Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

QUOTE(Rinesa @ 2010 03 15, 13:52)
VMI kaip kelininkai tongue.gif Pastariesiems vasario mėn. staiga ateina žiema, VMI kovo mėn. deklaravimas ir kaip kiekvienais metais darbuotojos nieko nežino cool.gif Kas ten gali būti sunkiau? Viskas tas pats kaip ir pernai, be to, šiemet deklaruos mažiau gyventojų... turėtų būti viskas greičiau. Toks įspūdis, kad specialiai vilkina.  schmoll.gif


Net, jeigu deklaruos mažiau žmonių, VMi turės daugiau darbo sužiūrėt tuos nedeklaravusius biggrin.gif
Šiemet, tiksliau pernai daug kas keitėsi, dėl to ir deklaravimas yra sudėtingesnis.

QUOTE(jurganir @ 2010 03 15, 14:03)
Labai ačiū už išsamų atsakymą. Dabar tik realiai reikia susiskaičiuoti. Nelabai isivaizduoju kaip tai reiks padaryti.
Jei gerai pamenu, ten reikia įrašyti koks turėjo būt pritaikytas PNPD (o patys įrašo pritaikytą). Gal sėst ir skaičiuot: sausi I vaikas -100 + II vaikas 100 Lt..... kovas I vaikas - 100 II vaikas - 100 Lt III vaikas 100, o poto sudėt visus mėnesius ir žiūrėt kas gaunasi.
Ar aš čia nusigrybavau?


Reikia įrašyti koks turėjo būti pritaikytas, o koks buvo faktiškai pritaikytas rašyti nereikia.
Galima skaičiuoti taip:
Jums:
1 vaikas=100 Ltx12
2 vaikas = 100 x 12
3 vaikas = 100x tiek mėnesių už kiek priklausė. Tada gausit metinį PNPD.
Vyrui:
1 vaikas = 50 lt x12
2 vaikas = 100 x tiek mėnesių už kiek priklausė. Tada gausit metinį PNPD

Metinis NPD skaičiuojamas taip:
MNPD=5640-0,2x(Metinės apmokestinamos pajamos-9600)
Jeigu gaunamas neigiamas skirtumas, laikoma kad NPD = 0

Ši formulė netaikoma, kai skaičiuojamas individualus NPD dėl I, II, III invalidumo grupės.




QUOTE(Irina 1984 @ 2010 03 15, 14:11)
O jai as pirma vaika auginu viena,antra mes su viru kartu,antras vaikas gime 2009-04-06 as uz ji visus metus gaudavau 729Lt tai kiek man paskaiciuos pinigu VMI ar gal isvis nepaskaiciuos,nieko nebesuprantu sitoj sistemoj


už pirmą vaiką jums taikoma 100 lt, už antrą 100 lt x 8
jūsų vyrui taikoma tik už 1 vaiką 50 lt x 8

Kiek paskaičiuos pinigų iš jūsų pateiktų duomenų pasakyti neįmanoma. Reikia įvertinti kiek buvo išskaičiuota mokesčių.
Atsakyti
Sveiki,
Nors ne pirmus metus deklaruoju per el.bankininkyste,bet susimakalavau kazkaip blush2.gif Ar prisijungus per el.bankininkyste prie el.deklaravimo puslapio,jau automatiskai turi ikristi preliminari deklaracija ar reikia siustis ta forma. Pagal mane ta forma tuscia,o as laukiu uzpildytos preliminarios ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Edita K. @ 2010 03 15, 15:21)
Sveiki,
Nors ne pirmus metus deklaruoju per el.bankininkyste,bet susimakalavau kazkaip blush2.gif Ar prisijungus per el.bankininkyste prie el.deklaravimo puslapio,jau automatiskai turi ikristi preliminari deklaracija ar reikia siustis ta forma. Pagal mane ta forma tuscia,o as laukiu uzpildytos preliminarios ax.gif


