Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

QUOTE(simile @ 2010 03 15, 12:11)
Turiu klausimely ax.gif
Ar NT palukanu susigrazinimas priklauso nuo gautu per visus metus pajamu??Mums pernai paskaiciavo ir sake tipo,kad nieko nesusigrazinsim,pajamos per mazos verysad.gif

Na kazka jums tikrai cia sumelavo,as pernai dekl. uz NT palukanas ir mano pajamos buvo mazesnes ir gavau,pildziau pati ir niekur neuzkliuvo
Atsakyti
QUOTE(neringafo @ 2010 03 15, 12:34)
Na kazka jums tikrai cia sumelavo,as pernai dekl. uz NT palukanas ir mano pajamos buvo mazesnes ir gavau,pildziau pati ir niekur neuzkliuvo

grazintina suma priklauso nuo gautu pajamu (nuo sumoketu mokesciu tiksliau). tad kuo daugiau gauni, tuo daugiau grazina.
o grazina 24%. pvz. sumokejot palukanu 10000, tad yra galimybe susirazint 2400, bet jei pajamos nedideles, mazeja ir grazintina suma
Atsakyti
QUOTE(neringafo @ 2010 03 15, 11:34)
Na kazka jums tikrai cia sumelavo,as pernai dekl. uz NT palukanas ir mano pajamos buvo mazesnes ir gavau,pildziau pati ir niekur neuzkliuvo


Na ,bet ar taip galejo isdurti pacioje VMI?Vyras specialiai vaziavo ir ten jam viska uzpilde,nes as bijojau kazka pripainioti doh.gif o dabar galima is naujo dapidyti?
Atsakyti
QUOTE(simile @ 2010 03 15, 11:58)
Na ,bet ar taip galejo isdurti pacioje VMI?Vyras specialiai vaziavo ir ten jam viska uzpilde,nes as bijojau kazka pripainioti doh.gif o dabar galima is naujo dapidyti?

Nemanau, kad VMI melavo. Tai nuo daug ko priklauso, gal NPD buvo nepilnai pritaikytas ir tik už jį grąžino, gal pajamos mažos, gal jos tokio dydžio kaip NPD ir tiesiog nėra GPM ?
Atsakyti
QUOTE(TeQuiLa @ 2010 03 14, 14:47)
sakykit cia tiesa, kad gautos palukanos uz indelius lemia NPD dydi ir deklaruojant pajamas as tursiu sumoketi nepriemoka??  doh.gif

"„Visiems, kurie gauna nedideles ar vidutines pajamas gali tekti deklaruoti pajamas ir skaičiuoti mokesčius iš naujo, – sako Danguolė Pranckėnienė, audito UAB „Moore Stephens Vilnius“ direktorė. – Gavo kelis litus gyventojas už indėlį banke ir jau atsiranda prievolė skaičiuoti NPD iš naujo.“ Tuomet deklaravus pajamas gyventojui gali tekti primokėti į biudžetą iš savo kišenės."


NPD dydžiui įtaką turi tik gautos apmokestinamos pajamos, išskyrus išmokas, kurios mokamos pasibaigus ar nutraukus gyvybės draudimo sutartį.
Palūkanos už indėlius yra neapmokestinamos ir nedeklaruojamos jeigu jos neviršija 10 000Lt per metus.



QUOTE(Judituxe @ 2010 03 14, 19:45)
o kokiu pazymu reikia? metinei pajamu mokescio deklaracijai seniau bent kai deklaruodavom nieko nereikejo g.gif


reikia ne tiek pažymų kiek duomenų apie gautas pajamas ir išskaičiuotus mokesčius. Tam tikslui skirtos pažymos, arba preliminari deklaracija. Be to sunku paskaičiuoti kiek mokesčių buvo išskaičiuota.

QUOTE(DominoS @ 2010 03 15, 09:36)

ir dar-kaip man npd skaiciuot? antras vaikas gime liepos men.
tai 1 vaikas-12X50
2 vaikas 6X100 (ar 5X100) -liepa skaiciuojasi ar rugpjutis-gruodis skaiciuot?

Už antrą vaiką PNPD pradedamas taikyti nuo kito mėnesio, t.y. nuo rugpjūčio.

QUOTE(simile @ 2010 03 15, 10:11)
Turiu klausimely ax.gif
Ar NT palukanu susigrazinimas priklauso nuo gautu per visus metus pajamu??Mums pernai paskaiciavo ir sake tipo,kad nieko nesusigrazinsim,pajamos per mazos verysad.gif


Priklauso ir nuo pajamų ir sumokėto pajamų mokesčio. Grąžinama suma negali viršyti 25 proc. apmokestinamųjų pajamų, ir nedaugiau nei sumokėta GPM.

