Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

ir dar... p5 ir p8 kaip apskaiciuoti gal zn? blush2.gif
Atsakyti
http://www.tax.lt/na...kaiciuokles.php, pasirinkti "Mokesčių skaičiuoklės, galiojusios nuo 2009-01-01 iki 2009-12-31"
Teks už kiekvieną mėnesį imti atskirai, o paskui tada sumuoti arba už kiekvieną mėnesį rašyti atskirai - gautų pajamų, pajamų mokesčio, sveikatos draudimo mokesčio.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo anastra: 13 kovo 2010 - 10:53
QUOTE(Auges @ 2010 03 12, 18:57)
Kažin kodėl tadas nusprendė nuo 2010-01-01 nebetaikyt NPD  doh.gif
O pildant deklaraciją man metė PSD nepriemoką. sad.gif

Nebandžiau pati dar pildyti, kol nėra preliminarių, tai nežinau, kas ir kaip ten su tom deklaracijom išeina unsure.gif

O dėl NPD nebetaikymo - ne paprastiems mirtingiesiems suprasti, ką, kodėl ir kuriam laikui valdžios ponai ir ponios nuspręs padaryti doh.gif
Atsakyti
jauciuos kaip is dangaus nukritus doh.gif pildziau ta deklaracija, duomenis ishsitraukiau per el bankininkyste, kur mpnpd rasiau 600lt, na nes kaip suprantu cia reikejo man 50*12, kadangi su vyru auginam vaika. kur apmokestinamos pajamos vedziau pajamu bendra suma, o per cia apskaiciavau kiek man ishskaiciuota mokesciu http://www.tax.lt/mo...uokles_2009.php taikant 15 proc tarifa. gauta skaiciu irasiau i p5 langeliu. ir na nenormalia man grazintina suma rodo blink.gif lb per didele ji
Atsakyti
per el.bankininkystę ištraukti duomenis nėra tikslus, ir tinkami deklaravimui. Sodos ri VMI pajamų apskaitos sistema skiriasi. Jeigu Sodra skaičiuoja už laikotarpį, tai VMI - per laikotarpį.
PVZ: motinystės pašalpa už 2008 m. gruodžio mėn išmokėta 2009 m. sausį. Pagal Sodros sistemą tai yra 2008 m. gruodžio pajamos, pagal VMI - 2009 m. sausio.
Traukiant per el.bankininkystę, reikia žinoti ir įvertinti ir tai. reikia žinoti ar 2008 gruodžio pašalpa buvo išmokėta 2009m. sausį. Ar 2009 m. gruodžio pašalpa buvo išmokėta 2010 m. sausį. Jeigu abudu taip, tada į savo metines pajamas įtraukiat 2008 m. gruodžio išmoka ir netraukiat 2009 m. gruodžio.

Brunera, išskaičiuoto pajamų mokesčio suma (P5) rašoma toje pat pažymoje kurią ištraukėt per el.bankininkystę.
Ten turi būti įrašyta suma P4 minus pritaikytas NPD ir padauginus iš 15 proc.
Nepamirškit be P5 užpildyt ir P8 laukelio, jeigu pildote ligos, motinystės pašalpų duomenis 9pajamų rūšies kodas 03)
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 13, 18:32)
per el.bankininkystę ištraukti duomenis nėra tikslus, ir tinkami deklaravimui. Sodos ri VMI pajamų apskaitos sistema skiriasi. Jeigu Sodra skaičiuoja už laikotarpį, tai VMI  - per laikotarpį.
PVZ: motinystės pašalpa už 2008 m. gruodžio mėn išmokėta 2009 m. sausį. Pagal Sodros sistemą tai yra 2008 m. gruodžio pajamos, pagal VMI - 2009 m. sausio.
Traukiant per el.bankininkystę, reikia žinoti ir įvertinti ir tai. reikia žinoti ar 2008 gruodžio pašalpa buvo išmokėta 2009m. sausį. Ar 2009 m. gruodžio pašalpa buvo išmokėta 2010 m. sausį. Jeigu abudu taip, tada į savo metines pajamas įtraukiat 2008 m. gruodžio išmoka ir netraukiat 2009 m. gruodžio.

Brunera, išskaičiuoto pajamų mokesčio suma (P5) rašoma toje pat pažymoje kurią ištraukėt per el.bankininkystę.
Ten turi būti įrašyta suma P4 minus pritaikytas NPD ir padauginus iš 15 proc.
Nepamirškit be P5 užpildyt ir P8 laukelio, jeigu pildote ligos, motinystės pašalpų duomenis 9pajamų rūšies kodas 03)

ojej... teks man prasyt pagalbos kur nors... aciu uz issamu paaiskinima 4u.gif
Atsakyti
Konkurencija biggrin.gif

Aš tai pati nesugebu, tai naudojuos tokiom paslaugom, nemėgstu aš tų deklaracijų, mėgstu aš jas tik tada, kai pinigus gaunu lotuliukas.gif

Kažkaip jau netikiu, kad ir nuo kovo 15 bus dry.gif
Atsakyti
sakykit cia tiesa, kad gautos palukanos uz indelius lemia NPD dydi ir deklaruojant pajamas as tursiu sumoketi nepriemoka?? doh.gif

"„Visiems, kurie gauna nedideles ar vidutines pajamas gali tekti deklaruoti pajamas ir skaičiuoti mokesčius iš naujo, – sako Danguolė Pranckėnienė, audito UAB „Moore Stephens Vilnius“ direktorė. – Gavo kelis litus gyventojas už indėlį banke ir jau atsiranda prievolė skaičiuoti NPD iš naujo.“ Tuomet deklaravus pajamas gyventojui gali tekti primokėti į biudžetą iš savo kišenės."
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 14, 12:26)
viskas priklauso nuo pildymo sudėtingumo ir grąžinamos sumos (tai nereiškia,kad kuo didesnė grąžinama, tuo didesnis  mokestis  biggrin.gif , greičiau atvirkščiai, jeigu maža grąžintina ir pildymas paprastas - mažesnis ir mokestis būna)

O jei reikia susimokėti VMI, tada bus nemokamai? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(TeQuiLa @ 2010 03 14, 14:47)
sakykit cia tiesa, kad gautos palukanos uz indelius lemia NPD dydi ir deklaruojant pajamas as tursiu sumoketi nepriemoka??  doh.gif

"„Visiems, kurie gauna nedideles ar vidutines pajamas gali tekti deklaruoti pajamas ir skaičiuoti mokesčius iš naujo, – sako Danguolė Pranckėnienė, audito UAB „Moore Stephens Vilnius“ direktorė. – Gavo kelis litus gyventojas už indėlį banke ir jau atsiranda prievolė skaičiuoti NPD iš naujo.“ Tuomet deklaravus pajamas gyventojui gali tekti primokėti į biudžetą iš savo kišenės."

blink.gif idomu...
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 03 09, 18:43)
nuo kovo 1 d,jei turi visas pazymas.

o kokiu pazymu reikia? metinei pajamu mokescio deklaracijai seniau bent kai deklaruodavom nieko nereikejo g.gif
Atsakyti
Suzinojau jog nuo ryt tikrai dar negalesim deklaruoti, tik kovo gale, dar nezino patys darbuotojai VMI kada tiksli data bus paskelbta, nugasdino jog labai sunki deklaracija bus, daug kur patiems reikes irasyti, zodziu laukiam doh.gif
Atsakyti