Turi automatiskai pasirodyti preliminari smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Edita K. @ 2010 03 15, 15:21)
Sveiki,
Nors ne pirmus metus deklaruoju per el.bankininkyste,bet susimakalavau kazkaip blush2.gif Ar prisijungus per el.bankininkyste prie el.deklaravimo puslapio,jau automatiskai turi ikristi preliminari deklaracija ar reikia siustis ta forma. Pagal mane ta forma tuscia,o as laukiu uzpildytos preliminarios ax.gif

pas mane irgi toks klausimas pasistojo g.gif lauksim atsakymo
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 15, 14:36)
Vyrui:
1 vaikas = 50 lt x12
2 vaikas = 100 x tiek mėnesių už kiek priklausė. Tada gausit metinį PNPD



O gal man geriau deklaracijoje paskaičiuoti didesi PNPD. Vyras nedirba, netaiko PNPD... Man rodos ankščiau bent jau buvo galima, net dirbant kad PNPD taikytų vienam iš sutuoktinių, o nedalintų per pusę?
Tai už tuos mėnesius kur vyras nedirba aš už antrą ir trečia vaikus paskaičiuoju ne po 100 Lt o po 200 Lt. Ar taip negalima (o gal bus didesnė painiava?) Nes labai abejoju kad vyras deklaruos, o nesinori dovanot nors ir tu kelių litų.

Atsakyti
QUOTE(jurganir @ 2010 03 15, 15:38)
O gal man geriau deklaracijoje paskaičiuoti didesi PNPD. Vyras nedirba, netaiko PNPD... Man rodos ankščiau bent jau buvo galima, net dirbant kad PNPD taikytų vienam iš sutuoktinių, o nedalintų per pusę?
Tai už tuos mėnesius kur vyras nedirba aš už antrą ir trečia vaikus paskaičiuoju ne po 100 Lt o po 200 Lt. Ar taip negalima (o gal bus didesnė painiava?) Nes labai abejoju kad vyras deklaruos, o nesinori dovanot nors ir tu kelių litų.


Galite prisitaikyti vyro PNPD nepritaikyta likut5
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 15, 15:49)
Galite prisitaikyti vyro PNPD nepritaikyta likut5


Gal galite dar pakomentuoti, jei aš prisitaikysiu vyro neatsiimta PNPD, tai man tada taikyti jam uz mūsų antrą vaiką (jo pirmas) 50 Lt, o už trečiajį (jo antrąji) 100 Lt. Tai bendrai būtų taip:
I vaikas -100
II vaikas mano PNPD 100 vyro 50 bendrai 150
III vaikas mano PNDD 100 vyro 100 bendrai 200

Ar aš klystu?

Labai Jums ačiū už atsakymus. Manau geriau net VMI nepaaiškintų
Atsakyti
sveiki,

Norejau pasiteirauti kaip galima kito seimos nario vardu, el. budu sudeklaruoti imoka uz mokslus?
Atsakyti
Gal jau paskuria nors yra pazymos ir preliminarios deklaracijos?
Atsakyti
QUOTE(teresiukas3 @ 2010 03 15, 19:20)
Gal jau paskuria nors yra pazymos ir preliminarios deklaracijos?

Dar nera sad.gif Tikrinau snd kelis kartus doh.gif Galetu greiciau jie ten....Juk apie kovo 15 buvo kalba....
Atsakyti
QUOTE(Vilione @ 2010 03 15, 21:48)
Dar nera sad.gif Tikrinau snd kelis kartus doh.gif Galetu greiciau jie ten....Juk apie kovo 15 buvo kalba....

Pritariu drinks_cheers.gif nes jau atsibodo laukt o ir pinigeliu norisi greiciau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(riuzava @ 2010 03 15, 17:21)
sveiki,

Norejau pasiteirauti kaip galima kito seimos nario vardu, el. budu sudeklaruoti imoka uz mokslus?

Taip, pries kelis metus mano mokslu mokesti deklaravo vyras. Nemaciau naujosios formos, bet anksciau uztekdavo Lpriede, L3 laukelyje nurodyti asmens uz kurio mokslus mokama asmens koda.
Tikiuosi niekas nepasikeite ir nesuklaidinsiu 4u.gif
Atsakyti