Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas

[quote=Auges,2010 03 08, 16:20]
per mėnesį 3150 Lt (ten rašydama matyt ne tą mygtuką paspaudžiau)
Sakykit, 3150lt prieš mokesčius ar į rankas?
Atsakyti
Noreciau paklausti?
ar jau kas gavo savo banke deklaravima uz 2009m?
as dar ne ir dar nera pas vyra. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 08, 13:44)
Dabar pabandžiau užsipildyt savo deklaraciją doh.gif ir išaiškėjo, kad visi, kas gavo motinystės (tėvystės) pašalpą 2009 m. mažesnę nei 3140 Lt, turės susimokėti kažkiek PSD, priklausomai nuo gautos pašalpos dydžio.
Sodra pažeisdama įstatymą (arba nesivadovaudama juo) NPD taikė tam mokesčiui, kuriam jį taikyt nepriklausė doh.gif
Esu įsiutusi ir rezgu mintį rašyti  laišką sodrai.  Nes nusibodo, kad Sodra yra atskira valstybė valstybėje ir jai netaikomi jokie įstatymai.



QUOTE(Auges @ 2010 03 08, 15:20)
per mėnesį 3150 Lt (ten rašydama matyt ne tą mygtuką paspaudžiau)
jeigu turit 1 vaiką, tada iš jūsų per mėnesį išskaičiavo 16,80 per mažai, už 4 mėn gautųsi  67,2 Lt. Šią sumą reikės susimokėti VMI, arba šia suma sumažins grąžinimą.
Jeigu pašalpa buvo apie 1000, ir turite 1 vaiką, tai per mėnesį išskaičiavo per mažai 28,80 Lt.

Kuo didesnis NPD priklauso, tuo didesnis nesumokėtas skirtumas bus. Jeigu taikė NPD už 2-3-4 ir t.t. vaikus, didesnę sumą reikės pakloti pateikiant deklaraciją.
Žodžiu  doh.gif  sodra  gun_bandana.gif
Papildyta:
O, pastabėjau, kad 2 vaikai profilyje įrašyti, tada, Meskute, jums per mėnesį bus per mažai išskaičiuota 22,80, už 4 mėn 91,20Lt



ne nu šakės, jinai apsiskaičiuoja ubagėlė sodra, o mes turėsim ją šelpt, žinai nesikeikiant doh.gif , absurdų absurdas doh.gif , kur reik rašyt rašysiu ir aš atsibodo amžini apsiskaičiavimai ir kenčia paprastas žmogelis verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 08, 13:44)
Dabar pabandžiau užsipildyt savo deklaraciją doh.gif ir išaiškėjo, kad visi, kas gavo motinystės (tėvystės) pašalpą 2009 m. mažesnę nei 3140 Lt, turės susimokėti kažkiek PSD, priklausomai nuo gautos pašalpos dydžio.
Sodra pažeisdama įstatymą (arba nesivadovaudama juo) NPD taikė tam mokesčiui, kuriam jį taikyt nepriklausė doh.gif
Esu įsiutusi ir rezgu mintį rašyti  laišką sodrai.  Nes nusibodo, kad Sodra yra atskira valstybė valstybėje ir jai netaikomi jokie įstatymai.


Na cia jau visai ta sodra afigela,kaip jie ten skaiciuoja nieko nesuprantu,baisu jau ir gyvent darosi,nes ko toliau to blogiau.O kur galima kreiptis su skundu daleiskim??
Atsakyti
auges, pagal kokia formule galima pasiskaiciuot nedamoketa psd. idomu ar galima nedeklaruot pajamu, ar padare privaloma mamoms g.gif
Atsakyti
QUOTE(xde @ 2010 03 08, 12:06)
deklaravimas nukeltas dar savaitei,nuo kovo 15d.

Nu blin kaip nervina doh.gif man taip reikia tu pinigu o net deklaryot dar neduoda tai ka jau kalbet kada jie bus sumoketi. schmoll.gif
Atsakyti
Laukiau deklaracijos su nekantrumu, bet kai perskaiciau Auges zinute likau sokiruota doh.gif Nejaugi vien uz tai, kad gavau is Sodros pinigelius uz vaikus teks nebeatgaut, o sugrazint 300Lt doh.gif blink.gif verysad.gif Kosmaras kazkoks verysad.gif
Atsakyti
Mane nervina,kad taip nervus tampo vmi doh.gif pirmi metai taip ilgai viskas vyksta unsure.gif
Atsakyti
Kas privalo deklaruoti pajamas išvardinta pirmoje žinutėje.

