir nugarą kamavo, taigi tuoj susiradau info ir visi požymiai kuo puikiausiai atitiko tulžies pūslės uždegimą. Po savaitės viskas praėjo, bet dabar pastebėjau, kai tik pavalgau riebiau, naktimis dažniausiai tarp 2-3 val. (mačiau kažkam tokiu pat laiku) užeina skausmas dešinėje pusėje po šonkauliais, išgeriu nošpos, dar ką nors nuo skausmo ir praeina, prasėdžiu pora valandėlių ir ryte kaip nauja smile.gif Bet prisiverčiau pasidaryti echo ir ką išvada: skubiai reikalinga šalinti tulžies pūslę blink.gif Vos iš tos lovos neiškritau, niekaip patikėti negalėjau ir negaliu. Na negi man tikrai reikia tos operacijos? Echoskopuotojas papsakojo, kad vienas akmuo pavalgius juda link latako ir kelia skaumą, kad sureagavęs vienas limfmazgis ir sienelės sustorėjusios tulžies. Žodžiu, nuvedė mane į priėmimą, tipo gulkis ir rytoj operuojam blink.gif Bet mano du mazgiai, tai reikalas ne toks paprastas, šiaip taip ištrūkau doh.gif Mano anyta dirba kitame mieste operacinėje, nuėjom pasikonsultuoti su dar vienu chirurgu, tas taip pat siūlo operuotis, net sutarėm antradieniui, bet taip bijau iki pykinimo unsure.gif Taip savęs gaila doh.gif Bijau tos narkozės, visokie vamzdeliai šiurpą kelia, jau nekalbu apie kraują doh.gif Esu totali bailė ir galvoju, gal visgi dar yra kokia nors kita išeitis? Niekas netiki, kad man akmenis reikia šalinti doh.gif Jokio antsvorio, jokių dietų nesilaikiau, niekas giminėje neturi iš kur pas mane atsirado unsure.gif

nebijok, nieko nejausi, nei tu vamzduku nei narkozes, manes bent po jos net nepykino, o kai laukiau tai zinokit galvojau mirsiu ir net tabletes raminamos prasiau, bet dabar sakiau tikrai nebijosiu jei dar kart reikes ka operuot thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(editiana @ 2012 02 16, 20:44)
Sveika feja.
Dabar ramiai- jokiu baimiu. Man gruozio 28 pasalino, 29 jau buvau namie. narkoze labai lengva, operacija tik 40 minuciu, ryte 9 30 atsiguliau i palata 10 operavo jau.  Jokiu baisiu pasaliniu poveikiu (tik kol dujos issivaiksciojo nugara pagele, taciau palyginus su tais skausmais kuriuos turejau (kuriuos tu turi) viskas kas lauks po operacijos juoko verta. nebijok, drasiai operuokis, ir butent del tu dvieju maziu, su kuriais norisi kuo ilgiau buti ir buti laimingai pailsejusiai smile.gif laikykis esu laiminga po pasalinimo, tu irgi tokia busi 4u.gif

thumbup.gif as irgi jauciuosi labai sauniai ir dziaugiuosi kad issioperavau thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Armon @ 2012 02 24, 19:17)
Sveikos,kurios sveikos ir be tulzies!
Na ka ir as po ilgu gydymu ir nesekmiu isirasau i jusu buri,esu betulze.Mane operavo vasario 22d.,o 23d. jau israse i namus.Jauciuosi pakankamai gerai aisku dar viskas skauda,bet palyginus kokie buvo priepoliai tai niekis.Operacija man atloko ne LT.bet tikiuosi viska padare ,kaip ir butu padare lietuvoje.Nuo skausmo geriu paracetamoli,nes cia pas juos vaistas nuo visu ligu,bet ir nesiskundziu atrodo veikia.Daugiau jokiu vaistu neisrase,cia tokio kaip kreono nera tai ziuresiu kaip bus kai pradesiu normaliai maitintis.Kol kas tik dribsniu kose,dziuvesiai ir arbata.
Norejau paklausti tu kurios po operacijos,kada jums nueme pleistrus nuo skyluciu,ar siulai jau buvo istirpe?Ir aisku koki valgiarasti pasirinkote?
Merginos tikrai nebijokite,tik aisku kiekvienas organzmas kitaip reguoja i narkoze,tai gali buti skirtingi skausmai,mane tai labai pykino,nors kaip pries kelis men. cia rasiau mane jau bande operuoti,bet operacija nutrauke ir nepasalino tulzies del uzdegimo,tai atsigavusi po narkozes jokio blogumo nebuvo,o dabar net labai bloga buvo.