QUOTE(Dilgynė @ 2010 03 15, 10:24)
Gal galit pasufleruot kur tos palukanos uz indelius deklaruojamos? Ar turi buti deklaruojamos ir mazesnes, jei tai keis NPD? Gaunu mazai. Npd nemazas, bet gal turi buti mazesnis ir liksiu VMI skolinga  g.gif
pvz., per men gaunant 800 - NPD 520, o su palukanom 900 - NPD 500


Jei per mėnesį gaunat 800, jums turėtų būti taikomas 470 Lt NPD ir 50 lt PNPD (jeigu už 1 vaiką). Palūkanos iki 10 000 Lt yra neapmokestinamos ir nedeklaruojamos, įtakos NPD dydžiui neturi.
NPD dydį įtakoja tik apmokestinamosios pajamos.
Papildyta:
QUOTE(DominoS @ 2010 03 15, 11:57)
grazintina suma priklauso nuo gautu pajamu (nuo sumoketu mokesciu tiksliau). tad kuo daugiau gauni, tuo daugiau grazina.
o grazina 24%. pvz. sumokejot palukanu 10000, tad yra galimybe susirazint 2400, bet jei pajamos nedideles, mazeja ir grazintina suma

šiais metais grąžina 15 proc. kadangi GPM tarifas yra 15 proc.
Atsakyti
QUOTE(DominoS @ 2010 03 15, 13:57)
grazintina suma priklauso nuo gautu pajamu (nuo sumoketu mokesciu tiksliau). tad kuo daugiau gauni, tuo daugiau grazina.
o grazina 24%. pvz. sumokejot palukanu 10000, tad yra galimybe susirazint 2400, bet jei pajamos nedideles, mazeja ir grazintina suma

taip kuo mazesnes pajamos tuo maziau grazina,su NPD viskas buvo gerai tai tik uz palukanas grazino. Sumoketa buvo 16749 palukanu bet grazino tik 680 nes pajamos buvo mazesnes negu sumoketos palukanos
Atsakyti
Mergaitės, atsiprašau už kvailą klausimą, bet ar šiais metais grąžins už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas? blush2.gif

Jau pasiskambinau į VMI, atsakymas teigiamas bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nijoliux: 15 kovo 2010 - 12:59
:Labukas visoms,

gal galėtu man kas nors paaiškinti dėl PNPD. aš nuo 2009-01-01 buvau dekrete (dekretas iki gegužės) . Pas mane buvo du vaikai. Trečiasis gimė 2007 vasari. Bet dekretas tikriausiai buvo paskaičiuotas ir PNPD pritaikytas kaip už du vaikus. Ar deklaruojant pajamas aš susigražinsiu ta PNPD Už kovo - gegužės menesius?

Ir dar klausimėlis: pirmas vaikas iš pirmos santuokos antrasis vyras jo neisivaikino. Tai tikriausiai man priklauso už ji PNPD 100 Lt? Už antrą ir trečia vaikus viskas aišku PNPD kiekvienas sutuoktinis dalijasi po 100 Lt, bet jei vyras nuo spalio galo nebedirba, tai tuos PNPD(kur jis nedirba) aš galiu susigrąžinti? Ir už kokius mėnesius galima susigrąžinti lapkritis - gruodis ir kiek žinau Sodra gruodį irgi netaikė PNPD.

Ir dar pvz už sumokėtas studijas grąžinama nuo sumokėtų mokesčių ar nuo sumokėtos sumos. PVZ jei aš už stidijas sumokėjau 4700 tai nuo ju skaičiuos tuos 15 proc?

Nu va prirašiau biggrin.gif jei kas suprasit, gal galit man paaiškinti?
Atsakyti
QUOTE(jurganir @ 2010 03 15, 13:21)
:Labukas visoms,

gal galėtu man kas nors paaiškinti dėl PNPD. aš nuo 2009-01-01 buvau dekrete (dekretas iki gegužės) . Pas mane buvo du vaikai. Trečiasis gimė 2007 vasari. Bet dekretas tikriausiai buvo paskaičiuotas ir PNPD pritaikytas kaip už du vaikus. Ar deklaruojant pajamas aš susigražinsiu ta PNPD Už kovo - gegužės menesius?

Ir dar klausimėlis: pirmas vaikas iš pirmos santuokos antrasis vyras jo neisivaikino. Tai tikriausiai man priklauso už ji PNPD 100 Lt? Už antrą ir trečia vaikus viskas aišku PNPD kiekvienas sutuoktinis dalijasi po 100 Lt, bet jei vyras nuo spalio galo  nebedirba, tai tuos PNPD(kur jis nedirba) aš galiu susigrąžinti? Ir už kokius mėnesius galima susigrąžinti lapkritis - gruodis ir kiek žinau Sodra gruodį irgi netaikė PNPD.

Ir dar pvz už sumokėtas studijas grąžinama nuo sumokėtų mokesčių ar nuo sumokėtos sumos. PVZ jei aš už stidijas sumokėjau 4700 tai nuo ju skaičiuos tuos 15 proc?

Nu va prirašiau  biggrin.gif  jei kas suprasit, gal galit man paaiškinti?