3150 Lt ant popieriaus

Tai, kad nedeklaruosit pajamų, nereiškia, kad išvengsit papildomų mokesčių sumokėjimo.

Jeigu kažkas rašysit laiškus, reikėtų adresuoti tiesiog Vilniaus socialinio draudimo fondo valdybai, arba Vilniaus m. skyriui.

Sodra metų eigoje mūsų nenuskriaudė, nes išskaičiavo per mažai mokesčių, tačiau dėl tokio jų įstatymus pažeidžiančio skaičiavimo, dabar mes turėsim sumokėti, arba sumažės grąžintina suma
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 08, 13:44)
Dabar pabandžiau užsipildyt savo deklaraciją doh.gif ir išaiškėjo, kad visi, kas gavo motinystės (tėvystės) pašalpą 2009 m. mažesnę nei 3140 Lt, turės susimokėti kažkiek PSD, priklausomai nuo gautos pašalpos dydžio.
Sodra pažeisdama įstatymą (arba nesivadovaudama juo) NPD taikė tam mokesčiui, kuriam jį taikyt nepriklausė doh.gif
Esu įsiutusi ir rezgu mintį rašyti  laišką sodrai.  Nes nusibodo, kad Sodra yra atskira valstybė valstybėje ir jai netaikomi jokie įstatymai.

Labai idomu is kur isaiskejo g.gif Gal galit įmesti nuorodą kur apie tai parašyta ax.gif nes aš kol kas tokio reikalo nerandu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(AZUBA @ 2010 03 08, 22:05)
Labai idomu is kur isaiskejo  g.gif Gal galit įmesti nuorodą kur apie tai parašyta  ax.gif  nes aš kol kas tokio reikalo nerandu  unsure.gif


Pirmasis šaltinis - mano pajamų, gautų iš sodros pažyma
Antrasis - http://www.sodra.lt/...82&new_id=12298 "... sveikatos draudimo įmoka nuo 2010 m. sausio 1 d. skaičiuojama nuo visos pašalpos (neatimant NPD ir PNPD* kaip anksčiau)...."
Trečiasis - sveikatos draudimo įstatymas http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=356708
"...8. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kaip jie apibrėžti Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, gaunantys kitas, negu šio straipsnio 1–6 dalyse nurodytos, pajamas, nuo kurių Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nustatyta tvarka turi būti išskaičiuotas ir (ar) sumokėtas gyventojų pajamų mokestis, nuo šių pajamų, išskyrus išmokas, mokamas pasibaigus ar nutraukus gyvybės draudimo ar pensijų kaupimo sutartį, moka 6 procentų dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas..."

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auges: 08 kovo 2010 - 22:49
QUOTE(murka2008 @ 2010 03 08, 18:11)
idomu ar galima nedeklaruot pajamu, ar padare privaloma mamoms  g.gif


Iš patirties sakau, kad nedeklaravimas nepadės išvengti permokos gražinimo.

Mes nedeklaravom pajamų už 2007 metus, nes buvo vien tik darbo pajamos, privalomai deklaruoti nereikėjo,tad net nepagalvojom, kad su išmokėjimais gali būti kas ne taip. 2009 metais gavom iš VMI pranešimą, kad už 2007 metus turim grąžinti permoką. Pasirodo įmonės buhalterė suklydusi vietoj 12 NPD per metus pritaikė 13 NPD (vieną mėnesį gavosi ir alga, ir atostoginiai). Tad teko ne tik sumokėti trūkstamą sumą, bet dar ir susimokėti delspinigius už visus 2008 metus ir dalį 2009 metų doh.gif

Todėl dabar reikia nereikia, privaloma neprivaloma deklaruojam pajamas.


Bet su Sodros išmokom tai čia blink.gif Ir niekas gi dėl to nebus atsakingas, kad visus metus (visus 12 mėnesių!!!) kompetentingi darbuotojai nesusiprotėjo įstatymų pasiaiškinti doh.gif Tai apie ką išvis gali būti kalba. unsure.gif
Atsakyti