pleistrus nuo visu skyluciu nueme po savaites, o ant bambos dar liepe palikti igai, tik aisku pakeiciant ir pavalant, nes pas mane pjuvis didesnis darytas
Atsakyti
Mane operavo sausio 9 d. Po keliu dienu, kai isleido namo, perklijavo pleistriukus ir liepe paciai, po 4-5 dienu nusiimt, tada ir po dusu jau leido praustis. Tai panasiai ir dariau, tik pleistriukus ilgiau klijavau, nes paciai kazkaip saugiau atrode. Siaip, kad skaudetu, kur pjuviai, tai nepasakyciau, greiciau gal toks maudimas, bet ir tai jei prilieti. Dabar tai viskas jau sugije, tik sone, kur buvo didesnis pjuvis darytas, dar sasiukas uzsidejes, o daugiau visos "siules" graziai uzsitrauke.
Del dietinio maisto, tai prisiziurejau turbut kokias 3 dienas ax.gif rolleyes.gif Paskui troskinau mesyte su bulvem, suvalgiau, ogi ziuriu nieko thumbup.gif Tai taip po biski perejau prie iprastinio maisto .. Tik valgau mazesnem porcijom, kad nepersivalgyt. O siaip valgau viska, ir orkaitej kepta, ir bulvinius blynus ir siaip ko sirdis uzsigeidzia biggrin.gif Tik mazesnem porcijom ... Buna, kad kartais pavalgius vidurius pasuka, bet is esmes tai labai retai thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Murinka: 26 vasario 2012 - 11:39
Visai atsitiktinai šiandien radau straipsniuką apie tulžies akmenligę.

STRAIPSNIS

Bijancioms, manau pades apsispresti, "už" ar "prieš" opreaciją.
Beje, rašoma, kad "tulžies pūslės akmenlige serga apie 20 proc. visų suaugusių gyventojų, iš jų 70-80 proc. nejaučia jokių simptomų. Ilgainiui vis didesnė tikimybė, kad atsiras skausmai, o kartu ir akmenligės komplikacijų. Jos išsivysto maždaug kas šeštam pacientui"
"Dabar dažniausiai atliekama laparoskopinė operacija. Po jos beveik šimtu procentų išgyjama, išsivysto labai nedaug komplikacijų, o apie 90 proc. atvejų nebūna jokių pooperacinių sutrikimų. Po operacijos jau kitą dieną pacientas išleidžiamas namo. Silpnumas ir nedidelis skausmas paprastai išnyksta po 7-10 dienų. Ypatingų apribojimų po operacijos nėra - pacientas gali dirbti visus įprastus darbus, išskyrus sunkesnius fizinius".




Atsakyti
QUOTE(Murinka @ 2012 02 29, 10:47)
Visai atsitiktinai šiandien radau straipsniuką apie tulžies akmenligę.

STRAIPSNIS

Bijancioms, manau pades apsispresti, "už" ar "prieš" opreaciją.
Beje, rašoma, kad "tulžies pūslės akmenlige serga apie 20 proc. visų suaugusių gyventojų, iš jų 70-80 proc. nejaučia jokių simptomų. Ilgainiui vis didesnė tikimybė, kad atsiras skausmai, o kartu ir akmenligės komplikacijų. Jos išsivysto maždaug kas šeštam pacientui"
"Dabar dažniausiai atliekama laparoskopinė operacija. Po jos beveik šimtu procentų išgyjama, išsivysto labai nedaug komplikacijų, o apie 90 proc. atvejų nebūna jokių pooperacinių sutrikimų. Po operacijos jau kitą dieną pacientas išleidžiamas namo. Silpnumas ir nedidelis skausmas paprastai išnyksta po 7-10 dienų. Ypatingų apribojimų po operacijos nėra - pacientas gali dirbti visus įprastus darbus, išskyrus sunkesnius fizinius".

Laba diena . Noreciau paklausti informacijos gal kuri girdejot ar zinote apie tulzies refliuksa negaliu niekaip rasti intike jokios info . Meta tik skrandzio refliuksa . Jei kuri galetu papasakoti ar duoti nuoroda busiu dekinga aciukas .
Atsakyti
QUOTE(renatele2828 @ 2012 03 28, 13:27)
Laba diena . Noreciau paklausti informacijos gal kuri girdejot ar zinote apie tulzies refliuksa negaliu niekaip rasti intike jokios info . Meta tik skrandzio refliuksa . Jei kuri galetu papasakoti ar duoti nuoroda busiu dekinga aciukas .

Kiek žinau, tai tokio nėra, todėl tau ir nemeta nieko
Atsakyti
QUOTE(kutuce @ 2012 03 28, 12:59)
Kiek žinau, tai tokio nėra, todėl tau ir nemeta nieko

O tai ar as cia viena su tokia nesamone tada . Kaip ydomu patvirtinta liga tulzies refliuksas su latakelio isvarza . Tai kur gaut info . Na matyt tokia viena tesu su netikusia diagnoze net informacijos neradnu . Gerai iki geros dienos .
Atsakyti
QUOTE(renatele2828 @ 2012 03 29, 10:37)
O tai ar as cia viena su tokia nesamone tada . Kaip ydomu patvirtinta liga tulzies refliuksas su latakelio isvarza . Tai kur gaut info . Na matyt tokia viena tesu su netikusia diagnoze net informacijos neradnu . Gerai iki geros dienos .

Nu šiokios tokios info yra apie latakėlio išvaržą, bet va tas tulžies pūslės refliuksas, kažkas negirdėto
O kodėl pas gydytoją neklausėt informacijos?
Atsakyti