1. greičiausiai NPD netaikė, nes trečias vaikas gimė 2009 m. vasario mėn, tada už kovo-gegužės mėn. galima bus susigrąžinti permokėtą GPM už netaikytus PNPD

2. Jeigu pirmą vaiką auginate viena, t.y. vyras jo neįsivaikino, tada jums už jį taikoma 100 Lt PNPD, už antrą 100 Lt, ir trečią irgi 100 lt
Tačiau jūsų vyrui už jo pirmą vaiką ( o jūsų antrą) taikoma 50 lt, už antrą (jūsų trečią) - 100 Lt

3. Vyro nepanaudotą PNPD ir NPD gali prisitaikyti pats vyras toms pajamoms, kurias uždirbo kol dirbo. Jeigu neužtenka pajamų, tada prisitaikyti vyro PNPD galite ir jūs

4. Už studijas grąžins 4700*0,15, jeigu 4700 neviršija 25 procentų jūsų apmokestinamųjų pajamų (atėmus NPD ir PNPD), ir jeigu ši suma neviršys jūsų sumokėto GPM per metus.
Atsakyti
QUOTE(wilwute @ 2010 03 14, 20:20)
Suzinojau jog nuo ryt tikrai dar negalesim deklaruoti, tik kovo gale, dar nezino patys darbuotojai VMI kada tiksli data bus paskelbta, nugasdino jog labai sunki deklaracija bus, daug kur patiems reikes irasyti, zodziu  laukiam  doh.gif


VMI kaip kelininkai tongue.gif Pastariesiems vasario mėn. staiga ateina žiema, VMI kovo mėn. deklaravimas ir kaip kiekvienais metais darbuotojos nieko nežino cool.gif Kas ten gali būti sunkiau? Viskas tas pats kaip ir pernai, be to, šiemet deklaruos mažiau gyventojų... turėtų būti viskas greičiau. Toks įspūdis, kad specialiai vilkina. schmoll.gif
Atsakyti
[quote=Auges,2010 03 15, 13:41]
1. greičiausiai NPD netaikė, nes trečias vaikas gimė 2009 m. vasario mėn, tada už kovo-gegužės mėn. galima bus susigrąžinti permokėtą GPM už netaikytus PNPD

2. Jeigu pirmą vaiką auginate viena, t.y. vyras jo neįsivaikino, tada jums už jį taikoma 100 Lt PNPD, už antrą 100 Lt, ir trečią irgi 100 lt
Tačiau jūsų vyrui už jo pirmą vaiką ( o jūsų antrą) taikoma 50 lt, už antrą (jūsų trečią) - 100 Lt

3. Vyro nepanaudotą PNPD ir NPD gali prisitaikyti pats vyras toms pajamoms, kurias uždirbo kol dirbo. Jeigu neužtenka pajamų, tada prisitaikyti vyro PNPD galite ir jūs

4. Už studijas grąžins 4700*0,15, jeigu 4700 neviršija 25 procentų jūsų apmokestinamųjų.

Labai ačiū už išsamų atsakymą. Dabar tik realiai reikia susiskaičiuoti. Nelabai isivaizduoju kaip tai reiks padaryti.
Jei gerai pamenu, ten reikia įrašyti koks turėjo būt pritaikytas PNPD (o patys įrašo pritaikytą). Gal sėst ir skaičiuot: sausi I vaikas -100 + II vaikas 100 Lt..... kovas I vaikas - 100 II vaikas - 100 Lt III vaikas 100, o poto sudėt visus mėnesius ir žiūrėt kas gaunasi.
Ar aš čia nusigrybavau?
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 15, 13:41)
1. greičiausiai NPD netaikė, nes  trečias vaikas gimė 2009 m. vasario mėn, tada už kovo-gegužės mėn. galima bus susigrąžinti permokėtą GPM už netaikytus PNPD

2. Jeigu pirmą vaiką auginate viena, t.y. vyras jo neįsivaikino, tada jums už jį taikoma 100 Lt PNPD, už antrą 100 Lt, ir trečią irgi 100 lt
Tačiau jūsų vyrui už jo pirmą vaiką ( o jūsų antrą) taikoma 50 lt, už antrą (jūsų trečią) - 100 Lt

3. Vyro nepanaudotą PNPD ir NPD gali prisitaikyti pats vyras toms pajamoms, kurias uždirbo kol dirbo. Jeigu neužtenka pajamų, tada prisitaikyti vyro PNPD galite ir jūs

4. Už studijas grąžins 4700*0,15, jeigu 4700 neviršija 25 procentų jūsų apmokestinamųjų pajamų (atėmus NPD ir PNPD), ir jeigu ši suma neviršys jūsų sumokėto GPM per metus.


O jai as pirma vaika auginu viena,antra mes su viru kartu,antras vaikas gime 2009-04-06 as uz ji visus metus gaudavau 729Lt tai kiek man paskaiciuos pinigu VMI ar gal isvis nepaskaiciuos,nieko nebesuprantu sitoj sistemoj
Atsakyti